İbrahim Kutluay

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

İbrahim Kutluay

Δημοσίευσηαπό lefis » Παρ 18 Απρ 2008, 08:32

Απλα και μονο για να ευχαριστησω αυτον τον ανθρωπο ........
"Τη στιγμή που ο Τζον Κόρφας έψαχνε σανίδα σωτηρίας, ο Ιμπραήμ Κουτλουάι δεν του γύρισε την πλάτη! Χωρίς ίχνος προπόνησης με την υπόλοιπη ομάδα και χωρίς... προστατευτικό tape (!) στους αστραγάλους του, ο Τούρκος απέδειξε τι ακριβώς σημαίνει να είσαι ηγέτης! «Δεν περίμενα ότι θα παίξω! Το έκανα, όμως, για τον προπονητή μου και για την Ιστορία του ΠΑΟΚ!»

Τι τον έκανε να επισπεύσει την επιστροφή του; «Δεν μου αρέσει να χάνω, αυτό είναι όλο!», αποκρίθηκε με αφοπλιστική ταχύτητα και επειδή ακούστηκε και αυτό, ότι δηλαδή αγωνίστηκε για να μη χάσει τα λεφτά του, η εξήγηση που έδωσε ήταν απολύτως πειστική. «Δεν με ενδιαφέρουν τα χρήματα. Επαιξα για να βοηθήσω την ομάδα μου να εκπληρώσει τον στόχο της. Το keep PAOK in… alfa ena (να μείνει ο ΠΑΟΚ στην Α1)», εξήγησε χρησιμοποιώντας και λίγα ελληνικά! Αυτός είναι ο Ιμπραήμ Κουτλουάι! Ενας από τους λιγοστούς αυθεντικούς σταρ, που δεν σκαρφάλωσε τις βαθμίδες του «σταρ σίστεμ» επειδή είχε ζελέ στα μαλλιά, αλλά για τη στάση του μέσα στα γήπεδα.

Ακούστε και αυτό. «Θα είναι ντροπή να πέσει ο ΠΑΟΚ στην Α2. Δεν σου κρύβω ότι έπαιξα και για την Ιστορία του συλλόγου, κάτι το οποίο σκεφτόμουν τις προηγούμενες ημέρες. Ο ΠΑΟΚ μεσουρανούσε τις προηγούμενες δεκαετίες και δεν είναι δυνατόν να κινδυνεύει να υποβιβαστεί μια ομάδα με τέτοιο παρελθόν. Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αυτό, αλλά εγώ θα το πω όπως το αισθάνομαι. Ο χαρακτήρας μου δεν θα μου επέτρεπε να χάσω αυτό το ματς. Είναι τέτοια η νοοτροπία που έχω αποκτήσει όλα αυτά τα χρόνια στα γήπεδα. Θέλω να παίζω και να κερδίζω!», κατέληξε ο Κουτλουάι, ο οποίος από την εφετινή περιπέτεια με τη φανέλα του ΠΑΟΚ θα έχει να θυμάται και ένα πρωτοφανές γεγονός: Οτι πήγε στο Αλεξάνδρειο με τη σύζυγο και τον πατέρα του για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση Αρης – Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ και... δεν άνοιξε μύτη!"
Πηγη http://www.sport24.gr/html/ent/560/ent.230560.asp

Αυτος ειναι μεγαλος παιχτης. Επεξα λεει για την ιστορια του συλλογου ενας παιχτης που ηρθε πριν απο 5-6 μηνες στην ομαδα.Και θυμαμαι τον χαμο που εγινε οταν ηρθε ενας αλλος τουρκος παιχτης στο ποδοσφαιρο.ανακοινωσεις και ξανα ανακοινωσεις και τον μπουλο και και και ....Αυτος απεδειξε οτι εχει χαρακτηρα νικητη.
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Δημοσίευσηαπό taxidriver4 » Παρ 18 Απρ 2008, 10:54

Μεγαλος παιχτης.
Να σαι καλα Ιμπραημ.Ευχαρηστουμε
ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ4
ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΤΙ ΞΕΦΤΙΛΑ,ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
taxidriver4
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 19:55
Τοποθεσία: PTOLEMAIDA

Δημοσίευσηαπό Ioannis82 » Παρ 18 Απρ 2008, 11:23

Το παληκάρι είναι σαν να έπαιζε χρόνια στην ομάδα...Δεν κάνουν πολλοί επαγγελματίες κάτι τέτοιο...Να είναι καλά και μακάρι να μείνει και του χρόνου κάτω από καλύτερες συνθήκες...
Ίμπο σ'ευχαριστούμε...
ΠΑΟΚ είσαι...
Άβαταρ μέλους
Ioannis82
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ 2008, 15:15
Τοποθεσία: Γιαννιτσά

Δημοσίευσηαπό lefis » Παρ 18 Απρ 2008, 12:24

Μονο σε ενα θα διαφωνισω μαζι σου ελενα.Τις γκομενες τις υπερπηδουν μια χαρα......... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Δημοσίευσηαπό sabri » Παρ 18 Απρ 2008, 15:03

Σημερα διαβασα στην γκολ οτι δν δεχτηκε τα λεφτα του προηγουμενου μηνα επειδη εγραφε χαρακτηριστικα πως δν τα δουλεψε επειδη ηταν τραυματιας!!τ να πω εθγε στο παληκαρι... :P
sabri
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ 20 Ιαν 2008, 22:10

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Σάβ 19 Απρ 2008, 10:28

Μπράβο στον Ιμπραήμ! Επαγγελματίας με ηθική και Τιμή, υπόδειγμα παίκτη!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Ελ Σιντ

Δημοσίευσηαπό teacher » Σάβ 19 Απρ 2008, 10:53

Το προσωνύμιο αυτό είχαμε κολλήσει κάποτε στον Μπάνε. για όσους θυμούνται , λόγω του ότι ακόμα και τραυματισμένος πολλές φορές έσφιξε τα δόντια και αγωνίστηκε όταν η ομάδα τον χρειάστηκε ήταν Ελ Σιντ . Νομίζω ότι όλα τα χρόνια που πέρασαν από τότε κανείς αθλητής της ομάδας δεν διεκδίκησε αυτό το παρατσούκλι εκτός από τον Κουτλουάι , που προχτές έδειξε μεγάλα ψυχικά αποθέματα και βοήθησε απίστευτα την ομάδα σε μια πολύ δύσκολη καμπή του παιχνιδιού. Ο άνθρωπος είναι λίγους μήνες κοντά μας αλλά νιώθει..........
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2220
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό Platon » Σάβ 19 Απρ 2008, 12:32

Τελικά αυτός ο Τούρκος είναι πιο Π.Α.Ο.Κ από πολλούς Έλληνες!!!

Respect!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό salonikiog4 » Κυρ 20 Απρ 2008, 00:29

kala re diavazete ti grafete ? ?efxaristei te ena tourko ? sas ekane diafora re seis pou vgename 5-6 pallikaria stin arxi tis season kai ton krazame giati einai tourkos. . paoK PAOK re seis 3erete ti simainei ? ?

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΑOΚ
Άβαταρ μέλους
salonikiog4
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2007, 19:42
Τοποθεσία: PAOK NORTHERNERS

Δημοσίευσηαπό Platon » Κυρ 20 Απρ 2008, 00:36

Είναι πρώτα από όλα ΠΑΟΚ κι έπειτα Τούρκος.
Εδώ ρε συ αδερφέ οι άλλοι υποστηρίζουν την Παρτιζάν σε παιχνίδι με το Βάζελο. Σε βολεύει καλύτερα αυτό???
Εγώ πρώτα από όλα σε αθλητικό επίπεδο είμαι μονο ΠΑΟΚ.
Και σε πολιτικο και ιστορικό επίπεδο πάνω από όλα ΈΛΛΗΝΑΣ!!!
Και στο Εξωτερικό θα υποστηρίζω πάντα την ΕΛΛAΔΑ και τις ομάδες τις!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Leonidas1974 » Κυρ 20 Απρ 2008, 09:30

efxaristei te ena tourko ?


Πρωτ´ απ ολα ειναι παικτης του ΠΑΟΚ. Μετα, ειναι ανθρωπος, οπως φαινετε, επαγγελματιας με ανεβασμενο κυρος και ηθικο.

Είναι πρώτα από όλα ΠΑΟΚ κι έπειτα Τούρκος.
Εδώ ρε συ αδερφέ οι άλλοι υποστηρίζουν την Παρτιζάν σε παιχνίδι με το Βάζελο. Σε βολεύει καλύτερα αυτό???
Εγώ πρώτα από όλα σε αθλητικό επίπεδο είμαι μονο ΠΑΟΚ.
Και σε πολιτικο και ιστορικό επίπεδο πάνω από όλα ΈΛΛΗΝΑΣ!!!
Και στο Εξωτερικό θα υποστηρίζω πάντα την ΕΛΛAΔΑ και τις ομάδες τις!!!


Ετσι!
Συμφωνω 100% μαζι σου Πλατων!!!

ΠΑΟΚ εισαι! :shock:
Άβαταρ μέλους
Leonidas1974
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 22:11
Τοποθεσία: Berlin

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 20 Απρ 2008, 11:04

salonikiog4 έγραψε:kala re diavazete ti grafete ? ?efxaristei te ena tourko ? sas ekane diafora re seis pou vgename 5-6 pallikaria stin arxi tis season kai ton krazame giati einai tourkos. . paoK PAOK re seis 3erete ti simainei ? ?

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team


Ξέρουμε και τι σημαίνει ΠΑΟΚ και τι ΔΕΝ σημαίνει ΠΑΟΚ, αδερφέ με το tottenkopf!

Respect στον Ίμπο!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό steliospaoknikaia » Τρί 13 Μάιος 2008, 13:42

salonikiog4 έγραψε:kala re diavazete ti grafete ? ?efxaristei te ena tourko ? sas ekane diafora re seis pou vgename 5-6 pallikaria stin arxi tis season kai ton krazame giati einai tourkos. . paoK PAOK re seis 3erete ti simainei ? ?

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team


Και σας λέει η μαμα σας...ΤΟΥΡΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ο μπαμπάς σας!!!

Ιμπο Ψυχάρα για πάντα ΠΑΟΚΑΡΑ!
Άβαταρ μέλους
steliospaoknikaia
 
Δημοσιεύσεις: 599
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 15:57

Respect στον Ίμπο

Δημοσίευσηαπό teacher » Τρί 13 Μάιος 2008, 14:18

Τον Κουτλουάι δεν τον ευχαριστήσαμε μόνο εμείς από το φόρουμ του Παοκμάνια , αλλά ένα ολόκληρο γήπεδο στα κρισιμότατα ματς στα οποία σήκωσε την ομάδα στις πλάτες του. Από αυτά, εσύ που τον κατακρίνεις και τον κατηγορείς προφανώς έλειπες .
Και ο νοών νοήτω.....
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2220
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Τρί 13 Μάιος 2008, 14:45

RE PLAKA KANETE?GIATI NA MIN EFXARISTISO TON IBO?EPEIDI EINAI TOURKOS??THA MAS TRELANETE?STON ATHLITISMO RATSES DEN VLEPO FILE.AN ITAN ETSI OUTE TON KOLNTEMPELA THA ITHELA,OUTE TON TAKOLA THA GOUSTARA,OUTE TON AKIEL,OUTE GERMANOUS .....DILADI SE XALASE POU VOITHISE TIN OMADA??MIN EISTE KOMPEKSIKOI RE.O MASEI EXEI SKOPIANO DIAVATIRIO.DEN THA ITHELES TETOIO PAIKTARA STON PAOK?ASE MAS RE FILE.
TO ALLO?KAI GIATI RE NA YPOSTIRIKSO ELLINIKI OMADA STIN EVROPI?TI MOU PROSFEREI I ELLADA?MAS PIDAEI KATHE MERA RE!STON ATHLITISMO MOU EXEI STERISEI PROTATHLIMATA KAI EXEI STISEI OLOKLIRO PARASKINIO GIA NA ME KRATISEI KATO.O GAY?O VAZELOS?I XANOUMISSA I TO SKOULIKI NA YPOSTIRIKSO?POSES
DIALEKSE AFOU TO PAIZEIS FILLELINAS!POIOS SE EEI SFAKSEI LIGOTERO AFTON DIALEKSE AFOU THES NA EISAI ELLINARAS.EGO PANTOS PAOK EIMAI PROTA.I ELLADA KAI OLA TA ALLA ERXONTAI META.EIDIKA OTAN MOU EXOUN PROSFEREI TOSES PIKRES.
AFTA
THANKS

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team


Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης