Game Of Thrones (TV series)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 29 Απρ 2016, 17:42

παρεπιπτοντως οποιος διαβαζει βιβλια και θελει να διαβασει βιβλια φαντασιας τυπου LOTR (μακραν το κορυφαιο) NARNIA και GoT πολυ ωραια ειναι και η τετραλογια ΕΡΑΓΚΟΝ (εξαιρετικα βιβλια) και ΤΕΜΕΡΕΡ
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10246
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 17:47

stelyk έγραψε:Το τοπικ να μενει κλειδωμενο απο Δευτερα 00:00 εως Τριτη 00:00, ευχαριστω!
Κατα τα αλλα με την Νταινέρις την Θυελογέννητη του Οίκου Ταργκάριεν, την Πρώτη της Γενιάς της, την Άκαφτη, Βασίλισσα του Μιρίν, Βασίλισσα των Άνταλ και των Ρόιναν και των Πρώτων Ανδρών, Βασίλισσα της Μεγάλης Πράσινης Θάλασσας, Καταλύτρια των Δεσμών, Μητέρα των Δράκων.
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Σαν καλή Missandei παρουσιάζεις τη Βασίλισσά σου, αλλά "έναν" ψήφο δεν τον έβαλες.. :mrgreen:



sn0ufel4 έγραψε:αλλα οχι με το βλαμενο τη σανσα ελεος!!! μας εχουν πρηξει πεντε σεζον με την αρυα και παν και την τυφλωνουν?
επισης τη φαση με μελισανδρη?


Η Sansa μπορεί να μην έχει τα wits, αλλά έχει ένα επίθετο που της εξασφαλίζει καλά κονέ.. Εύχομαι να καταλάβει ότι φέρει βαρύ όνομα και να αρχίσει να φαίνεται αντάξια αυτού! Αφού Bran (κυρίως) & Rickon δεν πολυασχολούνται..
Επίσης, Sansa είναι από τους ελάχιστους στο realm που ξέρουν ότι ο Littlefinger σκότωσε τον Joffrey! Ενδιαφέρουσα πληροφορία, δεδομένου ότι ο Littlefinger έχει τον έλεγχο του Vale (μέσω του χάπατου του Robin)..


Για την Melisandre πιστεύω ότι 2 είναι τα τινά:

α) Έχασε τη πίστη της στον R'hllor (δεν θα μάθω ΠΟΤΕ πώς γράφεται) και τα παράτησε, αφού είδε πρώτα τον Stannis να καταστρέφεται και μετά τον Jon Snow να πεθαίνει, οπότε επανήλθε στην original μορφή της και έπεσε για "ύπνο"...

β) Θυσίασε τα νιάτα της για να δώσει τα χρόνια της στον Jon..




Tolaros έγραψε:Μόνο Λάνιστερ


Τι πρεσβεύετε εσείς, ποια η αρχή σας;; "Hear me roar", σοβαρά τώρα; Τον Χειμώνα μάλλον δεν θα σε ακούω να βρυχάσαι, λιονταράκι...

Επίσης, αλλάξτε τα λόγια σας με "Incest is best", σας πάει γάντι...

Ξεφτιλίζετε τη τιμή του Tywin, δεν έχετε μέλλον, χρωστάτε σε όποιον μιλάει Common Tongue και έχετε το μπασταρδάκι σας να το παίζει Βασιλιάς, με μούφα λάβαρο!



teo4giannitsa έγραψε:Οι Μαρτελικοι τι να πουμε που σαιζον με σαιζον μας κατακρεουργουν όλο και περισσότερο;



Στα βιβλία έμαθα ότι ο Doran δεν έχει την άδοξη κατάληξη που έχει στη σειρά, ότι είναι ένας αντίστοιχος Tywin για το Dorne...
Justice for Elia Martel!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47107
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 29 Απρ 2016, 17:54

Σας έχουμε 6 χρόνια γκόμενες.
Πέρα από την πλάκα όλοι οι Λανιστερ είναι γαμάτοι, ο μπαμπάς, η Σερσι, ο Κινγκσλέιερ κ φυσικά ο Τύριον. Με διαφορά οι πιο ενδιαφεροντες χαρακτήρες, όλες οι άλλες οικογένειες φαντάζουν βαρετές μπροστά τους

ΥΓ. Χαιρετίσματα στο Νεντ :twisted:

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από Tolaros και Παρ 29 Απρ 2016, 17:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5589
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 29 Απρ 2016, 17:55

RoMaN έγραψε:
sn0ufel4 έγραψε:αλλα οχι με το βλαμενο τη σανσα ελεος!!! μας εχουν πρηξει πεντε σεζον με την αρυα και παν και την τυφλωνουν?
επισης τη φαση με μελισανδρη?


Η Sansa μπορεί να μην έχει τα wits, αλλά έχει ένα επίθετο που της εξασφαλίζει καλά κονέ.. Εύχομαι να καταλάβει ότι φέρει βαρύ όνομα και να αρχίσει να φαίνεται αντάξια αυτού! Αφού Bran (κυρίως) & Rickon δεν πολυασχολούνται..
Επίσης, Sansa είναι από τους ελάχιστους στο realm που ξέρουν ότι ο Littlefinger σκότωσε τον Joffrey! Ενδιαφέρουσα πληροφορία, δεδομένου ότι ο Littlefinger έχει τον έλεγχο του Vale (μέσω του χάπατου του Robin)..


Για την Melisandre πιστεύω ότι 2 είναι τα τινά:

α) Έχασε τη πίστη της στον R'hllor (δεν θα μάθω ΠΟΤΕ πώς γράφεται) και τα παράτησε, αφού είδε πρώτα τον Stannis να καταστρέφεται και μετά τον Jon Snow να πεθαίνει, οπότε επανήλθε στην original μορφή της και έπεσε για "ύπνο"...

β) Θυσίασε τα νιάτα της για να δώσει τα χρόνια της στον Jon..



πιστευω οτι οντως η σανσα εχει μαθει πολλα απο πολιτικη απο τον Littlefinger και θα παει μπροστα σε αυτη τη σεζον

Οσο για τη Μελισανδρη να εχασε τη πιστη της στον Ρ"Λορ δε νομιζω...κατι παιζει με το μπουκαλακι που αφησε και οχι με το περιδαιρεο παντως γιατι σε μια γυμνη σκηνη δε το φορουσε....εκτος και αν η γυναικα του Στανις την εβλεπε οπως ηταν κ απλως δεν μας την παρουσιαζαν....μπερδεμα αλλα πιστευω θα μαθουμε τη δευτερα :roll:
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10246
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 18:02

Για το περιδέραιο κι αυτά δεν ξέρω, είναι ξέρω 'γώ 500 χρονών μάγισσα, μπορεί να κάνει τα δικά της και χωρίς αυτό..πάντως πριν το βγάλει, αν δεις καλά, λαμπυρίζει η κοτρώνα...





Tolaros έγραψε:Σας έχουμε 6 χρόνια γκόμενες.
Πέρα από την πλάκα όλοι οι Λανιστερ είναι γαμάτοι, ο μπαμπάς, η Σερσι, ο Κινγκσλέιερ κ φυσικά ο Τύριον. Με διαφορά οι πιο ενδιαφεροντες χαρακτήρες, όλες οι άλλες οικογένειες φαντάζουν βαρετές μπροστά τους

ΥΓ. Χαιρετίσματα στο Νεντ :twisted:

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


The Iron Bank of Braavos sends its regards.

Ο μπαμπάς ήταν όντως γαμάτος, αλλά πήγε από χέσιμο, να 'ναι καλά ο Tyrion.

Η Cersei είναι ηλίθια, την κάνει ό,τι θέλει ο Baelish με την Olenna κι αυτή νομίζει ότι έχει τον έλεγχο. Ο Jaime ούτε κρύο, ούτε ζέστη.. Διάδοχος του πατέρα του δεν είναι πάντως. Highlight της ζωής του, η δολοφονία του Mad King Aerys...

Στον Tyrion εύχομαι να καταστρέψει το σόι του το συντομότερο!






Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47107
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 29 Απρ 2016, 18:14

wtf!

τωρα που το ξαναειδα (την πρωτη φορα κοιτουσα αλλου :lol: ) οντως λαμπυριζει το φυλαχτο!


@Tolaros Τον μπαμπα σας τον λεγαν Rob
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10246
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό stelyk » Παρ 29 Απρ 2016, 18:16

RoMaN έγραψε:
stelyk έγραψε:Το τοπικ να μενει κλειδωμενο απο Δευτερα 00:00 εως Τριτη 00:00, ευχαριστω!
Κατα τα αλλα με την Νταινέρις την Θυελογέννητη του Οίκου Ταργκάριεν, την Πρώτη της Γενιάς της, την Άκαφτη, Βασίλισσα του Μιρίν, Βασίλισσα των Άνταλ και των Ρόιναν και των Πρώτων Ανδρών, Βασίλισσα της Μεγάλης Πράσινης Θάλασσας, Καταλύτρια των Δεσμών, Μητέρα των Δράκων.
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Σαν καλή Missandei παρουσιάζεις τη Βασίλισσά σου, αλλά "έναν" ψήφο δεν τον έβαλες.. :mrgreen:


Καταλαθος πατησα Stark :mrgreen:
Αλλα εχει την ψηφο της καρδιας μου η Βασιλισσα μας! :lol:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό dim72 » Παρ 29 Απρ 2016, 18:50

Οι Λάνιστερ ειναι οι γαυροι της σειρας! Μέσα στους γαυρους θα βρεις και εναν να πατε για καμμια ρετσινα γιατι κατα τα αλλα ειναι καλο παιδι, ακριβως οπως ο Τυριον. THE NORTH REMEMBERS (δεν μας αφησαν κανεναν ζωντανο)!
Τίποτα δεν είναι αδύνατο όταν βάζεις άλλους να το κάνουν!
Άβαταρ μέλους
dim72
 
Δημοσιεύσεις: 647
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:10

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Yupis » Παρ 29 Απρ 2016, 19:39

Χαχαχαχα να κάνουμε και κάνα poll για το καλύτερο γκομενάκι της σειράς :lol:
Άβαταρ μέλους
Yupis
 
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: Τρί 23 Ιουν 2015, 04:55
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 29 Απρ 2016, 19:58

Μαρτζορι και Υγκριτ :oops:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 29 Απρ 2016, 20:09

Δεν πάτε καλά...οχι...
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 29 Απρ 2016, 20:28

PAOK_Antarctica έγραψε:Μαρτζορι και Υγκριτ :oops:


Απειρα ++++++


Θα προσθεσω επισης τη μια απο τις sand snakes (αυτη που ηταν στο κελι με τον μπρον!) :shock:
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10246
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Yupis » Παρ 29 Απρ 2016, 21:07

Εγώ την Ρος δεν την ξεχνάω με τίποτα πάντως!
Άβαταρ μέλους
Yupis
 
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: Τρί 23 Ιουν 2015, 04:55
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 21:26

Thank the Gods for Ros and her tits!

Αλλά η Margaery είναι ΓΥΝΑΙΚΑ με ΚΛΑΣΗ.

Θα γίνει poll, αφού κλείσει αυτό.. Αν θέλετε κάθε τόσο κάνουμε polls! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47107
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 29 Απρ 2016, 22:20

Δεν ξέρω τι κόλλημα έχετε με τους Σταρκ, εντάξει αδικηθηξαν αλλά μπουχου κλαψ κλαψ, τυρανεια είχανε, συνέχεια κάποιος τρώει το κεφάλι του. Κατά τα άλλα βαρετοι κ ηλιθιοι (ειδικά ο Ρομπ που έχασε μια συμμαχία κ τον πόλεμο γιατί του καυλωσε αλλιώς. Σόρι τα θέλε κ τα παθε που έλεγε κ ο Γκουσγκουνης).
Δηλαδή άμα είχατε επιλογή θα μένατε στο Βορρά κ στο Γουιντερφελ?? Σιγά το σκατότοπο με τους απλυτους βαρβαρους κ το χιόνι 11 μήνες το χρόνο. Χίλιες φορές οι Μαρτελ.
Μέχρι να πεθανει ο μπαμπα-Λανιστερ ήταν οι κατάλληλοι για το θρόνο. Τώρα δεν ξέρω τι θέλω, μάλλον Νταϊνέρις

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5589
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινηματογράφος-βίντεος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες