Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 19 Σεπ 2019, 20:13

g4freeman έγραψε:Αντιλαμβάνομαι τη δεινή και αμήχανη θέση των αδερφών ΠΑΟΚτσήδων που συνεχίζουν να λένε το ποίημα ότι "κι ο Συριζα μία από τα ίδια ήταν, και μας κλέψανε ένα πρωτάθλημα, και μας πούλησαν και τη Μακεδονία - παρεμπιπτόντως, εγώ ακόμα σπίτι μου είμαι, δεν ήρθε κανένας βορειομακεδόνας να με πετάξει έξω-,και όλοι κράτος Αθηνών είναι κλπ". Εντάξει, το αντιλαμβάνομαι γιατί πρώτον, ναι, δεν είναι όλοι αριστεροί ή φίλοι του Σύριζα, έχουν ενστικτωδώς κακή προαίρεση απέναντι στο αριστερό και προοδευτικό, γιατί δεύτερον υπάρχουν και δεξιοί αδερφοί ΠΑΟΚτσήδες που δε μπορούν να συμφιλιωθούν έυκολα με την ιδέα ότι η παράταξη που αντιοπροσωπέυει το 90% της ιδεολογίας τους στην Ελλάδα είναι ένα μάτσο τομάρια και αποβράσματα, δουλικά του Μαρινάκη και του ΣΕΒ και τρίτον, γιατί μετά από τόσο πασόκ και νδ, δεν το χωρά εύκολα ο νους του Έλληνα ότι κάποια στιγμή πέρασαν και κάποιοι από την κυβέρνηση που μπορεί να έκαναν και αρκετές χοντρομαλακίες αλλά δεν ήρθαν ούτε να φάνε, ούτε να υπήρετήσουν αφεντάδες.
Παίζουμε στο μυαλό μας ένα παραμύθι ότι αυτός ο δαίμονας ο Βασιλειάδης, ήταν λακές του Μαρινάκη και μας έκλεψε το πρωτάθλημα (όταν η στάση του ιδίου του Ιβάν ήταν ενδεικτική του ότι κατάλαβε ότι χειρίστηκε επικοινωνιακά το σκηνικό με την κούλα λάθος), οπότε και ο Συριζα μας το έκλεψε, τα γαϊδούρια τα αριστερά τα άπλυτα. Το ότι οι βιαστές της χώρας είναι ξανά στα πράγματα με τις αγριότερες ορέξεις που είχαν ποτέ και ότι όπου σταθούν και όπου βρεθούν την πέφτουν στους άπλυτους του Συριζα και στον ΠΑΟΚ μάλλον μόνο εγώ το βλέπω.
Καταλάβετε ότι όσοι ψηφίσατε ΝΔ, συμμετείχατε στην παλινόρθωση ενός αποτρόπαιου καθεστώτος που και απέναντι στον ΠΑΟΚ είναι και απέναντι στον απλό Έλληνα εν γένει.
Ελπίζω μόνο να μη βρίσκεται ανάμεσά μας κανένας εξωγήινος που ψήφισε Κούλη για να αντραπεί η συμφωνία των Πρεσπών... Θα λυπηθώ πολύ.
Δεν ψηφιζω ούτε ζυριζα ουτε νδ αλλα φίλε την προπαγάνδα υοερ του συριζα την πηρες απο την κεντρικη επιτροπή ή τα τελευταία 4 χρόνια ζουσες εκτις Ελλάδος;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 20:17

Με τον κουλη ήδη σε δύο μήνες πήραμε μια γεύση του τι θα γίνει ήδη ο βαγγελας πετάει απο πάνω όλες τις κατηγορίες, εισαγγελείς παραιτουντε πανικοβλητοι, α ναι έχει ακόμη κοριοπολις λευκά πόλο κλπ ακολουθούν και αυτά..... Τέλη Δεκέμβρη ο βαγγελας καθαρός πλέον θα αρχίσει να τις φιλανθρωπίες και θα τον ανακυρηξουμε εθνικό ευεργέτη....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 19 Σεπ 2019, 20:38

ΑποστόληςΑ έγραψε:
barlow4 έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Σωστος ο Barlow. Και για το οτι οκοσμος ψηφισε Κουλη φταιει και ο Αλεξης.

κανενας τσιπρας δεν του φταιει του κοσμου που ψηφισε κουλη φιλε Αποστολη.Εκτος κουλη υπηρχαν κ αλλα κομματα.
ο κοσμος δε νοιαζεται για τη διαφθορα ουτε για το καλο του τοπου.μονο για τον κωλο του νοιαζεται.κ ο κουλης εταξε μειωση φορολογιας.
Ως προς τις πρεσπες που ξερω ποσο ευαισθητος εισαι στο συγκεκριμενο θεμα και ποσο προδωμενος νοιωθεις, αν ο κοσμος ενδιαφεροταν θα αρκουνταν στις δηλωσεις του κουλη στο εξωτερικο προεκλογικα, που ελεγε μεσες ακρες οτι μια χαρα συμφωνει.και θα τον μαυριζε.Δε θα τον εβγαζε με αυτοδυναμια.

Για τις Πρέσπες η κα Θεοδώρα Μπακογιάννη, είχε δηλώσει το 2008, ως ΥΠΕΞ, "σύνθετο όνομα με γεωγραφικό προσδιορισμό". Αυτό που έγινε δηλαδή. Επομένως εγώ τουλάχιστον ήξερα ότι το είχαν πουλήσει το θέμα.
Για τον Έλληνα τρέφεις υψηλές φιλοδοξίες. Δεν μας βλέπεις πώς συμπεριφερόμαστε στο γήπεδο; όχι μόνο οι άλλοι (γαύροι, βάζελοι, χανούμια, σκουλήκια κλπ) τους οποίους σιχαινόμαστε ποδοσφαιρικά, αλλά ακόμη και μεταξύ μας που αρπαζόμαστε.
Ο κόσμος κατά 90% παρασύρεται από τα ΜΜΕ επομένως κάποιο από τα δύο μεγάλα κόμματα θα ψήφιζε. Οι άλλες του επιλογές (βάσει ποσοστών) ΚΙΝΑΛ, ΚΚΕ, ΧΑ και οι δύο καινούριοι (Βελο και Βαρουφάκης).
Για μένα κανείς από όλους αυτούς δεν θα κάνει τη χώρα από μπο#$% που είναι τώρα, Κράτος.
Δεν τρέφω καμία φρούδα ελπίδα. Έζησα την μεγάλη πράσινη προπαγάνδα της δεκαετίας του 80 και με ξύπνησε για τα καλά. Ό,τι γίνεται σήμερα ποδοσφαιρικά με τον χοντρό γινόταν τότε πολιτικά με τον Ανδρέα.
Ανακύκλωση με άλλα πρόσωπα και άλλες αξίες.
Στις εκλογές πολλοί έλεγαν ότι δεν θα πάνε να ψηφίσουν. Εγώ τους έλεγα να πάνε να ψηφίσουν ένα μικρό κόμμα, γιατί η αποχή είναι ολέθρια. Κανείς δεν το έκανε.
Επομένως γιατί φωνάζουμε;
Εδώ δεν καταλαβαίνουμε πόσο κακό κάνει η αποχή και πόσο οι απέχοντες κάνουν αυτό ακριβώς που θέλει ο κάθε Κούλης.
Αλήθεια είναι αυτό αλλά οτι ψηφισαμε και δεν βγήκε το πηρε η νδ, αν θυμαμαι καλά. Ειναι αυτό που ελεγε και ενας φιλόσοφος οτι η δημοκρατία δεν είναι το καλυτερο πολίτευμα γιατί την ιδια αξια έχει ένας ανόητος με οποιονδήποτε άλλο. Εξάλλου έχουμε παψει εδω και καιρό να είμαστε πολίτες (και οπλιτες)...

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 19 Σεπ 2019, 20:39

Την ιδια αξια εχει η ψηφος εννοούσα

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Πέμ 19 Σεπ 2019, 21:13

eorptol1 έγραψε:Με τον κουλη ήδη σε δύο μήνες πήραμε μια γεύση του τι θα γίνει ήδη ο βαγγελας πετάει απο πάνω όλες τις κατηγορίες, εισαγγελείς παραιτουντε πανικοβλητοι, α ναι έχει ακόμη κοριοπολις λευκά πόλο κλπ ακολουθούν και αυτά..... Τέλη Δεκέμβρη ο βαγγελας καθαρός πλέον θα αρχίσει να τις φιλανθρωπίες και θα τον ανακυρηξουμε εθνικό ευεργέτη....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για να το πάμε και στα δικά μας, βάλε στην εξίσωση και ένα μετρό που ξαφνικά θα καθυστερήσει 4 χρόνια, καθώς και μια Νέα Τούμπα που δεν κουνιέται φύλλο.
Οι άνθρωποι μια ζωή μας αντιμετώπιζαν σαν ιθαγενείς και υπόδουλους. Δεν άλλαξε τίποτα, ούτε στην αντιμετώπισή τους προς εμάς, αλλά ούτε και στη δουλικότητα μας προς αυτούς.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 21:20

Ηρθανε και είπανε στους ιθαγενείς ξέρετε 4 χρόνια καθυστέρηση το μετρό και μένει αυτή η αηδία στο κέντρο.... Οι ιθαγενείς δεν αντέδρασαν καλά να πάθουν.... Έχουμε και τους μουγγους βουλευτές μας..... ΤΑΧΙΑΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΜΕΤΡΌ.... ΤΑΧΙΑΟΣ ΟΤΑΝ Η ΑΠΟΤΥΧΊΑ ΈΧΕΙ ΌΝΟΜΑ.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Πέμ 19 Σεπ 2019, 21:29

Έτσι...ξανα ταλαιπωρία, ξανά υποβάθμιση, ξανά ανέκδοτο η πόλη.. και το κάθε κομματοσκυλο εκεί ( πχ. Ταχιαος).
Θα έρθουν σε 3,5 χρόνια να μας ταξουν πάλι μετρό και γήπεδο ΠΑΟΚ, όπως έταζαν τόσα χρόνια ρύθμιση χρεών...απο την άλλη, πάρε Βαγγέλη ένα δωράκι 250εκ μέσω των τραπεζών και κάνε παιχνίδι.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Πέμ 19 Σεπ 2019, 21:33

Δεν πειραζει.Τουλαχιστον η μακονια ειναι ληνικη.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Πέμ 19 Σεπ 2019, 21:54

Slade έγραψε:Πραγματικά κι εγώ προσπαθώ να σκεφτώ όσους διαφθαρμένους έχουν περάσει από το ελληνικό ποδόσφαιρο και την κοινωνία γενικότερα , Κόκαλης, Κοσκωτάς, Ψωμιάδης, Βαρδινογιάννης κ ένα σωρό άλλοι και τέτοιο πράγμα σαν τον εσκομπάρ ούτε κατά διάνοια δηλαδή. Πλοία φαντάσματα με τόνους πρέζας, αποθήκες στα καμίνια με πρεζόχαπα αξίας εκατοντάδων εκατομμυρίων, μπανανάδικα πίτα στην κόκα, πληρώματα που αυτοκτονούν μαζικά απ' τον Καπετάνιο μέχρι και τον Φιλλιπινέζο καμαρώτο, σπάσιμο γόνατα διαιτητή μέρα μεσημέρι με μάρτυρες και τηλέφωνα, στημένα παιχνίδια ολόκληρων κατηγοριών και ότι σκατά άλλο έχει ο ποινικός κώδικας και ακόμα παραπάνω. Από σχετική καλή εικόνα που έχω για την Ιταλία, πραγματικά η εκεί πολυδιαφιμισμένη μαφία τέτοια προστασία από το κράτος και επίδειξη εξουσίας δεν έχει κάνει ούτε γι' αστείο τις τελευταίες δυο δεκαετίες. Δεν ξέρω ειλικρινά που μπορεί να οδηγηθεί η κατάσταση με τον συγκεκριμένο τύπο, όχι μόνο στο ποδοσφαιρικό κομμάτι αλλά και γενικότερα. Πάντως δεν βλέπω να έχει καλό τέλος ο ίδιος αν συνεχίσει έτσι. Το ζήτημα είναι για πόσο θα συνεχίσει και μέχρι που θα φτάσει η βαρβαρότητά του.


Όπως έχει πει και κάποιος Ιταλός που ξέρει από Ελλάδα, "Στην Ιταλία η Μαφία ελέγχει το κράτος, αλλά στην Ελλάδα η Μαφία είναι το κράτος"
Τελευταία επεξεργασία από ramboutla και Πέμ 19 Σεπ 2019, 22:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ramboutla
 
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 22:17

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Alastor » Πέμ 19 Σεπ 2019, 22:12

5-0 η Βασιλεια την Κρασνονταρ,το μεγαθηριο που σκοτωσε ο γαυρος
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6229
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 19 Σεπ 2019, 23:14

Δεν είναι και Σλόβαν Μπρατισλάβας :D
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 23:40

Εννοείται...Η Slovan έχει και ευρωπαϊκό τίτλο στο παλμαρε της
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Πέμ 19 Σεπ 2019, 23:46

PAOK_Antarctica έγραψε:Δεν είναι και Σλόβαν Μπρατισλάβας :D
Η Σλοβαν εριξε 4αρα στην Μπεσικτας
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 19 Σεπ 2019, 23:57

Π. Αγγελόπουλος: «Ο Ολυμπιακός παίζει μόνο στην Ευρώπη, ούτε Α2, ούτε πουθενά αλλού»
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κάθε μια ώρα και μια δήλωση-μαργαριτάρι από οποιονδήποτε έχει σχέση μ'αυτή την ομάδα. Δεν έχει σχέση σε ποιο άθλημα. Ρε τι καραγκιόζηδες είναι αυτοί. Μαζί και τα γιουσαφάκια τους.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Παρ 20 Σεπ 2019, 00:51

Επειδή διάβασα διάφορα στις τελευταίες σελίδες, ο μόνος πολιτικός που ενδιαφέρθηκε για να κάνει το σωστό στο ποδόσφαιρο ήταν ο Κοντονής, και επειδή ο Αλέξης είδε πως τα κάνει όλα πολύ καλά και ανεβάζει τις μετοχές του σαν πολιτικός, τον έβαλε στο δικαιοσύνης όπου όποιος και να μπει με τέτοια κυκλώματα που υπάρχουν εκεί δεν μπορεί να κάνει τίποτα, ήρθε φυσικά μετά ο γαυρο-Βασειλιάδης και έκανε ότι ήθελαν τα ποκεμον
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες

cron