Η Μακεδονία είναι ΜΙΑ και είναι Ελληνική

Re: Η Μακεδονία είναι ΜΙΑ και είναι Ελληνική

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ Ιουν 17, 2018 6:56 pm

giliopoulos έγραψε:H πλακα ειναι οτι ποτε δεν εχω ακουσει κανενα επιχειρημα της εθνοπατριωτοπλευρας
Μονο μπλαμπλα προδωτες μπλαμπλα πουλημενοι μπλαμπλα κρεμαλες
Χωρις ΚΑΝΕΝΑΣ τους να εχει διαβασει ΜΙΣΗ προταση της συμφωνιας

Είσαι πολύ εριστικός. Είναι ένας από τους λόγους που δεν θα απαντούσα ποτέ σ' εσένα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ Ιουν 17, 2018 6:57 pm

Να μου ζήσεις Άννα!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ Ιουν 17, 2018 7:01 pm

Ρε τον Μπαμπινιώτη ρε...Ναι ναι, αυτόν τον ίδιο, που τον βρίζαμε ασκαρδαμυκτί και εν χορώ με τα χειρότερα πουστλούκι@ ever, όταν στο λύμα "Βούλγαροι" είχε για μία εκ των επεξηγήσεων του το "οπαδοί του Π.Α.Ο.Κ."!!!! :twisted:
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ Ιουν 17, 2018 7:05 pm

flash4 έγραψε:Σε συνέχεια του προηγούμενου σχολίου μου, το ότι αποποιούνται της αρχαίας ελληνικής κληρονομιάς είναι κάτι που το έκαναν και πριν τη συμφωνία. Η άποψή τους είναι ότι είναι κληρονόμοι των αρχαίων Μακεδόνων που τους διαχωρίζουν από τους αρχαίους Έλληνες. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

στην καλυτερη οτι εξελληνιστηκαν

ακριβως για αυτον τον λογο καλλιστα αυτσ τα αρθρα εσωτερικης καταναλωσης που υπεγραψε ο κοτζιας για ταμπελες στα αγαλματα κ.λπ
δεν προκειται να μακροημερευσουν σε βαθος χρονου,το επιχειρημα μολις το ειπες,οποιος θελει μελλοντικα θα το επικαλεστει.Σιγα και δεν το ηξερε ο κοτζιας αυτο,για εσωτερικη σπεκουλα τα εβαλε

ο ανθρωπος δεν σκεφτηκε/θελησε καν να βαλει ενα αρθρο οτι θα διατηρηθουν οι δικες μας κατοχυρωμενες ονομασιες(αυτες ναι παιζει να βγουν)αεροδρομιο μακεδονια,ονομασιες εμπορικων προιοντων κ.λπ
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος

Δημοσίευσηαπό george188 » Κυρ Ιουν 17, 2018 7:28 pm

Δεν ήθελα να σχολιάσω στο τοπικ γιατί πραγματικά άκρη δεν θα βρεθεί όπως είπε ο Dimpatra προηγουμένως και συμφωνώ απόλυτα. Από κει και πέρα το μονο που θέλω να σχολιάσω αφορά το σκουπίδι τον μπαμπινιώτη που για μένα δεν έχει θέση σε δικιά μας σελιδα. Συμφωνώ με τον goran64 απόλυτα. Αυτά απο μένα.

goran 64 έγραψε:Ρε τον Μπαμπινιώτη ρε...Ναι ναι, αυτόν τον ίδιο, που τον βρίζαμε ασκαρδαμυκτί και εν χορώ με τα χειρότερα πουστλούκι@ ever, όταν στο λύμα "Βούλγαροι" είχε για μία εκ των επεξηγήσεων του το "οπαδοί του Π.Α.Ο.Κ."!!!! :twisted:
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ Ιουν 17, 2018 7:31 pm

ΑποστόληςΑ έγραψε:Να μου ζήσεις Άννα!
Άννα; Παναγιωταρεα η Διαναντοπουλου; και γιατί να μας ζήσουν Αποστόλη;
eorptol1

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Κυρ Ιουν 17, 2018 7:33 pm

ΑποστόληςΑ έγραψε:
giliopoulos έγραψε:H πλακα ειναι οτι ποτε δεν εχω ακουσει κανενα επιχειρημα της εθνοπατριωτοπλευρας
Μονο μπλαμπλα προδωτες μπλαμπλα πουλημενοι μπλαμπλα κρεμαλες
Χωρις ΚΑΝΕΝΑΣ τους να εχει διαβασει ΜΙΣΗ προταση της συμφωνιας

Είσαι πολύ εριστικός. Είναι ένας από τους λόγους που δεν θα απαντούσα ποτέ σ' εσένα.
Ακριβώς και σε παλιότερη τοποθέτηση του αναφέρει υποτιμητικά "κοσμάκης" για όσους δεν έχουν τις ίδιες αντιλήψεις με αυτόν, θεωρώντας εαυτόν υπεράνω όλων.
Για κάποιους σαν αυτόν ζήτησα να κλείσει το θέμα.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Κυρ Ιουν 17, 2018 8:06 pm

Παιδια τι να πω. Αφου το 90% του κοσμου εχει χαμηλo ΙQ και δεν εχει διαβασει μισο βιβλιο στη ζωη του. Τι να κανουμε ετσι ειναι
Ποτιζουν πατρωτισμο και μισος στον κοσμακη ανεξαρτητως φυλης και εθνους για να καρπωνονται τα δικα τους οφελη.
Τι δουλεια εχει ο αμορφωτος αγροταρος να ντυνεται σαν καρναβαλι με σημαιες και να διαδηλωνει για κατι που ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝ! Αν τον ρωτησεις μερικα βασικα πραγματα θα σου απαντησει ¨"ουγκ".Αυτο δεν ειναι απιστευτο κατορθωμα των εθνοπατριδοκαπηλων?
giliopoulos

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ Ιουν 17, 2018 8:15 pm

Γεια σου ρε πεφωτισμένε.

Μοντς μαζέψτε τον
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ Ιουν 17, 2018 8:22 pm

Ρε συ giliopoulos...Μέχρι χτες σε ξέραμε μόνο για τρολ στις μεταγραφές, τώρα μας έγινες κι εδώ?
Τουλάχιστον δεν συμμαζεύεις λίγο τους τρόπους σου λέω εγώ? Άιντε μπράβο, σε παρακαλώ πολύ...
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Κυρ Ιουν 17, 2018 8:25 pm

Eνοχλουν αυτα που λεω γιατι ξερεις οτι ειναι αληθεια
Η δημαγωγια και ο λαικισμος απο τον πλατωνα ακομα θεωρουνταν τα πιο επικινδυνα μεσα επιβολης "δημοκρατιας" που στο τελος κατανταει χειροτερη απο απολυταρχια
giliopoulos

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Κυρ Ιουν 17, 2018 8:26 pm

Παλαιολόγος έγραψε:
flash4 έγραψε:Σε συνέχεια του προηγούμενου σχολίου μου, το ότι αποποιούνται της αρχαίας ελληνικής κληρονομιάς είναι κάτι που το έκαναν και πριν τη συμφωνία. Η άποψή τους είναι ότι είναι κληρονόμοι των αρχαίων Μακεδόνων που τους διαχωρίζουν από τους αρχαίους Έλληνες. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

στην καλυτερη οτι εξελληνιστηκαν

ακριβως για αυτον τον λογο καλλιστα αυτσ τα αρθρα εσωτερικης καταναλωσης που υπεγραψε ο κοτζιας για ταμπελες στα αγαλματα κ.λπ
δεν προκειται να μακροημερευσουν σε βαθος χρονου,το επιχειρημα μολις το ειπες,οποιος θελει μελλοντικα θα το επικαλεστει.Σιγα και δεν το ηξερε ο κοτζιας αυτο,για εσωτερικη σπεκουλα τα εβαλε

ο ανθρωπος δεν σκεφτηκε/θελησε καν να βαλει ενα αρθρο οτι θα διατηρηθουν οι δικες μας κατοχυρωμενες ονομασιες(αυτες ναι παιζει να βγουν)αεροδρομιο μακεδονια,ονομασιες εμπορικων προιοντων κ.λπ

Συγνώμη αλλά η συμφωνία κάνει ξεκάθαρο διαχωρισμό ,τα επιχειρήματα είναι απλά υποθέσεις,οι δίκες μας ονομασίες είναι καταχωρημένες δεν τίθεται κανένα τέτοιο ζήτημα..
Περιγράφεται από την συμφωνία όλα τα βήματα που πρέπει να γίνουν και πουθενά δεν μιλάει για δικές μας υποχρεώσεις,πουθενά ,μόνο αυτοί πρέπει να αλλάξουν το Σύνταγμα τους ,τα διαβατήρια τους ,τα πάντα ,τα δε ονόματα σε δρόμους ,αεροδρόμια και ότι άλλο ήδη τα έχουν αλλάξει.
Υπάρχουν 3500 δικές τους εταιρίες που μια προς μια θα ελεγχθούν . Για αυτό υπάρχει ένα χρονοδιάγραμμα 5 χρόνων. Η συμφωνία κάνει και κάτι άλλο πιο σημαντικό ,διεκδικούσαν μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα κάτι που πάει περίπατο και αυτό. Όσο για την γλώσσα τι να πω διαβάστε Μυριβιλη το Ζωή εν τάφω ,η τι έλεγε ο Αβερωφ ή ακόμα καλύτερα την αλληλογραφία του Παύλου Μελά.
panpangr77

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ Ιουν 17, 2018 8:28 pm

giliopoulos έγραψε:Eνοχλουν αυτα που λεω γιατι ξερεις οτι ειναι αληθεια
Η δημαγωγια και ο λαικισμος απο τον πλατωνα ακομα θεωρουνταν τα πιο επικινδυνα μεσα επιβολης "δημοκρατιας" που στο τελος κατανταει χειροτερη απο απολυταρχια

Δεν με ενοχλούν αυτά που λες, άποψη σου είναι και δικαίωμα σου να τα λες...
Ο τρόπος που τα εκφράζεις όμως και οι χαρακτηρισμοί σου, είναι τουλάχιστον απαράδεκτοι...
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Κυρ Ιουν 17, 2018 8:33 pm

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ είναι ΜΙΑ και είναι Ελληνική,Ντροπή σας ξεφτίλες πουλάτε την ιστορία μας και γελάτε κιολας.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης

Δημοσίευσηαπό Αιτωλος » Κυρ Ιουν 17, 2018 8:43 pm

desperando έγραψε:Γεια σου ρε πεφωτισμένε.

Μοντς μαζέψτε τον
ΚΑΙ ΌΤΑΝ ΘΑ ΠΕΘΆΝΩ ΘΈΛΩ ΤΟ ΔΙΚΈΦΑΛΟ ΣΤΟΝ ΤΆΦΟ ΜΟΥ ΕΠΑΝΩ
Άβαταρ μέλους
Αιτωλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ιστορικά - Εθνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler