Αποποινικοποιηση της Κανναβης Υπερ ή Κατα?

Αποποινικοποιηση της Κανναβης Υπερ ή Κατα?

Υπερ
92
66%
Κατα
47
34%

Σύνολο ψήφων : 139

Re: Αποποινικοποιηση της Κανναβης Υπερ ή Κατα?

Δημοσίευσηαπό Rizla » Κυρ 12 Ιουν 2011, 13:58

moican4 έγραψε:Δεν ειμαι δικη μου αρμοδιοτητα φιλε και δεν το λεω υποτιμητικα προς εσενα..
Γι αυτη την "δουλεια" υπαρχουν οι "καταλληλοι" ανθρωποι...
Εγω αυτα που διαβασα και ξερω σαν κανονες του φορουμ, το απαγορευουν...

Απο εκει και περα..

Και εγω τους διαβασα τους κανονες και δεν το απαγορευουν κατα την δικη μου ερμηνεια...
Βγαλε ακρη...
Άβαταρ μέλους
Rizla

Δημοσίευσηαπό GianniDiKappa/Drama » Κυρ 12 Ιουν 2011, 14:00

Μπράβο στον Rizla!!! Το επόμενο θέμα σου, να είναι "απο που και πως μπορούμε να τα προμηθευτούμε" για να μάθουν και οι μικροί μας φίλοι (όπως προανέφεραι και ο moican4) την πηγή τους!!!
Σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ! Που μου το προβάλεται κιόλας στο ίντερνετ.... εσείς με τα.... "καθαρά" μυαλά!
Άβαταρ μέλους
GianniDiKappa/Drama

Δημοσίευσηαπό Rizla » Κυρ 12 Ιουν 2011, 14:03

Φιλε,πως σχετιζεται το θεμα:Αποποινικοποιηση της Κανναβης Υπερ ή Κατα?
με αυτο που λες εσυ?
Η κανναβη μου εχει κανει το μυαλο σουπα και δεν μπορω να καταλαβω,μπορεις να μου το εξηγησεις?
Άβαταρ μέλους
Rizla

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 12 Ιουν 2011, 14:08

Rizla έγραψε:Που στηριζεις οτι η κανναβη οδηγει στην χρηση ναρκωτικων?

Που στηρίζεις πως όταν βγήκε εκείνο το καταραμένο το Yamaha Z 125, έτρεξαν όλα τα 16χρονα να το πάρουν και σακατεύονταν το ένα μετά το άλλο?
Άκυρη παρομοίωση? Όχι ΔΕΝ είναι..
Δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση επειδή εσύ είσαι συνειδητοποιημένος να είναι και το 16χρονο ή ακόμη και κάποιος στα 24 όπως είμαι εγώ..
Λέγοντας και παραθέτοντας επιχειρήματα από έρευνες προ 25ετίας, δίνεις άλλοθι στο 16χρονο... σκέψου το..
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos

Δημοσίευσηαπό GianniDiKappa/Drama » Κυρ 12 Ιουν 2011, 14:13

Θα πρέπει μάλλον να δοκιμάσεις κάτι άλλο φίλε μου, για να "ανοίξει" και το "τρίτο" μάτι, και να καταλάβεις ότι ο σωστός τρόπος για να θέσεις αυτό το θέμα, δεν είναι να το γράφεις σε αυτό το forum, αλλά ίσως να επισκευτείς μια εργάσιμη ημέρα (όχι αύριο διότι είναι αργία) την βουλή στην Αθήνα, και να το θέσεις στον "κύριο" Γεώργιο Παπανδρέου που είναι και απελευθερωμένος άνθρωπος!!!
Άβαταρ μέλους
GianniDiKappa/Drama

Δημοσίευσηαπό Rizla » Κυρ 12 Ιουν 2011, 14:16

Ενα δεκαεξαχρονο δεν εχει τα λεφτα να αγορασει Ζ125 ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ.
Η αποποινικοποιηση δεν σημαινει να επιτραπει η χρηση σε ανηλικους,το αντιθετο.
Ποτε δεν μιλησα ή ποσταρα για κατι τετοιο.
Προφανως και πρεπει να υπαρχει ελεγχος,δικλειδες ασφαλειες,οπως θες πες το.
Τα επιχειρηματα δεν ειναι προ 25ετιας πρωτον και 2ον ενας 16χρονος δεν χρειαζεται αλλοθι.
Ποσους ανηλικους χρηστες κανναβης εχουν οι χωρες που εχουν νομιμοποιησει την κανναβη και ποσους η Ελλαδα?
Αν η κανναβη αποποινικοποιηθει ο ανηλικος που θα θελει κανναβη δεν θα στραφει στον εμπορο που θα θελει να του πασαρει την ηρωινη ,το κρακ ή οτι αλλο...
Για αυτο ειμαι υπερμαχος της αποποινικοποιησης της κανναβης.
Άβαταρ μέλους
Rizla

Δημοσίευσηαπό Rizla » Κυρ 12 Ιουν 2011, 14:23

GianniDiKappa/Drama έγραψε:Θα πρέπει μάλλον να δοκιμάσεις κάτι άλλο φίλε μου, για να "ανοίξει" και το "τρίτο" μάτι, και να καταλάβεις ότι ο σωστός τρόπος για να θέσεις αυτό το θέμα, δεν είναι να το γράφεις σε αυτό το forum, αλλά ίσως να επισκευτείς μια εργάσιμη ημέρα (όχι αύριο διότι είναι αργία) την βουλή στην Αθήνα, και να το θέσεις στον "κύριο" Γεώργιο Παπανδρέου που είναι και απελευθερωμένος άνθρωπος!!!

Θελω,ανοιγωντας αυτο το θεμα,να ακουσω διαφορετικες αποψεις,να γινει μια συζητηση,να βγουν καποια συμπερασματα,δεν νομιζω οτι βλαπτω ή προσβαλω κανενα...
Στην βουλη δεν ειναι δικη μου αρμοδιοτητα να το παω,για αυτο ψηφιζω για να εχω εκπροσωπο σε εκεινο το μπορντελο.
Άβαταρ μέλους
Rizla

Δημοσίευσηαπό geoavr » Κυρ 12 Ιουν 2011, 14:24

ciberche έγραψε:Φίλε rizla,
Μόνος του κάποιος παραπάνω έγραψε πως είναι για "να ξελαμπικάρουμε". Αυτό είναι το πρόβλημα, ψεύτικος δρόμος για να ξελαμπικάρεις εκεί που όλα τα άλλα είναι κλειστά - αποκλεισμένα για την ακρίβεια.

Εγώ έγραψα γιά ''ξελαμπικάρισμα΄΄ και ο καθένας εδώ μέσα προσπαθεί να το ερμηνεύσει όπως θέλει.
Να σου πω εγώ που το έγραψα τι εννοώ.Βρισκόμαστε με 2-3 φιλαράκια που τα ξέρω 30-40 χρόνια και αντί να πιούμε 2 κάσες μπύρες και 2-3 μπουκάλια ουίσκι κάνουμε ένα δίφυλλο και γελάμε 2 ώρες λέγοντας ιστορίες γιά τον Μανάβη,τον Νικόλα,εκδρομές του 70 και 80 και τέτοια χαζά πριν φύγει ο καθένας μας να ξαναπάει στο σπίτι,την οικογένεια και στα παιδιά του.
Τόσο απλό αλλά ταυτόχρονα τόσο περίπλοκο για μερικούς...

:opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
geoavr

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Κυρ 12 Ιουν 2011, 16:20

Νομίζω πως το θέμα το έχουμε αναλύσει εκτενώς και οτιδήποτε άλλο έχουμε να προσθέσουμε στην παρούσα φάση ... Θα ξεφύγει απο τα όρια... Όπως ήδη ´εχει γίνει απο κάποιους.

Για μένα μια ισχυρή προσωπικότητα δεν "εξαρτάται" απο τίποτα και κάνει πάντα αυτο που πιστεύει σωστό και βάσει παντα της ανατροφης και των εφοδιων που ´εχει απο το οκειο του περιβάλλον.
Αυτο δεν ´εχει να κάνει μόνο με τον εθισμό σε κάποιες ουσίες... Αλλα απο το απλό τσιγάρο, το ποτό, τα αντικαταθλιπτικα χάπια... Την κακή διατροφή και γενικότερα απέναντι σε ότι ΜΠΟΡΕΊ να είναι βλαβερο σε υπερβολικά μεγέθη, στην υγεία κάποιου.
Προσωπικά δεν με ενοχλεί μια αποποινικωποιηση της ινδικής καναβης απο τη στιγμή που ήδη Υπάρχει στην ευρωπαϊκή Ένωση δυτικό κράτος που νομοθετικά την επιτρέπει.
Παραδειγμα, ο αλκοολισμος φέρνει χειρότερα αποτελέσματα απο τον εθισμό ενός τσιγάρου όσο βαρύ και ταξιδιαρικο και αν είναι.
Λόγω του ότι προσωπικά στα νιάτα μου τη δεκαετία του 80 δοκίμασα διάφορα (μόνο δοκίμασα) ποτέ δεν εθιστικα ακριβώς για ΈΝΑ λόγο... ΓΙΑΤΊ έμαθα απο μικρός πως εγω είμαι ο κυρης του κορμιού μου, αυτο και τίποτε άλλο.
Βέβαια δεν μπορώ να πω το ίδιο για τον ΠΑΟΚ και κάποια πολλά πολλα γλυκά :mrgreen: (την τρέλα μου...απο αυτα κυνδινευω εγω)

Νομίζω πως το τοπικ αυτο κράτησε αρκετά... Και δεν ´εχει να προσφέρει τίποτε άλλο.
Προτείνω να κλείσει και απλά οι συμμετέχοντες και οι αναγνωστες να λάβουν υπόψη τους και τις δυο απόψεις και να βγάλουν τα συμπεράσματα τους.
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler