Cars&Moto

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 15 Απρ 2016, 11:05

DC έγραψε:Τσακ, για μηχανάκια ότι θες εδώ.
Ας ξεκινήσουμε με το βασικότερο από αυτά που αναφέρεις: τα μηχανάκια ΕΙΝΑΙ επικίνδυνα. Στο γράφει αναβάτης που ΔΕΝ διαθέτει αυτοκίνητο παρά μόνο μηχανή, συνειδητά, τα τελευταία 30 χρόνια.
Πέφτεις; Πονάς. Τρακέρνεις; Πονάς. Σε τρακάρουν; Πονάς. Γενικώς, πόνος.
Αν το εμπέδωσες, πάμε παρακάτω.

Από τα 3 που γράφεις θα διάλεγα το MT: πιο σύγχρονο σχεδιαστικα από το CBF, πιο όμορφο και ελαφρώς πιο δυνατό. Τελευταίο το ΚΤΜ. Λόγω αξιοπιστίας και μεταπώλησης.
Θα βοηθούσε αν έγραφες μπάτζετ, χρήση και διαδρομές που θα κάνεις.
Αν πχ θα κυκλοφορίσεις αρκετά εθνική ή περιφερειακή, και τα τρία τα θεωρώ ακατάλληλα λόγω ασθενικών επιδόσεων. Δεν ξέρω τι θέμα θα έχεις με δίπλωμα αλλά αν μπορείς να ανέβεις σε κυβικά, ανέβα.
Για πόλη, αυτά που έγραψες, φτάνουν και περισσεύουν. Για πανεπιστήμια-Σίνδο, όχι. Θα πηγαίνεις συνέχεια τελικιασμένος στα 100-110, θα αποχαιρετίσεις την χαμηλή κατανάλωση, την αξιοπιστία (θα το λιώνεις το μηχανάκι) και θα αποκτήσεις γνωριμίες με μηχανικούς. Δαπανηρές γνωριμίες.

Μέρος του μπάτζετ σου θα το διαθέσεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σε ένα καλό κράνος (με 100-200 βρίσκεις αξιοπρεπή κράνη, εννοείται ότι ξεχνάς λιντλ και πράκτικερ), μπουφάν 4 εποχών και γάντια.
Αν "μείνεις" στις 2 ρόδες για χρόνια, επένδυσε και σε καλό μπουφάν. (το δικό μου το έχω από το '98, Dainese με goretex). Αν είναι να το γυρίσεις σε αυτοκίνητο σε 2-3 χρόνια, κινήσου πιο συντηριτικά στις αγορές σου. Κράνος θα πάρεις ΚΑΛΟ γιατί το κεφάλι είναι πολύ δυσεύρετο ανταλλακτικό.

Από κει και πέρα, εχθές έχει ξεκινήσει έκθεση σκούτερ στην ΔΕΘ. Δεν πήγα ακόμα. Θα πάω μάλλον σήμερα. Εκεί εκτός από σκούτερ, νομίζω ότι έχουν στήσει και μερικοί αξεσουαράδες με προσφορές. Μάλλον θα πάρω κανένα καλοκαιρινό μπουφάν γιατί το παλιό μου έχει στενέψει υπερβολικά. :D

Ότι άλλο θες για μοτό, ρώτα. Υπομονή να έχεις να με διαβάζεις.


Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Δίπλωμα δεν έχω ακόμα άμα το πάρω απόφαση θα το βγάλω το καλοκαίρι, είμαι 19 οπότε μπορώ να βγάλω μέχρι 125ρι νομιζω.
Οι διαδρομές που θα κάνω είναι κατά 60-70% μέσα στην πόλη , αλλά και 3-4 φορές την εβδομάδα θα πηγαίνω στην κολασμένη γη της Σίνδου. Το σκεφτόμουν και εγώ πως τα 125 ειναι πολύ λίγα για να βγαίνω στον περιφερειακό .
Η άλλη λύση που έχω είναι να κάνω υπομονή μέχρι τον επόμενο φλεβάρη ωστε να μπορώ να βγάλω δίπλωμα Α2 να μπορώ να πάρω κάτι μεγαλύτερο σε κυβικά και να έχω και περισσότερο καιρό να δουλέψω ωστε να μαζεψω λεφτά για κάτι καλύτερο. Όσον αφορά το κράνος και το μπουφάν εννοείται πως δεν θα κάνω εκπτώσεις στην ασφάλεια! Πόσα κυβικά πιστεύεις οτι θα ήταν τα ιδανικά για τις αποστάσεις που θέλω να κάνω ?
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 15 Απρ 2016, 11:49

Όπως έγραψα, τα μηχανάκια που ανέφερες είναι ιδανικά για πόλη.
Για παραέξω θέλεις γκάζι. Όχι ότι δεν γίνεται. Γίνεται αλλά με πολλές παραχωρίσεις και κινδύνους. Γνωρίζω άτομα που γύρισαν την Ελλάδα με παπί και τους βεσπάδες του Vespa Club που βγαίνουν Ευρώπη με μηχανάκια που τελικιάζουν στα 110.
Κάνε υπομονή και οικονομία και ανέβα σε κυβικά και δίπλωμα. Δεν τα θυμάμαι καλά πόσα KW επιτρέπει το Α2.
Anyway, χωρίς να γνωρίζω μπάτζετ, για τις διαδρομές σου καλύπτεσαι από 400άρι τετρακύλινδρο (CB400F-Bandit400 όχι όμως το κοκκινοκάπακο), δικύλινδρο 500 (Suzuki GS500, CB 500, GPZ 500), μονοκύλινδρο 500-650 (ΧΤ500-600, DR 650, Dominator 650), δικύλινδρο 600 (Transalp 600).
Καλύπτεσαι και με 250 δικύλινδρο αλλά το μόνο που με έρχεται στο μυαλό είναι το Νίντζα το 250 που ξεφεύγει οικονομικά.
Όσα μηχανάκια ανέφερα παραπάνω, τα ανέφερα ενδεικτικά και οικονομικά κινούνται στα 1000 με 1500. Είπαμε: δεν ξέρω μπάτζετ.
Προσωπική επιλογή από όλα τα παραπάνω .... ένα καλό Transalp 600. Αν δεν έβρισκα καλό, θα πήγαινα σε καλοψαγμένο DR 650 RS που έβγαινε μέχρι το '96.
Όποτε σταμπάρεις μηχανάκια, θα σε πω τα υπέρ και τα κατά.
Το "κακό" με την περίπτωσή σου και με των συνομήλικών σου, είναι ότι λόγω του νεαρού, δίνετε μεγάλη σημασία στην εμφάνιση και το στυλ. :D
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 15 Απρ 2016, 12:04

Έτσι μπράβο!!! Τώρα μάλιστα...................................να σε διαβάσουμε με ιδιαίτερη προσοχή!!! :o









Άιντε που ήθελες να μας φέρεις εκείνο το παλτό.................................................τον Κόμπε!!! :P
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 15 Απρ 2016, 12:13

DC έγραψε:Όπως έγραψα, τα μηχανάκια που ανέφερες είναι ιδανικά για πόλη.
Για παραέξω θέλεις γκάζι. Όχι ότι δεν γίνεται. Γίνεται αλλά με πολλές παραχωρίσεις και κινδύνους. Γνωρίζω άτομα που γύρισαν την Ελλάδα με παπί και τους βεσπάδες του Vespa Club που βγαίνουν Ευρώπη με μηχανάκια που τελικιάζουν στα 110.
Κάνε υπομονή και οικονομία και ανέβα σε κυβικά και δίπλωμα. Δεν τα θυμάμαι καλά πόσα KW επιτρέπει το Α2.
Anyway, χωρίς να γνωρίζω μπάτζετ, για τις διαδρομές σου καλύπτεσαι από 400άρι τετρακύλινδρο (CB400F-Bandit400 όχι όμως το κοκκινοκάπακο), δικύλινδρο 500 (Suzuki GS500, CB 500, GPZ 500), μονοκύλινδρο 500-650 (ΧΤ500-600, DR 650, Dominator 650), δικύλινδρο 600 (Transalp 600).
Καλύπτεσαι και με 250 δικύλινδρο αλλά το μόνο που με έρχεται στο μυαλό είναι το Νίντζα το 250 που ξεφεύγει οικονομικά.
Όσα μηχανάκια ανέφερα παραπάνω, τα ανέφερα ενδεικτικά και οικονομικά κινούνται στα 1000 με 1500. Είπαμε: δεν ξέρω μπάτζετ.
Προσωπική επιλογή από όλα τα παραπάνω .... ένα καλό Transalp 600. Αν δεν έβρισκα καλό, θα πήγαινα σε καλοψαγμένο DR 650 RS που έβγαινε μέχρι το '96.
Όποτε σταμπάρεις μηχανάκια, θα σε πω τα υπέρ και τα κατά.
Το "κακό" με την περίπτωσή σου και με των συνομήλικών σου, είναι ότι λόγω του νεαρού, δίνετε μεγάλη σημασία στην εμφάνιση και το στυλ. :D


Ισχύει λάθος μου που δεν εγραψα μπάτζετ! Λογικά κάπου στα 2000-2500 χιλιαρικα μαζί με διπλωμα και κρανος μπουφαν κλπ οπότε μάλλον μαξιμουμ 2.000. Θα τσεκάρω αυτά που πρότεινες . Να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει ιδιαίτερα η εμφάνιση, πάντα κοιτάω την πρακτικότητα πρώτα !
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 15 Απρ 2016, 12:20

Άστον παλικάρι μου τον λωκόγερο...που να καταλάβει τώρα με την γεροντική του άννοια;;;

Σιγά να μην σε ένοιαζε και η εμφάνιση......................................................Chuck Norris είσαι!!! :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 15 Απρ 2016, 12:28

goran 64 έγραψε:Άστον παλικάρι μου τον λωκόγερο...που να καταλάβει τώρα με την γεροντική του άννοια;;;

Σιγά να μην σε ένοιαζε και η εμφάνιση......................................................Chuck Norris είσαι!!! :opaokara:


Μα φυσικά ... Ο Τσακ Νορρις δεν κοιτάει την εμφάνιση , η εμφάνιση κοιταει τον Τσακ
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 15 Απρ 2016, 12:33

goran 64 έγραψε:Έτσι μπράβο!!! Τώρα μάλιστα...................................να σε διαβάσουμε με ιδιαίτερη προσοχή!!! :o
Άιντε που ήθελες να μας φέρεις εκείνο το παλτό.................................................τον Κόμπε!!! :P


Έκαστος στο είδος του ..... και μιλάς με τον Φερνάντου των μηχανών. :lol:

Chuck Norris έγραψε:...

Ισχύει λάθος μου που δεν εγραψα μπάτζετ! Λογικά κάπου στα 2000-2500 χιλιαρικα μαζί με διπλωμα και κρανος μπουφαν κλπ οπότε μάλλον μαξιμουμ 2.000. Θα τσεκάρω αυτά που πρότεινες . Να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει ιδιαίτερα η εμφάνιση, πάντα κοιτάω την πρακτικότητα πρώτα !


Υπολόγισε κάπου στα 250 για κράνος-μπουφάν-γάντια.
Άμα βγάλεις και το δίπλωμα και έξοδα μεταβιβάσεων μένεις κάπου στα 1900 αν ξεκινάς με 2500. Αυξάνονται και οι επιλογές. Θα βρεις.
Γενικώς, αν και κυκλοφορώ με Fazer 600 τελευταία, είμαι του On Off. Στην περιφερειακή και στα ταξίδια είμαι μια χαρά αλλά μέσα στην πόλη βαρέθηκα τις λακούβες και τα σαμάρια.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 15 Απρ 2016, 12:36

DC έγραψε:
goran 64 έγραψε:Έτσι μπράβο!!! Τώρα μάλιστα...................................να σε διαβάσουμε με ιδιαίτερη προσοχή!!! :o
Άιντε που ήθελες να μας φέρεις εκείνο το παλτό.................................................τον Κόμπε!!! :P


Έκαστος στο είδος του ..... και μιλάς με τον Φερνάντου των μηχανών. :lol:

Chuck Norris έγραψε:...

Ισχύει λάθος μου που δεν εγραψα μπάτζετ! Λογικά κάπου στα 2000-2500 χιλιαρικα μαζί με διπλωμα και κρανος μπουφαν κλπ οπότε μάλλον μαξιμουμ 2.000. Θα τσεκάρω αυτά που πρότεινες . Να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει ιδιαίτερα η εμφάνιση, πάντα κοιτάω την πρακτικότητα πρώτα !


Υπολόγισε κάπου στα 250 για κράνος-μπουφάν-γάντια.
Άμα βγάλεις και το δίπλωμα και έξοδα μεταβιβάσεων μένεις κάπου στα 1900 αν ξεκινάς με 2500. Αυξάνονται και οι επιλογές. Θα βρεις.
Γενικώς, αν και κυκλοφορώ με Fazer 600 τελευταία, είμαι του On Off. Στην περιφερειακή και στα ταξίδια είμαι μια χαρά αλλά μέσα στην πόλη βαρέθηκα τις λακούβες και τα σαμάρια.


Μπουφάν να μαντέψω έχεις καφέ δερματινο ? :lol: :lol: :lol:
Τα κοίταξα λίγο και πιο πολύ με τράβηξαν το Bandit και το CB 500
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 15 Απρ 2016, 12:46

:lol: :lol: :lol: :lol:
Nop. :D
Κορντούρες έχω. Ένα Dainese και ένα Clover. Απλώς το 2ο έχει στενέψει κι αυτό (μαζί με το καλοκαιρινό) και όλα τα τραβάει το ιταλικό. :lol:
Παρέα με ένα Shoei XR1000, ένα χωμάτινο Accerbis και δε ξέρω πόσα ζευγάρια γάντια, μπότες Thor, Alpinestars και Speedy κλπ κλπ κλπ ...
Όταν γράφω 15000 με 20000 τον χρόνο, χρειάζονται. ;)

Edit: Αν πας για Bandit 400 (από τα ομορφότερα μηχανάκια έβερ), πολύ ψάξιμο και έλεγχο στα carbs. Αν πας για CB 500 (από τα πιο αδιάφορα εμφανισιακά έβερ), σε φτάνει να περπατάει. Δε σπάει δε χαλάει. :lol:
Τελευταία επεξεργασία από DC και Παρ 15 Απρ 2016, 12:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 15 Απρ 2016, 12:48

Chuck Norris έγραψε:
goran 64 έγραψε:Άστον παλικάρι μου τον λωκόγερο...που να καταλάβει τώρα με την γεροντική του άννοια;;;

Σιγά να μην σε ένοιαζε και η εμφάνιση......................................................Chuck Norris είσαι!!! :opaokara:


Μα φυσικά ... Ο Τσακ Νορρις δεν κοιτάει την εμφάνιση , η εμφάνιση κοιταει τον Τσακ


Δεν κατάλαβες καλά μάλλον: Κάθε είδους όχημα είναι "κούκλα" με αναβάτη τον Chuck Norris!!! :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Παρ 15 Απρ 2016, 12:51

DC έγραψε:Κορντούρες έχω. Ένα Dainese και ένα Clover. Απλώς το 2ο έχει στενέψει κι αυτό (μαζί με το καλοκαιρινό) και όλα τα τραβάει το ιταλικό. :lol:


Να δεις που είναι κατασκευαστικό το λάθος, τελικά. Και το δικό μου Clover "μάζεψε". Ψεύτικα πράγματα. :lol:

Chuck, θα βρεις κάτι στα χρήματα που λες. Δε μόνο να πάρεις καλό μπουφάν, μη την πάθεις όπως εμείς που μας μπήκαν στο πλύσιμο. :D
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 15 Απρ 2016, 12:53

DC έγραψε::lol: :lol: :lol: :lol:
Nop. :D
Κορντούρες έχω. Ένα Dainese και ένα Clover. Απλώς το 2ο έχει στενέψει κι αυτό (μαζί με το καλοκαιρινό) και όλα τα τραβάει το ιταλικό. :lol:


Που σαι..............σενιόρ Φερναντάου... :?

"Μικραίνει ωρέ το.............................................................σαμάρι";;; :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 15 Απρ 2016, 12:57

Δε φταίω εγώ που στενεύουν ρε παιδιά. Δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά οι κουφάλες.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 15 Απρ 2016, 13:02

Ξεκίνησα χαλαρός αυτήν την εβδομάδα σκεφτοντας το σαν μία μακρινή ιδέα και κάθομαι εδώ και 4 ώρες και ψάχνω μετά μανίας χαχαχα και ανεβαίνουν και τα άτιμα τα κυβικα κάθε ώρα :lol: . Από κατανάλωση πως πάνε αυτά τα δύο?
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Cars&Moto

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 15 Απρ 2016, 13:05

DC έγραψε:Δε φταίω εγώ που στενεύουν ρε παιδιά. Δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά οι κουφάλες.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Εμένα θα με πεις;;;


Εδώ ρε συ τα τζην έχουν πάψει πια να τα φτιάχνουν από....................καραβόπανο και δεν μπορώ πια να τα "ζέψω" σε κείνα τα άλογα (όπως παλιά τα Levi΄s στην διαφήμιση) να τα τραβάνε όταν μου στενεύουν!!! :opaokara:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 15 Απρ 2016, 13:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες