Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό prax » Τετ 28 Αύγ 2019, 00:29

Ρε γουικερ, δε μπορούμε να συγκρίνουμε σεβιλη Μίλαν κ Σια με τον ΠΑΟΚ μας, έχουν πάρει τσουλου Γιουρόπα, έχουν φράγκα

Εγώ είμαι μαζί σου, μπορεί κ ο αγκουστο να γαμησει, μακάρι, παίχτης μας είναι, αλίμονο

Το ίδιο κ ο κοουτς, εγώ στηρίζω τον άνθρωπο αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη στη παε κ στην οικογένεια γιατί πολύ απλά με τα λάθη τους με δείχνουν ότι δεν ξέρουν από ποδοσφαιρο(για να μην παρεξηγηθώ, δε λέω εγώ ότι ξέρω και μακάρι να είμαι λάθος )

Κ οκά αυτά μπορεί να μας οδηγήσουν σε μαύρα μονοπατια, Αν θυμάστε μετά από το 4-0 με ζελα στο κύπελλο ο ιβαν είχε πει ότι πέρασε από το μυαλό του να παραμείνει ως χορηγός στην ομάδα κ να τα παρατήσει..
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 28 Αύγ 2019, 00:30

gika έγραψε:
Einstein έγραψε:Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.


Όταν κάθε χρόνο περιμένεις τις 30 Αυγούστου για να κάνεις μεταγραφές.
Όταν απαξιώνεις την Ευρώπη πίνοντας τον μέσα έξω από χωριά όπως η Βίντι, 3 χρόνια τώρα.
Όταν ο μεταγραφικός σχεδιασμός αλλάζει ανάλογα με το πως κοιμάται ή ξυπνάει ο Γιώργης.
Δεν μπορείς να περιμένεις διαφορετικά αποτελέσματα.

Ο γαύρος έχει μαζέψει διπλάσιους βαθμούς από εμάς στην Ευρώπη στις τελευταίες 3 χρονιές έχοντας δεδομένα χειρότερη ομάδα από εμάς.

Για κάποιους θα φταίει πάντα το σύστημα κι ο Θεοδωρίδης. Αυτός ντε που έστησε έτσι τα πράγματα ώστε να αποκλειστεί ο Άγιαξ από τον ΑΠΟΕΛ, αφού πρώτα θα είχε αποκλειστεί ο ΠΑΟΚ για να πάρει ο γαύρος ένα εκατομμύριο παραπάνω. Τα 37 να γίνουν 38.

Ελπίζω μόνο για κάποιους άλλους να φταίμε εμείς, οι αποφάσεις και τα λάθη μας. Μόνο αν εντοπίσουμε το που φταίμε θα καταφέρουμε να αλλάξουμε το μέλλον.

Με άλλα λόγια, αν αύριο αποκλειστούμε πρώτα θα μείνουμε χωρίς μεταγραφές ή στην καλύτερη με δανεικούς. Σε δεύτερο χρόνο προς τα Χριστούγεννα θα είμαστε υποχρεωμένοι να σπρώξουμε παίκτη στην αγορά, φέρνοντας κάποιον αντικαταστάτη με μεταπωλητική αξία, άρα μικρό, άπειρο και με μεγάλο ρίσκο. Αν οι κινήσεις αυτές μας βγουν και πάρουμε πάλι το πρωτάθλημα, μακάρι και το double, του χρόνου πάλι μάλλον δεν θα παίξουμε στο Champions League γιατί θα είμαστε και πάλι στους αδύναμους και στις 2 κληρώσεις (3 αν χτύπα ξύλο βγούμε δεύτεροι). Αν δεν πάρουμε στα σοβαρά το Europa και αν δεν κάνουμε μια-δυο συνεχόμενες καλές πορείες σε αυτό, η είσοδος στους ομίλους του Ch.L. θα φαντάζει ισοπίθανη με το να μας κάτσει το τζοκερ.

Μακάρι να ξυπνήσει η ομάδα μεθαύριο και να παίξει όπως με Άγιαξ. Αλλά όπως και να έχει η ευθύνη είναι της διοίκησης. Οι παίκτες που θα παλέψουν για την προκρισή μπορεί να μην είναι μέλη της ομάδας όταν αυτή παίξει στους ομίλους. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν ρέπει να βάλουν τις βάσεις. Ας τους δώσουμε ένα κίνητρο, έστω οικονομικό. ΠΡΕΠΕΙ να προκριθούμε την Πέμπτη ότι και να γίνει.

ΥΓ: Γαμώ κι εγώ το μουνί της μάνας του Pawson.
++++++

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 28 Αύγ 2019, 00:39

Τι μαύρα μονοπάτια; αν τα παρατήσει και φύγει δικαίωμα του θα είναι, κάνεις δε μένει με το ζόρι, αν υπονοείς ότι μπορεί να φύγει και να αφήσει την ομάδα χρεωμένη τότε τι να σου πω,μου φαντάζει αδύνατο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό prax » Τετ 28 Αύγ 2019, 00:42

όχι ρε συ να την αφήσει χρεωμένη αλίμονο

Ο ιβαν εχει @@ και δεν τον γαμησε το παρασκήνιο αν ήταν πχ π Ζαγοράκης το πολύ κανένα κύπελλο να παίρναμε μόνο
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 28 Αύγ 2019, 00:47

Η μεγάλη μας αγάπη για την Ομάδα δεν πρέπει να σκεπάζει τα πάντα. Πολλές στραβές έκατσαν, με κυρίαρχη αυτή της εξόδου του Λουτσέσκου στο χρόνο που αυτή έγινε. Εκεί πρέπει να είσαι πολύ μετρημένος. Αν έχεις υπογράψει προσύμφωνα με παίχτες που δεν μπορείς να σπάσεις και που θα έρχονταν να υποστηρίξουν το σύστημα που έπαιζες, τότε βρίσκεις προπονητή που δεν παίζει κάτι άλλο (πχ Καρρέρα που ήταν ελεύθερος) και δεν δίνεις 2 εκ για να σπάσεις το συμβόλαιο του Αμπέλ που ξέρεις τι θέλει και πως δουλεύει. Όταν όμως το πράττεις, ως στρατηγική σου επιλογή, πρέπει να είσαι σίγουρος ότι μπορείς να υποστηρίξεις έμπρακτα τη δήλωση ότι θέλει ο προπονητής, εδώ είμαστε. Χρόνια δε διαβάζουμε ότι οι ακαδημίες πρέπει να προετοιμάζουν τους παίχτες για το σύστημα που παίζει η επαγγελματική Ομάδα? Θα πεις έχει αλλάξει κάτι κοσμογονικά επί της ουσίας? Όχι, αλλά όταν σχεδιάζεις να βγάλεις τη χρονιά πχ αριστερά με Στοχ και Λάμπρου (ο μόνος αριστεροπόδαρος πλάγιος) και τώρα ψάχνεις (έτσι γράφουν) για άλλο αριστεροπόδαρο εχτρέμ κάτι δεν έχει πάει καλά στο σχεδιασμό σου. Αλίμονο να μην υπάρχει γνώση για τα ποιοτικά χαρακτηριστικά του ρόστερ και να περιμένουμε ένα μήνα να το αξιολογήσει ο νέος προπονητής για να προχωρήσουμε στις απαιτούμενες προσθήκες. Τα πράγματα θα έπρεπε να είναι πολύ πιο απλά όταν υποστηρίζεις ότι βρίσκεσαι σε υψηλό επίπεδο οργάνωσης και τεχνογνωσίας. Όταν συναποφασίζεις με το νέο σου προπονητή το πως θα πορευτείς πρέπει να γνωρίζεις ποια από τα απαιτούμενα στοιχεία δεν υπάρχουν στο υφιστάμενο ρόστερ και να του τα προσφέρεις άμεσα. Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Τετ 28 Αύγ 2019, 01:00

sourmenetes έγραψε:Ρωτα τον Λουτσεσκου.οι ζιβκο και μελιο ηρθαν απο ξανθη.ο μιχαι δυσκολα να υπολογισθει την ωρα που βαρελα-κρεσπο δεν αλλαζουν συν οτι υπαρχει και ο ισλανδος.



Ο μιχαι μια χαρα μου φανηκε αλλα το 4ο στοπερ δυσκολα θα παρει πολλα ματς.

Τα νουμερα prax που ακουμε δεν ειναι στο manager. Λεγανε οι πορτογαλοι ξεκιναμε απο 12 φτασανε να λενε για 7,5-8 αλλα ο παικτης επαιξε,πραγμα το οποιο σημαινει οτι σε δυσκολευει στις διαπραγματευσεις, οπως θα γινοταν αντιστοιχα με μας και το γιαννουλη.


Τον δινεις τωρα με 1,5εκ ενω το χειμωνα τον στελνανε πολλοι με κορδελα;;ειναι χρηματιστηριο και παιζει συνεχεια.

Σιγουρα θα μπορουσαν να φερουν πιο ετοιμο παικτη απο το βραζιλιανο.οι λογοι δικοι τους και ο καθενας ξερει και κατι στο παρασκηνιο.προσωπικα δεν ξερω κατι αλλα στην Ελλαδα οι περισσοτεροι γνωριζουν κατι.

Μην ομως ειμαστε ή τους υψους ή του βαθους!

Γινανε και θα γινονται λαθη ειναι σιγουρο!οι ανθρωποι βαζουν χρηματα και πονανε την ομαδα,αλλα ισως δε γνωριζουν κατι παραπανω σχετικα με το αθλημα.

Αυτο δεν μπορει να μας κανει αρνητικους, γιατι πηρανε ενα καφενειο και το κανανε μαγαζαρα!!και οποιος δεν το βλεπει ειναι ειτε στημενος ή τυφλος!!!

Θα φαμε μερικα χρηματα παραπανω,θα χασουμε λιγο χρονο.αλλα θα το πετυχουμε.υπαρχει θεληση,οραμα και αυτο αρκει!!

Και ο κοσμος το βλεπει!!!45.000 ppv και 25.000 στο γηπεδο!!

Καληνυχτα!!

ΠΈΣΤΑ ΡΕ ΣΟΎΡΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 28 Αύγ 2019, 01:03

Δεν έχεις άδικο seaman,αν αποτύχουμε φέτος,υπό κανονικές συνθήκες πάντα,θα υπάρχει ευθύνη της διοίκησης.
Αυτή τη στιγμή που μιλάμε όμως,αυτή η διοίκηση αντικατέστησε τον προπονητή με έναν ο οποίος αν μη τι άλλο έχει όλα τα στοιχεία να διαπρέψει, ξοδεύοντας αρκετά χρήματα γι'αυτόν.
Και μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν τέσσερις μέρες ακόμα για να τελειώσουν οι δικαιολογίες όλων όσων από εμάς πιστεύουμε ότι την τελευταία μέρα μπορεί να έρθουν δύο παιχταράδες που θα μας ισχυροποιήσουν όσο πρέπει για να πετύχουμε και φέτος τους στόχους μας.
Αν έφεραν τόσο ακριβό προπονητή και δεν τον στηρίξουν μεταγραφικά, τότε ναι θα μιλάμε για τεράστιο λάθος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό invincible » Τετ 28 Αύγ 2019, 01:04

Κάνετε λες και γίνατε ΠΑΟΚ γιατί βλέπατε τον ΠΑΟΚ στους ομίλους του τσουλου και τώρα πια δεν παίζει.

Πήραμε τρια πρωταθλήματα στην σειρά τα δύο μας τα κλεψανε γιατί εφαρμόστηκε ο νόμος επιλεκτικά.

Πήραμε τρία κύπελλα στην σειρά.

Φέτος διεκδικούμε πάλι double και πορεία στο europa.

Κάντε υπομονή μέσα στην επόμενη 5ετια θα παίξεις και ομίλους τσουλου και μετά θα γκρινίαζεις μετά γιατί δεν πέρασες ποτέ στους 16 και ου το καθεξής...


Ηρεμία .... Κάνετε σαν τον κλασσικό Έλληνα οπαδό που όταν ο αντίπαλος πετύχει κάτι ...αυτός το μεταφράζει ότι αποτύχαμε εμείς.... Εντάξει μην τα θέλουμε όλα δικά μας επειδή κερδίσαμε μερικές μάχες δεν σημαίνει ότι είμαστε και αυτοκρατορία τώρα.... ο άλλος δεν το βάζει κάτω θα σε πολεμάει με νυχια και με δόντια σε όλα τα επίπεδα.... θα σε κάνει ψυχολογικά να κουραστείς.... Μην το βάζετε κάτω μερικοί.... μην είστε τόσο soft .... Ποτέ δεν παραδέχτηκε τίποτα ο γαυρος για τον ΠΑΟΚτση.... όσο ξύλο και να τον ρίξαμε έκανε προγανδα και υπομονή μας πολεμάει συνέχεια.... εσείς αμέσως μου λυγίσατε και φέρατε μερικοί την καταστροφολογία και ''παραδεχτήκατε'' τον γαύρο.... πολύ soft .... μόνο που δεν γίνατε και γαυροί .... ΕΛΕΟΣ...αντικειμενικότητα με τα φιλαράκια σας μεταξύ σας αν θέλετε παρακαλώ.... εδώ είμαστε οπαδικό φορουμ .... έχουν πάει φυλακή και έχουν πεθάνει άνθρωποι για τον ΠΑΟΚ... αφήστε τα προχωρημένα αυτά για τις εκπομπές στο μετροπολις ... Εμάς μας νοιαζει ο ΠΑΟΚ μονο! Σκεφτικέ κανείς λιγο οι γαυροι τι θα λέγανε αν ήσουν χθες εσύ στην θέση του... θα λεγανε μπραβο στον ΠΑΟΚ εμείς είμαστε οτι να ναι μπουρδ....???????? Αν έκλεβα και εγώ ποσα χρόνια πρωταθλήματα που ο πρώτος έμπαινε κατευθείαν στους ομίλους τσουλου τότε ναι .....θα έκτιζα και εγώ σε μια 10ετια όσα κλαρίνα και να έκανα μια καλή βαθμολογία .... ;)
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Τετ 28 Αύγ 2019, 01:12

seaman έγραψε:Η μεγάλη μας αγάπη για την Ομάδα δεν πρέπει να σκεπάζει τα πάντα. Πολλές στραβές έκατσαν, με κυρίαρχη αυτή της εξόδου του Λουτσέσκου στο χρόνο που αυτή έγινε. Εκεί πρέπει να είσαι πολύ μετρημένος. Αν έχεις υπογράψει προσύμφωνα με παίχτες που δεν μπορείς να σπάσεις και που θα έρχονταν να υποστηρίξουν το σύστημα που έπαιζες, τότε βρίσκεις προπονητή που δεν παίζει κάτι άλλο (πχ Καρρέρα που ήταν ελεύθερος) και δεν δίνεις 2 εκ για να σπάσεις το συμβόλαιο του Αμπέλ που ξέρεις τι θέλει και πως δουλεύει. Όταν όμως το πράττεις, ως στρατηγική σου επιλογή, πρέπει να είσαι σίγουρος ότι μπορείς να υποστηρίξεις έμπρακτα τη δήλωση ότι θέλει ο προπονητής, εδώ είμαστε. Χρόνια δε διαβάζουμε ότι οι ακαδημίες πρέπει να προετοιμάζουν τους παίχτες για το σύστημα που παίζει η επαγγελματική Ομάδα? Θα πεις έχει αλλάξει κάτι κοσμογονικά επί της ουσίας? Όχι, αλλά όταν σχεδιάζεις να βγάλεις τη χρονιά πχ αριστερά με Στοχ και Λάμπρου (ο μόνος αριστεροπόδαρος πλάγιος) και τώρα ψάχνεις (έτσι γράφουν) για άλλο αριστεροπόδαρο εχτρέμ κάτι δεν έχει πάει καλά στο σχεδιασμό σου. Αλίμονο να μην υπάρχει γνώση για τα ποιοτικά χαρακτηριστικά του ρόστερ και να περιμένουμε ένα μήνα να το αξιολογήσει ο νέος προπονητής για να προχωρήσουμε στις απαιτούμενες προσθήκες. Τα πράγματα θα έπρεπε να είναι πολύ πιο απλά όταν υποστηρίζεις ότι βρίσκεσαι σε υψηλό επίπεδο οργάνωσης και τεχνογνωσίας. Όταν συναποφασίζεις με το νέο σου προπονητή το πως θα πορευτείς πρέπει να γνωρίζεις ποια από τα απαιτούμενα στοιχεία δεν υπάρχουν στο υφιστάμενο ρόστερ και να του τα προσφέρεις άμεσα. Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.

συμφωνώ σε όλα μέχρι κεραίας ΑΛΛΆ ,πρεπι να παραδεχτούμε ότι με όλα τα στραβά που έχουν οι σαβίδηδες ,προχωράνε το ΠΑΟΚ βήμα βήμα προσ τα μπρος .Όλα αυτά που γράφεις θέλουν τεχνοκρατική προσέγγιση και ο ιβάν λειτουργεί με το συναίσθημα ! Δεν ξέρω αν τα ζήσουμε ποτέ όλα αυτά ,αλλά εγώ απολαμβάνω το ταξίδι !!
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Τετ 28 Αύγ 2019, 01:15

invincible έγραψε:Κάνετε λες και γίνατε ΠΑΟΚ γιατί βλέπατε τον ΠΑΟΚ στους ομίλους του τσουλου και τώρα πια δεν παίζει.

Πήραμε τρια πρωταθλήματα στην σειρά τα δύο μας τα κλεψανε γιατί εφαρμόστηκε ο νόμος επιλεκτικά.

Πήραμε τρία κύπελλα στην σειρά.

Φέτος διεκδικούμε πάλι double και πορεία στο europa.

Κάντε υπομονή μέσα στην επόμενη 5ετια θα παίξεις και ομίλους τσουλου και μετά θα γκρινίαζεις μετά γιατί δεν πέρασες ποτέ στους 16 και ου το καθεξής...


Ηρεμία .... Κάνετε σαν τον κλασσικό Έλληνα οπαδό που όταν ο αντίπαλος πετύχει κάτι ...αυτός το μεταφράζει ότι αποτύχαμε εμείς.... Εντάξει μην τα θέλουμε όλα δικά μας επειδή κερδίσαμε μερικές μάχες δεν σημαίνει ότι είμαστε και αυτοκρατορία τώρα.... ο άλλος δεν το βάζει κάτω θα σε πολεμάει με νυχια και με δόντια σε όλα τα επίπεδα.... θα σε κάνει ψυχολογικά να κουραστείς.... Μην το βάζετε κάτω μερικοί.... μην είστε τόσο soft .... Ποτέ δεν παραδέχτηκε τίποτα ο γαυρος για τον ΠΑΟΚτση.... όσο ξύλο και να τον ρίξαμε έκανε προγανδα και υπομονή μας πολεμάει συνέχεια.... εσείς αμέσως μου λυγίσατε και φέρατε μερικοί την καταστροφολογία και ''παραδεχτήκατε'' τον γαύρο.... πολύ soft .... μόνο που δεν γίνατε και γαυροί .... ΕΛΕΟΣ...αντικειμενικότητα με τα φιλαράκια σας μεταξύ σας αν θέλετε παρακαλώ.... εδώ είμαστε οπαδικό φορουμ .... έχουν πάει φυλακή και έχουν πεθάνει άνθρωποι για τον ΠΑΟΚ... αφήστε τα προχωρημένα αυτά για τις εκπομπές στο μετροπολις ... Εμάς μας νοιαζει ο ΠΑΟΚ μονο! Σκεφτικέ κανείς λιγο οι γαυροι τι θα λέγανε αν ήσουν χθες εσύ στην θέση του... θα λεγανε μπραβο στον ΠΑΟΚ εμείς είμαστε οτι να ναι μπουρδ....???????? Αν έκλεβα και εγώ ποσα χρόνια πρωταθλήματα που ο πρώτος έμπαινε κατευθείαν στους ομίλους τσουλου τότε ναι .....θα έκτιζα και εγώ σε μια 10ετια όσα κλαρίνα και να έκανα μια καλή βαθμολογία .... ;)

+1926+1926+1926
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τετ 28 Αύγ 2019, 01:15

Εξαιρετικο σχεδιασμο φετος ο γαυρος,φανηκε και στην ισοπαλ..εε νικη με τριπολη
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6229
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Τετ 28 Αύγ 2019, 01:27

Τίποτα (εκτός από την ΠΑΟΚΑΡΑ )δεν είναι άσπρο η μαύρο ,όλα είναι αποχρώσεις του γκρι .
Καταλαβενω όσους ρίχνουν μπινελίκια και γκρινιάζουν κατά την διάρκεια του ματς και λίγο μετά (εγώ το κάνω πάντα :D ) αλλά όταν περνάει η ώρα τα βλέπω πιο ψύχραιμα τα πράγματα .
Πάντα σε όλα τα πράγματα έχουμε και εμείς της ευθύνες μας ,δεν μπορώ όμως να κλείσω τα μάτια μου στα εγκλήματα που γίνονται κατά της ομάδας μου και να λέω ότι πρέπει πρώτα να γίνω καλύτερος εγώ και μετά να μιλήσω για τους άλλους !
Το μην κρίνεις για μην κριθείς είναι μια μαλακία που βγήκε για συγκεκριμένους σκοπούς (άλλη συζήτηση αυτή )
Και θα κρίνω και θα κριθώ !
Η μαλακίες η δικές μας στης μεταγραφές δεν αθωώνει το σίχαμα τον γάβρο !
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τετ 28 Αύγ 2019, 04:48

Οι crash-no-var απεκλεισαν την crasnodar...
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7808
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό berry » Τετ 28 Αύγ 2019, 05:56

Ο γαβρος να μου το θυμηθειτε οτι θα ειναι φετος σαν τα καμακια του καλοκαιριου που πηδανε τον αυγουστο κ ολο το χειμωνα τιποτα....
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Τετ 28 Αύγ 2019, 06:40

Το τι κάνει ο γαύρος λίγο με νοιάζει όσο για τα χρήματα δεν νομίζω να είχε πρόβλημα όταν μπορεί και πουλάει τον κάθε Ρέτσο 22μύρια !!!!
Εμένα με απασχολεί μόνο όταν ο γαύρος κλέβει βαθμούς στην ψύχρα και ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να μην χάσει βαθμό με κόντρα τους πάντες. Εμένα με απασχολεί που η ΚΕΔ έβγαλε μια τόσο ψυχρή ανακοίνωση για την «κακιά» τεχνολογία. Εμένα με ανησυχεί ότι τα συνδρομητικά ιδιωτικά (cosmote - nova) και κρατικά (ΕΡΤ) άγονται και φέρονται σαν υπάλληλοι του γαύρου.Εμένα με ανησυχεί ότι αυτός που μας κυβερνάει είναι σε άρρικτη σχέση με τον «υπό»κόσμο του γαύρου.
Παρόλα αυτά έχουμε και την ατυχία να πρέπει εμείς τους άθλους που έκανε ο πο@στόγαυρος να τους κάνουμε στο διπλάσιο ακόμα και στην «ουδέτερη» Ευρώπη γιατί ο μεγαλύτερος αντίπαλος του ήταν η Κράσνονταρ όταν εγώ έπρεπε να νικήσω την Σπαρτάκ Μόσχας πριν την μεγάλη μάχη με Μπενφίκα !!!
Και φέτος ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ αγώνα το μεγαθήριο του Αγιαξ μαζλί με το «θηρίο» τον Πόουσον !!!!!!
Πρέπει να αποδεχτούμε πως δεν είναι όλα ακριβοδίκαια στον κόσμο που ζούμε και αυτό ισχύει παντού άλλες αγωνίες έχει το δικό μου το παιδί από την ημέρα που γεννήθηκε και άλλες του Μπιλ Γκειτζ ή του Πρίγκηπα Χάρι !!
Στον γαύρο έχουν περάσει και έχουν βάλει χρήμα Κοσκωτάς - Κοκκάλης - Μαρινάκης (ασπρο - μαυρο τι σημασία έχει)
κρατικό ζεστό χρήμα στους «επενδυτάς» ή στον γαύρο απευθείας χωρίς ενδοιασμούς και άγχη (όπως τα φετινά με ΕΡΤ)

Το ζητούμενο είναι τι κάνει ο ΠΑΟΚ και αυτός με την έλευση του Ιβαν κάνει βήματα και άλματα θα μπορούσα να πω μπροστά !!!
Ήδη τα τελευταία 3 χρόνια έχουμε την καλύτερη ομάδα και φέτος στην ώρα που πρέπει και πάλι θα είμαστε μακράν καλύτεροι του γαύρου αν τυχών και μας κάτσει αύριο και η πρόκριση και ούτε λίγο ούτε πολύ δώσει την οικονομική ανάσα ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να δώσει ο Ιβαν λόγο FFP τότε θα είναι ακόμα καλύτερα και ακόμα καλύτερα ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ.... ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: PAOK_Antarctica και 39 επισκέπτες