Θεσσαλονικη-Αθηνα, Δυο πολοι η πλασματικο διλημμα ;

Δημοσίευσηαπό gpaok » Παρ 16 Ιαν 2009, 16:32

Ρε καρνατσια να πω κατι? Εγω Αθηναιος ειμαι, στην Αθηνα γεννηθηκα και εδω ζω...Εγω για να ειμαι καλος ΠΑΟΚΤΣΗΣ θα πρεπει να την βριζω την πολη μου? να λεω οτι ζω στη χαβουζα κι εγω δεν ξερω τι? Γιατι προφανως το...ΠΑΟΚΟΜΕΤΡΟ χτυπαει κοκκινο μονο εαν μπιελικωνεις την Αθηνα πολυ...
Για πειτε μοθ λοιπον...εγω που την πολη μου την σεβομαι, την αγαπαω και το ιδιο και τον κοσμο της- οπως και της Θεσσαλονικης βεβαια-.Που στο σουβλατζιδικο ζηταω καλαμακι...και το φουιτ το λεω "λαστιχο"... ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΣ ΠΑΟΚΤΣΗΣ?
gpaok

Δημοσίευσηαπό Platon » Παρ 16 Ιαν 2009, 16:46

Καθε αλλο αδερφε μου... Εσυ εισαι μαλλον δυο και τρεις φορες πιο ΠΑΟΚτσης απο ολους εδω που γραφουν αυτα τα ευτραπελα...

Μην αγχονεσε και να ξερεις οτι δεν εισαι μονος σου. Υπαρχουν πολλα αδερφια σου που ζουνε στην Αθηνα και νοιωθουν οπως κι εσυ!!!!

Καποιοι πρεπει να βγαλουν το κομπλεξ τους εδω μεσα...

Οπως και οι αλλοι απο την Αθηνα γιατους Θεσσαλονικεις...

Δυστυχως ξεχναμε οτι πανω απο ολα ειμαστε ανθρωποι, ειμαστε Ελληνες !!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon

Δημοσίευσηαπό gpaok » Παρ 16 Ιαν 2009, 16:50

πλατων...εγω το ξερω...το ειπα αυτο μπας και ξυπνησει κανενα πιτσιρικι.Εχεις το αλλο το 17χρονο και...παθαθνει ταχυκαρδια λεει οταν ακοθει Αθηνα....Αντε ρε αλλαξε καμια πανα.
gpaok

Δημοσίευσηαπό Platon » Παρ 16 Ιαν 2009, 16:54

Να πω οτι δεν εχει ιδεα απο ιστορια???

Να πω οτι αυτα που λεει δεν τα καταλαβαινει ουτε ο ιδιος του?

Να πω οτι κατα βαθος δεν ξερει τι ακριβως τον ενοχλει στην Αθηνα?

Να πω οτι, ολα οσα λεει τα λεει για να εχει κατι να γραψει κι ας ειναι οτι να ΄ναι?

Αφησε τον...καποτε θα μεγαλωσει και θα καταλαβει κι αυτος...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon

Δημοσίευσηαπό gpaok » Παρ 16 Ιαν 2009, 16:58

εγω παντα ελεγα...ωραιες πολεις και οι 2...καλοι και κακοι ανθρωποι και στις 2...ΜΙΑ καλη ομαδα....στη Θεσσαλονικη!! και ΝΑΙ...ΠΟΛΛΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ σεβονται τον ΠΑΟΚ>να το ξερετε αυτο.
gpaok

Δημοσίευσηαπό thrix » Παρ 16 Ιαν 2009, 17:00

Το θέμα το έχουμε ξεχειλώσει και δεν καταλήγεις πουθενά με τέτοια συζήτηση.
Εγώ παρόλο που γεννήθηκα και μεγάλωσα στη αθήνα και οι γονείς μου από δω κατάγονται δεν την αγαπάω καθόλου και δεν με ενοχλεί καθόλου όταν τη βρίζουν (κι εγώ το ίδιο κάνω στο γήπεδο). Βασικά δεν την θεωρώ πόλη, είναι ένα τέρας στο οποίο βασικά δεν γουστάρω να ζω. Αν μπορούσα να ανέβω Θεσσαλονίκη μόνιμα θα το έκανα αύριο το πρωί.

Για μένα πατρίδα είναι ο ΠΑΟΚ και η πόλη που αγαπάω περισσότερο η Θεσσαλονίκη, επίσης όταν ακούω κανέναν εδώ περά να λέει μαλακίες του απαντάω όπως του αξίζει.

Πάντως Κύριε Παρτίζαν μια και μας χωρίζουν μερικές δεκαετίες όπως φαίνεται σου δίνω μια συμβουλή αν μου επιτρέπεις. Ο Θυμός είναι κακό πράγμα και το μόνο που κάνει είναι να γεννάει περισσότερο θυμό και από την άλλη πλευρά και τότε τα πράγματα ξεφεύγουν. Στο τέλος όλοι χαμένοι βγαίνουν. Θα έλεγα κουλάρισε και σκέψου πριν μιλήσεις.
Εμένα με έχουν βρίσει στη Θεσσαλονίκη (αδέρφια μας) γιατί είναι αθηναίος, τί σημαίνει αυτό ότι πρέπει να θυμώσω και να σταματήσω αν αγαπάω τον ΠΑΟΚ??? Όχι βέβαια
Άβαταρ μέλους
thrix

Δημοσίευσηαπό PAOKfanAthens » Παρ 16 Ιαν 2009, 17:24

thrix έγραψε:.Εγώ παρόλο που γεννήθηκα και μεγάλωσα στη αθήνα και οι γονείς μου από δω κατάγονται δεν την αγαπάω καθόλου και δεν με ενοχλεί καθόλου όταν τη βρίζουν (κι εγώ το ίδιο κάνω στο γήπεδο). Βασικά δεν την θεωρώ πόλη, είναι ένα τέρας στο οποίο βασικά δεν γουστάρω να ζω. Αν μπορούσα να ανέβω Θεσσαλονίκη μόνιμα θα το έκανα αύριο το πρωί.

+1,λες και ησουν εγω...
Στην Ελλάδα υπάρχουν 2 είδη οπαδών,οι ΠΑΟΚτσήδες και οι κρυφοΠΑΟΚτσήδες...
Άβαταρ μέλους
PAOKfanAthens

Δημοσίευσηαπό paok87 » Παρ 16 Ιαν 2009, 17:34

DimisK έγραψε:Πολύ σωστά. Άλλο να λες ένα σύνθημα που βρίζει την Αθήνα και άλλο να τα λενε αυτά κάποιοι σε παοκτσήδικο φόρουμ. Τι να κάνουμε, ο ΠΑΟΚ δεν είναι ομάδα της γειτονιάς, ή της Θεσσαλονίκης μόνο! Στη Σαλονίκη είναι η έδρα του, αλλά η καρδιά του χτυπάει ακόμα και στην Αθήνα! Ρωτήστε εμάς που μένουμε εδώ κάτω να σας πούμε...
Και μάλιστα μακριά από την Σαλονίκη η καρδιά του χτυπάει πιο δυνατά. Όπως οι μετανάστες στη Γερμανία που νοιώθουν πιο Έλληνες, αφού μένουν μακριά από την πατρίδα..

Η καρδιά της ομάδας μας χτυπάει στην Κρήτη, στη Χίο, στη Λέσβο, στη Σάμο, στη Σαμοθράκη, στην Ιο, στη Νάξο, στην Κέρκυρα, στη Ζάκυνθο, στην Τρίπολη, στην Καλαμάτα, στη Ρόδο. ΠΑΝΤΟΥ! Ν' αρχίσουμε τώρα να βρίζουμε την Καλαμάτα επειδή μπορεί να βρεθεί ένας καλαματιανός γαύρος που να βρίζει τον ΠΑΟΚ;

ωραιος! :wink:
paok87

Re: Θεσσαλονικη-Αθηνα, Δυο πολοι η πλασματικο διλημμα ;

Δημοσίευσηαπό novito » Τετ 03 Ιουν 2009, 12:36

Μια διαφορετική προσέγγιση, με χιούμορ απ τον dr.Seeng:
http://drseeng.blogspot.com/2009/05/vs.html

...δε ξέρετε ΣΕ λέω να μιλάτε... :)
Άβαταρ μέλους
novito

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τετ 03 Ιουν 2009, 15:57

Μου άνοιξες την όρεξη ρε μπαγάσα.....

Όντως πρόκειται για πολύ εύστοχο φωτορεπορτάζ.....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK

Δημοσίευσηαπό khaledfreepaok » Τετ 03 Ιουν 2009, 18:10

εγω που μενω αθηνα την σιχαινομαι για απειρους λογους και περα απο ομαδες κτλπ.ειναι αρρωστημενη σε καθε πτυχη της και συγκεντρωνει ολα τα ασχημα χαρακτηριστικα που κουβαλανε ολοι οι ελληνες απο παντου αλλα και τα 2μισι μυρια ξενων.δεν μπορω να την συγκρινω καθολικα με την σαλονικ γιατι δεν εχω ζησει ποτε μονιμα.
παντως η αθηνα εχει να δειξει τις μεγαλυτερες ανωμαλιες που μπορει να βρε κανεις σε πολη οπουδηποτε στον κοσμο.ειναι λειτουργικα απαραδεκτη και ειναι το παγκοσμιο κεντρο διαφθορας και σαπιλας.δεν χρειαζεται να το εξηγησω καν αυτο.οποιος διαφωνει ας ανοιξει το βραδυ την τιβιτσα του να ακουσει ειδησεις.

παντως αυτο που λενε οτι οι αθηναιοι συμπαθουν τον παοκ ειναι περα για περα ακυρο.η αληθεια ειναι οτι οι αθηναιοι συμπαθουν τον μικρουλι συμπαθητικουλι μπαοκ με τον γραφικο κοσμο του που νομιζει οτι σαν λαικο κινημα θα ανατρεψει τα παντα.αυτη την ιδεα εχουν για μας.τον φετινο παοκ τον μισουν ολοι επειδη τους εφαγε κομματι απο την πιτα.γ αυτο θα μας μισουν για παντα απο δω και περα.και κατι πολυ σημαντικο ειναι οτι ολοι οι αθηναιοι προτιμουν να γλυφουν αυτους που φτυνουν παρα να πουν καλή κουβεντα για τον παοκ.χαρακτηριστικα αεκ και βαζελος προτιμουν πρωταθλημα κοκαλη παρα παοκ.αντιστοιχα γαυροι κλπ προτιμουσαν αεκ και βαζελο για τσου λου παρα παοκ.και γενικα οταν εχουν διλημα παοκ η ποκ προτιμουν παντα ποκ και παντα αλληλοστηριζονται.αιωνιοι αντιπαλοι ειναι μονο μ εμας.ολα τα αλλα ειναι για δικη τους εσωτερικη καταναλωση και παντα μα παντα οταν βρισκονται αντιμετωποι μ εμας θα γινονται μια γροθια αυτοι που κατα τ αλλα ειναι ασπονδοι εχθροι.τα κακαλα μου ειναι.
αν θυμαστε παλια οταν κατεβαιναν τα καραβανια μας την πεφτανε στα πουλμαν μας ολοι μαζι αεκ-βαζελος-γκει εναντιον μας.για οσους ξερουν και θυμουνται
ΖΑΡΟΡΑΚΗ ΓΥΡΝΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΑΜΕ
Άβαταρ μέλους
khaledfreepaok

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τετ 03 Ιουν 2009, 19:13

Πολύ σωστά!
Άβαταρ μέλους
DimisK

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 03 Ιουν 2009, 19:15

Και για τον ίδιο λόγο δε θα τους αφήσουμε σε ησυχία..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 04 Ιουν 2009, 13:43

Πυρ κατά βούληση... :) :) :)
Άβαταρ μέλους
DimisK

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Πέμ 04 Ιουν 2009, 13:52

khaledfreepaok έγραψε:εγω που μενω αθηνα την σιχαινομαι για απειρους λογους και περα απο ομαδες κτλπ.ειναι αρρωστημενη σε καθε πτυχη της και συγκεντρωνει ολα τα ασχημα χαρακτηριστικα που κουβαλανε ολοι οι ελληνες απο παντου αλλα και τα 2μισι μυρια ξενων.δεν μπορω να την συγκρινω καθολικα με την σαλονικ γιατι δεν εχω ζησει ποτε μονιμα.
παντως η αθηνα εχει να δειξει τις μεγαλυτερες ανωμαλιες που μπορει να βρε κανεις σε πολη οπουδηποτε στον κοσμο.ειναι λειτουργικα απαραδεκτη και ειναι το παγκοσμιο κεντρο διαφθορας και σαπιλας.δεν χρειαζεται να το εξηγησω καν αυτο.οποιος διαφωνει ας ανοιξει το βραδυ την τιβιτσα του να ακουσει ειδησεις.

παντως αυτο που λενε οτι οι αθηναιοι συμπαθουν τον παοκ ειναι περα για περα ακυρο.η αληθεια ειναι οτι οι αθηναιοι συμπαθουν τον μικρουλι συμπαθητικουλι μπαοκ με τον γραφικο κοσμο του που νομιζει οτι σαν λαικο κινημα θα ανατρεψει τα παντα.αυτη την ιδεα εχουν για μας.τον φετινο παοκ τον μισουν ολοι επειδη τους εφαγε κομματι απο την πιτα.γ αυτο θα μας μισουν για παντα απο δω και περα.και κατι πολυ σημαντικο ειναι οτι ολοι οι αθηναιοι προτιμουν να γλυφουν αυτους που φτυνουν παρα να πουν καλή κουβεντα για τον παοκ.χαρακτηριστικα αεκ και βαζελος προτιμουν πρωταθλημα κοκαλη παρα παοκ.αντιστοιχα γαυροι κλπ προτιμουσαν αεκ και βαζελο για τσου λου παρα παοκ.και γενικα οταν εχουν διλημα παοκ η ποκ προτιμουν παντα ποκ και παντα αλληλοστηριζονται.αιωνιοι αντιπαλοι ειναι μονο μ εμας.ολα τα αλλα ειναι για δικη τους εσωτερικη καταναλωση και παντα μα παντα οταν βρισκονται αντιμετωποι μ εμας θα γινονται μια γροθια αυτοι που κατα τ αλλα ειναι ασπονδοι εχθροι.τα κακαλα μου ειναι.
αν θυμαστε παλια οταν κατεβαιναν τα καραβανια μας την πεφτανε στα πουλμαν μας ολοι μαζι αεκ-βαζελος-γκει εναντιον μας.για οσους ξερουν και θυμουνται

Πέστα ρε μάστορα πέστα.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler