ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 11 Νοέμ 2011, 14:49

Paokcity TV
Links
Ιστορία
Πρωτοσέλιδα
Ανέκδοτα


Νέα »
Συνεντεύξεις »
Ανακοινώσεις »
Αφιερώματα »
Photo Stories »
Στατιστικά
Paokcity Blog »
Σ.Φ. ΠΑΟΚ »

Paokcity Blog

November 10, 2011

Ο εχθρός του Π.Α.Ο.Κ. Π.Σπηλιόπουλος συνεχίζει να προκαλεί!


Οι Α.Ρ.Δ. συνεχίζουν να μας επιβεβαιώνουν καθημερινά ότι η βλακεία δεν έχει όρια…

Ως πότε όμως θα είμαστε εμείς που θα της δίνουμε «ψωμάκι» για να συντηρείται;

Το να μας να πολεμάει η Αθήνα είναι αυτονόητο, αφού μόνο εμάς φοβάται, το να προσπαθούν να μας πολεμήσουν οι γειτονιές της πόλης, είναι αξεπέραστο, αφού μόνο έτσι επιβιώνουν… αλλά να πολεμάνε τον μεγάλο μας Π.Α.Ο.Κ. μέσα μαζικού επηρεασμού της πόλης μας που ζούνε και τρώνε τόσα χρόνια στις πλάτες του Λαού μας και της λατρεμένης μας ομάδας δεν μπορεί να επιτραπεί άλλο!

Το να γράψει ή να πει κάποιος ότι ο Μπόλονι (και ο κάθε Μπόλονι) δεν κάνει σωστά τη δουλειά του ή ο Ζαγοράκης (και ο κάθε Ζαγοράκης) δεν κάνει για πρόεδρος, αν εκφραστεί με σωστό τρόπο, αν το δούμε χωρίς καχυποψία, μπορούμε να πούμε ότι υπάγεται στη σφαίρα της υποκειμενικότητας και ότι ως κριτική, μπορεί να λειτουργήσει και θετικά για το μέλλον του Συλλόγου (άσχετα γιατί το κάνει ο καθένας βέβαια…). Πριν προχωρήσω όμως, θα σας παραπέμψω στο παρακάτω εξάμβλωμα-άρθρο:

«Με ρωτήσανε πώς γίνεται από τη στιγμή που δεν έχει δικαίωμα υπογραφής ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για να πληρώσει τους παίχτες, να έχει κάνει στο διάστημα αυτό, δύο μεταγραφές. Έλα ντε! Στις 28 Σεπτέμβρη έληξε η θητεία της προηγούμενης διοίκησης και ο Γιάννου ανακοινώθηκε ότι αποκτήθηκε στις 30 του μήνα. Και ο Κατσικάς στις 14 Οκτωβρίου. Ποιος έβαλε υπογραφή σε αυτά τα συμβόλαια και βγήκαν δελτία για τους παίχτες οι οποίοι αγωνίζονται κανονικά; Περίεργο, έτσι;»

Από εφημερίδα metrosport, σελίδα 44, γράφει ο Τεχνικός Διευθυντής



Αρχικά και ο πιο χαζός μπορεί να καταλάβει πως γίνεται αυτό, με τον πιο νόμιμο τρόπο και χωρίς να έχει κανένα απολύτως πρόβλημα η ΠΑΕ… , άλλη η μέρα ανακοίνωσης, αλλά ο συγκεκριμένος «κύριος» που ονομάζεται Παναγιώτης Σπηλιόπουλος και γράφει τη στήλη, δεν μπόρεσε να το σκεφτεί… Ή μήπως το σκέφτηκε και μοναδικός του στόχος είναι να δημιουργήσει πρόβλημα στον Π.Α.Ο.Κ…..; Μάλλον το δεύτερο… Τι θα μπορούσε να εξυπηρετεί αυτή η απορία του…; Τίποτα απολύτως! Το μόνο που θα μπορούσε να γίνει, είναι να είχαν ακυρωθεί οι δύο μεταγραφές και η ομάδα να χάσει δύο ελπιδοφόρους και διεθνείς ποδοσφαιριστές… Για το καλό του Π.Α.Ο.Κ. γράφει λοιπόν ο βάζελος Παναγιώτης Σπηλιόπουλος από τον Πύργο Ηλίας, ε…; Είναι τόσο κουτοπόνηρος όμως, που δεν έψαξε ούτε καν να μάθει πως ούτε αυτό γίνεται…

Αυτόν τον τύπο λοιπόν, που για όσους θυμούνται, έγραφε “Τα προεδρικά” στην “Αλήτικη” Μακεδονίας Θρακης, συνεχίζουμε να του δίνουμε «ψωμάκι» αγοράζοντας την εφημερίδα που αρθροκλάνει και πωλείται στην Ασπρόμαυρη Βόρεια Ελλάδα… Καλά να πάθουμε…

Αλήθεια θα μας πει όμως και γιατί διώξανε τα αδέρφια μας με τις κλωτσιές τον συνέταιρό του στο «άμπαλος.com» (κατά κόσμον baladoros.com), Δημήτρη Τριανταφυλλίδη από Σύνδεσμο του Π.Α.Ο.Κ. … ή δεν μπορεί να θυμηθεί το όνομα του ΓΟΥ-ΧΟΥ…

Θα μας πει πότε άρχισε να κράζει το άμπαλος.com την ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ…. ή από τότε που κόπηκαν τα κούτρα εισιτήρια στα μέσα μαζικού επηρεασμού δεν μπορεί να κοιμηθεί χωρίς αγχολυτικά…;

Θα μας πει ακόμα, ο βάζελος Παναγιώτης Σπηλιόπουλος , γιατί τον σουτάρανε από τον Δήμο Θεσσαλονίκης ή τα «Δημήτρια» του προκαλούν ζάλη… και του φέρνουν στον ύπνο του εφιάλτες…;

Αδέρφια, τέλος με τα παράσιτα της Ασπρόμαυρης πόλης μας, που συνεχίζουν να ζούνε τρώγοντας τις σάρκες του Μεγάλου μας Π.Α.Ο.Κ. Τέλος στον «μπαμπά» Π.Α.Ο.Κ. που βαφτίζονται όλοι παιδιά του και ζούνε από το έμμεσο χαρτζιλίκι που τους δίνουμε, αγοράζοντας τις φυλλάδες τους… Τέλος στη μόλυνση της ακοής μας από τα ραδιοεκτρώματά τους!

Τα οπωροφόρα δέντρα χτυπάνε, γι’ αυτό θα μας κυνηγάει μια ζωή η Αθήνα, αλλά δεν γίνεται μέσα στο σπίτι μας, να εκμεταλλεύονται το όνομα του Π.Α.Ο.Κ., να ζούνε από αυτό και να το πολεμάνε με ψέματα, κακοήθειες και αδελφίστικες τακτικές…

Υ.Γ. Τα κάστρα είναι δεδομένο ότι πέφτουν από μέσα… Όταν όμως πετάξουμε τους εφιάλτες έξω από την οικογένεια, δεν θα έχουμε τίποτα να φοβηθούμε… Να θυμάστε όλοι οι αρουραίοι αυτής της πόλης, ότι το κάστρο που χτίζει τόσα χρόνια με αίμα και ιδρώτα ο Λαός του Π.Α.Ο.Κ. έχει τόσο γερά θεμέλια, που και μόνο η σκιά του θα σας τυφλώσει…


ΧΩΡΊΣ ΣΧΌΛΙΑ .....
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 11 Νοέμ 2011, 14:50

Μπράβο στους ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ που ξεσκεπασαν αυτόν τον τύπο .....
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Παρ 11 Νοέμ 2011, 15:00

Eπιτέλους κάποιος έπρεπε να τον βάλει στη θέση του!!!

Μπράβο ρε μάγκες και στα 2 site για τα κείμενα.
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 11 Νοέμ 2011, 15:03

Μπράβο ρε παιδιά.. Επιτέλους... :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό interted » Κυρ 22 Ιαν 2012, 17:41

τις τελευταίες μέρες το sport24 βγάζει ένα κόμπλεξ κατά του ΠΑΟΚ και υπέρ της κούλας. μου φαίνεται πρέπει να φάει ένα χ
interted
 
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Σάβ 28 Νοέμ 2009, 19:02

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό logios » Σάβ 25 Φεβ 2012, 13:54

Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΠΟΛΟΝΙ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ....ΑΛΛΙΩΣ!!!!!!!!


ΧΑΜΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΠΟΛΟΝΙ ΣΕ ΡΟΥΜΑΝΙΚΟ ΜΜΕ


από ThessBomb - Το Wikileaks της Θεσσαλονίκης από τον/την thessbomb

Μπόλονι: «Έκανα λάθος που ήρθα στον ΠΑΟΚ–Οι οπαδοί του είναι “κακοί αλλά με μεγάλη καρδιά”! Λάθος τους που έδιωξαν το Ζαγοράκη»…
Φωτιά στον ΠΑΟΚ και στις σχέσεις του με τον κόσμο, ανάβει η συνέντευξη του Λάσλο Μπόλονι σε Ρουμάνικο μέσο.
Ο προπονητής του ΠΑΟΚ είπε ότι έκανε λάθος που ήρθε στο δικέφαλο καθώς αποφάσισε γρήγορα, είπε ακόμη ότι οι φίλοι της ομάδας οι οποίοι χαρακτηρίζονται ως "κακοί" αγαπάνε θερμά την ομάδα κι έκαναν λάθος που έδιωξαν το Ζαγοράκη, πως συνεργάζεται μια χαρά με το Βρύζα, και όπως αποκαλύφθηκε, το πρώτο πράγμα που τον ενδιέφερε μετά τη λήξη του ματς με την Ουντινέζε (για την οποία δε θα βάλει δα και τον κόπανο να κλάψει!), ήταν να μάθει τι έκανε η Στεάουα Βουκουρεστίου!

«Αποφάσισα γρήγορα να έρθω στον ΠΑΟΚ και αυτό ήταν λάθος» υποστήριξε ο Λάσλο Μπόλονι σε συνέντευξη που έδωσε στους απεσταλμένους από τη Ρουμανία, δημοσιογράφους της evz.ro.

Στη συνέντευξη που δημοσιεύεται σήμερα και μπορείτε να δείτε στο σύνδεσμο στο τέλος του κειμένου και να μεταφράσετε με τα εργαλεία της Google (εδώ), ο προπονητής του ΠΑΟΚ είπε ακόμη ότι οι οπαδοί του ΠΑΟΚ οι οποίοι χαρακτηρίζονται ως «κακοί (κατά μια άλλη εννοια "φτωχοί") αλλά με μεγάλη καρδιά» έδιωξαν το Ζαγοράκη και πως έκαναν λάθος.

Τόνισε ακόμη ότι συνεργάζεται άψογα με το Ζήση Βρύζα ενώ δεν αναφέρθηκε καθόλου στον Κωνσταντινίδη και υπογράμμισε για τον κόσμο πως θα έπρεπε να αγαπάει την ομάδα με μυαλό και όχι με την καρδιά…

Για τον αποκλεισμό από την Ουντινέζε, αφού αποκάλυψε ότι δεν κοιμήθηκε καλά το πρώτο βράδυ, υπογράμμισε ότι δε χάνει την επαφή με το έδαφος, δηλαδή δεν έφυγε δα και η γη κάτω από τα πόδια του!

«Το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα είναι θρησκεία» είπε ο Μπόλονι, ο οποίος, όπως αποκαλύπτει με τη σειρά του ο δημοσιογράφος που υπογράφει το ρεπορτάζ, το πρώτο πράγμα που ρώτησε όταν τον είδε μετά το 3-0 από την Ουντινέζε, ήταν «τι έκανε η Στεάουα»!

Μπορείτε να δείτε τη συνέντευξη πατώντας εδώ.

baladoros
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 25 Φεβ 2012, 23:31

Εικόνα
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό ARMY » Τρί 27 Μαρ 2012, 14:17

Κοστίν Λαζάρ και Πάμπλο Γκαρσία τα βραβεία της 26ης αγωνιστικής
Η Super League και ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών (ΠΣΑΠ), ανακοινώνουν τα αποτελέσματα των υπηρεσιών MVP και Best Goal για την 26η αγωνιστική της Super League ΟΠΑΠ

• τα αποτελέσματα του διαγωνισμού MVP

Κοστίν Λαζάρ (Π.Α.Ο.Κ.) 47,52%

Χαβιέ Ουμπίδες (Άρης) 38,21%

Κέβιν Μιραλλάς (Ολυμπιακός) 14,27%


• τα αποτελέσματα του διαγωνισμού Best Goal

Πάμπλο Γκαρσία (Π.Α.Ο.Κ.) 58,88%

Σίλβα Κλέιτον (Παναθηναϊκός) 21,74%

Κώστας Μήτρογλου (Ατρόμητος Αθ.) 19,38%
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό slidar » Πέμ 05 Απρ 2012, 21:11

Ζουέλα: «Δεν έπαιξα στον ΠΑΟΚ γιατί ήρθα με το Βρύζα»!

Στο "Αθλητικό Metropolis" και στην εκπομπή "Στη σέντρα" φιλοξενήθηκε ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ και νυν του Ατρομήτου Φρανσίσκο Ζουέλα ένα εικοσιτετράωρο μετά και την πρόκριση των Περιστεριωτών στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας.

Αναλυτικά ο Ζουέλα είπε:

Για τον τελικό του κυπέλλου: "Το σημαντικό για εμάς είναι ότι περάσαμε στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσουμε την κορυφαία ομάδα στην Ελλάδα.

Έχουμε και εμείς όμως τις ελπίδες μας. Ο Ολυμπιακός θέλει να πάρει ένα ακόμα τίτλο αλλά και εμείς θέλουμε να γράψουμε ιστορία".

Για το ματς με τον ΠΑΟΚ: "Ο ΠΑΟΚ είναι τέταρτος στο πρωτάθλημα και εμείς είμαστε στην τρίτη θέση. Θέλουμε τη νίκη για να κρατήσουμε στην τρίτη θέση".

Για το πώς θα αισθανθεί που θα παίξει κόντρα στον ΠΑΟΚ: "Στον ΠΑΟΚ έμεινα μόνο πέντε μήνες και δεν κράτησα πολλά πράγματα. Από εκεί και πέρα είμαι παίκτης στον Ατρόμητο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και χαίρομαι που είμαι δίπλα στην οικογένεια μου.

Στον ΠΑΟΚ δεν έπαιξα ούτε ένα ματς σαν στόπερ. Εγώ δεν ήρθα στον ΠΑΟΚ να κάνω διακοπές. Ποτέ δεν θα καθόμουν σε μια ομάδα χωρίς να παίζω. Πάντα ήθελα να είμαι σε μια ομάδα για να παίζω. Η καλύτερη επιλογή που έκανα στην καριέρα μου ήταν να φύγω από τον ΠΑΟΚ.

Ο ποδοσφαιριστής πρέπει να είναι χαρούμενος. Ήξερα ότι δεν θα παίζω σαν στόπερ στον ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ ήθελε να με κρατήσει αλλά ήθελα να φύγω. Μάλιστα μου έβαλαν ρήτρα να μη παίξω σε άλλη ομάδα και πήγα δανεικός.

Πως ήταν δυνατόν να με ήθελαν στον ΠΑΟΚ όταν επί έξι μήνες δεν έπαιξα καθόλου. Ο ΠΑΟΚ είχε και πολλούς παίκτες τον Τσιρίλο, τον Κοντρέρας , τον Μαλεζά οι οποίοι είναι φίλοι μου".

Για ποιο λόγο δεν έπαιζε:
"Να ρωτήσατε τον πρόεδρο τον προπονητή. Εγώ δεν το κατάλαβα ποιος ήταν ο προπονητής στον ΠΑΟΚ. Αν βλέπω ότι μπορώ να παίζω και δεν με βάζει ο προπονητής φεύγω. Έχω μάθει να δουλεύω με καλούς προπονητές. Ο προπονητής πρέπει να σε κερδίζει”.

Για το αν αισθάνθηκε ότι τον κορόιδευαν οι Δερμιτζάκης, Χάβος:
"Αυτοί νόμιζαν ότι με κορόιδευαν. Από τότε που έφυγε ο Ζήσης Βρύζας πήρα τον πρόεδρο και του είπα ότι θέλω να φύγω".


Όσο γιατί ήθελε να φύγει όταν έφυγε ο Βρύζας:

"Υπήρχε η αντίληψη στον ΠΑΟΚ ότι με έφερε ο Βρύζας για αυτό και δεν έπαιζα. Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι στα σαράντα παιχνίδια που δώσαμε δεν μπορούσα να παίξω ούτε σε ένα. Χαίρομαι που έφυγα, που ήρθα σε μια ομάδα όπως είναι ο Ατρόμητος. Έχουμε έναν καλό προπονητή που μιλάει με τους παίκτες. Όταν κάνεις σωστές κινήσεις έχει και την επιτυχία".

Για το αν θεωρεί τους Δερμιτζάκη, Χάβο καλούς προπονητές αρκέστηκε να πει: "Οι καλοί και νέοι προπονητές όταν φεύγουν από μία ομάδα βρίσκουν ομάδα την επόμενη χρονιά".

http://www.metrosportgr.com/articles_det.asp?artid=24588

Μπα μλκιες ψεματα θα λεει? Γινονται τετοια πραγματα στον ΠΑΟΚ???
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 05 Απρ 2012, 21:19

Το παρατσούκλι του ήταν "Η Μαύρη Θλάση".
Οπότε και ψέματα λέει και μ@λακίες.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό slidar » Πέμ 05 Απρ 2012, 21:35

DC έγραψε:Το παρατσούκλι του ήταν "Η Μαύρη Θλάση".
Οπότε και ψέματα λέει και μ@λακίες.


Etsι λες εσυ.. Εγω λεω παλι.. οτι αληθιες μου φαινονται.
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: ΠΑΟΚ και ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Πέμ 05 Απρ 2012, 23:11

ειναι πικραμενος και βγαζει κομπλεξ.
πως ηθελες να παιζεις ρε ζουελα οταν στα 10 ματς τα 11 ησουν τραυματιας. αντε κανε μας τη χαρη.
παντως τοσοι και τοσοι που περασαν απο τον ΠΑΟΚ τα τελευταια χρονια μονο καλα λογια εχουν να πουν. οποτε προσωπικα δεν εχω λογο να παρω στα σοβαρα την αποψη ενος που ηρθε και δεν ακουμπισε. απο κει και περα ο καθενας κρινει και επιλεγει.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αθλητικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης