Σταύρος Κόλκας

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 11 Ιουν 2012, 13:57

Σε σχέση με τον άλλον τον γλίτσα, τον σαλιάρη, είναι η μέρα με την νύχτα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό deadmoon » Δευτ 11 Ιουν 2012, 14:38

Αν μη τι άλλο , ο Λαγογιάννης δεν ειρωνεύεται την ομάδα και δεν βγάζει κακία.
Οποιος λέει την λέξη ''ΠΑΟΚ'' και πληρώνεται , πάντα θα είναι υπό επιτήρηση αλλά τουλάχιστον ηχεί καλά στα αυτιά μου.

Την προηγούμενη βδομάδα είπε στον αέρα την Τζαμπάζη ''γλάστρα''.....χε χε χε..... :lol:
If you don't live for something , you ' ll die for nothing !
Άβαταρ μέλους
deadmoon
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευτ 01 Νοέμ 2010, 10:10
Τοποθεσία: Τούμπα

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 11 Ιουν 2012, 14:44

Ήδη από την προηγούμενη βδομάδα έχει δώσει στεγνά στον κόλκα, σαν ποντίκι που πηδηξε απ' το καράβι.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 11 Ιουν 2012, 17:06

deadmoon έγραψε:Αν μη τι άλλο , ο Λαγογιάννης δεν ειρωνεύεται την ομάδα και δεν βγάζει κακία.
Οποιος λέει την λέξη ''ΠΑΟΚ'' και πληρώνεται , πάντα θα είναι υπό επιτήρηση αλλά τουλάχιστον ηχεί καλά στα αυτιά μου.

Την προηγούμενη βδομάδα είπε στον αέρα την Τζαμπάζη ''γλάστρα''.....χε χε χε..... :lol:

Έχω ακούσει πολλές φορές απο τον νικολαου να λέει "εγω όταν δω ότι πλέον δεν μπορω να κάνω αυτο που με αρέσει θα φύγω γιατι δεν ζω απο τον ΠΑΟΚ κάνω την τρέλα μου εδω αλλη ειναι η δουλεια μου " ο λαγογιαννης όπως και αρκετοί άλλοι ζούνε αποκλειστικά πουλώντας ΠΑΟΚ αν σταματήσουν θα ψάχνουν για δουλεια αυτο ειναι αλήθεια και δημιουργεί πολλές παρενέργειες στην δουλεια τους αυτη η σχέση με τον ΠΑΟΚ ......


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 11 Ιουν 2012, 17:16

Πριν περίπου ένα χρόνο ήταν χορηγός της σελίδας η εταιρεία Marbio (κουρτινόξυλα). Η συγκεκριμένη εταιρεία εκμεταλλευόταν το σήμα του ΠΑΟΚ πληρώνοντας κάθε χρόνο ένα σημαντικότατο ποσό στην ΠΑΕ. Γυρίζοντας αργά στο σπίτι μετά από κάποιο ευρωπαϊκό παιχνίδι του ΠΑΟΚ έπεσα πάνω στην εκπομπή του εν λόγω κυρίου να αλαλάζει κατηγορώντας την Marbio, την ΠΑΕ αλλά φυσικά και το paokmania (φωτογραφικά), αποδεικνύοντας ότι η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια...
Δε γνώριζε τη χορηγική σχέση της Marbio με την ΠΑΕ και δεν έκανε καν τον κόπο να το ψάξει. Δε νομίζω ότι προσφέρει κάτι στον ΠΑΟΚ παρά το οπαδικό στυλ που έχει. Είναι ένας από τους τόσους...
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2220
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Photis » Δευτ 11 Ιουν 2012, 17:36

Ο Λαγογιάννης είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ οπαδός γιατί πληρώνεται για να πουλά οπαδιλίκη. Όπως πληρωνόταν και ο Κόλκας.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8694
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 11 Ιουν 2012, 17:57

Γιατί ασχολείστε όλη μέρα με τους δημοσιογράφους και ειδικά με τον Κόλκα; Αξίζει;
Εγώ δεν ακούω ΚΑΜΙΑ εκπομπή (σταμάτησα να ακούω Ραπτόπουλο πριν 1.5 - 2 χρόνια) στο ραδιόφωνο και δεν ανοίγω καμιά εφημερίδα (ποτέ δεν άνοιξα) και τα μόνα άρθρα των Μ.Μ.Ε. που διαβάζω είναι μερικά που ανεβάζει το Paokmania στη κεντρική... Μπορώ να σας πω ότι έχω βρει την ησυχία μου..γιατί δεν το κάνετε κι εσείς; Θα σας κάνει καλό...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46852
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 11 Ιουν 2012, 18:27

Ρομαν δίκιο έχεις. Εγώ αγοράζω μόνο Σπορ μόνο όταν υπάρχει κάποιο καλό αφιέρωμα σε ακαδημίες ή σε κάποιο τίτλο που έχουμε πάρει πχ χαντμπολ. Επίσης αγόρασα τα σπορ για το ωραίο ομολογουμένως ένθετο με αναλύσεις ομάδων του Euro. Φάση είχε και είναι και συλλεκτικό! Μην σκάτε και μην πορώνεστε με Κόλκες και σια. Μόνο με εμένα. :P
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό tasos81pl » Δευτ 11 Ιουν 2012, 18:41

το ιδιο κανω και γω ROMAN.βασικα ραδιο ακουσα για κανα μηνα και σταματησα γιατι δεν πιστευα αυτα που ακουγα απο παραγωγους(λεμε τωρα) και ακροατες(στημενους και μη).τωρα απλα μου τα σπανε αυτοι που ακομα ακουν ραδιο και ερχονται να μου πουν τα αποκλειστικά(!!!) νεα...
give wings to fly...ride the sky
Άβαταρ μέλους
tasos81pl
 
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευτ 18 Οκτ 2010, 19:20
Τοποθεσία: salonika

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό deadmoon » Δευτ 11 Ιουν 2012, 19:02

eorptol έγραψε:
deadmoon έγραψε:Αν μη τι άλλο , ο Λαγογιάννης δεν ειρωνεύεται την ομάδα και δεν βγάζει κακία.
Οποιος λέει την λέξη ''ΠΑΟΚ'' και πληρώνεται , πάντα θα είναι υπό επιτήρηση αλλά τουλάχιστον ηχεί καλά στα αυτιά μου.

Την προηγούμενη βδομάδα είπε στον αέρα την Τζαμπάζη ''γλάστρα''.....χε χε χε..... :lol:

Έχω ακούσει πολλές φορές απο τον νικολαου να λέει "εγω όταν δω ότι πλέον δεν μπορω να κάνω αυτο που με αρέσει θα φύγω γιατι δεν ζω απο τον ΠΑΟΚ κάνω την τρέλα μου εδω αλλη ειναι η δουλεια μου " ο λαγογιαννης όπως και αρκετοί άλλοι ζούνε αποκλειστικά πουλώντας ΠΑΟΚ αν σταματήσουν θα ψάχνουν για δουλεια αυτο ειναι αλήθεια και δημιουργεί πολλές παρενέργειες στην δουλεια τους αυτη η σχέση με τον ΠΑΟΚ ......


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ


That's why το ''υπό επιτήρηση''.....
Ο Νικολάου έχει και κανονική δουλειά σε αντίθεση με τον Λαγογιάννη (απ ' όσο ξέρω τουλάχιστον).
Οταν είσαι υπάλληλος , εκτελείς εντολές....άρα πιθανό να λες πράγματα που δεν πιστεύεις ή πράγματα που σε λεν να πεις....


Τες πα....εμείς τα πρεζάκια του ραδιοφώνου ακούμε και κρίνουμε..... :opaokara:
If you don't live for something , you ' ll die for nothing !
Άβαταρ μέλους
deadmoon
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευτ 01 Νοέμ 2010, 10:10
Τοποθεσία: Τούμπα

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό angelheart » Δευτ 11 Ιουν 2012, 20:56

Δεν θέλω να πάρω το μέρος ΚΑΝΕΝΟΣ ο οποίος έχει δικό ΤΟΥ βήμα και μπορεί να τα πει μόνος του. Απλά και πολύ σύντομα σχόλια θα κάνω.
1 Όλοι όσοι βγάζουν χρήματα με αφορμή την ενασχόλησή τους με τον σύλλογο δεν (ΔΕΝ) είναι κατακριτέοι. Η εδώ ιστοσελίδα πχ κάποια χρήματα τα βγάζει. Αυτό ΔΕΝ σημαίνει οτι είναι υποκινούμενη (-οι). Το ΙΔΙΟ ακριβώς ισχύει και για τους δημοσιογράφους. Δεν υπάρχει στη δική μου λογική το μονά ζυγά δικά μου. Οι πράξεις μετράνε.

2 Η ενημέρωση στα πλαίσια της δημοκρατίας ήταν και είναι δοσομετρικά ελεγχόμενη. Οι γνωρίζοντες ιστορία αυτό μπορούν να το πάνε πίσω μέχρι την εποχή του Αλκιβιάδη. Απλά η δημοκρατία είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ από όλες τις υπόλοιπες μορφές διακυβέρνησης που έχουμε σκαρφιστεί (ως ανθρωπότητα) μέχρι σήμερα. Το δε έλλειμμα ενημέρωσης το οποία τόσο συχνά επικαλούνται τόσοι και τόσοι, ΠΑΡΑ πολύ συχνά είναι μια @@ριά και μισή, και βολεύει μόνο για να δικαιολογήσουμε αυτά που (δεν) κάναμε. Για μια ΔΕΚΑΕΤΙΑ τουλάχιστο, άκουσα εκατοντάδες φορές σε τηλεόραση (και διάβασα άλλες τόσες) το πρόβλημα του δημοσιονομικού ελλείμματος και των ασφαλιστικών ταμείων. Μόνο εγώ το άκουγα ;

3 Η ενημέρωση που γίνεται από επαγγελματίες (που φυσικά βγάζουν λεφτά) είναι ΠΛΕΟΝ δυνατόν να γίνει αντικείμενο κριτικής εύκολα. Υπάρχει δλδ η δυνατότητα χωρίς πολλά έξοδα και υποδομές που χρειάζονταν κάποτε, να στήσει κάποιος ένα δικό του μέσο και να γράφει ΚΑΙ αυτός. Έτσι στην περίπτωση του Κόλκα, τα γραφόμενά του έγιναν αντικείμενο κριτικής εδώ. Αυτό ΜΟΝΟ καλό μπορεί να είναι, όπως αντίστοιχα μόνο καλό είναι το ότι ο Ζαγοράκης δέχτηκε κριτική για αυτά που έκανε.

4 Κριτική σε πεπραγμένα (ή γραφόμενα) είναι κάτι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ συγκεκριμένο. Δεν είναι κριτική να αποκαλείς κάποιον ΑΡΔ, επαγγελματία, ερασιτέχνη, ρουφιάνο της διοίκησης, σπιούνο των αποδυτηρίων, "μαλάκα πρόεδρο" κτλ. Αυτό λέγεται ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ. Είναι ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΑΜΠΕΛΑΣ. Κριτική πχ είναι αυτό που έγραψε ο teacher λίγο πιο πάνω, για τον Λαγογιάννη (σόρυ που δεν γνωρίζω τα των διαφημίσεων).

5 ΒΑΣΙΚΗ αρχή της κριτικής είναι φυσικά η αντικειμενικότητα, αλλά και η γνώση του αντικειμένου και των περιστάσεων. Συνεπώς πρέπει και πράγματα να γνωρίζεις και καταστάσεις, αλλά ακόμη και να είναι έτσι πρέπει να ΔΕΙΞΕΙΣ οτι σέβεσαι τα δικαιώματα αυτού που κριτικάρεις. Με ελάχιστες εξαιρέσεις, όποιος δεν κάνει αυτό το τελευταίο, ή είναι απλά χαζοβιόλης που δεν μπορεί να γράψει 3 προτάσεις στη σειρά (95%), ή υποκινούμενος ή έχει ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ όφελος. Ο Κόλκας έγραψε σε κάποια στιγμή οτι δέχεται "επίθεση" από εδώ, ενώ το κείμενο που έγραφε οτι θα έπαιρνε θέση στην ΠΑΕ, δεν ήταν από εδώ αλλά από αλλού. ΔΕΝ το ήξερε οτι ήταν από αλλού ; εσείς τι λέτε ; όταν του το "υπενθύμισα", έσβησε το link, αποκαλώντας τους άλλους ανύπαρκτους. Δεν έκανε δλδ κριτική αλλά χαρακτήρισε, ενώ δεν σεβάστηκε και το δικαίωμα του εδώ χώρου, προφανέστατα λόγω ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ όφελους το οποίο φυσικά ΔΕΝ (γίνεται να) γνωρίζω.

6 Ο Λαγογιάννης (που έτυχε να τον ακούσω σήμερα και πριν 2-3 μέρες) είναι προφανές οτι γνωρίζει πράγματα και καταστάσεις. Στο θέμα της καλόπιστης κριτικής/σεβασμού κτλ, τα χαλάει αρκετά συχνά και δεν νομίζω οτι όλα του ξεφεύγουν. Κάποια ναι (εξ ου και είπα οτι κάνει κατάθεση ψυχής), αλλά όχι όλα. Στο θέμα της κριτικής προς την σημερινή διοίκηση (της οποίας δεν είναι υπέρμαχος) όμως, συμπεριφέρεται με το γάντι. Πέρα από ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ (που είναι), αυτό είναι και το ενδεδειγμένο αυτή τη στιγμή. Και εγώ πχ διαφωνώ με την ΑΠΟΠΟΜΠΗ του Μπόλονι και όχι μόνο με τον τρόπο που έγινε, αλλά αυτό ΔΕΝ σημαίνει οτι δεν θα στηρίξω τον Δώνη. Είναι επίσης ο μοναδικός που άκουσα (ΕΓΩ), ο οποίος συντηρεί το θέμα της οφειλής του Κου Βιολίδη προς τον σύλλογο, όταν οι περισσότεροι απλά ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ. Δεν ξεχνάω επίσης και την στάση του πέρυσι, στο θέμα του Τσακ Νόρρις. Όταν όλος ο Libero απροκάλυπτα, και ο Κόλκας έμμεσα αλλά σαφώς, ΑΒΑΝΤΑΡΑΝΕ τον Τσακ Νόρρις/Φλωρίδη, αυτός έλεγε άλλα. Όσο ΜΠΟΡΟΥΣΕ βέβαια. Αλλά το έκανε.

7 (και τελευταίο) την ενημέρωσή μας πρέπει να την ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ και μετά να την φιλτράρουμε κιόλας. Αλλιώς θα καταλήξουμε να χωριστούμε σε ομάδες-τσούρμα τα οποία απλά χαρακτηρίζουν η μία την άλλη. "Ζαγορόσκυλα", "φυτά", "Βρυζικοί", "Χρυσαυγίτες", "ΠΑΣΟΚόφατσες" κλέφτες", "προδότες" κτλ θα είναι και τα μοναδικά που θα ακούμε. Όχι οτι δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο φυσικά.

Αυτά τα λίγα και την αγάπη μου που καταφέρνετε να με ανέχεστε.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 14 Ιουν 2012, 01:03

Οι υπερβολές, εμφανίζουν και προθέσεις

Σίγουρα η αστυνομία θέλει να κάνει τη δουλειά της, αλλά υπάρχουν στιγμές που για να την κάνει πιο εντυπωσιακά, οι υπερβολές της την γελοιοποιούν.
Κανένας νοήμον άνθρωπος, δεν θέλει να μη τιμωρηθεί ένας πολίτης που έχει παραβατική συμπεριφορά και σε επίπεδο χουλιγκανισμού, υπάρχουν συμπεριφορές ακραίες πολλές φορές.
Μιλάμε για νεαρά παιδιά, που υπάρχουν σε όλες τις εποχές, απλά σήμερα τα πράγματα έχουν αγριέψει σε σχέση με το παρελθόν. Και να δεχτώ, πως η αστυνομία πρέπει να παρέμβει για να αντιμετωπίσει αυτό το φαινόμενο. Αυτή είναι η δουλειά της και μακάρι να το κάνει πάντα.
Θα αναλύσω όμως λίγο το τάιμινγκ και τη πρακτική της, η οποία ως Έλληνας πολίτης που είμαι, μου χαλάει την αισθητική.
Για παράδειγμα, δε νομίζω πως χρειάζεται επέμβαση της αντιτρομοκρατικής υπηρεσίας, σε σπίτι, ξημερώματα και ενώ κοιμούνται γονείς και γιαγιάδες. Δεν πας να πιάσεις ούτε τον Κουφοντίνα, ούτε τον Ρωχάμη, ούτε τον Στάλιν μετά τη σφαγή των Μπολσεβίκων.
Φαντάζομαι τη γιαγιά, η οποία έχει δει σίγουρα ειδήσεις στο Μέγκα ή το Σκάι λίγες ώρες νωρίτερα, να βλέπει 15 μαντραχαλάδες με full – face φορεμένα, όπλα στα χέρια, να μπουκάρουν τα ξημερώματα στο σπίτι της.
Αντιλαμβάνομαι πως η αστυνομία ακολουθεί τις διαδικασίες της, οι οποίες προφανώς και ορίζονται από το πώς βολεύονται να ακολουθήσουν ένα περιστατικό και την προβολή που θέλουν να δώσουν σε αυτό.
Αλλά η μπούκα στο σπίτι, για να πιάσεις πιτσιρικάδες που μπορείς να τους βρεις στη καφετέρια, στον σύνδεσμο ή στο σινεμά με τη γκόμενά τους, είναι μία ακραία και απάνθρωπη επιλογή.
Πάμε στα ευρήματα. Στις φωτογραφίες που αρνηθήκαμε να βάλουμε στο PAOK24 γιατί τις θεωρήσαμε ως ένα στυγνό επικοινωνιακό πλασάρισμα της αστυνομίας, εμφανίζεται ένα μαχαίρι που εγώ θα το χαρακτήριζα διακοσμητικό, γιατί αδυνατώ να πιστέψω πως υπάρχει οπαδός του ΠΑΟΚ που υπογράφει ως Θάντερκατς 4.
Δηλαδή, αν πάμε στα Γιάννενα σε εκείνο το νησάκι που ο Αλή Πασάς σκότωσε την Κυρά Φροσύνη επειδή δεν του καθόταν, 9 στα10 αναμνηστικά είναι χατζάρες, μαχαίρια και διάφορα άλλα.
Ναι αισθάνομαι τυχερός που αγόρασα γκλίτσα γιατί ήθελα να την κάνω δώρο στον Ραγκάτση. Πλάκα – πλάκα, άμα κάτσω καμιά γκλιτσιά σε κανέναν, είμαι σίγουρος πως πέντε – δέκα ράμματα θα του χρειαστούνε. Αλλά αυτή δεν είναι προφανώς όπλο γιατί συνήθως σου φέρνει στο μυαλό έναν παπούλη που την χρησιμοποιεί για να ανεβαίνει τα κατσάβραχα.
Το ρόπαλο του μπέιζμπολ, είναι σίγουρα ένα εξάρτημα ολυμπιακού αθλήματος. Το μόνο που μπορώ να δω ως μεμπτό στην όλη ιστορία, είναι το πώς μπορεί να έχω εξάρτημα αθλήματος, αλλά και 350 γραμμάρια ινδικής κάνναβης.
Αν είσαι λίγο ψαγμένος βέβαια, αντιλαμβάνεσαι πως το μπέιζμπολ είναι πολύ τεμπέλικο άθλημα και σε παίρνει να πίνεις κανά τσιγάρο πριν παίξεις. Δεν ξέρω βέβαια αν θεωρείται ντοπάρισμα, αλλά η ουσία είναι πως πρέπει να είσαι πολύ βλάκας για να ντοπαριστείς θέλοντας να είσαι καλός στο μπέιζμπολ.
Αυτό που κάνει τη διαφορά όσον αφορά στα ευρήματα της αστυνομίας, είναι εκείνο το αναψυκτικό που έχει 100 και κάτι γραμμάρια από ένα άσπρο υγρό που δεν ξέρουν τι είναι. Καλά ρε πούστη μου, CSI δε βλέπει κανένας; Εγώ έχω λιώσει τελευταία στο Greys Anatomy και μπορώ να κάνω εγχείρηση μπαϊ μπας για πλάκα.
Η προσπάθεια της αστυνομίας να πείσει για την εξαιρετική επιχείρηση που έκανε, φαίνεται και στη παρουσίαση των 25 μπουκαλιών – άδειων παρακαλώ – που βρήκε – άγνωστο που.
Δηλαδή, το ενδεχόμενο να τα ήπιανε χθες το βράδυ και να βαριόταν το τσακάλι να πάει στο περίπτερο για να πάρει 15σεντς το μπουκάλι πίσω, δεν υπάρχει;
Επειδή όμως εγώ κάνω ρεπορτάζ, γιατί τελευταία φορά που ήπια ρετσίνα έβγαζα αφρούς στον ηλεκτρικό, μου είπαν πως μόνο η Μαλαματίνα και η Γεωργιάδη επιστρέφονται. Οι άλλες είναι άχρηστες. Μόνο για μολότοφ κάνουν. Ρε τι μαλακίες γράφω καλοκαιριάτικα.
Μου είπαν από τον ΠΑΟΚ, πως θεσμικό όργανο είπε στον Βρύζα πως έχουν κι άλλα στοιχεία και πως λόγω των παρακολουθήσεων, απέτρεψαν πολλά σκηνικά.
Εγώ αυτό που μπορώ να καταγράψω, είναι πως επί δύο χρόνια οπαδοί του Ηρακλή, την πέφτουν στο ίδιο ακριβώς σημείο σε μεμονωμένους οπαδούς του ΠΑΟΚ που πάνε στο γήπεδο και μία φορά η αστυνομία δεν ήταν εκεί.
Και το τελευταίο σκηνικό, αυτό που έβγαλε την αστυνομία από τα ρούχα της με τους δύο τραυματίες από την ασφάλεια, έγινε γιατί οι αξιωματικοί της πετάνε έναν αετό από τους λίγους. Και την πλήρωσαν παιδιά της ασφάλειας που πιθανότατα να μη φταίνε σε τίποτα.
Κλείνοντας, θα προτιμούσα να έχω μία αστυνομία που θα μου πει στα ίσια πως κυνηγάω τους πιτσιρικάδες γιατί κοπάνησαν τους δικούς μου και όχι αυτή τη παρωδία περί εγκληματικής οργάνωσης και εμπορίας ναρκωτικών επειδή βρήκαν 350 γραμμάρια ινδικής κάνναβης.
Όσο για τα ενδοοικογενειακά μας, αυτό που βιώνουμε το τελευταίο διήμερο είναι η μεγαλύτερη απόδειξη της ζημιάς που γίνεται από την διάσπαση, τα μικροσυμφέροντα και τους εγωισμούς.
Το ότι στην οικογένεια υπάρχουν άτομα που έχουν παραβατική συμπεριφορά, είναι κάτι που όλοι το γνωρίζουμε και ελπίζουμε να δείξουν το σθένος και να αναλάβουν τις ευθύνες τους.
Το τι κάνει ο καθένας στη προσωπική του ζωή, βαραίνει τον ίδιο και όχι τον ΠΑΟΚ.
Αυτό που βαραίνει τον ΠΑΟΚ, στη παρούσα φάση, είναι η υπερμεγέθυνση μίας υπόθεσης για λόγους βεντετισμού; Για λόγους δημιουργίας αίσθησης στη κοινή γνώμη; Για λόγους ενίσχυσης των αξιωματικών ενόψει κρίσεων μετά την αλλαγή κυβέρνησης; Δε γνωρίζω. Αυτό που γνωρίζω είναι πως πολλά κομμάτια του παζλ, παρουσιάστηκαν θολά και αυτό με νομιμοποιεί να πιστεύω πως πλην της δικαιοσύνης, η αστυνομία ενδιαφέρεται και για άλλα πράγματα, πίσω από την κουρτίνα.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://blog.paok24.com/?p=2294
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό teacher » Πέμ 14 Ιουν 2012, 11:47

teacher έγραψε:Πριν περίπου ένα χρόνο ήταν χορηγός της σελίδας η εταιρεία Marbio (κουρτινόξυλα). Η συγκεκριμένη εταιρεία εκμεταλλευόταν το σήμα του ΠΑΟΚ πληρώνοντας κάθε χρόνο ένα σημαντικότατο ποσό στην ΠΑΕ. Γυρίζοντας αργά στο σπίτι μετά από κάποιο ευρωπαϊκό παιχνίδι του ΠΑΟΚ έπεσα πάνω στην εκπομπή του εν λόγω κυρίου ΛΑΓΟΓIANNH να αλαλάζει κατηγορώντας την Marbio, την ΠΑΕ αλλά φυσικά και το paokmania (φωτογραφικά), αποδεικνύοντας ότι η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια...
Δε γνώριζε τη χορηγική σχέση της Marbio με την ΠΑΕ και δεν έκανε καν τον κόπο να το ψάξει. Δε νομίζω ότι προσφέρει κάτι στον ΠΑΟΚ παρά το οπαδικό στυλ που έχει. Είναι ένας από τους τόσους...


Μεσημεράκι Τετάρτης, η Θεσσαλονίκη βράζει από τη ζέστη, μόλις έχω ανανεώσει για 7η φορά το οικογενειακό διαρκείας μου σε κεντρική θύρα και προβληματισμένος από την εικόνα της ελάχιστης κινητικότητας των διαρκείας μπαίνω στο αυτοκίνητο για να γυρίσω στην πόλη εκτός Θεσσαλονίκης που ζω. Κάνω το λάθος να ανοίξω το γνωστό ραδιόφωνο της πόλης στο οποίο έχει εκπομπή για τον ΠΑΟΚ (αφιλοκερδώς φυσικά ασχολείται με το όνομα της ομάδας) ο τύπος για τον οποίο έγραψα πιο πάνω.

Έσπασε κυριολεκτικά ο διάολος το ποδάρι του και έπεσα πάνω του (δεν πρόκειται πλεόν να ξανανοίξω το ραδιόφωνο και θα συμφωνήσω απόλυτα με τους συνοπαδούς που το πρότειναν πιο πάνω)... Άκουσα το παραλήρημα του "κυρίου" ο οποίος παρεξηγήθηκε από το ημιμαθής και άρχισε να πετάει χαρακτηρισμούς. Λοιπόν επειδή στο μισό αιώνα ζωής που κουβαλάω δεν επιτρέπω σε κανέναν να με αποκαλεί έτσι, επαναλαμάνω για μια φορά ακόμα ότι ήμουν αυτήκοος μάρτυς των όσων είπε για τα κουρτινόξυλα, και τη χρήση του ονόματος του ΠΑΟΚ από τον καθένα, του θυμίζω ότι πρώτα τα έβαλε με την συγκεκριμένη εταιρία (ήδη ενημερώθηκε) και μετά έστρεψε τα βέλη του εναντίον της ιστοσελίδας και εμού προσωπικά.

Όσο για τη χρήση του ονόματος ΠΑΟΚ από το paok (και κάτι άλλο μετά, έτσι το ονόμασε), να είσαι σίγουρος ότι αν ποτέ μάς ζητηθεί θα αποδείξουμε με δεδομένα το αν εμείς ανήκουμε σε αυτούς που τα κονομάνε. Για την ώρα σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς επί 10...

Παράκληση προς τα μέλη του forum: Μην ασχοληθείτε άλλο με το θέμα και εγώ το κλείνω εδώ δεν υπάρχει κανένας λόγος να διαφημίζουμε τετοιους τύπους εδώ μέσα.
Υ.Γ1. Φερέφωνα, μην παραλείψετε να τον ενημερώσετε...
Y.Γ2. Κάτι τέτοια βλέπω και μετά καταλαβαίνω γιατί ο Κόλκας είναι μακράν ο καλύτερος ρεπόρτερ του ΠΑΟΚ :o
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2220
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Σάβ 07 Ιούλ 2012, 12:51

Karelias έγραψε:Κύριε Δώνη προσέξτε, οι καμπάνες του Κόλκα αρχίσαν και χτυπάνε για σας.
Θα μου πείτε, ''από τώρα;''
Ναι κύριε Δώνη, από τώρα. Προσέξτε να δείτε:
Ιούλ 06 2012
Μία προετοιμασία… ριάλιτι
.....
Είναι γεγονός πως οι προπονήσεις του Δώνη είναι ενδιαφέρουσες. Δεν παρατηρείται η μονοτονία της εποχής Μπερέτα, ούτε η αλαζονεία της εποχής Μπόλονι.
Μπορώ να βρω ομοιότητες με αυτές του Σάντος, αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη για να παγιώσω κάτι τέτοιο.
.....


Τώρα κύριε Δώνη, θα μου πείτε, και με το δίκιο σας, ότι καλά πράγματα λέει για εσάς. Αμ δε! Έτσι θέλει ο Σταυράκης να φαίνεται. Για δείτε τι έγραφε τον περυσινό Ιούλιο για τον προκάτοχό σας (αυτόν που τώρα χαρακτηρίζει αλαζόνα):
Το κεντρικό πρόσωπο της προετοιμασίας ήταν ο Λάσλο Μπόλονι. Ο ΠΑΟΚ όταν είναι καλός, είναι ομάδα του προπονητή της. Κακά τα ψέματα.

Σε αυτό το κομμάτι λοιπόν, είμαστε καλά. Πρόκειται για έναν έξοχο άνθρωπο, ρεαλιστή, γνώστη του αντικειμένου, μεθοδικό και γενικά, άνθρωπος που σε κάνει να μην αγχώνεσαι για θέματα που είναι του τομέα ευθύνης του.

Λάθη θα κάνει, αλλά νομίζω πως η βασική σταθερά του ΠΑΟΚ, ο προπονητής του, είναι στα συν σε σχέση με πέρυσι. Στα πολύ συν για την ακρίβεια.

http://blog.paok24.com/?p=1329 Τίτλος άρθρου: Ο σίγουρος Μπολονι.

Γι αυτό σας λέω, το νου σας.
Κι ο θεός μαζί σας.



Έτσι είναι. Ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει όταν έχεις έναν Κόλκα να παραφυλάει.
Για να σε παραφράσω ελάχιστα, το νου σας κι ο Κόλκας μαζί σας.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 07 Ιούλ 2012, 12:53

και γω το διαβασα ...θυμιζει σαντος λεει..για το ποτε θα γινει αμπαλος στα γραφομενα απο τον σταυρακη και τους ομοιιους του χαμπαρι δε θα παρει...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Δημοσιογράφοι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης