Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:31

Δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από ένα καλοκαιρινό φιλικό. Μπράβο.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:33

Εν τω μεταξυ τι αλλο πρεπει να γινει ρε μπουρδελα εκει στην Χαριλαου για να παραδεχτειτε κι εσεις επιτελους οτι ζειτε για 2 ματς τον χρονο; Δεν υπαρχει πιο μικρη, πιο κομπλεξικη ομαδα στον πλανητη. Ευχομαι να ερθει συντομα η 4η φορα. Που εννοειται οτι θα ερθει με τον απατεωνα γαυρο που εχετε για προεδρο και ευχομαι καλο αφανισμο αυτην την φορα.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6471
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:45

Αφού θα εισρεύσουν κινεζικά κεφάλαια προσεχώς στην παε κλαρινίδης. Μην προδικάζετε. Θα κάνουν κανένα αήττητο τρεμπλ μέσα στην επόμενη 3ετία και δε θα βρίσκουμε τρύπα να κρυφθούμε.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:46

Από την στιγμή που έβγαλε Ντικινι και Γκάμα δεν κάνανε ούτε επίθεση ,εξασφαλίσανε το 0 μπροστά.Ο άλλος έπαιζε με Μπάρμπα Παπαδόπουλο και Τοροσίδη και δεν κάνανε ούτε επίθεση.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6860
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό vs40 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:47

Μέχρι που σταμάτησε να απίζει το σκουλίκι, γύρω στο 60'. εγώ είδα πολύ προσπάθεια. Υπήρχαν διαστήματα που ο γαύρος έπαιζε σαν μικρή ομάδα περιμένοντας τη λύτρωση από το κοράκι. Ειδικά μετά το γκολ του σκουλικού, δεν έδωσε 2 πεντακάθαρα φάουλ, το ένα σε πολύ καλή θέση για απευθείας φάουλ, μετά στο κέντρο έδωσε 1 ανάποδο και πολλά εύκολα πεσίματα του γαύρου, που τα σφύριζε πριν καν γίνουν. Ήταν μια διατησία 90-10, που έφερε το 1-2, και την κατοχή στο γαύρο με το στανιό. Στο β' ημίχρονο, όσο το σκουλίκι είχε δυνάμςις, πάλι έγινε προσπάθεια από το κοράκι σε ότι περνούσε από το χέρι του. Μέχρι που έδωσε τη μπάλα στο γαύρο όταν στρώθηκε σε παίκτη του σκουλικιού, μετά από κόρνερ. 1η φορά το βλέπω εγώ στη ζωή μου. Μήπως άλλαξε ο κανονισμός; Είχε και τύχη ο γαύρος, γιατί έκανε 2 γκολ με λίγες φάσεις, ενώ το σοθτ/ριμπάουντ από το σημείο του πέναλτι ήταν πολύ εύκολο να έμπαινε για τον ρούλη. Απλά το σουτ να πήγαινε ευθεία (προς την άλλη γωνία δηλαδή) και όχι διαγώνια, εκεί που ήταν όλα τα κορμιά. Λάθος επιλογή να σουτάρει και ο Ντιγκινί. Πάσα στο 2ο δοκάρι θα ήταν μια εύκολη ισοφάριση.

Πάντως μετά από ένα σημείο, ο γαύρος έδινε κατοχή στον ΌΑΡΗΘ και εκείνοι δεν μπορούσαν; Ή είχαν εντολή; Πάντως την έδιναν στο γαύρο και με καλές προϋποθέσεις. Κάτι ύποπτο φάνηκε να έγινε στο τελευταίο διάστημα. Οι δε αλλαγές τους ήταν επίσης ύποπτες/τραγικές.

Ο τερματοφύλακας του σκουλικιού δεν κάνει ούτε για τη Β εθνική. Ο τραυματισμός του Κουέστα στην Τούμπα, μας στοίχισε σημερα μια ενδεχόμενη γαυρογκέλα. Από τα 2 που έφαγε, το ένα θα το είχε αποσοβήσει ένας κανονικός τερματοφύλακας.

Αν ο γαύρος έχει αυτήν την εικόνα στα μεταξύ μας, θα έχουμε την ευκαιρία να τους ξεφτιλίσουμε.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:59

vs40 έγραψε:Μέχρι που έδωσε τη μπάλα στο γαύρο όταν στρώθηκε σε παίκτη του σκουλικιού, μετά από κόρνερ. 1η φορά το βλέπω εγώ στη ζωή μου. Μήπως άλλαξε ο κανονισμός;


Ο κανονισμός έχει αλλάξει. Εάν η μπάλα βρει στον διαιτητή τότε έχουμε ελεύθερο, του τύπου φερ-πλέι.
Σε εκείνη τη φάση (sic) οι γκέι δεν τήρησαν το φερ-πλέι και κράτησαν την κατοχή.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:19

Με τη Λάρισα προηγηθηκαέχασα, με τον Ολυμπιακό προηγηθηκαέχασα, (SPOILER ALERT) με τη Ξάνθη προηγηθηκαέχασα...




Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:26

:lol:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:33

Εικόνα
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:46

:lol: :lol: :lol: :lol:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:58

Εικόνα
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 23:29

ΚαραπαπαρηςΕικόνα

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό cellophan » Κυρ 06 Οκτ 2019, 23:58

Besuch 2 έγραψε:Αν ο Φετφα δεν τραυματίστηκε, τότε η αλλαγή του είναι μάλλον δείγμα ότι ο μόνος σωστός εκεί πέρα είναι ο Τερζής που είναι στον πάγκο τους!
Η συμπεριφορά του κ στα καραγκιοζιλικια τους στην Τούμπα που δεν έπεσε σε επίπεδο Κολτσίδα είναι μάλλον σημάδι ότι από αύριο χαιρετά (κάποιος πρέπει και να φορτωθεί την ήττα, άλλωστε!)

Μπράβο του αν είναι έτσι

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το ίδιο είπα και εγώ. Η φάση αιφνιδιασμού που αφήνει τη μπάλα επιδεικτικά να βγει πλάγιο, είναι για εξάμηνη διακοπή συμβολαίου κατά την άποψη μου, χωρίς πολλά - πολλά. Αν κάποιος μπορεί να τη βάλει σε gifaki θα καταλάβετε τι εννοώ. Υπάρχει μία ακόμα φάση στο οποίο φαίνεται η πραγματική πρόθεση με πρωταγωνιστή τον κατουρημένο, αλλά δεν υπήρχε επανάληψη από κοντά, οπότε δεν μπορώ να το πω με σιγουριά. Είναι προς το τέλος, όταν ο Σα αυτοικανοποιείται στη μεγάλη περιοχή όπου η αντίδραση του σεντερ φορ που ψάχνει να ισοφαρίσει είναι κατ' ελάχιστον ένα τάκλιν στην μπάλα. Άγαλμα ο Νιγηριανός, yet another day in the park φάση.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 07 Οκτ 2019, 07:36

καταλαβαινουμε λοιπον ολοι ποση σημασια εχουν οι 4 βαθμοι που μας εχει κοψει ο Σιδηροπουλος και ποσο θα μετρησουν στη φετινη μας προσπαθεια. ελπιζω να πιεσουμε να χει την καταληξη που του αξιζει.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 07 Οκτ 2019, 07:38

Αν ο ρουληθ μπει πλευ οφ βλέπουμε πως η Ε. Ο. θα πάρει 6 βαθμούς αέρα. Το θέμα είναι να μην μπει!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες