Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 11 Ιουν 2019, 16:37

Nikos 74 έγραψε:Ίσως ο Ιντέγιε να έχει σχέση με τις αλλαξοκωλιές του Αρη με τον γαυρο. Ίσως ενδιαφέρει τον γαυρο αλλά διστάζει να του δώσει συμβόλαιο λόγω της αποχής του. Ενώ αν τον δει στην ομάδα του ρούλη και διαπιστώσει πως μπορεί να ανταπεξελθει, τον τσιμπάει από Ιανουαρίο. Όπως και να έχει, ο ρουλης το σέντερ φορ του από τον γαυρο θα τον δανειστεί. Επιλογές για όλα τα γούστα, Βελιος, Ανσαριφάρ, Ντουρμισαι κ. α. Ο γαυρος με το σύστημα των πλέι οφ θέλει τον Άρη δυνατό για να τα δίνει όλα εναντίον του ΠΑΟΚ, και να ανοίγει τα πόδια στα μεταξύ τους ματς.


Κακόβουλη προσέγγιση της σχέσης των 2 ομάδων, που δεν υπάρχει η παραμικρή υπόνοια ότι μπορεί να ευσταθεί :mrgreen:
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Τρί 11 Ιουν 2019, 16:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τρί 11 Ιουν 2019, 16:41

Αν αυτό είναι το σενάριο, ε δε θα αργήσει το οριστικό φούντο.Δε μπορεί να κρέμεται από τα άχρηστα @@ ενός τύπου αδίστακτου με μηδενική μπέσα.
Απορώ με τα σκουλίκια.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό GEOL » Τρί 11 Ιουν 2019, 16:42

Γνωρίζουμε με ποιόν ΜΙΛΑΕΙ η χαρτοσακούλα σήμερα? :lol:
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2256
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 11 Ιουν 2019, 16:47

νομιζω η αληθεια βρισκεται καπου στη μεση. υπαρχουν εσοδα απο την ΕΡΤ πολυ πανω απ αυτα που δινει η αγορα, υπαρχει η προοπτικη εσοδων απο το γιουροπα, υπαρχουν τα διαρκειας. ως ενα βαθμο κανει μια λελογισμενη επενδυση για να ανεβει επιπεδο. αν κατι παει στραβα ο φαταουλ να ναι καλα.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 11 Ιουν 2019, 16:55

jibbie έγραψε:φιλε renegade, υπαρχουν σοβαρα εργαλεια αν θελει κανεις να ασχοληθει, εχω μοιραστει μαζι σας στοιχεια απο scouting platforms τα οποια τα βρισκει κανεις επι πληρωμη, γιατι αντιλαμβανομαι την καψουρα του κοσμου να μαθει για τους στοχους μας. το χιουμορακι σου λοιπον ειναι προσβλητικο πρωτα απ ολα για σενα τον ιδιο.

Χαβα κάνουμε μη τα παίρνεις τόσο προσωπικά.
Σίγουρα πλατφόρμες όπως το wyscout, το footballscout ακόμα ακόμα και το football manager είναι εργαλεία που μπορούν να βοηθήσουν να έχει κάποιος μια εικόνα για έναν παίκτη, αλλά τίποτα παραπάνω από μια πρώτη εικόνα.
επίσης καλό είναι για όποιον δεν είναι επαγγελματίας του χώρου να επιλέγει τις δοκιμαστικές εκδόσεις που είναι φρι για κάποιο μικρό διάστημα.

Πάντως δεν είχα καμία πρόθεση να σε προσβάλλω και αν όντως ένιωσες έτσι σου ζητώ συγγνώμη
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 11 Ιουν 2019, 16:56

barlow4 έγραψε:Eμενα οι μεταγραφές τους μου αρέσουν.Δεν έχω να πω κάτι αρνητικό.χωρις φυσικά να ξέρω την κατάσταση των παικτών θεωρώ ότι ενισχύονται ουσιαστικά.Η μόνη απορία μου είναι πως διάολο αυτός ο φτωχομπινες δίνει λεφτά που δεν μπορεί να δωσει ο γατουλης ας πούμε.


Σιγουρα με καποιο τροπο ο Ιντεγε πειστηκε να παει στον αρη να επανελθει αγωνιστικα και αν παει καλα τον τσιμπαει ο γκει.
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 11 Ιουν 2019, 16:57

Ρε σεις, μη δουλευόμαστε μεταξύ μας. Υποτίθεται ότι έκαναν πρόταση 1,5 εκατ. για εκείνον τον Γκαρσία εκ Λας Πάλμας. Γελάει το απαν σύμπαν. Άσχετο που δε θα γίνει / δεν έγινε δεκτή. Εδώ άκουγα μια μέρα ότι και καλά αρνούνται, για λόγους ... ηθικής τάξης, να δώσουν κάπου στα 200k, ίσως και λιγότερα, για έναν δανεικό, που έπαιξε σε αυτούς τη σεζόν, που πέρασε. Τα προσδοκώμενα έσοδα από την Ευρώπη δεν τα θέτω καν υπό σχολιασμό. Πρέπει να παίξουν 3-4 γύρους για το θαύμα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 11 Ιουν 2019, 16:58

Σε αλλα χρονια εαν επαιρνε ο ρουλης ιντεγε ξερετε τι γκρινια ειχαμε εδω μεσα ε? Απλα πλεον δεν βλεπουμε καν τετοιους παικτες
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τρί 11 Ιουν 2019, 17:21

Τι εννοεις?
Παικτη που εχει παιξει 2 χρονια μολις 5 90λεπτα και ηταν 1 χρονο χωρις ομαδα? Ποτε ακριβως βλεπαμε τετοιους? Ουτε επι γουμενου
ΥΓ. Α ξεχασα τον λεβεκ :lol:
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 11 Ιουν 2019, 17:23

Για την αξια του μιλαω
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 11 Ιουν 2019, 17:32

renegade έγραψε:
jibbie έγραψε:φιλε renegade, υπαρχουν σοβαρα εργαλεια αν θελει κανεις να ασχοληθει, εχω μοιραστει μαζι σας στοιχεια απο scouting platforms τα οποια τα βρισκει κανεις επι πληρωμη, γιατι αντιλαμβανομαι την καψουρα του κοσμου να μαθει για τους στοχους μας. το χιουμορακι σου λοιπον ειναι προσβλητικο πρωτα απ ολα για σενα τον ιδιο.

Χαβα κάνουμε μη τα παίρνεις τόσο προσωπικά.
Σίγουρα πλατφόρμες όπως το wyscout, το footballscout ακόμα ακόμα και το football manager είναι εργαλεία που μπορούν να βοηθήσουν να έχει κάποιος μια εικόνα για έναν παίκτη, αλλά τίποτα παραπάνω από μια πρώτη εικόνα.
επίσης καλό είναι για όποιον δεν είναι επαγγελματίας του χώρου να επιλέγει τις δοκιμαστικές εκδόσεις που είναι φρι για κάποιο μικρό διάστημα.

Πάντως δεν είχα καμία πρόθεση να σε προσβάλλω και αν όντως ένιωσες έτσι σου ζητώ συγγνώμη


η αληθεια ειναι οτι με δυσαρεστει ενας μεγαλος αριθμος απο ποστ που εχει ως αυτοσκοπο την απαξιωση του οποιουδηποτε ανταγωνισμου παση θυσια, και εξελαβα το ποστ ως τετοιο. εννοειται τιποτα προσωπικο, παμε παρακατω.

το wyscout δινει αρκετα παραπανω απο μια πρωτη εικονα παντως, ορεξη να χεις να λιωνεις στο analyst mode :D
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 11 Ιουν 2019, 17:35

Υπαρχουν χιλλιαδεςκυριολεκτικα παιχτες που θα μπορουσαν να απασχολησουν μια ομαδα επιπεδου ρουλη, δηλαδη πεμπτοτεταρτη σε ενα χαμηλης δυναμικης πρωταθλημα με συμμετοχη σε γιουροπα.
Αν λοιπον σε καποιον δεν κανει εντυπωση οτι απο ολους αυτους οι μισοι στοχοι ειναι νυν, πρωην , πρωην με ερωτηματικο παιχτες του γκει....να το κοιταξει.
Ο Αρης κανει τις μεταγραφες του μεσω κεντρικων. Παιχτες που ο γαυρος δν θελει για το ροστερ αλλα ουτε στη νοτιγχαμ πηγαινουν ουτε θελει να τυς αφησει κι ελευθερους, προσδοκωντας στο να αποκτησουν παλι καποια χρηματηστηριακη αξια...παιχτες νεαρους ή στοιχηματα που θα δοκιμαστουν επαρκως απο τη β' ομαδα κι αν κανουν ισως τους σκεφτει ως επιλογη και η α'.....και τελος παιχτες που απλα θα βοηθησουν τη β' ομαδα μεσω των μανατζεριστικων ακρων που εχι η α' και που θα βοηθησουν τη β' ομαδα να ειναι επαρκως ισχυρη ωστε στα 4 (!!) πσιχνιδια πρωκταθληματος να κοψουν οσους περισσοτερους ποντους απο τον βασικο αντιπαλο της α'.

Τοσο απλα....
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τρί 11 Ιουν 2019, 17:44

montekristo έγραψε:
barlow4 έγραψε:Eμενα οι μεταγραφές τους μου αρέσουν.Δεν έχω να πω κάτι αρνητικό.χωρις φυσικά να ξέρω την κατάσταση των παικτών θεωρώ ότι ενισχύονται ουσιαστικά.Η μόνη απορία μου είναι πως διάολο αυτός ο φτωχομπινες δίνει λεφτά που δεν μπορεί να δωσει ο γατουλης ας πούμε.

Έχει ανάπτυξη ο τομέας της παλέτας
Είναι σε ανοδική πορεία


:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Τρί 11 Ιουν 2019, 17:50

Besuch 2 έγραψε:Υπαρχουν χιλλιαδεςκυριολεκτικα παιχτες που θα μπορουσαν να απασχολησουν μια ομαδα επιπεδου ρουλη, δηλαδη πεμπτοτεταρτη σε ενα χαμηλης δυναμικης πρωταθλημα με συμμετοχη σε γιουροπα.
Αν λοιπον σε καποιον δεν κανει εντυπωση οτι απο ολους αυτους οι μισοι στοχοι ειναι νυν, πρωην , πρωην με ερωτηματικο παιχτες του γκει....να το κοιταξει.
Ο Αρης κανει τις μεταγραφες του μεσω κεντρικων. Παιχτες που ο γαυρος δν θελει για το ροστερ αλλα ουτε στη νοτιγχαμ πηγαινουν ουτε θελει να τυς αφησει κι ελευθερους, προσδοκωντας στο να αποκτησουν παλι καποια χρηματηστηριακη αξια...παιχτες νεαρους ή στοιχηματα που θα δοκιμαστουν επαρκως απο τη β' ομαδα κι αν κανουν ισως τους σκεφτει ως επιλογη και η α'.....και τελος παιχτες που απλα θα βοηθησουν τη β' ομαδα μεσω των μανατζεριστικων ακρων που εχι η α' και που θα βοηθησουν τη β' ομαδα να ειναι επαρκως ισχυρη ωστε στα 4 (!!) πσιχνιδια πρωκταθληματος να κοψουν οσους περισσοτερους ποντους απο τον βασικο αντιπαλο της α'.

Τοσο απλα....


Έτσι όπως τα λες είναι, άντε γιατί κοντεύει να χαθεί η κοινή λογική.
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 11 Ιουν 2019, 19:22

montekristo έγραψε:
barlow4 έγραψε:Eμενα οι μεταγραφές τους μου αρέσουν.Δεν έχω να πω κάτι αρνητικό.χωρις φυσικά να ξέρω την κατάσταση των παικτών θεωρώ ότι ενισχύονται ουσιαστικά.Η μόνη απορία μου είναι πως διάολο αυτός ο φτωχομπινες δίνει λεφτά που δεν μπορεί να δωσει ο γατουλης ας πούμε.

Έχει ανάπτυξη ο τομέας της παλέτας
Είναι σε ανοδική πορεία



Βάζω στοίχημα ότι έχεις δίκιο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 4 επισκέπτες