gazzetta.gr

gazzetta.gr

Δημοσίευσηαπό Enide » Τετ 07 Ιούλ 2010, 17:03

Εκεί στο gazzetta το χετε παρατραβήξει το θεματάκι σε όλα τα αρθρα για τον ΠΑΟΚ από κάτω υπάρχουν χυδαία και προσβλητικά σχόλια από αλλόθρησκους για την ΠΑΟΚΑΡΑ μας. Δηλαδή οτι μ@λ@κία του κατέβει του καθένα έτσι την ανεβάζετε χωρίς κανέναν έλεγχο :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Αν είχε "χέρια" και "πόδια" το καλό του ΠΑΟΚ θα μας είχε ταράξει στις κλωτσιές και τις μπουνιές
Άβαταρ μέλους
Enide
 
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: Τρί 12 Ιαν 2010, 16:11

Re: Προπαγανδα και λαθη στα ΜΜΕ με στοχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Σάβ 17 Ιούλ 2010, 16:01

H gazzetta ξανα χτυπά..


Δεν έχω υπάρξει ποτέ μεγάλος οπαδός μήτε της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου, μήτε του Ρεχάγκελ.

Το ποδόσφαιρο που παίζει-έπαιζε αυτή η ομάδα μου φαίνεται και μου φαινόταν ασύγκριτα αντιαισθητικό, βαρετό και αντιτίθεται σε οτιδήποτε γουστάρω στο άθλημα. Όταν είχαμε πάρει το Γιούρο, θυμάμαι ότι γέλαγα και χαιρόμουνα, αλλά όχι σε φάση «έλα μωρή Ελλαδάρα». Περισσότερο όπως χαίρεσαι στα Σπέσιαλ Ολύμπικς, που βλέπεις τους τυφλούς να παίζουν ποδόσφαιρο με εκείνη την μπάλα που έχει κουδούνια και κάνει τζίγκλι τζίγκλι και λες «άχου μωρέ τους αόμματους, τι καλοί» και γιομίζεις από μια ανάγκη να τους κάνεις ταπ-ταπ στο κεφάλι και να τους πεις μπράβο.

Οπότες προσωπικώς χεζντήκως για τον Ρέχας, χεζντήκως για την εθνίκα.

Άλλο αυτό όμως και άλλο να μην μου βγαίνει μια ανάγκη να μουντζώσω με χέρια και με πόδια τον νέο λόρδο της γραφικότητας που ακούει στο όνομα Κώστας Χαλκιάς.

Διάβασα τα σχόλιά του περί Ρεχάγκελ στην σημερινή Σπορντέη και μου ήρθε να μπω μέσα στην φωτογραφία που συνόδευε το κείμενο και δείχνει τον Χαλκιόβλακα αράχτο στην καναπεδιά με ύφος σαράντα καρδιναλίων και να του σκάσω τολιοτσάκι μάρκας Ντε Γιονγκ στο δόξα Πετρή.

«Τώρα», λέει ο παγκόσμιος σταρ της μαγκιοκορδοσύνης, «μπορώ να πω το ότι δεν με πίστευε ο κύριος Ρεχάγκελ δεν μου δημιουργεί προβληματισμό. Θα με προβλημάτιζε αν ο συγκεκριμένος προπονητής με πίστευε». Ώπα ρε Κωσταντάην. Σιγά ρε λεβέντη που θα σε προβλημάτιζε αν σε πίστευε ο Ρεχάγκελ. Αλλά εδώ που τα λέμε δεν έχει άδικο. Ένας γκολκίπερ της κλάσης σου, τι ανάγκη έχει από την πίστη ενός τέτοιου προπονητή; Που πήγες βρε ταραμά στην Πόρτσμουθ και ανακηρύχτηκες βασιλιάς του κεμπάπ, γύρισες εδώ χάμου και το παίζεις και κλάση.

Δηλαδή για όνομα του θεού, πόσο τελεμές πρέπει να είσαι για να βγάλεις τέτοια ξινίλα; Δεν κατάλαβα δηλαδή ρε Κωστάκη. Είχε γραμμένο πουθενά ο γερμανογέροντας ότι έπρεπε να σε έχει μέσα έτσι κι αλλιώς; Δεν λέει κανείς ότι αυτός ο άνθρωπος δεν είχε κολλήματα. Από κολλήματα άλλο τίποτα. Αλλά α κάνε μας την χάρη που έχεις και άποψη περί αξίας προπονητού ρε γαντοτρούπη. Αν όχι για τίποτε άλλο, πες ένα ευχαριστώ πρώτα στον άνθρωπο που σου έχει δώσει συμμετοχές και προβολή, που κατόπιν εορτής ψευδομαγκίζεσαι σαν παρατημένη γκόμενα σε καφετέρια.

Αλλά έχει και συνέχεια. «Εγώ», λέει ο κορδολελές, «που συμμετείχα και συμμετέχω σε αυτή την ομάδα θέλω να δηλώσω ότι οι επιτυχίες της Εθνικής από το 2002 και μετά, οφείλονται κατά 90% στους Έλληνες παίκτες».

Σημείωση αξίας πρώτη. Το ΕΛΛΗΝΕΣ παίκτες όταν μιλάς για την εθνική δεν χρειάζεται παλουκάρι μου. Προφανώς για Έλληνες μιλάς. Δεν έχουμε πιάσει ακόμα τέτοιο επίπεδο, ώστε να να φτιάνουμε την εθνική μας από επίλεκτη Σιγκαπουριανών.

Σημείωση αξίας δεύτερη. Ναι αγόρι μου. Σε εσάς οφείλονται όλα. Άλλωστε για τούτο πριν σας πάρει ο Γερμανοκομπλεξάρας στα χέρια του δεν είχατε δει άσπρη μέρα. Που ξαναλέω, σκαλωματίας από τους λίγους ο Γερμαναράς, αλλά τουλάχιστον οι παίκτες που έπαιξαν στην εθνική οφείλουν να κάνουν τον σταυρό τους που ήρθε αυτός ο άνθρωπας στον δρόμο τους και εκατονταπλασιάστηκε το αγωνιστικό τους προφίλ.

Ε ρε διάολε πως κουραδομαγκέβονται κάτι άτομα τύπου Χαλκιάς και τα ρέστα τώρα που έπεσε η σκόνη της εποχής Ρεχάγκελ. Καλά τον λιβανίζατε ούλοι τότε όμως έτσι Κωστακή;

Τώρα αρχίζετε και θυμάστε που είχατε παρκάρει τα κομπολόγια. Ελληναράδες.

http://www.gazzetta.gr/component/k2/ite ... E%BF%CF%82
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Προπαγανδα και λαθη στα ΜΜΕ με στοχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 17 Ιούλ 2010, 17:08

Πω ρε κόμπλεξ .....
Ευτυχώς που είναι φελλός και δεν τον έπνιξε η περσυνή ροχάλα του "ταραμά" μας.
Ούτε οι δικές μας θα τον πνίξουν γι αυτό μη χαλάσετε τζάμπα σάλιο.


Υ.Γ. Ασπρόμαυρους χαιρετισμούς από το απρόμαυρο Λακάρα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Προπαγανδα και λαθη στα ΜΜΕ με στοχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 17 Ιούλ 2010, 17:32

Δεν πρόκειται να μπώ στο τρυπάκι να υπερασπιστώ τον Χαλκιά, αν και είναι αρχηγός της ομάδας μας. Δεν θα το κάνω γιατί δεν ξέρω το ποιόν του πριν έρθει στην ομάδα, και λίγο πολύ, δεν μ ενδιαφέρει..
Αλλά το συγκεκριμένο άρθρο είναι τουλάχιστον εμετικό. Έχει την κλασσική ψευτομαγκιά του μόρτη αθηναίου που τρέχει απ τα μπατζάκια, επειδή ήταν το αλάνι στα 20 του σε σχέση με τους σπυριάρηδες βάζελους φίλους του. Δεν με νοιάζουν καν τα επιχειρήματά του. Αλλά, είναι τόσο τραγικός ο τύπος,που μιλά με αρρωστημένη περιφρόνυση απέναντι σε ανάπηρους ανρθώπους, στην απελπισμένη προσπάθειά του να κάνει λίγο χιούμορ σε συνδυασμό με εύστοχη κριτική για την εθνική. Είναι τόσο αποτυχημένη η λεκτική του προσπάθεια, όσο αποτυχημένη είναι και η επιλογή του, ας πουμε, αρχισυντάκτη αυτού του μέτριου site, που πληρώνει κάτι μπαγλαμάδες σαν και δαύτον, για να γράφουν τέτοιες γελοιότητες.
Είναι άρρωστο να φανερώνεις τόσο απροκάλυπτα την ψεύτικη συμπαράσταση σου σε χτυπημένους ανθρώπους, και μάλιστα να το λές και για πλάκα... Αν κάποια Ολυμπιάδα έχει ακόμα νόημα, αυτή είναι η παραολυμπιάδα, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ έχει μπάλες που κάνουν τζίγκλι τζίγκλι. ΓΕΛΟΙΕ.
Και να σαι σίγουρος οτι ο Χαλκιάς, τέτοια λεκτικά σχήματα για να το παίξει μάγκας σε σπυριάρηδες, δεν θα χρησιμοποιούσε ποτέ.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13121
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Προπαγανδα και λαθη στα ΜΜΕ με στοχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Billy4 » Σάβ 17 Ιούλ 2010, 17:44

yiannisPAOKitalia έγραψε:Περισσότερο όπως χαίρεσαι στα Σπέσιαλ Ολύμπικς, που βλέπεις τους τυφλούς να παίζουν ποδόσφαιρο με εκείνη την μπάλα που έχει κουδούνια και κάνει τζίγκλι τζίγκλι και λες «άχου μωρέ τους αόμματους, τι καλοί» και γιομίζεις από μια ανάγκη να τους κάνεις ταπ-ταπ στο κεφάλι και να τους πεις μπράβο.


Συμφωνώ με το rainmaker. Από αυτή εδώ τη φράση φαίνεται τι είναι αυτό το ζώο (να με συγχωρούν τα ζώα). Εύχομαι να μη σου τύχει ποτέ ρε κ@ριόλη κάτι τέτοιο. Τζίγκλι τζίκγλι κάνει το κεφάλι σου γιατί χτυπάνε τα σκατά που υπάρχουν μέσα στα τειχώματα του άδειου σου κρανίου...

Δεν με νοιάζει το τι είπε για το Χαλκιά. Κι εμείς λέμε τα ίδια για αντιπάλους μας. Αλλά η συγκεκριμένη του αναφορά είναι εμμετική..
ΠΑΟΚ, γιατί τα μυαλά μας πονάνε...!
Άβαταρ μέλους
Billy4
 
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 12:06
Τοποθεσία: Manchester, UK

Re: Προπαγανδα και λαθη στα ΜΜΕ με στοχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Σάβ 17 Ιούλ 2010, 17:46

Ασχολείστε με έναν κουραδιάρη ανύπαρκτο τώρα...
μα γιατί?
κρύβεται πίσω απο το πισι του τώρα και λέει μαλακίες για τον χαλκιά...
καταλαβαίνεις πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είναι...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Προπαγανδα και λαθη στα ΜΜΕ με στοχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ilias4_koufalia » Σάβ 17 Ιούλ 2010, 18:54

rainmaker έγραψε:Δεν πρόκειται να μπώ στο τρυπάκι να υπερασπιστώ τον Χαλκιά, αν και είναι αρχηγός της ομάδας μας. Δεν θα το κάνω γιατί δεν ξέρω το ποιόν του πριν έρθει στην ομάδα, και λίγο πολύ, δεν μ ενδιαφέρει..
Αλλά το συγκεκριμένο άρθρο είναι τουλάχιστον εμετικό. Έχει την κλασσική ψευτομαγκιά του μόρτη αθηναίου που τρέχει απ τα μπατζάκια, επειδή ήταν το αλάνι στα 20 του σε σχέση με τους σπυριάρηδες βάζελους φίλους του. Δεν με νοιάζουν καν τα επιχειρήματά του. Αλλά, είναι τόσο τραγικός ο τύπος,που μιλά με αρρωστημένη περιφρόνυση απέναντι σε ανάπηρους ανρθώπους, στην απελπισμένη προσπάθειά του να κάνει λίγο χιούμορ σε συνδυασμό με εύστοχη κριτική για την εθνική. Είναι τόσο αποτυχημένη η λεκτική του προσπάθεια, όσο αποτυχημένη είναι και η επιλογή του, ας πουμε, αρχισυντάκτη αυτού του μέτριου site, που πληρώνει κάτι μπαγλαμάδες σαν και δαύτον, για να γράφουν τέτοιες γελοιότητες.
Είναι άρρωστο να φανερώνεις τόσο απροκάλυπτα την ψεύτικη συμπαράσταση σου σε χτυπημένους ανθρώπους, και μάλιστα να το λές και για πλάκα... Αν κάποια Ολυμπιάδα έχει ακόμα νόημα, αυτή είναι η παραολυμπιάδα, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ έχει μπάλες που κάνουν τζίγκλι τζίγκλι. ΓΕΛΟΙΕ.
Και να σαι σίγουρος οτι ο Χαλκιάς, τέτοια λεκτικά σχήματα για να το παίξει μάγκας σε σπυριάρηδες, δεν θα χρησιμοποιούσε ποτέ.


Οσο + θες αδερφε!!!
Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ' όλα
Άβαταρ μέλους
ilias4_koufalia
 
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 22:27

Re: Προπαγανδα και λαθη στα ΜΜΕ με στοχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Κυρ 18 Ιούλ 2010, 10:06

yiannisPAOKitalia έγραψε:


Το ποδόσφαιρο που παίζει-έπαιζε αυτή η ομάδα μου φαίνεται και μου φαινόταν ασύγκριτα αντιαισθητικό, βαρετό και αντιτίθεται σε οτιδήποτε γουστάρω στο άθλημα. Όταν είχαμε πάρει το Γιούρο, θυμάμαι ότι γέλαγα και χαιρόμουνα, αλλά όχι σε φάση «έλα μωρή Ελλαδάρα». Περισσότερο όπως χαίρεσαι στα Σπέσιαλ Ολύμπικς, που βλέπεις τους τυφλούς να παίζουν ποδόσφαιρο με εκείνη την μπάλα που έχει κουδούνια και κάνει τζίγκλι τζίγκλι και λες «άχου μωρέ τους αόμματους, τι καλοί» και γιομίζεις από μια ανάγκη να τους κάνεις ταπ-ταπ στο κεφάλι και να τους πεις μπράβο.



Αυτο το σημειο ειναι τουλαχιστον εμετικο...........Απο τα χειροτερα που εχω δει........Το υφακι του ειναι για γελια αλλα το περιεχομενο των οσων λεει με βρισκει συμφωνο........
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

http://www.gazzetta.gr

Δημοσίευσηαπό gash04 » Κυρ 18 Ιούλ 2010, 16:45


‹ Ουλελέ αμάν αμάν
Κώστας Χαλκιάς – Εκεί Που Η Γραφικότητα Δεν Έχει Τέλος



Δεν έχω υπάρξει ποτέ μεγάλος οπαδός μήτε της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου, μήτε του Ρεχάγκελ.

Το ποδόσφαιρο που παίζει-έπαιζε αυτή η ομάδα μου φαίνεται και μου φαινόταν ασύγκριτα αντιαισθητικό, βαρετό και αντιτίθεται σε οτιδήποτε γουστάρω στο άθλημα. Όταν είχαμε πάρει το Γιούρο, θυμάμαι ότι γέλαγα και χαιρόμουνα, αλλά όχι σε φάση «έλα μωρή Ελλαδάρα». Περισσότερο όπως χαίρεσαι στα Σπέσιαλ Ολύμπικς, που βλέπεις τους τυφλούς να παίζουν ποδόσφαιρο με εκείνη την μπάλα που έχει κουδούνια και κάνει τζίγκλι τζίγκλι και λες «άχου μωρέ τους αόμματους, τι καλοί» και γιομίζεις από μια ανάγκη να τους κάνεις ταπ-ταπ στο κεφάλι και να τους πεις μπράβο.

Οπότες προσωπικώς χεζντήκως για τον Ρέχας, χεζντήκως για την εθνίκα.

Άλλο αυτό όμως και άλλο να μην μου βγαίνει μια ανάγκη να μουντζώσω με χέρια και με πόδια τον νέο λόρδο της γραφικότητας που ακούει στο όνομα Κώστας Χαλκιάς.

Διάβασα τα σχόλιά του περί Ρεχάγκελ στην σημερινή Σπορντέη και μου ήρθε να μπω μέσα στην φωτογραφία που συνόδευε το κείμενο και δείχνει τον Χαλκιόβλακα αράχτο στην καναπεδιά με ύφος σαράντα καρδιναλίων και να του σκάσω τολιοτσάκι μάρκας Ντε Γιονγκ στο δόξα Πετρή.

«Τώρα», λέει ο παγκόσμιος σταρ της μαγκιοκορδοσύνης, «μπορώ να πω το ότι δεν με πίστευε ο κύριος Ρεχάγκελ δεν μου δημιουργεί προβληματισμό. Θα με προβλημάτιζε αν ο συγκεκριμένος προπονητής με πίστευε». Ώπα ρε Κωσταντάην. Σιγά ρε λεβέντη που θα σε προβλημάτιζε αν σε πίστευε ο Ρεχάγκελ. Αλλά εδώ που τα λέμε δεν έχει άδικο. Ένας γκολκίπερ της κλάσης σου, τι ανάγκη έχει από την πίστη ενός τέτοιου προπονητή; Που πήγες βρε ταραμά στην Πόρτσμουθ και ανακηρύχτηκες βασιλιάς του κεμπάπ, γύρισες εδώ χάμου και το παίζεις και κλάση.

Δηλαδή για όνομα του θεού, πόσο τελεμές πρέπει να είσαι για να βγάλεις τέτοια ξινίλα; Δεν κατάλαβα δηλαδή ρε Κωστάκη. Είχε γραμμένο πουθενά ο γερμανογέροντας ότι έπρεπε να σε έχει μέσα έτσι κι αλλιώς; Δεν λέει κανείς ότι αυτός ο άνθρωπος δεν είχε κολλήματα. Από κολλήματα άλλο τίποτα. Αλλά α κάνε μας την χάρη που έχεις και άποψη περί αξίας προπονητού ρε γαντοτρούπη. Αν όχι για τίποτε άλλο, πες ένα ευχαριστώ πρώτα στον άνθρωπο που σου έχει δώσει συμμετοχές και προβολή, που κατόπιν εορτής ψευδομαγκίζεσαι σαν παρατημένη γκόμενα σε καφετέρια.

Αλλά έχει και συνέχεια. «Εγώ», λέει ο κορδολελές, «που συμμετείχα και συμμετέχω σε αυτή την ομάδα θέλω να δηλώσω ότι οι επιτυχίες της Εθνικής από το 2002 και μετά, οφείλονται κατά 90% στους Έλληνες παίκτες».

Σημείωση αξίας πρώτη. Το ΕΛΛΗΝΕΣ παίκτες όταν μιλάς για την εθνική δεν χρειάζεται παλουκάρι μου. Προφανώς για Έλληνες μιλάς. Δεν έχουμε πιάσει ακόμα τέτοιο επίπεδο, ώστε να να φτιάνουμε την εθνική μας από επίλεκτη Σιγκαπουριανών.

Σημείωση αξίας δεύτερη. Ναι αγόρι μου. Σε εσάς οφείλονται όλα. Άλλωστε για τούτο πριν σας πάρει ο Γερμανοκομπλεξάρας στα χέρια του δεν είχατε δει άσπρη μέρα. Που ξαναλέω, σκαλωματίας από τους λίγους ο Γερμαναράς, αλλά τουλάχιστον οι παίκτες που έπαιξαν στην εθνική οφείλουν να κάνουν τον σταυρό τους που ήρθε αυτός ο άνθρωπας στον δρόμο τους και εκατονταπλασιάστηκε το αγωνιστικό τους προφίλ.

Ε ρε διάολε πως κουραδομαγκέβονται κάτι άτομα τύπου Χαλκιάς και τα ρέστα τώρα που έπεσε η σκόνη της εποχής Ρεχάγκελ. Καλά τον λιβανίζατε ούλοι τότε όμως έτσι Κωστακή;

Τώρα αρχίζετε και θυμάστε που είχατε παρκάρει τα κομπολόγια. Ελληναράδες.



Εξώφυλλο ημέρας: Είμαι ο μόνος που όταν άκουσε την αντίπαλο του Άρη, νόμιζα ότι μου περιγράφανε πιάτο γκουρμεδιάς σε εστιατόριο του Γκόρντον Ράμσεη; Και για κυρίως πιάτο έχουμε Γιαγκελόνια φτιαγμένα στο χέρι με μια επίστρωση σάλτσας Μπιάλιστοκ. Καλή σας όρεξη. Πλάκα, πλάκα μην το διαβάζει ο Κόκε αυτό, τόνε βλέπω να κατεβαίνει στο γήπεδο με σαλιάρα.

http://www.gazzetta.gr/component/k2/item/93535-


ps

Επειδή μήνυση κανένας δεν θα σου κάνει άνετα θα σου έριχνα μια πράσινη ροχάλα μέσα στο στόμα συρόμενο!
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: http://www.gazzetta.gr

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 18 Ιούλ 2010, 16:52

μεγαλο καθηκι η πρασινη καμπια προσπερναω τα σχολια για χαλκια αλλα αυτα που ειπε
για τους τυφλους εινσι για πολλα μπινελικια και οπως του εγραψα περιμενω ειρωνικα του
σχολια γιατι 6 τυφλοι οπαδοι του ΠΑΟΚ παιρνουν εδω και χρονια διαρκειας στην τουμπα
.......
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: http://www.gazzetta.gr

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 18 Ιούλ 2010, 17:06

αναξιο αναφορας γενικα το σαιτ πολυ χαμηλου επιπεδου...οπως η πατατια που εγραψε περι πρωτου αγωνα στην τουμπα με αγιαξ και μας εκανε να ψαχνομαστε...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: http://www.gazzetta.gr

Δημοσίευσηαπό interad » Κυρ 18 Ιούλ 2010, 17:23

ποιος είναι τελικά ο κουραδόμαγκας;;;

ο Χαλκιάς που είναι δημόσιο πρόσωπο και βγαίνει και δηλώνει αέρα την άποψή του ή εσύ μωρή σκισμένη πατούρα που κρύβεσαι πίσω από το ιντερνέτι και παρακαλάς να μην πέσει στο επίπεδό σου ο Χαλκιάς και σου ρίξει καμιά μήνυση και σε ξετινάξει...


το να σταθείς απέναντί του βέβαια και να του πουλήσεις την ίδια μαγκιά ούτε λόγος φυσικά, μιας και χρειάζονται αρχίδι@, κατί που εσύ τα βλέπεις μόνο όταν χτυπάνε πάνω στα τροφαντά κωλομ€ρια σου όταν σε σκίζουν... λούγκρα...


αλλά θα σου κάνω τη χάρη ρε κουράδα με σύνδεση στο ίντερνετ και θα αφήσω στην άκρη το στόλισμα στον Κωστάκη και θα σταθώ στην ΧΟΝΤΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ που έγραψες...


σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μείνεις ανάπηρος εσύ ρε αρχίδ!

και συγκεκριμένα αόμματος...


να χάσεις τα πάντα... δουλειά, γυναίκα κλπ...

να μην μπορείς να δεις τα παιδιά σου ΜΑΛΑΚΑ (αν έχεις ή αν κάνεις)

να μην μπορέσεις να ξαναδεις ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΑΚΑ

και να καταλήξεις σε μια γωνιά ενός δρόμου ή σε ένα φανάρι, τελειωμένος και για λύπηση...



και τότε ΜΑΛΑΚΑ εύχομαι να βρεθεί κάποιος και να σου δώσει μια μπαλίτσα με κουδουνάκια που κάνουν γκλιν γκλον

ή έστω να σου κάνει ταπ ταπ στο κεφάλι...



ΓΕΛΟΙΕ
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: http://www.gazzetta.gr

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 19 Ιούλ 2010, 01:00

Μάκης Παπασημακόπουλος

Γελοίο υποκείμενο εσύ..
Που προσπαθώντας να κερδίσεις λίγη δημοσιότητα τα βάζεις με όλους και με όλα..
Υπερόπτη και πλήρως αρτιμελή.. που δε λογίζεις ανθρώπινες ψυχές και πόνο..
Ναι ρε μαλάκα, εσύ που αναφέρεσαι με τέτοια σχόλια..

Εχεις αναρρωτηθεί ποτέ ρε μπάσταρδε πως θα ένοιωθες αν κάποιος άλλος μ@λ@κ@ς μιλούσε έτσι προς έναν άνθρωπο με προβλήματα υγείας κι αυτός στην προκειμένη ήσουν εσύ?

Γιατί πίσω από πληκτρολόγια και κάτω από ένα γαμημένο κάδρο πολλά μπορείς να πεις, όμως αν σε φωνάξω να έρθεις μπροστά στην Ανθή Καραγιάννη (που εσύ νομίζεις ότι απλά είναι γήπεδο ομάδας), κοπέλα η οποία μας έκανε υπερήφανους στις Παρολυμπιάδες και τις άλλες διοργανώσεις που συμμετείχε με χρυσά μετάλλια και αρκετές διακρίσεις, θέλω να είμαι κρυμμένος, ρε πούστη, σε μια γωνία για να βλέπω πως θα προσπαθεις να απολογείσαι σε μία κοπέλα που η μοναδική διαφορά που έχει με εσένα, είναι, πέραν του προβλήματος υγείας που αντιμετωπίζει, η έλλειψη εγκεφάλου ή παρόοιου εγκεφαλικού ιστού στο γαμημένο σου κεφάλι!!

Το γράφω ωμά και χωρίς @@ για να δω αν ο εν λόγω έχει έστω την ευθυξία να ζητήσει συγνώμη, όχι από το Χαλκιά για τον οποία σέρνει τα πάνδεινα, αλλά από όλο αυτό το ποσοστό ανθρώπων που καθημερινά βλήμματα σαν κι αυτόν φράζουν το δρόμο στο πεζοδρόμιο, προκειμένου ένας άνθρωπος με πρόβλημα υγείας να μην μπορεί να κινηθεί σαν άνθρωπος!!

Κατι τέτοια καθάρματα μας οδηγησαν στον πάτο και μας έκαναν μπουρδέλο..
Κατι τέτοια τυπάκια εκμεταλλεύτηκαν τη δημοσιότητα ή την ιδιότητα τους κι έγιναν οι γαμάω και δέρνω της ελληνικής μπουρδελοκοινωνίας!!!

Είσαι ήδη μ@λ@κ@ς και ξεγραμμένος..
Αν δε ζητήσεις συγνώμη, από αυτους τους ανθρώπους, θα είσαι για φτύσιμο και για μπάνιο στο πουστολίμανο σου!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://www.gazzetta.gr

Δημοσίευσηαπό Billy4 » Δευτ 19 Ιούλ 2010, 02:00

Τα είπατε όλα και οι δυο σας. Όλα όσα αισθάνομαι όταν βλέπω συμπεριφορές τέτοιου είδους απέναντι σε άτομα που σε όλες τις άλλες χώρες του πλανήτη έχουν τον απόλυτο σεβασμό.

Παντού στον κόσμο δίνεται το δικαίωμα στους ανθρώπους αυτούς να ζήσουν μια ζωή κανονική παρά τα όποια τους προβλήματα.
ΠΑΟΚ, γιατί τα μυαλά μας πονάνε...!
Άβαταρ μέλους
Billy4
 
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 12:06
Τοποθεσία: Manchester, UK

Re: http://www.gazzetta.gr

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Πέμ 22 Ιούλ 2010, 15:16

Να τος πάλι ο τυπάς. Βγάλε κόμπλεξ ρε παπ@ρα, βγάλε...


Αυτά τώρα δεν είναι ωραία πράγματα. Δεν δύναται να παίρνει πόδι από τον τόπο ένας προπονητής, ένας άνθρωπος, ένας άνδρα με το προφίλ του Μάριο Μπερέτα.

Πρώτον – χάνουμε όλους εκείνους τους τίτλους τους οποίους φανταζόμασταν όταν ανακοινώθηκε η έναρξη της συνεργασίας με τον πολύπειρο –σε γυναίκες και κρασά- Ιταλό κόουτς. Τίτλοι όπως «Μπερέτα ο ΠΑΟΚ, 4-0 τον Α.Ο. Κουτσούφλιανης», «Μια Μπερέτα για καληνύχτα», «Μια καπνισμένη Μπερέτα σκότωσε τον Άγιαξ», πλέον περνάνε στο παραγεμισμένο ντουλάπι της φαντασίας μας και άντε τώρα εσύ να μου πεις ότι δεν ήταν χαμένη ευκαιρία

Δεύτερον – Άτομα σαν και τον Μάριο εμείς δεν έχουμε στην χώρα μας. Ας το πούμε αυτό ξεκάθαρα δια να είμαστε τίμιοι. Αυτά τα κράματα Ερρίκου Πετιλόν και Μαρσέλο Μαστρογιάνι, μόνο το ιταλικό χώμα μπορεί να τα γεννήσει. Τώρα θα μου πείτε ο Ερρίκος είναι Έλλην, οπότε και θα σας αγνοήσω, γιατί δεν θα μου χαλάσετε εμένα την φάση, μου φτάνει που έφυγε ο Μπερέτα. Αλλά ναι, τέτοια σπάνια κράματα ανδρισμού και γοητείας δεν τα έχουμε εμείς στο εύκολο. Δηλαδή πείτε μου τώρα. Βάζουμε εμείς μια θεογκόμενα σε ένα μαγαζί μέσα έτσι; Μπαίνει ο Λίνεν, μπαίνει ο Νιόπλιας, μπαίνει ο Μπάεβιτς και μπαίνει και ο Μπερέτα. Με ποιον δηλαδή θα πάει η γκόμενα; Με τον γερμανόφλωρο, τον γκρινιαρόσερβο για την βλάχικη τάπα; Με τον Μπερέτα θα πάει βέβαια και αντί να το καταλάβουμε αυτό, να το νιώσουμε στο μέσα μας και να πούμε «ρε συ, δάσκαλος αυτός κάτσε να μας πει πέντε κουβέντες για το πώς να ρίχνουμε γυναίκες», τόνε διώχνουμε στο πιτς φιτίλι.

Τρίτον – Σε καθαρά τσακωματικό επίπεδο, γιατί να χάσουμε την ευκαιρία να δούμε το εσκαλέσιο της φημολογούμενης κόντρας του με τον Πάμπλο Γκαρσία; Που θα έφτανε στο σημείο ασούμε να του πει ο Μπερέτας του Πάμπλου κανα βαφανκούλο και θα έφευγε κλωτσά γεράκι υπερηχητικιά στο κεφάλι του Ιταλού και θα τους έμενε στα δύο, σαν τον Ιωάννη τον Βαπτιστή. Και μετά πω πω, το έχω ε, να έχεις ξέρω ‘γω τον Πάμπλο να το έχει το κεφάλι του Ιταλού σε κανένα δισάκι και να το ξεφουρνίζει για να φοβίζει τους αντιπάλους, όπως ο Περσέας το κεφάλι της Μέδουσας. Βέβαια δεν θα πέτρωνε κανείς, αλλά εντάξει το μεταθανάτιο βλέμμα του Μπερέτα δεν ξέρεις τι μπορεί να έκανε. Που χτύπα ξύλο δηλαδής, να είναι καλά ο άνθρωπας.

Τέταρτον – Όταν θα γίνω πρωθυπουργός (και είναι κοντά η μέρα και θα το δείτε) το πρώτο νομικό πλαίσιο που θα στηθεί θα αφορά στην προστασία και την διατήρηση σε υψηλό επίπεδο ζωής των απανταχού καδενοφόρων και τιμητών οποιουδήποτε χαϊμαλίου φοριέται στο λαιμό. Δηλαδή με ποιο δικαίωμα πετάνε τέτοιον καδενέα σαν το σκυλί στο δρόμο; Υπό την έγκριση ποιανού κρατικού φορέα και γιατί το όνομά του δεν έχει δοθεί ακόμα στον ελληνικό λαό; Απαράδεκτα πράγματα. Και κάποιοι ασχολιούνται ακόμα με την φλωριά του βατοπεδίου.

Για κοίτα όμως πώζ τα φέρνει η ζωή ε; Από Γιόλ να το περιμένεις, από Μπερέτα να το βρίσκεις. Ιτς κρέηζι.

Εξώφυλλο ημέρας: Αναγκαστικό εξώφυλλο το σημερινό, διατί νομίζω ότι πάει ταμάμ με τις τελευταίες εξελίξεις. Το θαμζ απ του Πάμπλο Γκαρσία σε συνδυασμό με το μαντιλοκούνημα στον Μπερέτα είναι τύπου «πάλι καλά έφυγε. Ψιλοχοντροκαιγαμώ. Άντε μπας και δούμε καμιά προκοπή».

http://www.gazzetta.gr/component/k2/ite ... F%84%CE%B1
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Επόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης