Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Re: Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Παρ 22 Νοέμ 2019, 00:14

Αχ μπράβο ρε Ζαντε! Και για την ανάλυση και για τον κόπο σου! Καιρό τώρα το είχα απορία και ηθελα να ρωτήσω να μας εξηγήσεις τι παίζει...αλλά δεν το έκανα..το έκανες μόνος σου..
BlackFriday

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Νοέμ 2019, 00:25

Καθόλου κόπος δεν είναι.. Σ'ευχαριστώ!

Πολύς κόσμος δεν ξέρει το παραμικρό για τα βαπόρια, ούτε αν κοιμάται ο καθένας στη καμπίνα του πχ.. Όποιος έχει απορίες, εδώ είμαι. Γνώρισα άνθρωπο που στα 40plus αποφάσισε να πάει μάγειρας στα ποντοπόρα. Ποτέ δεν είναι αργά...
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό Taseos » Παρ 22 Νοέμ 2019, 08:21

Μπαρκαρουτσε γιατι μου φαινεται η εκει πειρ;τεια ως τοπικη κρατικη μπιζνα; δηλαδη οι βαποραδες δεν εχουν καταφερει να λυσουν αυτη την μαστιγα ενω ελεγχουν ολον τον πλανητη;
Άβαταρ μέλους
Taseos

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Παρ 22 Νοέμ 2019, 08:32

καλημερα κυριοι κ κυριες
και για πες μας ποσο κοντα στην πραγματικοτητα ηταν η γνωστη ταινια με τον Τομ Χανκς καπετανιο
Άβαταρ μέλους
tasso85

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Νοέμ 2019, 08:34

Αρκετά κοντά. Ίσως κάποιες λεπτομέρειες έγιναν λίγο πιο χολιγουντιανές για να βγει η ταινία πιο ταινία και όχι ντοκιμαντέρ, αλλά είναι αληθινή ιστορία. Ο ΚαπταPhillips είναι υπαρκτό πρόσωπο. Στο τέλος της ταινίας λέει ότι ξαναμπάρκαρε.

Στο τέλος που είναι σε κατάσταση σοκ και αγκαλιάζει τη γυναίκα που τον έκανε ερωτήσεις...εντάξει, όλα τα λεφτά. Ανατριχίλα.

Taseos έγραψε:Μπαρκαρουτσε γιατι μου φαινεται η εκει πειρ;τεια ως τοπικη κρατικη μπιζνα; δηλαδη οι βαποραδες δεν εχουν καταφερει να λυσουν αυτη την μαστιγα ενω ελεγχουν ολον τον πλανητη;

Δεν το έχω ψάξει ή κουβεντιάσει τόσο. Αυτοί που ανεβαίνουν πάνω στα βαπόρια είναι κάτι υποσιτισμένοι ρακένδυτοι και το κάνουν για ένα κομμάτι ψωμί, για κάποια πολύ λίγα δολλάρια.
Το θέμα είναι ποιοι τους στέλνουν.

Μπορεί να είναι τίποτα τοπικοί "μαριν@κηδες" που απλά θέλουν φράγκα, μπορεί να είναι αντίπαλοι πλοιοκτήτες, ή οι ίδιες οι εταιρείες φύλαξης. Αλλά οι πιθανότητες που δίνω είναι 70-15-15. Δεν ξέρω...δεν το έχω ψάξει.
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό Taseos » Παρ 22 Νοέμ 2019, 08:54

Ναι.απλα μου κανει εντυπωση που εφομπλιστες που θαβουν ο,τι χρειαζεται τρωνε νιλες απο κατι αποθαμους τυπους παντα σε συγκεκριμενη περιοχη και ουδεις μπορει να τους σταματησει.μου φαινεται απιστευτα αστειο
Άβαταρ μέλους
Taseos

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Παρ 22 Νοέμ 2019, 10:20

Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η συζήτηση και η ανάλυση του Μπαρκαρουτσου.

Είναι φοβερό το πόσο πολύ κόσμο αφορά αυτός ο τομέας και όμως πόσο πολύ έχει ξεχαστεί τις τελευταίες δεκαετίες η σημασία του για το ευρύ κοινό.

Σχετικά με αυτό π ανέφερε ο Μπαρκαρουτσος: πάντα με εντυπωσιάζει, λίγο ως αστείο και λίγο ως θλιβερό γεγονός, ο "πολιτισμός" και η επικοινωνιακή νοημοσύνη που βγαίνει από ανθρώπους σε τόσο φοβερές καταστάσεις.

Η ιδιότυπη γλώσσα επικοινωνίας με την επίδειξη όπλων από την κάθε πλευρά ώστε να κριθεί άμεσα ποιος κερδίζει τη μάχη χωρίς να πέσει πυροβολισμος, μου θυμίζει παιχνίδι με κάρτες αυτοκινήτων όταν ήμασταν μικροι. Εφόσον η κάρτα λέει ότι είσαι πιο δυνατος, νικησες.
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 22 Νοέμ 2019, 12:08

Ευχαριστούμε για τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες, Μπαρκαρούτσο...
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 22 Νοέμ 2019, 12:41

ρεεεεεεεε τον τζορτζγιαδη....

τι τον ειπε τον...αγροτη...

με τον συριζα τα εσπειρες πανε στην κουμουνδουρου να πληρωθεις,,,,

https://www.youtube.com/watch?v=u268aD7 ... e=emb_logo

θεοςςςς
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 22 Νοέμ 2019, 12:58

Ομιλών, δε, απταίστως την Αγγλικήν, οπότε "αξιέπαινος", όπως τον χαρακτήρισε κι ο αγρότης...
Ε, μετά, πώς να μην αλλάξουμε κι εμείς το σύνθημα μας?

Αγρότη πεινάς?
Φάε ένα μαλάκα...
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 22 Νοέμ 2019, 13:18

:lol: :lol: :lol: :lol:

γρηγορη ο τυπος....μιλαμε...ειναι σε αλλο επιπεδο
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Νοέμ 2019, 13:18

Αγρότη, πεινάς;
Στον ΣΥΡΙΖΑ να φας! :mrgreen:

goran 64 έγραψε:Ευχαριστούμε για τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες, Μπαρκαρούτσο...

Τίποτα, τι ευχαριστείς.. Να 'στε καλά και όταν μαθαίνετε ότι κάποιος γαμάει γυναίκα Ναυτικού, να λυπάστε λιγάκι... και να μην νομίζετε ότι κάνουμε τουρισμό και παίρνουμε λεφτά.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 22 Νοέμ 2019, 13:26

μην το βλεπεις...στραβα...

εξυπηρετηση τον ναυτικο κανει...

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Νοέμ 2019, 13:30

Ναι, τον ευχαριστούμε πολύ.
Θα του εξυπηρετήσω κι εγώ μάνα κι αδερφή όταν γυρίσω...
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 22 Νοέμ 2019, 13:31

abc_o_ karpouzas έγραψε::lol: :lol: :lol: :lol:

γρηγορη ο τυπος....μιλαμε...ειναι σε αλλο επιπεδο

Αυτό είναι, πανθομολογουμένως, βέβαιο, δον καρπούζα μου...
Ο αγρότης, όμως, κοίτα σε τι επίπεδο είναι, που τον ψήφισε κιόλας... :lol:

Υ.Γ. Γελώ για να μην κλάψω.... :ugeek:
Άβαταρ μέλους
goran 64

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler