Euro 2016

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 11:59

Giagoylas4, τι εννοείς λέγοντας "εξωγενείς παρεμβάσεις" αδερφέ??? :?

Προσωπικά η μπάλα που είδα να παίζει ο Π.Α.Ο.Κ. επί Σάντος ήταν απ τις πιο βαρετές και προβλέψιμες ever, με μοναδική εξωγενή παρέμβαση στα μάτια μου το προσωπικό μου κριτήριο για το ποδόσφαιρο ως θέαμα... 8-)

Σέβομαι λοιπόν την άποψη σου, δεν την ενστερνίζομαι όμως και διαφωνώ κάθετα μάλιστα με βάση όσα γράφω...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό Λαέρτης » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 12:19

Ignore button παιδιά. Δώρο Θεού.
Άβαταρ μέλους
Λαέρτης
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 20:54

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό giagoylas4 » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 12:21

συγνωμη κι ολας αλλα θεαμα ειναι το ΝΒΑ ή αν θες βλεπεις μπαλετο ή αν εισαι πιο λαικος τυπος τα μπουζουκια

στην ελλαδα το ποδοσφαιρο ειναι σχεδον πολεμος και οταν πας στον πολεμο το αποτελεσμα ειναι το κυριαρχο

απο κει και περα ειναι ψεμα να λεμε για εκεινη την ομαδα οτι δεν παρειχε θεαμα. κατι παιχνιδια οπως χαρακτηριστικα μεσα στην ξανθη ηταν απολαυση.

ναι εκεινη η ομαδα ομως ητανν βαρετη...ειναι βαρετο να ξερεις οτι δεν χανεις...ειναι βαρετο να βαζεις γκολ και να βαζεις στοιχημα και το σπιτι σου οτι το ματς κλειδωσε...δεν ταιριαζει στον χαρακτηρα του ΠΑΟΚτση που δεν την μπορει την σταθεροτητα.

οσο για την προσπαθεια αποδομησεις του σαντος και κατα προεκταση της ομαδας αν ακουγες ραδιοφωνα εκεινη την εποχη δεν χρειαζετε να αναλυσω κατι. ο πολεμος που δεχοταν απο την μεγαλυτερη μεριδα των μεσων ηταν πρωτοφανεις.

και για τι δεν τον κατηγορουσαν...για το οτι εφερε τον λινο και εθαβε τα ελληνοπυλα (δαρλας)
για το οτι δεν εβαζε τονκουτσια για να παιζει ο παλι δικος του σερτζιο?
τινα πρωτοθυμηθεις απο εκεινη την εποχη? αστα
Άβαταρ μέλους
giagoylas4
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 01:03

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 12:39

Giagoylas4, λάθος εντύπωση έχεις σχηματίσει αδερφέ για μένα, μιας και στα περισσότερα απ όσα γράφεις εδώ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!! :shock: :shock:

Όταν όμως είμαι πεπεισμένος ότι Πρωτάθλημα δεν παίρνω όσο η εγκληματική οργάνωση μεσουρανεί με όλα τα παρακλάδια της να κατατρέχουν κάθε προσπάθεια του Π.Α.Ο.Κ. γι αυτό, τότε ως Π.Α.Ο.Κ.τσής φίλαθλος, έχων σώας τας φρένας και κάθε Κυριακή στην Τούμπα, θέλω να βλέπω παίχτες που σκυλιάζουν και ομάδα που θα παράγει όμορφο επιθετικό ποδόσφαιρο για τουλάχιστον 20-30 λεπτά σε κάθε αγώνα και όχι μια στις τόσες!!!! 8-)

Ελπίζω πλέον να έγινα τελείως κατανοητός, συμπληρώνοντας φυσικά ότι δεν τρελαίνομαι για μπάσκετ και ούτε είναι το φόρτε μου το μπαλέτο στα 52 μου αδερφέ :o ...
Τα δε μπουζούκια, σπάνια πλέον μεν, αλλά μια χαρά τα βρίσκω... ;) :D
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 12:55

kataramenos5 έγραψε:Για τα περι τυχης...Τυχερος μπορει να σαι σε ενα, δυο βαρια τρια παιχνιδια οχι για 7 χρονια συνεχως.


Βεβαια με μια δευτερη σκεψη αν δε τραυματιζοταν ο χασογκολης να μπει ο Εντερ... :mrgreen:
Τι εβαλε ο φουστης...
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26717
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 13:00

Sekeris4 έγραψε:Η αμυνα φερνει τις κουπες.Συγχαρητηρια στο Σαντος.
Το 2009-2010 σε 30 αγωνες φαγαμε 16 γκολ γι αυτο διεκδικησαμε το πρωταθλημα.


Αυτό που πολύς κόσμος δεν ξέρει, είναι ότι τη χρονιά εκείνη στη προετοιμασία είχε πει, ότι ο ΠΑΟΚ θα έχει τύχη για πρωτάθλημα μόνο αν δέχεται μισό γκολ/αγώνα. Το είχε πει στους παίχτες και σε όσους ήταν στην προετοιμασία σαν στόχο της ομάδας για την επόμενη χρονιά.
Ολοι ξέρουμε τι έγινε, ποιά ρεκόρ έγιναν και πως.
Και μετά μιλάμε για τον αν είναι καλός προπονητής ή όχι. Ακόμα.
Ο άνθρωπος είχε προβλέψει ακριβώς τα γκολ που μπορεί να δεχτεί η ομάδα για να διεκδηκήσει πρωτάθλημα.
Και δεν είναι μέντιουμ. Είναι απλά ένας άνθρωπος που δουλεύει ότι σκατά λεπτομέρεια μπορεί να σκεφτεί καθένας.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 13:03

σωστος ο σικ.

κραταω αυτο που ειπε ο Ανρι. "they said: this is the way we play, come and beat us!".
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 13:05

Τελικα το καφε δερματινο κανει δουλεια η οχι?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26717
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 13:15

Μόνον ο ΠΑΟΚ του Ivic θα μπορούσε να κερδίσει την Πορτογαλία του F. Santos.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 13:16

kataramenos5 έγραψε:Τελικα το καφε δερματινο κανει δουλεια η οχι?


:mrgreen: ... Σατανά... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 15:35

Μας πήραν στο ψιλό οι Άγγλοι .... -->>> https://twitter.com/br_uk/status/752456 ... wsrc%5Etfw

Want to win a major trophy? Work for Greece first!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9506
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 16:25

Τα καλύτερα μυαλά μας, βγαίνουν έξω και προοδεύουν!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό simba » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 16:26

Sick, αν ειχα καπελο, θα στο εβγαζα :!:
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό Ale » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 16:31

RoMaN έγραψε:Τα καλύτερα μυαλά μας, βγαίνουν έξω και προοδεύουν!

Ρε πήρε μπουντεσλίγκα ο Χαριστέας και χρυσό παπούτσι ο Γκέκας.
Τί να λέμε τώρα.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Euro 2016

Δημοσίευσηαπό Ale » Δευτ 11 Ιούλ 2016, 16:33

Ον τόπικ, από όλο το τουρνουά είδα μόνο το δεύτερο ημίχρονο του τελικού και την παράταση.
Προκρίνομαι για πανηγυρτζής και σαντόσκυλο;
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες