Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Πέμ Σεπ 15, 2016 5:03 pm

500ρισε το ΙΙ, πάμε τώρα εδώ...

mpafos4 έγραψε:Επειδη τον ανθρωπο που μου μετεφερε,το τι συνεβη εκει μεσα,τον εχω απολυτη εμπιστοσυνη -και φυσικα οποιος τον γνωρισει,μονο ρατσιστη δεν τον λεει(πηρε το λογο και ο ιδιος σε καποιες στιγμες)-απο οτι μου ειπε οι ενδοιασμοι απο καποιους γονεις ηταν απολυτως φυσιολογικοι.

Το οτι εκει μεσα υπηρχαν και υπανθρωποι,δεν σημαινει πως ολοι τους ειναι τετοιοι.

Αυτο που θελω εγω να πω ειναι πως η εικονα που επιλεγουν,ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ- να δειξουν,γινεται για συγκεκριμενο λογο καθε φορα!!!

Και για αλλη μια φορα θα πω πως με τον τροπο που λειτουργουν,μονο αντιθετα αποτελεσματα θα εχουν!Γι' αυτο και η ΧΑ εχει φτασει εκει που εχει φτασει......

Δηλαδή επειδή έχει πρόσφυγες υπανθρώπους (για τους γονείς μιλάω, δεν διανοείται να πεις υπάνθρωπο ένα παιδί 7-8 χρονών!!), πρέπει ΟΛΑ τα παιδιά, και όσα έχουν δεχτεί σωστή και όσα έχουν δεχτεί λάθος ανατροφή, να αποκλειστούν από το σχολείο;;

Έχει Έλληνες υπανθρώπους με το κιλό. Να μπανάρουμε από την εκπαίδευση και όλα τα ελληνόπουλα;;
Θα σωθεί και το μυαλό τους από πολλές άχρηστες μαλακίες που θα τους κάνει το μυαλό πουρέ.
Υπερήφανος παραγωγός του PAOKmania Web Radio. Ευχαριστώ όσους συνέβαλαν στην ύπαρξη του ραδιοφώνου.

Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΤΟΥ - ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Re: Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Πέμ Σεπ 15, 2016 5:04 pm

Παρακάτω το link από το προηγούμενο topic, που υπάρχει τρέχουσα συζήτηση, για να ανατρέχετε άμεσα..

http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=79&t=5305&p=1197325#p1197325
Υπερήφανος παραγωγός του PAOKmania Web Radio. Ευχαριστώ όσους συνέβαλαν στην ύπαρξη του ραδιοφώνου.

Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ Σεπ 15, 2016 5:24 pm

Ουτε το εμβόλιο ούτε η ασθενεια απο κοξακι προκαλουν σιγουρα ανοσια
Γι αυτό συνιστάται ο επανεμβολιασμος στους νέους γονείς και νέους παππούδες!

Προφανώς κι ο κίνδυνος να κολλήσει κάτι ένα ελληνοπαιδο από ένα προσφυγοπαιδο, αν χρησιμοποιούν τις σχολικές αίθουσες σε διαφορετικές ωρες, είναι άπειρο ελάχιστος

Αυτό που πιθανώς να ενοχλεί κάποιους και σίγουρα ενοχλεί εμένα είναι το εξής απλό:
Αυτοί που σαράντα και χρόνια της μεταπολιτευσης είχαν μάθει να αντιδρούν σε κάθε μα κάθε πρόσταγμα της κεντρικής εξουσίας, τώρα όχι μόνο το γύρισαν στο "αποφασίζουμε και διατασουμε" αλλά κολλάνε και σε καθε αντίθετη άποψη τη ρετσινιά του φασισμού

Δεν πάμε καλά
elvetos giatros

Δημοσίευσηαπό cellophan » Πέμ Σεπ 15, 2016 5:27 pm

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cellophan

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Πέμ Σεπ 15, 2016 5:38 pm

Δεν καταλαβαίνω τη μήνυμα θέλεις να περάσεις, αλλά το έτρωγα όλο άνετα τώρα...

Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Δημοσίευσηαπό cellophan » Πέμ Σεπ 15, 2016 5:45 pm

Ωραιόκαστρο.....the real deal.
Άβαταρ μέλους
cellophan

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Πέμ Σεπ 15, 2016 5:52 pm

Ααααα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν χρειάζεσαι παράθεση στο αμέσως προηγούμενο post!

Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ Σεπ 15, 2016 5:53 pm

RoMaN έγραψε:500ρισε το ΙΙ, πάμε τώρα εδώ...

mpafos4 έγραψε:Επειδη τον ανθρωπο που μου μετεφερε,το τι συνεβη εκει μεσα,τον εχω απολυτη εμπιστοσυνη -και φυσικα οποιος τον γνωρισει,μονο ρατσιστη δεν τον λεει(πηρε το λογο και ο ιδιος σε καποιες στιγμες)-απο οτι μου ειπε οι ενδοιασμοι απο καποιους γονεις ηταν απολυτως φυσιολογικοι.

Το οτι εκει μεσα υπηρχαν και υπανθρωποι,δεν σημαινει πως ολοι τους ειναι τετοιοι.

Αυτο που θελω εγω να πω ειναι πως η εικονα που επιλεγουν,ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ- να δειξουν,γινεται για συγκεκριμενο λογο καθε φορα!!!

Και για αλλη μια φορα θα πω πως με τον τροπο που λειτουργουν,μονο αντιθετα αποτελεσματα θα εχουν!Γι' αυτο και η ΧΑ εχει φτασει εκει που εχει φτασει......

Δηλαδή επειδή έχει πρόσφυγες υπανθρώπους (για τους γονείς μιλάω, δεν διανοείται να πεις υπάνθρωπο ένα παιδί 7-8 χρονών!!), πρέπει ΟΛΑ τα παιδιά, και όσα έχουν δεχτεί σωστή και όσα έχουν δεχτεί λάθος ανατροφή, να αποκλειστούν από το σχολείο;;

Έχει Έλληνες υπανθρώπους με το κιλό. Να μπανάρουμε από την εκπαίδευση και όλα τα ελληνόπουλα;;
Θα σωθεί και το μυαλό τους από πολλές άχρηστες μαλακίες που θα τους κάνει το μυαλό πουρέ.

:o

Οταν δεν καταλαβαινετε τι γραφει καποιος,ρωτηστε τον πριν γραψετε οτι να 'ναι.
ΟΣΟ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΜΕ ΠΟΡΩΝΕΙΣ!
mpafos4

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ Σεπ 15, 2016 5:55 pm

@ nothu και @sickbastard
Εγραψα οτι μου εχουν πει δασκαλες στο παιδικο σταθμο.ο γιος μου στα 3 χρονια που παει, στο 1ο χρονο δεν υπηρχε τετοια ασθενεια και τα 2 τελευταια καθε λιγο και λιγακι τα μισα παιδια εχουν κοξακι και αλλα ειδη στρεπτοκοκκου. Δεν ξερω ομως αν οντως σχετιζεται με τα προσφυγοπουλα η οχι. Δεν δημιουργειται ανοσια παντως. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι πολλα παιδια που ερχονται Ελλαδα, λογω των καταστασεων που βιωνουν χρονια, δεν εχουν εμβολιαστει και μιλαμε για βασικα εμβολια, σε συνδυασμο με τις αισχρες συνθηκες ζωης εδω,οποτε κινδυνευουν αμεσα να νοσησουν με ασθενειες πολυ σοβαρες. Υποτιθεται οτι τα παιδια που ηδη ζουν εδω εχουν κανει αυτα τα εμβολια, αρα εχουν τα αντισωματα,αυτο που με ανησυχει ειναι ασθενειες που δεν υπαρχουν εμβολια η δεν ειναι στον Εθνικο Εμβολιασμο που ενδεχεται να εχουν καποια παιδια, οχι γιατι ειναι προσφυγες, αλλα λογω των προτερων συνθηκων ζωης και των τωρινων. Εδω στην Αθηνα οι μπασταρδοι εχουν βγαλει στο κλαρι καποια παιδακια..
Εν ολιγοις, για να μην μακρυγορω ασκοπως, οπως ολα τα Ελληνοπουλα ελεγχονται ως προς τι εμβολια εχουν κανει και αν ειναι καλα πριν ξεκινησουν τα σχολεια, ετσι πρεπει να γινεται και με τα προσφυγοπουλα και μακαρι να τα εχουν φροντισει ολα οι γιατροι χωρις συνορα.

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis

Δημοσίευσηαπό cellophan » Πέμ Σεπ 15, 2016 6:00 pm

RoMaN έγραψε:Ααααα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν χρειάζεσαι παράθεση στο αμέσως προηγούμενο post!

Σόρυ για την παράθεση, να προσθέσω δε, πως δεν μένει στα προφανή η σημειολογία της εικόνας καθώς είναι σίγουρο πως αν δεν δοκιμάσεις, δεν μπορείς να ξέρεις αν το συγκεκριμένο artifact είναι φτιαγμένο από σκατά ή από σοκολάτα.

:pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Πέμ Σεπ 15, 2016 6:01 pm

mpafos4 έγραψε: :o

Οταν δεν καταλαβαινετε τι γραφει καποιος,ρωτηστε τον πριν γραψετε οτι να 'ναι.

Θα σε ξαναδιαβάσω.

Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Δημοσίευσηαπό Perestroika_G4 » Πέμ Σεπ 15, 2016 6:05 pm

δλδ νομίζετε ότι η Συρία πριν τον πόλεμο είναι ξερω γώ καμια υπανάπτυκτη χώρα που ζούσανε σε άθλιες συνθήκες υγιεινής κτλ? Γελιέστε οικτρά.

Με το ίδιο σκεπτικό εκατοντάδες χιλιάδες Έλληνες βρίσκονται για σπουδές/δουλειά σε ευρωπαικές χώρες.
Θα συμφωνούσατε δλδ να ζητάνε οι Ευρωπαίοι να μη βρίσκονται στους ίδιους χώρους μ αυτούς γιατί δε γνωρίζουνε τι σκατα υγειονομική περίθαλψη τύχαμε σα ταγαροβαλκάνιοι Έλληνες της οικονομικής κρίσης με την κατάσταση των νοσοκομείων?

Επίσης στο βίντεο βλέπω 2 αμόρφωτους μπετόβλακες (ο ένας δήμαρχος τι στο @@ είναι) να λένε δημοσίως ρατσιστικες αισχρότητες και άλλους 100 να κάθονται να τους ακούνε ακόμα πιο πανηλίθιους προφανώς αφου δεν βλέπω κάποια αντίδραση.

Ελληνική κοινωνία σε αμόρφωτα κωλοχώρια του 2016

Επεξεργάστηκα το τέλος, λίγο πιο ήρεμα..δεν γίνεται να τα λέμε αυτά έτσι.
Roman
Perestroika_G4

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ Σεπ 15, 2016 6:08 pm

Εγω εχω μια αλλη απορια,
οι προσφυγο-μεταναστες ηλικιας 13-17 χρονων, θα πανε δημοτικο ή γυμνασιο ή λυκειο ;
Ή θα λουφάρουν ;
Πω πω λαός και τι ομάδα
Πω πω πω πω πω πω μια ΠΑΟΚΑΡΑ
Για να χαζεύει, όλη η Ελλάδα
Μια φορά, μια φορά την εβδομάδα
Άβαταρ μέλους
john4serres

Δημοσίευσηαπό cellophan » Πέμ Σεπ 15, 2016 6:14 pm

Ρε παιδιά, τι συζητάμε τώρα. Σε ποιες δομές, με ποιο διδακτικό υλικό και σε ποια γλώσσα θα γίνει η διδασκαλία; Από ποιους; Ομαλή ενσωμάτωση και κοινωνικοποίηση με κλανιές δε γίνεται, άντε να βάψεις κανένα αυγό. Έχει φροντίσει κανένας να υπάρξουν όλα τα παραπάνω στα μέρη συγκέντρωσης. Τι είναι η παιδεία; Κρουασάν και χυμός; Τσάτρα, πάτρα όλα. Πεταμένους τους έχουν τους ανθρώπους και ότι κάτσει από εθελοντές και τις 2-3 σοβαρές ΜΚΟ.
Άβαταρ μέλους
cellophan

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ Σεπ 15, 2016 6:20 pm

True.
Πω πω λαός και τι ομάδα
Πω πω πω πω πω πω μια ΠΑΟΚΑΡΑ
Για να χαζεύει, όλη η Ελλάδα
Μια φορά, μια φορά την εβδομάδα
Άβαταρ μέλους
john4serres

Επόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler