Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 22 Αύγ 2019, 11:42

γιαπα δεν καταλαβα τι μου εγραψες.
Δεν εχω παρει αφορμη απο καποιο συγκεκριμενο σχολιο αλλα διαβαζοντας απο εδω κ απο εκει για ποδοσφαιρικες λογικες, για επενδυσεις, για παικταραδες γαυρου για χαμενα πρωτθληματα, για βαρ που θα τους ευνοει για για για.Επειδη εριξε 4 στο κρασνοβο.Αν αυτοι εφαγαν 4 απο το γαυρο σημαινει οτι ειναι για τα πανηγυρια ομαδα.δεν εφαγε ενα δεν εφαγε δυο.εφαγε 4 .αρα ειναι ανυπαρκτη ομαδα.και ολος αυτος ο πανικος γιατι απεκλεισε την πορτο.
Κριναμε ενα ολοκληρο πρωταθλημα επειδη ο απογονος ξεκωλιασε το κρασνοβο που πιο πριν απεκλεισε την πορτο.αρα το κρασνοβο ειναι καλυτερο απο την πορτο αρα ο γαυρος ειναι καλυτερος απο την πορτο.αρα πρεπει να φερουμε παικτες καλυτερους απο αυτους που εχει η πορτο για να παρουμε πρωταθλημα απο το γαυρο.
πανικος χωρις καμια λογικη.Ναι προφανως εχει καλη ομαδα ο γαυρος.ακλη ειχε παντα.σπουδαια ομως ειχε ελαχιστες φορες.Σπουδαια εχουμε εμεις.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό invincible » Πέμ 22 Αύγ 2019, 11:43

Εδώ πέρσι χωρίς κληρώσει στα πλέι οφ σε ρίξανε με Μπενφικα τι να ξεχάσω τα χεριά κοντρολ της Σαλκε σφαγές και κληρώσεις περίεργες και επαναλαμβανομενες τι να πω... το γέλιο είναι ότι και στο europa μας βλέπω με Μαντζεστερ - Μπραγκα και Αλκμαρ και θα λέμε κάποιοι πάλι τι άτυχοι είμαστε :lol:
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 22 Αύγ 2019, 11:46

barlow4 έγραψε:γιαπα δεν καταλαβα τι μου εγραψες.
Δεν εχω παρει αφορμη απο καποιο συγκεκριμενο σχολιο αλλα διαβαζοντας απο εδω κ απο εκει για ποδοσφαιρικες λογικες, για επενδυσεις, για παικταραδες γαυρου για χαμενα πρωτθληματα, για βαρ που θα τους ευνοει για για για.Επειδη εριξε 4 στο κρασνοβο.Αν αυτοι εφαγαν 4 απο το γαυρο σημαινει οτι ειναι για τα πανηγυρια ομαδα.δεν εφαγε ενα δεν εφαγε δυο.εφαγε 4 .αρα ειναι ανυπαρκτη ομαδα.και ολος αυτος ο πανικος γιατι απεκλεισε την πορτο.
Κριναμε ενα ολοκληρο πρωταθλημα επειδη ο απογονος ξεκωλιασε το κρασνοβο που πιο πριν απεκλεισε την πορτο.αρα το κρασνοβο ειναι καλυτερο απο την πορτο αρα ο γαυρος ειναι καλυτερος απο την πορτο.αρα πρεπει να φερουμε παικτες καλυτερους απο αυτους που εχει η πορτο για να παρουμε πρωταθλημα απο το γαυρο.
πανικος χωρις καμια λογικη.Ναι προφανως εχει καλη ομαδα ο γαυρος.ακλη ειχε παντα.σπουδαια ομως ειχε ελαχιστες φορες.Σπουδαια εχουμε εμεις.


Δε βρίσκω πουθενά εδώ μέσα αυτά που έγραψες ότι διάβασες , αλλά οκ το δέχομαι. Βέβαια αυτά που λες ότι διάβασες είναι τόσο μαλακίες που δε χρειάζεται κι επιχείρημα απέναντί τους για να τα καταρρίψεις. Άρα κακώς μπαίνεις στη διαδικασία (για μένα) να τα σχολιάσεις. Κρατάει τις 4 τελευταίες προτάσεις σου.

Σορυ αν σε αδίκησα ότι αναφερόσουν σε μένα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9451
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Πέμ 22 Αύγ 2019, 11:48

Οταν εισαι στους αδυναμους,οι κληρωσεις θα ειναι περιεργες.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 22 Αύγ 2019, 11:51

giapas έγραψε:
navigator11 έγραψε:Η "συμμαχία" των Πόντιων χάλασε ήδη, όταν μέσα σε 10 λεπτά στο τηγάνι, με Γιακουμάκη, έκανε ... επική ανατροπή ο Νικαιώτης. Και μετά από λίγες μέρες έδινε για χάρη του ο θίασος του γαύρου παράσταση στο Διαβαλκανικό. Δεν είδα ποτέ πραγματική θέληση του χαρτιού να στριμωχθεί στα σκοινιά ο κλαρινάκης. Ανίερα κολλητιλίκια, παραγοντομμεδικά, εδώ και 2 χρόνια πάλι μια χαρά βλέπω. Εσύ, Γιάννη, είχες εντοπίσει κάτι άλλο;


Ρε συ δεν εξετάζω τους -προφανείς- λόγους που έσπασε η συμμαχία ή συμπόρευση όπως θες πες την. Εννοείται ότι ισχύουν αυτά που λες , τι να λέμε τώρα τα αυταπόδεικτα; Απλά λέω ότι διαχρονικά ο γαύρος είναι μεγαλύτερο μέγεθος από τη χάρτινη άρα και πιο επικίνδυνος αντίπαλος. Δλδ μπιζνες κάνει ο Ιβαν , θεωρείς ότι κρατάει προσωπικά ή ότι δε ξέρει να ελίσσεται σε πρόσκαιρες συμμαχίες/παύσεις πυρός προσδοκώντας το μέγιστο συμφέρον κάθε φορά; Δεν είναι οπαδός όπως εμείς να κρατάει μανιάτικα. Δηλαδή κάποτε είχε πει ότι ο κούλης δε θα βγει ποτέ πρωθυπουργός κι ο αλεξης του θυμίζει το πούτιν. Αν σε κάποια φάση βρει άκρη με το κούλη και φτιάξουν οι σχέσεις πάρει και καμιά μπιζνα, τι θα του σούρουμε ότι κακώς κάνει ; Δηλαδη αν αύριο τα βρει με κούλη και πάρει καλό συμβόλαιο στη νοβα ή στην ερτ τι κωλοτούμπα έχει να γίνει εδώ; Σκακιέρα είναι όλα και αυτός παίρνει τις αποφάσεις σύμφωνα με οτιδήποτε θεωρεί ότι εξυπηρετεί τα συμφέροντα της ομάδας μας. Σε ένα χρόνο έχει πάλι εκλογές για επο , εμείς τους λέμε χαρτινους κι αυτοί μαο μαο. Οι αρδ και των 2 πλακώνονται παντού. Αν μια στις χιλιες τα βρούνε οι ποντιοι για να αφήσουν έξω το φαταουλ εμείς θα πρέπει να κάνουμε επανάσταση και να σκίσουμε τα διαρκείας ;

Μπιζνες είναι για αυτούς . Έτσι νομίζω .


Θα τα δούμε, Γιάννη, αυτά. Προς ώρας τα δείγματα, που έχει δώσει ο Ιβάν, προς ώρας επαναλαμβάνω, σε εμένα τουλάχιστον, είναι ότι δεν μπαίνει σε διαδικασία να γλείψει εκεί που έφτυσε πρωτύτερα. Σαφώς, ΑΝ υποκύψει σε τυχόν επαναπροσέγγιση με νοβα λχ ή "τίγρη", προσωπικά θα μου φανεί αναξιοπρεπές και θα τον ψέξω άσχημα. Προσέγγιση κ με το αλαφούφο είχε επιχειρήσει αλλά κατάλαβε για τι αλητήρια νυφίτσα πρόκειται και ξέκοψε, ευτυχώς, γρήγορα. Αν θες να κάνω μια εκτίμηση, δεν πιστεύω ότι είναι τέτοιας λογικής τύπος ο Σαββίδης. Ή αυτό θέλω να πιστεύω. Κι εγώ Πόντιος είμαι και ξέρω τι πάει να πει ξεροκέφαλος.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 22 Αύγ 2019, 11:55

Sekeris έγραψε:Οταν εισαι στους αδυναμους,οι κληρωσεις θα ειναι περιεργες.

++++
Μας στοιχισαν οι Εστερσουντ, Μπάτε και Βίντι. Η αληθεια να λεγεται.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29937
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό invincible » Πέμ 22 Αύγ 2019, 12:14

έτσι είναι αλλά και αλλες ομάδες είναι στους αδύνατους η κουλα έπαιξε σεντονι με την Βιντι και μη μου πεις εγώ δεν την νίκησα γιατί είναι άλλοι αγώνες εγώ ήθελα να αποκλειστώ να είμαι συγκεντρομενος στο νταμπλ
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 22 Αύγ 2019, 12:20

Ε αν αυτό ήθελες, λούσου τα.
Όχι εσύ προσωπικά, όποιος πήρε αυτή την ηλίθια απόφαση.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17229
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Πέμ 22 Αύγ 2019, 12:31

navigator11 έγραψε:
giapas έγραψε:
navigator11 έγραψε:Η "συμμαχία" των Πόντιων χάλασε ήδη, όταν μέσα σε 10 λεπτά στο τηγάνι, με Γιακουμάκη, έκανε ... επική ανατροπή ο Νικαιώτης. Και μετά από λίγες μέρες έδινε για χάρη του ο θίασος του γαύρου παράσταση στο Διαβαλκανικό. Δεν είδα ποτέ πραγματική θέληση του χαρτιού να στριμωχθεί στα σκοινιά ο κλαρινάκης. Ανίερα κολλητιλίκια, παραγοντομμεδικά, εδώ και 2 χρόνια πάλι μια χαρά βλέπω. Εσύ, Γιάννη, είχες εντοπίσει κάτι άλλο;


Ρε συ δεν εξετάζω τους -προφανείς- λόγους που έσπασε η συμμαχία ή συμπόρευση όπως θες πες την. Εννοείται ότι ισχύουν αυτά που λες , τι να λέμε τώρα τα αυταπόδεικτα; Απλά λέω ότι διαχρονικά ο γαύρος είναι μεγαλύτερο μέγεθος από τη χάρτινη άρα και πιο επικίνδυνος αντίπαλος. Δλδ μπιζνες κάνει ο Ιβαν , θεωρείς ότι κρατάει προσωπικά ή ότι δε ξέρει να ελίσσεται σε πρόσκαιρες συμμαχίες/παύσεις πυρός προσδοκώντας το μέγιστο συμφέρον κάθε φορά; Δεν είναι οπαδός όπως εμείς να κρατάει μανιάτικα. Δηλαδή κάποτε είχε πει ότι ο κούλης δε θα βγει ποτέ πρωθυπουργός κι ο αλεξης του θυμίζει το πούτιν. Αν σε κάποια φάση βρει άκρη με το κούλη και φτιάξουν οι σχέσεις πάρει και καμιά μπιζνα, τι θα του σούρουμε ότι κακώς κάνει ; Δηλαδη αν αύριο τα βρει με κούλη και πάρει καλό συμβόλαιο στη νοβα ή στην ερτ τι κωλοτούμπα έχει να γίνει εδώ; Σκακιέρα είναι όλα και αυτός παίρνει τις αποφάσεις σύμφωνα με οτιδήποτε θεωρεί ότι εξυπηρετεί τα συμφέροντα της ομάδας μας. Σε ένα χρόνο έχει πάλι εκλογές για επο , εμείς τους λέμε χαρτινους κι αυτοί μαο μαο. Οι αρδ και των 2 πλακώνονται παντού. Αν μια στις χιλιες τα βρούνε οι ποντιοι για να αφήσουν έξω το φαταουλ εμείς θα πρέπει να κάνουμε επανάσταση και να σκίσουμε τα διαρκείας ;

Μπιζνες είναι για αυτούς . Έτσι νομίζω .


Θα τα δούμε, Γιάννη, αυτά. Προς ώρας τα δείγματα, που έχει δώσει ο Ιβάν, προς ώρας επαναλαμβάνω, σε εμένα τουλάχιστον, είναι ότι δεν μπαίνει σε διαδικασία να γλείψει εκεί που έφτυσε πρωτύτερα. Σαφώς, ΑΝ υποκύψει σε τυχόν επαναπροσέγγιση με νοβα λχ ή "τίγρη", προσωπικά θα μου φανεί αναξιοπρεπές και θα τον ψέξω άσχημα. Προσέγγιση κ με το αλαφούφο είχε επιχειρήσει αλλά κατάλαβε για τι αλητήρια νυφίτσα πρόκειται και ξέκοψε, ευτυχώς, γρήγορα. Αν θες να κάνω μια εκτίμηση, δεν πιστεύω ότι είναι τέτοιας λογικής τύπος ο Σαββίδης. Ή αυτό θέλω να πιστεύω. Κι εγώ Πόντιος είμαι και ξέρω τι πάει να πει ξεροκέφαλος.


Θα ακουσω πολλα μπινελικια σιγουρα, αλλα θεωρω οτι ο μονος τροπος ειναι να γινει παλι μια "συμμαχια" με την κουλα. Αλλιως βλεπω τα επομενα χρονια να περναμε δυσκολα με κυβερνηση βαγγελα.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 22 Αύγ 2019, 12:45

gika έγραψε:Ε αν αυτό ήθελες, λούσου τα.
Όχι εσύ προσωπικά, όποιος πήρε αυτή την ηλίθια απόφαση.

καποτε επρεπε να επικεντρωθεις στο πρωταθλημα γκικα.Ηταν διακαης ποθος.Επρεπε να δωθει προτεραιοτητα και καλως δωθηκε.Ορμηξαμε απερισπαστοι ρισκαροντας οσο το δυνατον λιγοτερο και φεραμε ενα αηττητο νταμπλ.μισο αιωνα ειχαμε να παρουμε πρωταθλημα που λεει ο λογος.Τι να λουστει?την κακη φετινη κληρωση επειδη δε δωθηκε βαρυτητα στο περσινο ουεφα που και να δινοταν αντε να περνουσες τον ομιλο?Γιατι?για να καμαρωνουμε στα ποκεμον ενω πιθανοτατα θα ειχαμε χασει το πρωταθλημα?το εχουμε κανει δεκαδες φορες αυτο και χαιρι δεν ειδαμε.Τουλαχιστον τωρα εχεις ενα αηττητο νταμπλ.Τα θελουμε ολα και τα θελουμε τωρα.Αυτο ειναι το κακο μας.
Παιρνουμε πρωταθλημα , λουζομαστε την ευρωπη.Παλευουμε την ευρωπη λουζομαστε το πρωταθλημα.Και σε καθε περιπτωση κραζουμε.Δεν παει ετσι.
Προφανως μετα τον αποκλεισμο στο τσ.λ. που ο ΠΑΟΚ μασουσε σιδερα, ξεφουσκωσε.δεν ειχε κινητρο για λιγη λαμψη απο ουεφα.Εχουμε ακομα καιρο για να μπορουμε να πουμε οτι μπαινουμε παντου με τα τσαρουχια.Τρια χρονια εχει που ξεπερασε το σαββιδεικο τις παιδικες ασθενειες και εβαλε την ομαδα σε σταθερα ανοδικη πορεια.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Πέμ 22 Αύγ 2019, 13:00

Έτσι είναι, άμα περάσουν 3 μήνες από τη φιέστα είναι ηλίθια απόφαση.
Άμα το χάναμε το πρωτάθλημα και κερδίζαμε τη Βίντι θα λέγαμε να βάλουμε το τρίποντο στον πάτο μας.

Ο ΜΟΝΟΣ αντίπαλος αυτή τη στιγμή που είναι καλύτερος από πέρσι είναι ο βάζελος και ίσως ο Παναιτωλικός.
Όλοι οι άλλοι είναι χειρότεροι, και η κούλα και ο ατρόμητος και ο ρούλης που με τα ψέματα νομίζει έκανε ομάδα και παίζει με άκρα επιπέδου Β εθνικής και άμυνα για γέλια.
ΚΑΙ ο γάβρος από τη στιγμή που έχασε Φορτούνη (και συμφωνώ με giapa). Ασχέτως τι έγινε χθες.
Για σήμερα μιλάω, μέχρι τις 31 και μετά βλέπουμε.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5589
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 22 Αύγ 2019, 13:02

Ας δούμε τι θα γίνουν τα 30+ μυρια και αν θα μεταφραστούν σε μεταγραφές και το συζητάμε.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 22 Αύγ 2019, 13:09

Σηκωνει πολυ κουβεντα για το αν εμεις και ο γαυρος ειμαστε χειροτεροι η καλυτεροι απο περσι αλλα λιγοι ειναι διατεθημενοι να την κανουν σοβαρα και στοιχειοδως αντικειμενικα,οποτε ας το δουμε στο γηπεδο...Μπορει αλωστε κανεις να απαντησει μετα βεβαιοτητος αν οι Εσιτι,Νταγκλας,Ελ Καντουρι,Μισιτς ειναι καλυτεροι η χειροτεροι απο τους Σαχοφ,Κανιας,Μαουριτσιο,Ολιβειρα?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό demo4 » Πέμ 22 Αύγ 2019, 13:14

Συμφωνώ πρέπει να δούμε αν τα 30 εκατομμύρια πόσα από αυτά θα πάνε σε μεταγραφές.Ο γαύρος είναι πιο επικίνδυνος ακόμη επιθετικά φέτος ίσως να είναι καλύτερος και αμυντικά.Θεωρω ότι είμαστε πολύ κοντά ίσως λίγο καλύτεροι συνολικά σαν ομάδα και μονάδες.Φαινεται 50-50 το πρωτάθλημα φέτος.Θα δείξει και με την αλλαγή κυβέρνησης! Έχει άλλες 8 μέρες περίπου για μεταγραφές θα είναι μεγάλη μάχη φέτος.Παμε να τους πηδήξουμε!
demo4
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ 01 Αύγ 2019, 04:08

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό trouman » Πέμ 22 Αύγ 2019, 13:20

ήταν χέρι, δεν ήταν χέρι

τρίχες
....
Δεν μετράει αν η μπάλα χτύπησε πρώτα αλλού και μετά εξοστρακίστηκε στο χέρι του, δεν μετράει αν τον σημάδεψε ο αντίπαλος, αν ήταν η κακιά η ώρα ή ο ανάδρομος Ερμής.

Αυτό που μετρά στην πραγματικότητα είναι τι φανέλα φοράει αυτό το χέρι. Και με ποιον παίζει αντίπαλος! Αυτό ήταν, είναι και θα είναι το πρώτο κριτήριο για να δοθεί πέναλτι σε ένα χέρι.

Φοράς τη σωστή φανέλα και έκανες χέρι; Δεν είχες πρόθεση, παίζε.

Φοράς τη λάθος φανέλα και έκανες χέρι; Πέναλτι, κάρτα και ίσως πρέπει να σκεφτούμε μήπως πρέπει να σου κόψουμε και το χέρι για παραδειγματισμό!

Όλα τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση και αμπελοφιλοσοφίες. Ακόμα και με το VAR αποδείχθηκε περίτρανα μέσα σε ένα βράδυ, ότι το άσπρο μπορεί να γίνει μαύρο, χωρίς αιδώ, χωρίς αναισθητικό. Κι άντε ψάξε να βρεις το δίκιο σου.
.......

https://www.sdna.gr/podosfairo/eyropi/a ... ai-penalti
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: astral και 28 επισκέπτες