Formula 1!

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 14 Ιουν 2011, 14:43

οπλαρχηγε, είναι και αυτό ένα θέαμα όπως και τόσα άλλα. Από την άλλη, δεν νομίζω να είναι φθηνότερα τα "λαοφιλη" σπορ που σου πασάρουν. Πόσο κοστίζει η Μπαρτσελόνα, η Ρεάλ, η Μάντσεστερ κλπ? Γιατί, αν σε ενοχλούν τα καπιταλιστικα σπορ (και καλά κάνεις) τότε καλύτερα να ασχολείσαι μόνο με τον ερασιτεχνικό αθλητισμό. Αυτός είναι ο πραγματικός αθλητισμός και όχι τα στημένα πρωταθλήματα που πληρώνεις για να παρακολουθήσεις και που σίγουρα κάποιες φορές συμμετείχε στην βρομιά και η ομάδα σου.
Ελπίζω να καταλάβεις ότι τα λέω φιλικα και αηδιασμενος από τον "επαγγελματικό" αθλητισμό. Άλλωστε με ξέρεις αρκετά καλά φαντάζομαι.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 14 Ιουν 2011, 21:44

δεν βρίσκω που να διαφωνήσω μαζί σου.
εξαιρείται ο ΠΑΟΚ, όμως. 8-)
Αρρώστια ανίατη είναι :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό thief » Τρί 14 Ιουν 2011, 21:58

για formoula1 δεν ξέρω πολλά αλλά σαν το ποδοσφαίρο δεν υπάρχει άλλο σπορ με κανόνες άκρως νεο-φιλελευθερισμού (βλέπε υπόθεση Μπόσμαν και όχι μόνο..)....

ακόμη και στην Αμερική την χώρα υποτίθεται που είναι η χώρα της σχολής του Σικάγου, στα σπορ τους έχουν το salary-cup.... ένας κανόνας αντίθετη σε κάθε έννοια που προαναφέραμαι...

απλώς Kolokotroni, σκέψου αν δεν είχαμε καπιταλισμό στην χώρα μας δεν θα είχαμε ούτε Γκαρσία, ούτε Βιερίνεια ούτε και Κοντρέρας...

μην μπερδεύεις τις πούτσες με τις βουρτσες... :pano:
thief
 
Δημοσιεύσεις: 922
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2010, 23:32

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 14 Ιουν 2011, 22:05

το ποδόσφαιρο μπορεί να λειτουργεί με κανόνες νεο-φιλελευθερισμού αγαπητέ μου thief, αλλά ο ΠΑΟΚ είναι ντε φάκτο επαναστατική ομάδα με κανόνες αντιεξουσιαστικούς και αντικαπιταλιστικούς κάργα! 8-)

οφ-τόπικ φουλ για σβήσιμο πάει... :pano:
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό thief » Τρί 14 Ιουν 2011, 22:07

δεν το νομίζω φίλε Kolokotroni....το ακριβώς προηγούμενο ποστ σου για την τιμολόγηση του Βιερίνεια αναιρεί αυτό που λες... :pano:
thief
 
Δημοσιεύσεις: 922
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2010, 23:32

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 14 Ιουν 2011, 22:16

ε καλά τι να κάνουμε, να τον δώσουμε τζάμπα για να μας χαρίσουν το χρυσούν κύπελλο της επανάστασης?
ζούμε σε καπιταλιστική κοινωνία, όχι σε επαναστατική...μην μπερδεύεσαι ;)
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό thief » Τρί 14 Ιουν 2011, 22:29

ε ναι ρε φίλε Kolokotroni, έρχεσαι στα λόγια μου...εσύ μπερδεύεις την "επαναστατικοτητα" και άλλες μορφές πολιτικής (που τα πράγματα ήταν 1.000 φορές χειρότερα) με το σύγχρονο επαγγελματικό ποδόσφαιρο και αθλητισμό, όχι εγώ... ;)
thief
 
Δημοσιεύσεις: 922
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2010, 23:32

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 14 Ιουν 2011, 22:34

ρε συ εγώ δεν μίλησα για επαγγελματικό ποδόσφαιρο, για την φόρμουλα 1 έγραψα που είναι το κατεξοχήν καπιταλιστικό μόρφωμα ψευδοαθλητισμού,

αλλά ο ΠΑΟΚ είναι αριστερός, μην τρελλαίνεσαι... ;)
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό thief » Τρί 14 Ιουν 2011, 22:40

εντάξει, οκ δεν τρελένομαι...

απλώς ας κρίνουν οι υπόλοιποι τα γραφόμενα μας και ποιος αντιφάσκει ή όχι...

Και επίσης στις χώρες τις "αριστεράς" ο επαγγελματίας - εργαζόμενος ποδοσφαιριστής ή αθλητής είχε μισθούς και συμβόλαια πείνας και προσπαθούσε να δραπετεύσει από τα καθεστώτα στα οποία ζούσε και εργζόταν...
thief
 
Δημοσιεύσεις: 922
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2010, 23:32

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τετ 15 Ιουν 2011, 00:09

ε καλά τώρα....

και για να το κλείσουμε.... F1 στην Κίνα, την Τουρκία, τη Βραζιλία και την Ουγγαρία (πάμπλουτες χώρες όλες τους)...στη Ρωσία γιατί όχι?
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό thief » Τετ 15 Ιουν 2011, 00:28

να χαρώ απάντηση.... :shock: :roll:
thief
 
Δημοσιεύσεις: 922
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2010, 23:32

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 15 Ιουν 2011, 14:39

Προσεχώς θα υπάρχει αγώνας και στην Ρωσία. Δεν είμαι σίγουρος αν είναι από την επόμενη ή από την μεθεπόμενη χρονιά. Αυτό δίνει "πόντους" και στον Πετρόφ......
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 16 Ιουν 2011, 00:20

[youtube]D1EZOGeko7M&feature=player_embedded[/youtube]

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 16 Ιουν 2011, 01:04

Εγώ λέω να αφήσουμε για λίγο το gay parade που λέγεται φόρμουλα 1 και που για να το δεις χωρίς να σε πάρει ο ύπνος πρέπει να βρέξει στον αγώνα.
Παρακάτω είναι λίγα στιγμιότυπα από έναν από τους πιο επικίνδυνους αγώνες, καθώς γίνεται σε δημόσιους δρόμους.
Isle Of Man

Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Formula 1!

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 18 Ιουν 2011, 14:35

Διαφωνώ με την άποψή σου για την F1, συμφωνώ με την επικινδυνότητα του παραπάνω αγώνα αλλά προσωπικά δεν μου αρέσουν οι αγώνες των 2 τροχών (γενικά). Γούστα είναι αυτά
Το βιντεάκι που έβαλες είναι όντως τρομακτικό. ;)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες