paok24.com

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 24 Μαρ 2011, 16:37

novito έγραψε:Ρε συ eorptol πως γινεται παντα να σου φταινε και οι συνδεσμοι?? :roll:

Όχι ολοι σύνδεσμοι....
Απλά οι σύνδεσμοι κάνανε ένα μεγάλο καλο πριν 3 χρόνια ενωσανε τον κόσμο φέρανε ζαγορ κλπ. Και τώρα ολα αυτα
Καποιοι Πανε να τα διαλύσουν .....λέω τίποτε για θύρα 4 ; Για τον σ.φ Κατερίνης και αλλους ;
Για κάποιους συνδέσμους λέω που είχαν μερίδιο στην μεγάλη άνοδο του ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια αλλα τώρα μόνο ενωτικα δεν λειτουργούν....
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 30 Μαρ 2011, 19:15

Σφαχτειτε, σκοτωθειτε, συβουσιαστειτε, κααντε οτι θελετε αλλα ρε μουνι@ τον ΠΑΟΚ μην τον μπλεκετε πουθενά!!
Επαγγελματίες ΠΑΟΚτσήδες με όνειρο τους τη συν-διοίκηση του ΠΑΟΚ από αυτούς..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό paokovia » Τρί 12 Απρ 2011, 23:06

http://blog.paok24.com/?p=1105
Γιώργος Κουβεντίδης

Καθένας με τον πόνο του

Έβλεπα το παιχνίδι της Κυριακής στο Καυτανζόγλειο και σκεφτόμουν τι μπορεί να γράψει κανείς γι΄ αυτό το παιχνίδι.

Το ότι ο ΠΑΟΚ δεν είναι σε καλό φεγγάρι τον τελευταίο καιρό, είναι δεδομένο, (ο ανάδρομος Ερμής σε συνδιασμό με το πέρασμα του Δία στον Κριό και τη νέα Σελήνη, δεν αφήνει πολλά περιθώρια) στο Καυτανζόγλειο, όμως, δεν ήταν κακός. Σε μεγάλα διαστήματα έπαιξε ποδόσφαιρο κυριαρχίας, έκανε κι έχασε έξι – εφτά ευκαιρίες και το ότι έμεινε στο μηδέν, είναι παράδοξο. Το συγκεκριμένο δεν ήταν ούτε το καλύτερο, ούτε το χειρότερο παιχνίδι του. Ίσως ήταν λίγο πάνω από το φετινό μέσο όρο του.
(ο οποίος μέσος όρος είναι για τα σκυλιά)

Ξέρω, ξέρω… Κακή ομάδα ο Ηρακλής. Βρείτε, όμως, άλλη ομάδα, που του έκανε φέτος εφτά καθαρές φάσεις στο Καυτανζόγλειο. Στα 7-8 έντός έδρας παιχνίδια του, που είδα, εγώ δεν θυμάμαι.

Μετά το παιχνίδι άκουσα τους «ψαγμένους» να λένε ότι το ματς ήταν στημένο (μετά από τέσσερα χρόνια, ακόμη δεν κατάλαβαν ποιον έχουν πρόεδρο…) κι αναρωτιέμαι τι βλάκας είμαι που δεν το πήρα χαμπάρι. Δεν ξέρω βέβαια ποιον ακριβώς βόλευε η ισοπαλία, αλλά δεν γίνεται να τα ξέρουμε και όλα.

Ακούω από το βράδυ της Κυριακής για κολλύρια (μάθαμε μια λέξη και την τσαμπουνάμε τρις την ώρα) (και ο Χάβος μας τσαμπουνάει το έκτρωμά του κάθε Κυριακή) , για τραγικό ΠΑΟΚ, το ένα, το άλλο…

Αντιλαμβάνομαι τον καθένα, που κάθεται το απόγευμα της Κυριακής στην τηλεόραση, να δει ένα «ψόφιο» παιχνίδι, χωρίς περιγραφή, σ΄ ένα σχεδόν άδειο γήπεδο, χωρίς ατμόσφαιρα, σ΄ έναν αγωνιστικό χώρο χωράφι. Ότι χειρότερο για τηλεοπτικό προϊόν. Λογικό, να σου φαίνεται και το παιχνίδι και όλα τραγικά.
(τον ανάδρομο Ερμή πού τον πας?)

Από το πρωί της Δευτέρας ακούω πολύ κόσμο να προβλέπει την καταστροφή, που έρχεται, την οποία βλέπουν όλοι, εκτός του Ζαγοράκη, του Χάβου, του Κωνσταντινίδη και των δημοσιογράφων, που τους καλύπτουν. (την καταστροφή την προβλέπαμε από το καλοκαίρι...και ήρθε)

Το μεσημέρι της Δευτέρας άκουγα στην εκπομπή του Κόλκα κάποιον να περνάει τον ΠΑΟΚ από πριονοκορδέλα και να βγαίνει από τα ρούχα του από το θέαμα, που παρουσιάζει η ομάδα του. Αφού τους έκανε όλους «μία χόρτα», στο τέλος παραδέχτηκε ότι δεν είδε το παιχνίδι, γιατί πρότιμησε να δει τα άλλα, που είχαν περισσότερο βαθμολογικό ενδιαφέρον.
(Ωπ. Βρήκαμε το δείγμα. Να ποιοι είναι αυτοί που κράζουν. Ούτε το παιχνίδι δεν έχουν δει. Κλασικές ΑΡΔολογίες.)

Είναι από τις στιγμές, που και η λέξη «ΕΛΕΟΣ», χάνει τη σημασία της.

Ώρες – ώρες προσπαθώ να καταλάβω τι είναι αυτή η υστερία, που έχει πιάσει πολλούς από σας. (Έλα ντε. Αφού είμαστε μέσα και στους 3 στόχους) Αρχίζω να πιστεύω ώρες – ώρες, ότι υπάρχουν άνθρωποι, που όταν ο ΠΑΟΚ δεν κερδίζει, νιώθουν καλύτερα, γιατί μπορούν να αισθανθούν… δικαιωμένοι.

Επαναλαμβάνω ότι ο ΠΑΟΚ δεν περνά το καλύτερο φεγγάρι του, αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν μπορώ να καταλάβω που οδηγεί αυτή η νεοπλουτίστικη (τουσέ) απαξίωση της όλης κατάστασης.

Άλλοι βγάζουν τη χολή τους στον Ζαγοράκη, λες και δεν έχει δικαίωμα στο λάθος. Και λες και δεν ξέρει κι ο ίδιος τι έκανε λάθος.
(Την πρώτη φορά (Δερμιτζάκης) δεν το κατάλαβε το λάθος. Τη 2η θα δούμε)

Άλλοι ισοπεδώνουν τον Χάβο (που δεν είναι Σάντος και μάλλον δε θα γίνει ποτέ, αλλά δεν μπορείς να παραβλέψεις ότι δυο – τρία πράγματα στον ΠΑΟΚ τα έκανε (ξέρω ξέρω, κέρδισε τον Τσουκαλά, σωστά?)), είτε γιατί πιστεύουν ότι ξέρουν καλύτερα το ποδόσφαιρο (από τον Χάβο το ξέρουν καλύτερα), είτε γιατί ζουν ακόμη με το όνειρο να ξαναδούν τον Αναστασιάδη στον ΠΑΟΚ και πιστεύουν ότι μέσα σ΄ αυτή την αναμπουμπούλα θα γίνει το δικό τους.

Άλλοι ισοπεδώνουν τους παίκτες, άλλοι περιμένουν μετά από κάθε ματς τον Σαλπιγγίδη για να τον βρίσουν, να τον ειρωνευτούν και να τους σπάσουν τον τσαμπουκά, λες και είναι παίκτης άλλης ομάδας. Μερικοί απ΄ αυτούς, προσπαθούν να «κεφαλαιοποιήσουν» και τη δυσαρέσκεια από τα αποτελέσματα, έτσι για να ξέρει ο Ζαγοράκης ότι άλλη φορά πρέπει να τους ακούει.

Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι αν ήταν στον ΠΑΟΚ σήμερα ο Σάντος, θα ξαναέλεγε το περίφημο «ο ΠΑΟΚ μου θυμίζει κάποιους ξεπεσμένους αριστοκράτες, που έχουν στο πιάτο τους σαρδέλα και νομίζουν ότι έχουν αστακό». (Αν ήταν σήμερα στον ΠΑΟΚ ο Σάντος, ο ΠΑΟΚ θα ήταν αστακός και όχι σαρδέλα) Ο Σάντος, ποτέ δεν χαρακτήρισε τους παίκτες εκείνης της ομάδας «σαρδέλες». Και μου κάνει εντύπωση, που σχεδόν τρία χρόνια αργότερα, πολλοί δεν κατάλαβαν τι εννοούσε. Μου αρέσει, που πέρσι τέτοια εποχή σχεδόν όλοι είχαν την απαίτηση να μείνει. Κορόιδο είναι;

Διάβαζα χθες ότι βάσει αποτελεσμάτων, ο ΠΑΟΚ είναι 56ος στον κόσμο τους τελευταίους 12 μήνες. Τι λέτε, τυχαία έγινε ή του το χάρισε κανένας;
(Θα το 'χουμε να το λέμε στα εγγόνια μας...Να μας ενημερώσεις και του χρόνου τη θέση θα είμαστε)

Η σεζόν δεν έχει τελειώσει, απομένουν τα πλέι οφ, στα οποία βλέποντας και την κατάσταση των άλλων ομάδων, πόσο απίθανο το θεωρείτε να βγει ο ΠΑΟΚ 1ος στα πλέι οφ;
(1ος απο το τέλος? Πολύ πιθανό. Το να θεωρείς ότι αλλάζει κάτι αν βγούμε 1οι στα πλέι οφφ είναι η αποθέωση της κριτικής «δοκάρι και μέσα, δοκάρι και έξω»)

Την ποιότητα την έχει, πρέπει απλά λίγο να «βρεθεί» τις επόμενες (νεκρές) εβδομάδες, να κερδίσει και λίγη ψυχολογία και κυρίως να ξαναγίνει ΟΜΑΔΑ. Εκείνο το περσινό, «διοίκηση, ομάδα, κόσμος = ένα», αν το ξαναβρεί έχει πιθανότητες.

Όπως πάει το βιολί, βέβαια, το θέμα είναι να μην έχει διαλυθεί μέχρι τότε από την εσωστρέφεια και βγει τελικώς τελευταίος και καταϊδρωμένος…
(αν "βρεθεί", διώξει το κακό φεγγάρι και δεν τον φάει η εσωστρέφεια κάτι γίνεται...επιστημονική ανάλυση)

Σε κάθε περίπτωση, ένας μήνας και κάτι απομένει. Δώστε του την ευκαιρία να ξεφύγει από τα σκοινιά, να σηκωθεί όρθιος, να διεκδικήσει ότι αξίζει και μετά όρεξη να έχετε. Ένα ολόκληρο καλοκαίρι θα έχουμε το χρόνο να το διαλύσουμε.
(Το διαλύσαμε το προηγούμενο καλοκαίρι)
Άβαταρ μέλους
paokovia
 
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2008, 14:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 12 Απρ 2011, 23:38

αφού το διαλύσαμε, ας κάνουμε ένα ντου με την Κέρκυρα
να μη λήξει ποτέ το παιχνίδι να φάμε αφαίρεση βαθμών και να γλιτώσουμε και τα κολλύρια στα play-off.

Παράλογο;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό Bono » Τετ 13 Απρ 2011, 00:49

Γιώργος Κουβεντίδης
Καθένας με τον πόνο του


Και συ με το δικό σου.....

Άλλοι ισοπεδώνουν τον Χάβο είτε γιατί ζουν ακόμη με το όνειρο να ξαναδούν τον Αναστασιάδη στον ΠΑΟΚ.


Αντε να ανακοινωθεί ο καινούριος ή έστω η ανανέωση του Χάβου γιατί αρχίζω και σε λυπάμαι.
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Τετ 13 Απρ 2011, 01:13

Γιατί να μη ζητήσουμε επισήμως τη γνώμη του Κουβεντίδη για τον προπονητή του ΠΑΟΚ? Μετά του Τζορμπατζόγλου, μετά του Κόλκα, μετά του Βασιλόπουλου κλπ. Να κάνουμε ένα συμβούλιο, μια ανώτατη αρχή, που θα συζητάει και θα αποφασίζει ποιος κάνει και ποιος όχι, ποιον θα αβαντάρουν, ποιον θα γλύφουν, ποιον θα καίνε κτλ κτλ κτλ.

Ας τους κάνουμε επίσημους γνωματοδώτες, συμβουλάτορες, επίτιμους αρδ, ας κάνουμε κάτι τέλος πάντων. Το παιδί δε θέλει Αναστασιάδη, τέλος! Ποιον άλλο δε θέλεις Κουβεντίδη? Πες, να μην κουβεντιάζουμε αδίκως.

Ασταδιάλα, κοπρόσκυλα, καρκίνοι του ΠΑΟΚ. Βγάζετε και χολή όταν σας τη λένε, μαμιόλια.


Α ρε κερατά Santos... A ΡΕ ΚΕΡΑΤΑ SANTOS!
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τετ 13 Απρ 2011, 09:19

Ενας ακομη γελοιος ΑΡΔ "χτυπησε" ..!!
Ας μας δειξει το πτυχιο δημοσιογραφιας που εχει και μετα ας μιλησει... :twisted:
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 15 Απρ 2011, 19:21

Τζορμπατζόγλου έγραψε:Αυτό που γίνεται κατανοητό είναι ότι πολλές φορές από εδώ και πέρα, ο Λευτέρης Δούκας θα είναι εκείνος που θα εκφράζει την θέση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ σε επίσημο επίπεδο.


Εκφράζει, μεταφέρει, εκδηλώνει, αναφέρει, αιτιολογεί, δικαιολογεί, εκπροσωπεί, εκθέτει, αποδίδει, εξωτερικεύει και και και και πολλά άλλα ρήματα που θα μπορούσες να χρησιμοποιησεις...

Ευτυχώς που έχουμε εσένα να μας το κάνεις ''λιανά'', να το κάνεις κατανοητό για εμάς τους ''υπόλοιπους''....
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 15 Απρ 2011, 20:15

Εχει περασει απο το μυαλο σας,η πιθανοτητα να μην φταινε αυτοι για αυτα που γραφουν αλλα εμεις?........Γιατι εαν δεν κανω λαθος,ολους αυτους που κατηγορουμε σημερα τους ειχαμε διπλα μας στην κερκιδα,πριν μερικα ή αρκετα χρονια.........Μηπως θα γινομασταν και εμεις σαν τα μουτρα τους,σε αναλογη περιπτωση?....Γιατι,το ξαναλεω..........δεν ειναι λογικο να μην μπορουμε να βγαλουμε 2-3 δημοσιογραφους της προκοπης........Μηπως,λοιπον,εχουμε προβλημα σαν λαος?.........Αυτο που λεμε.....η πολυ αγαπη,σκοτωνει?....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 15 Απρ 2011, 20:41

Αυτοί το επιλέγουν να γίνουν έτσι...επαγγελματίες φίλε μου με αντίτιμο τα χρήματα....
δε φταίμε εμείς αλλά ο ίδιος τους ο εαυτός.......επέλεξαν να πληρώνονται για κάτι που το αγαπούσανε ανιδιοτελώς...εκεί τελειώσαν όλα...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 28 Αύγ 2011, 16:38

Σχετικα με το δημοσιευμα του ΠΑΟΚ 24, η Ουντινεζε, πληροφοριακα πηρε παικτη για τη θεση που αφησε ο Σαντσες..
Μη μας τα κανετε περαιτερω τσουρεκια!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 20 Σεπ 2011, 09:01

To 24 -που φαίνεται να χάνει τα ηνία με την αλλαγή στο διοικητικό- ανέβασε άρθρο για τις καλές σχέσεις Γκαρσία και Ζαγοράκη.
Το άρθρο κλείνει με το ότι ο Γκαρσία θα μείνει στον ΠΑΟΚ και μετά το καλοκαίρι, αν στη διοίκηση είναι ο Ζαγοράκης.

ΚΑΡΦΩΝΕΣΤΕ ΡΕΕ...

Δηλαδή άμα δεν είναι ο Ζαγόρ, ο Γκαρσία θα κάνει μούτρα; Οι οπαδοί δεν θα τον θέλουν; Ή οι νέοι θα έχουν για πρώτη τους κίνηση την φυγή του αγαπημένου παίκτη της κερκίδας;;

Ουστ ρε...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 05 Ιαν 2012, 06:52

EΛιωσα!! :lol: :lol: :lol:

Attacker

Ρούλη πες αλεύρι


* Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος και η αλήθεια είναι πως στην ουρά υπάρχει τεράστιο ενδιαφέρον. Νομίζω πως από εδώ και στο εξής, αυτός που θα ανακάμψει είναι ο Αγγελάρας.

* Δεν ξέρω αν θα επικαλεστεί την Παναγιά ή τον Άγιο Γεράσιμο. Αυτό που γνωρίζω καλά είναι πως τα ψυχωμένα παλικάρια του θα μπούνε μέσα στον αγωνιστικό χώρο και θα τα δώσουν όλα για το τρίποντο βάλσαμο με τον βασικό ανταγωνιστή.

* Κάνοντας σκάουτινγκ των Παγουράδων, έχω να πω πως η μπάλα πρέπει να περνάει πολύ περισσότερο από τα πόδια του Γεωργίου, ενώ ο Μπεσέρα θα πρέπει να αποκτήσει μεγαλύτερη διάρκεια.

* Επίσης, για να πάρει διπλό στον αγώνα που έρχεται, θα πρέπει να βγάλει παίκτες από τον άξονα με ταχύτητα, γιατί τα δύο αμυντικά χαφ του αντιπάλου, δεν μαρκάρουν ποτέ. Και οι χώροι που δίνουν, αν έμπαινε σε αυτούς χαράτσι θα πλήρωνες κανά 30άρι χιλιάδες ευρώ.

* Αφήνοντας τον Αγγελάρα που τουλάχιστον για μία ημέρα θα είμαστε φανατικά μαζί του, ελπίζουμε και όλοι οι Άγιοι, πάμε στην ομάδα που συνορεύει με τα γηπεδάκια του Νικολούδη.

* Υπάρχει μία ένταση στη συνοικία, αφού ο εκνευρισμός από την ήττα από την Άτζελα Γκερέκου είμαι εμφανής. Η ανακοίνωση που εξέδωσε ο γνωστός σύνδεσμός Α.Ε. τα λέει όλα.

* «Το ότι οι ποδοσφαιριστές που έχουν την τιμή να φορούν τη φανέλα του άρη είναι πεταμένοι, τσογλάνια και κλόουν, αποδείχτηκε περίτρανα μετά και από τη γελοία εμφάνιση στην Κέρκυρα και την ήττα με 1-0». Έτσι ξεκινάει η ανακοίνωση. Να συνεχίσω;

* Εντάξει είμαι σίγουρος πως μπορείτε να την βρείτε και μόνοι σας, απλά σε κάποια φάση λένε πως όποιος παίκτης θέλει, μπορεί να κάνει προσφυγή. Λες;

* Είναι τόσο χαζοί, που ξεχνάνε πως αυτή τη στιγμή έχει μεταγραφική περίοδο. Κάπου θα βρούνε να πάνε, θα έχουν καβαντζώσει και τα λεφτά που ουδέποτε θα πάρουν νορμάλ από αυτούς.

* Ο Κόλκας φώναζε από το ραδιόφωνο ότι είναι άσος της Κέρκυρας μόνο και μόνο που παίζει ο Μάρτιν και βέβαια, που ταξίδεψαν οδικώς και ακτοπλοϊκώς για ένα παιχνίδι σταθμό για τη σεζόν.

* Αυτό που ο Κόλκας δεν είπε, ήταν πως ο Κασναφέρης που είχε ίωση, δεν μπήκε στο λεωφορείο με την ομάδα, αλλά σε ΙΧ από πίσω της. Μιλάμε για κωμωδία από τις λίγες.

* Αφού κάνουν τον Σαλέα, ξαναμπαίνουν οι παίκτες στο πλοίο, αλλά έλα που τα πλοία στο Κέρκυρα – Ηγουμενίτσα δεν έχουν καμπίνες. Είναι από αυτά με το σαλόνι και το κυλικείο.

* Μπαίνουν μέσα οι οπαδοί Α.Ε. και βλέπουν τους παίκτες να κάθονται στο σαλόνι. Όταν βλέπεις τους τζίρους σου να μειώνονται τόσο δραματικά, είναι λογικό να έχεις νεύρα.

* Το τι συνέβη στο πλοίο μπορείτε να το φανταστείτε διαβάζοντας την ανακοίνωση. Αν χάσουν την Κυριακή, τελειώνει το παραμύθι. Γίνεται η βουτιά. Απλά δε θυμάμαι με ποιον παίζουν.

* Πάντως πλοίο, ήττα, υποβιβασμός κτλ… Φουρτούνες στον Ρούλη μας.

* Εντωμεταξύ, αυτόν τον παλίκαρο, τον Πρόμπιερζ ή πως τον λένε, δεν μπορώ να τον διαβάσω ακόμη, τον έχουν τελειωμένο. Αλλά για να τελειώσεις κάποιον έτσι σχέδιο, πρέπει να τον πληρώσεις κιόλας.

* Για να καταλάβετε πως λειτουργούν, γιατί πλέον νομίζω πως έχω κάνει σπουδές. Ο προπονητής έχει τελειώσει τον Πρίττα. Έκαναν πως μίλησαν μαζί του για να λύσουν το συμβόλαιο, πως η υπόθεση είναι σε καλό δρόμο και πως τη Δευτέρα θα γίνει νέο ραντεβού.


* Γιατί να γίνει τόσο μακριά νέο ραντεβού για παίκτη που θα ψάξει την επόμενη ομάδα; Παπάς. Απλά υπολογίζουν πως θα φάνε τον Πολωνό την Κυριακή μετά το παιχνίδι με το γνωστό τρόπο και θα μείνει ο Σάκης. Τόσο απλά. Αυτοί είναι.

* Πάμε στους μπάτσους. Τους αξιωματικούς εννοείται. Πήγαν οι κοκκινομάγουλοι να περάσουν πως θα έρθουν γαύροι στη Θεσσαλονίκη και πως οι δικοί μας δεν θα πάνε στη Ξάνθη.

* Μα τι τσακάλια μπάτσους που έχουμε. Σήμερα ρωτούσα κάτι φίλους μου μπάτσους, αν στη σχολή τους δίνουν τίποτα μυστήρια κουμπιά και γίνονται έτσι.

* Αυτοί μου ξεκαθάρισαν πως μόνο οι αξιωματικοί τα πίνουν τα κουμπάκια τους. Συνεχίζω.

* Τα τσακάλια αυτά, κράτησαν στη Θεσσαλονίκη τους δικούς μας, εκεί που θα έρθουν οι γαύροι. Μα πόσο χαζοί ή στημένοι μπορεί να είναι;

* Πρώτον, ενώθηκαν όλοι οι σύνδεσμοί μας στο πι και φι. Για πότε βγήκε κοινή ανακοίνωση απ όλους χαμπάρι δεν πήρα. Και το ραντεβού στις 12 το μεσημέρι στη Καμάρα την ημέρα του αγώνα δόθηκε.

* Ξαφνικά, βραδάκι με ενημέρωσαν πως η αστυνομία θα κάνει κωλοτούμπα και πως θα δώσει εισιτήρια στον ΠΑΟΚ για την Ξάνθη. Τους ενημερώνω, πως τσάμπα κωλοτούμπα θα κάνουν. Η Δόξα είναι μία ομάδα της Μακεδονίας, με ωραία χρώματα, ωραίο σήμα και πάνω απ όλα, καλοί άνθρωποι. Πρέπει να στηριχτούν.

* Βέβαια, για το ότι θα γίνει, θα φταίει το κακό κοινό, ο πολίτης χωρίς βάση και ποτέ ο χαζός μπάτσος που κάνει θελήματα. Μεγάλη Ελλάδα με τους ανθέλληνες σου που φοράνε τη σημαία σου.

* Πολλοί αναρωτιέστε το γιατί ασχολούμαι τόσο πολύ με τους άλλους. Οπαδικά, ο ρόλος ο δικός σας, είναι πολύ διαφορετικός από τον δικό μου. Εγώ βρίσκομαι εδώ για να ενισχύω τη δική σας επιχειρηματολογία στα καφενεία ή όπου αλλού συναναστρέφεστε με δαύτους.

* Η στήλη δημιουργήθηκε για αυτόν τον λόγο και μη μου πείτε πως δεν σας εκνευρίζουν.

* Η αλήθεια είναι πως τρέφομαι και από αυτά που κάνουν. Ο Χρύσανθος για παράδειγμα, σήκωσε στο σάιτ του πρόσφατα τις δηλώσεις Μπόλονι που έλεγαν για τη δύσκολη κατάσταση που επικρατεί στον ΠΑΟΚ.

* Στη συνέχεια, επικοινωνήσαμε με τον Μπόλονι για να τον ρωτήσουμε αν ισχύουν όλα αυτά που δηλώνει και μας είπε κατηγορηματικά πως δεν έκανε αυτές τις δηλώσεις ποτέ.

* Ανεβάσαμε κείμενο, όμως αυτό ο Χρύσανθος δεν το ανέβασε. Άρα, ήταν σα να κήρυξε – πάλι – πόλεμο. Και όπως συμβαίνει στη κοινωνία, έτσι και στα ΜΜΕ, εμείς είμαστε οι πολεμοχαρείς. Υπήρχε ένα κενό κάποτε, το οποίο καλύφθηκε και με το παραπάνω.

* Σήμερα, στη συνέντευξη Τύπου, καταλάβατε όλοι πως σκέφτεται ο Μπόλονι, αλλά δεν είδα αν σηκώθηκαν οι δηλώσεις του σε σάιτ του Ρούλη. Είμαι σίγουρος πως δεν, αφού το φάσμα της Φούτμπολ Λιγκ, έχει σκεπάσει τα πάντα.

* Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://blog.paok24.com/?p=1813
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 10 Ιαν 2012, 00:27

ΠΑΟΚ και ΟΥΕΦΑ. Τα δεδομένα της υπόθεσης

Πολλά λέγονται και γράφονται για την αυριανή παρουσία του ΠΑΟΚ στην πειθαρχική επιτροπή της ΟΥΕΦΑ. Τι πραγματικά συμβαίνει;

Το τοπίο είναι αρκετά μπερδεμένο όσον αφορά στους στόχους της ΟΥΕΦΑ τη συγκεκριμένη περίοδο. Η αλήθεια είναι πως ακόμη και οι ομάδες ακούνε διαφορετικές απόψεις για το τι ακριβώς συμβαίνει με αποτέλεσμα να ανησυχούν.

Στον ΠΑΟΚ πάντως, υποβαθμίζουν το θέμα παρότι όπως όλα δείχνουν άνθρωποι της ΠΑΕ θα βρίσκονται μπροστά στη πειθαρχική επιτροπή της ΟΥΕΦΑ αύριο. (Κάτι που ο ΠΑΟΚ δεν επιβεβαιώνει).

Η αλήθεια είναι πως υπάρχει μία μικρή ανησυχία που αφορά το ότι ο ΠΑΟΚ είναι η πρώτη ομάδα που θα περάσει από την εξειδικευμένη επιτροπή της ΟΥΕΦΑ – για θέματα financial fair play - λόγω της μη τήρησης των κανονισμών του financial fair play. Κύκλοι της ΕΠΟ, αλλά και άνθρωποι της ΟΥΕΦΑ, θεωρούν πολύ ακραίο το φαινόμενο να υπάρξουν αποβολές με το καλημέρα. Αν και για να μην εκτεθούν δεν το αποκλείουν εντελώς ποντάροντας στο ότι ο ΠΑΟΚ καλείται πρώτος έτσι ώστε άμα γίνει το μοιραίο να προλάβει το δευτεροβάθμιο όργανο αλλά και το CAS μέχρι τους αγώνες με την Ουντινέζε.

Αυτό που επίσης είναι υπέρ του ΠΑΟΚ, είναι το γεγονός πως όποια ομάδα αποβλήθηκε από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, δεν το συζήτησε με την ΟΥΕΦΑ. Ενημερώθηκε απλά για την απόφασή της.

Ουσιαστικά, το ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο μπαίνει σε μία διαφορετική φάση, για την οποία η ΟΥΕΦΑ είναι υποχρεωμένη να κάνει αυστηρές συστάσεις στις ομάδες και να προειδοποιήσει πως όταν ισχύσει το financial fair play θα πρέπει να έχουν δημιουργηθεί οι κατάλληλες προϋποθέσεις.

Βάσει αυτής της λογικής, που είναι και η επικρατέστερη, ο ΠΑΟΚ δεν κινδυνεύει με αποκλεισμό από τις φετινές ευρωπαϊκές διοργανώσεις, αλλά ουσιαστικά η πώληση Βιεϊρίνια και οι λύσεις συμβολαίων των Κοντρέρας, Σπαντάσιο και Αρίας, ενισχύουν την διάθεση της ΠΑΕ να ακολουθήσει τους κανόνες. Ουσιαστικά, αυτές οι κινήσεις, αλλά και αυτές που θα γίνουν στο άμεσο μέλλον, βοηθούν τον ΠΑΟΚ να αδειοδοτηθεί στις επόμενες σεζόν.

Η ΟΥΕΦΑ, αντιλαμβάνεται πως δεν μπορεί να ζητήσει άμεσα τη μη ύπαρξη ληξιπρόθεσμων οφειλών, αλλά απαιτεί τη σταδιακή μείωσή του μήνα με το μήνα.
Ο ΠΑΟΚ είναι ο πρώτος που μπαίνει στο χορό γιατί είναι ομάδα που συμμετέχει ακόμη σε ευρωπαϊκή διοργάνωση, θα ακολουθήσουν ΑΕΚ και Παναθηναϊκός στο επόμενο δίμηνο.

Ειδικά η θέση της ΑΕΚ είναι πάρα πολύ επίφοβη, αφού τα νούμερά της είναι υπερδιπλάσια από αυτά των άλλων δύο ελληνικών ομάδων και σίγουρα κινδυνεύει για το καλοκαίρι.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε το γεγονός, πως από την ηγεσία της συντηρούνται θέματα επενδυτών, τα οποία αγγίζουν τα όρια της γραφικότητας αλλά προφανώς θα χρησιμοποιηθούν όταν η Ένωση θα κληθεί να εμφανίσει μία εταιρική προοπτική στους υπευθύνους της ΟΥΕΦΑ. Όπως και η υπόθεση Ψωμιάδη από τον οποίο διεκδικεί χρήματα.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=15129
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: paok24.com

Δημοσίευσηαπό eleos » Τρί 17 Ιαν 2012, 12:49

Αυτοί τι πάθανε και δεν γράφουν τίποτα σήμερα..;

Δε γράψαν και τίποτα για απεργία..

Να υποθέσω ότι περιμένουν κάτι ΜΕΓΑΛΟ;;
Να πανικοβληθώ;;

Θα καταρρεύσω...
:shock:
Στηρίζω τους παίχτες και τα ακούω.
Thats who I am.
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης