Game Of Thrones (TV series)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Αύγ 2017, 07:19

Lol στο review μου (έγραψα το 80%, θα ανέβει απόψε) έγραψα και εγώ τη φράση "plot armor"!! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47107
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό panta » Τρί 22 Αύγ 2017, 07:31

την πάτησα, υπέθεσα πως για να άνοιξε το τόπικ διέρρευσε το τελευταίο επεισόδιο :evil:
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4061
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Indio » Τρί 22 Αύγ 2017, 08:07

Εγω αυτο που θα ηθελα να δω αλλα αμφιβαλλω οτι θα γινει πλεον με την κατευθυνση που εχει παρει η σειρα,ειναι ενα επεισοδιο αφιερωμενο στα origins του night king,που ειναι μακραν η πιο μυστηριωδες και (γι αυτο) ενδιαφερουσα παρουσια στο GOT αυτη τη στιγμη....
Δικέφαλε μεγάλωσα και άλλαξαν πολλά...
Άβαταρ μέλους
Indio
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 23:13
Τοποθεσία: (Κωλο)Αθηνα

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 22 Αύγ 2017, 09:15

Πολύ κακό αυτό που έχουν κάνει με το πέρασμα του χρόνου.. Τηλεμεταφέρονται πια λες και πάνε από δωμάτιο σε δωμάτιο.

Βέβαια έχουν μείνει μετρημένοι χαρακτήρες στην σειρά, οπότε δεν μπορούν να τους σκοτώνουν με τον ίδιο τρόπο.

Επίσης όλα τα leaks και τα spoilers που κυκλοφορούν έχουν κάνει την εξέλιξη της σειράς γνωστή στο 95% του κόσμου, οπότε δεν έχει πλέον το ίδιο feeling.

Παρόλα αυτά, η σειρά παραμένει επική.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τρί 22 Αύγ 2017, 09:21

Indio έγραψε:Εγω αυτο που θα ηθελα να δω αλλα αμφιβαλλω οτι θα γινει πλεον με την κατευθυνση που εχει παρει η σειρα,ειναι ενα επεισοδιο αφιερωμενο στα origins του night king,που ειναι μακραν η πιο μυστηριωδες και (γι αυτο) ενδιαφερουσα παρουσια στο GOT αυτη τη στιγμη....


Υπάρχουν fan theories που λένε ότι ο Bran είναι ο Night King.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6284
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τρί 22 Αύγ 2017, 09:39

Πλέον το μόνο ενδιαφέρον στη σειρά είναι η μάχη των δράκων, εφόσον υπάρξει τέτοια, όπως και το ποιος τελικά, και αν κάποιος, καθίσει σε αυτό το γ@μημ'ενο θρόνο....
Όλα τα άλλα έχουν γίνει με χολυγουντιανό τρόπο προβλέψιμα και δεν φταίνε τα spoilers!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Τρί 22 Αύγ 2017, 11:21

Παιδιά, μεταφορικά ή κατά κυριολεξία (twimc), ζητώ ειλικρινά συγνώμη. Πραγματικά.
Δεν ήταν, σε καμία των περιπτώσεων, πρόθεσή μου να σας προσβάλλω προσωπικά ή να σας διαταράξω τηλεοπτικά. Απλώς σχημάτισα λάθος εντύπωση για το περιεχόμενο του topic. Και εξηγούμαι καθαρά και έντιμα απέναντί σας.

Όντας μανιώδης ακόλουθος της σειράς, λεπτομερής αναγνώστης-μελετητής των βιβλίων της και συλλέκτης των dvd των σεζόν που έχουν κυκλοφορήσει (για συνεδρίες παρέας με κρίσεις και συζητήσεις επί επαναληπτικών προβολών), όντας κυρίως ενεργό μέλος διαδικτυακών ομάδων, όπου συζητάμε και αναλύουμε εκδοχές, θέλοντας να βρίσκουμε και να αποκαλύπτουμε εξελίξεις, πριν μεταδοθούν τηλεοπτικά και κατόπιν απολαμβάνοντας τη σκηνοθετική και φωτογραφική/κινηματογραφική προσέγγιση περιστατικών και εικόνων, που ήδη ξέρουμε ότι θα συμβούν, θεώρησα ότι κάτι τέτοιο θα ίσχυε και για το topic του paokmania.gr. ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ και ΠΑΡΑΛΕΙΨΗ που δεν έβαλα προειδοποίηση. Το ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ειλικρινά, απέναντι σε όλους σας.

Όμως διαβάστε και αυτό. Ότι προφανώς και έγραψα, σκεπτόμενος πως εάν λειτουργούσα κατά παράβαση όρων και κανονισμών, θα με «έκοβε» ο έλεγχος του mod, επί του συγκεκριμένου, χωρίς με αυτό να επιρρίπτω μομφή (ουδόλως) στο πρόσωπο που είναι επιφορτισμένο με την «ορθότητα» των αναρτήσεων, πριν αυτές βγουν στον διαδικτυακό αέρα. Αυτό δεν το λέω καταγγελτικά, ούτε ως άλλοθι. Απλώς το καταθέτω. Ούτε θα σας ψέξω, που την παράμετρο αυτή, την προσπεράσατε τόσο εύκολα, ενώ εμένα πέσατε να με φάτε.
Θα το προσπεράσω όμως κι εγώ (όπως θα προσπεράσω και δεν θα ασχοληθώ με κάποιες άκαιρες -και στα όρια του ανόητου- ειρωνείες ορισμένων, που σε μεγάλο βαθμό τις κατανοώ για άλλους λόγους). Ούτε θα σας κατατάξω σε απλά «τηλεθεατόπουλα» του GoT, ούτε βεβαίως θα σας χαρακτηρίσω fans του “γλυκού νερού”, εφ όσον δεν έχετε την ίδια οπτική που εγώ έχω για τη σειρά. Όλα αυτά ανήκουν στην κατηγορία του «περί ορέξεως κολοκυθόπιτα…».

ΕΠΙΛΟΓΟΣ προς άπαντες: Για να μη το κουράζουμε, ελπίζω μετά από αυτό, να καταλάβατε ότι δεν είχα ούτε έχω «κακές» προθέσεις απέναντί σας και δεν έκανα τίποτε από πρόθεση για να σας «βλάψω» τηλεοπτικά. Συγνώμη για μια ακόμη φορά.
ΕΡΩΤΗΜΑ προς αρμόδιους: Τελικώς, μπορώ να αναρτώ «πληροφορίες» (aka spoilers), αφού πρώτα ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ ΕΥΚΡΙΝΩΣ, με στόχο να γίνονται αυτές, αντικείμενο συζήτησης ,από άλλους συμφορμίτες αντίστοιχων προθέσεων;

ΠΡΟΤΑΣΗ: Εάν η απάντηση είναι ΟΧΙ και με βάση την εξαιρετική δημοφιλία οποιασδήποτε οπτικής και παραμέτρου της σειράς, μήπως πρέπει να ανοιχτεί ένα άλλο topic, όπου θα δημοσιεύονται και spoilers, χωρίς να παραβιάζεται η τηλεοπτική «αγνότητα» όσων θέλουν να μείνουν μακριά από τέτοιους (κατά την άποψή τους) «τηλεοπτικούς βιασμούς». Κάτι τέτοιο θα είχε ενδιαφέρον για πολλούς (ακόμη και ως «αμαρτία» για κάποιους άλλους) καθώς ήδη γνωρίζουμε σχεδόν όλα, όχι μόνον για τα όσα θα συμβούν στο φινάλε της σαιζόν αλλά και τα όσα θα ακολουθήσουν, σε σχέση με την κατάληξη των πρωταγωνιστών, τα βασίλεια, τους λαούς, τα ζώα, τα «πλάσματα», τα «κτίσματα» κλπ. Είναι γνωστό άλλωστε, ως… ψίθυρος, ότι η ίδια η ΗΒΟ, οι ηθοποιοί και οι συντελεστές ακόμη και ο ίδιος ο Μάρτιν, διαρρέουν τέτοιες πληροφορίες, χάριν της θεαματικότητας και των συζητήσεων. Γιατί όχι κι εμείς, να μη μπούμε σε κάτι παρόμοιο; Τόσα και τόσα «άλλα» περιέχει το forum, πόσο μάλλον για κάτι τόσο ενδιαφέρον…
Με εκτίμηση
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1649
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 22 Αύγ 2017, 15:26

aye, θα μπορουσες να "παίξεις" με το size των γραμμάτων. παραδειγμα:


SPOILER ALERT


Μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29936
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό nothu » Τρί 22 Αύγ 2017, 16:49

Καλα στο tapatalk δεν εχει νοημα το μεγεθος (των γραμματων). :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5028
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τρί 22 Αύγ 2017, 17:20

Εμένα θα μου άρεσε τοπικ με spoilers και συζήτηση!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Αύγ 2017, 17:29

Aye, σε παραπέμπω στο πρώτο ποστ του topic.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47107
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Τρί 22 Αύγ 2017, 18:02

Ασε τις παραπομπες και περιμενουμε με αγωνια το σεντονακι σου....
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό denyparxeisalio » Τρί 22 Αύγ 2017, 18:35

εμ γι' αυτό μπαίνουμε στο συγκεκριμένο ποστ.
αίντα Ρόμαν βάρα
:nairepaok:
Proud member of Paokmania forum
Άβαταρ μέλους
denyparxeisalio
 
Δημοσιεύσεις: 1459
Εγγραφή: Παρ 02 Ιαν 2015, 21:27
Τοποθεσία: 7hills

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Αύγ 2017, 21:54

Beyond The Wall

ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ SPOILERS ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΟ 6ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΗΣ ΣΕΖΟΝ!!





Ωραία μπαλίτσα από τον Alan Taylor τον σκηνοθέτη, που κάνει το ωραίο πλάνο με τον τραπεζοχάρτη του Dragonstone για να μας πάει στον Βορρά..ξεκινώντας από το Vale (τη Κοιλάδα), μέχρι το
Eastwatch By The Sea... Ενδιαφέρον στοιχείο οι φλόγες που διακρίνονται από το τζάκι πίσω, ουσιαστικά πάνω από το Τείχος...



Τελικά μούφα η τελευταία σκηνή του προηγούμενου επεισοδίου, που σηκώθηκε η πύλη και ο καιρός θύμιζε τη καρδιά της πρώην μου...τώρα ο καιρός θυμίζει ένα χαλαρό πρωινό στον Καναδά.


Κουβεντούλες, κουβεντούλες, ο Tormund σωστά θυμίζει στον King Jon πως έχει περάσει υπερβολικά πολύ καιρό με τους wildlings και δεν γονατίζει πλέον σε κανέναν (βέβαια, στον King Stannis μια χαρά γονάτισε)..


Αναμενόμενη σκηνή που ο King Jon παραδίδει το σπαθί των Mormonts στον Jorah, αλλά ο Jorah σαν γνήσιος Βόρειος το αρνείται. Εύγε ρε, τέτοιο κιμπαριλίκι εκεί στον νότο, ούτε στον ύπνο σας.




Πάμε στη Θεσσαλον..στο Winterfell:

- Α ρε Sansa, θυμάσαι που ήμασταν μικρές και μας έβλεπε ο μπαμπάς;
- Ναι, α ρε μπαμπά...
- Εσύ τον σκότωσες!
- Τι;!
- Άσε βρε τώρα βρε...
- Με ανάγκασαν!
- Φέρτε με μαντήλι να κλάψω!
- Δεν ξέρεις τι πέρασα εγώ...
- Εγώ έκανα χιλιόμετρα ρε!
- Κι εμένα με πήγαιναν γαμιώντας, ρώτα τον Bran!
- Στο Βόρειο τριχωτό μουνάκι μου!
- Ξέρεις ποια είμαι εγώ;;;; Εμένα που με βλέπεις, έφερα τον στρατό από τη Κοιλάδα!
- Ξέρεις ποια είμαι εγώ;
- Ποια;
- Καμιά, 0-0.
- Ε;
- Essos! Σακουλέψου την, γιατί θα μάθει ο ντουνιάς τι έκανες...




Και στη πεζοπορία μέχρι τους νεκρούς:

(Tormund - Hound, πρώτος μιλάει ο Tormund):

- Τι με κοιτάζεις με μάτια που καίνε;
- Τι θες;
- Τι έπαθες, όμορφο καμμένο αγόρι;
- Τι θες;!
- Βγάλ'το από μέσα σου, τι σε βασανίζει;
- Άντε γαμήσου!
- Αχ, μακάρι...
- Γαμάς ρε μαλάκα;
- Όχι, αλλά θέλω...μια πανέμορφη ψηλή που κάνει 50 χρόνια γυμναστήριο! <3
- Α, τη ξέρω..
- Την ξέρεις;;;;;;;;;;;; Σε είπε τίποτα για 'μένα;;;;;;;;
- Όχι.
- Αχ, με θέλει, θα τη πάρω με παπά και με κουμπάρο!




Ενδιαφέρον διάλογος TL14 - Queen Daenerys..αρχικά για τους ήρωες, τη συνάντηση στη μπρωτεύουσα...

- Το Σάββατο έχουμε κανονίσει τη συνάντηση με τη Cersei...
- Τι ώρα;
- Ε μετά το μεσημεριανό είπαμε με τον Jaime.
- Το μεσημέρι έχει Χάρη Ρώμα στον ΑΝΤ1, ξέρεις ότι δεν μπορώ!
- Ε αλλιώς μόνο βράδυ μπορούμε..
- Βράδυ διαβάζω βιβλίο, τις Ιστορίες του Sir Duncan The Tall!
- Άρα μετά το μεσημέρι, έτσι κι αλλιώς τα έχεις δει...
- Γιατί τόση πρεμούρα να γίνει η συνάντηση μεσημέρι, ψηλέ μου;
- Ε να...
- Πες το..
- Μεσημέρι παίρνεις τα χάπια σου...
- Ποια χάπια μου;
- Σε ρίχνουμε κρυφά χάπι στο χυμό σου...
- Τι χάπι;
- Τίποτα...
- Λέγε μωρή τριχόμπαλα μησουγαμ...
- Χάπια για τα νεύρα!
- Νεύρα;!
- Ναι...
- Εγώ;;;;
- Ναι, Βασίλισσά μου...
- Άσε τα "Βασίλισσά μου" μωρή μισοριξιά! Αν ξαναπείς ότι έχω νεύρα, θα βάλω τον Drogon να σε γαμήσει!
- Βασίλισσ..
- ΘΑ ΣΕ ΚΑΨΩ ΖΩΝΤΑΝΟ ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΑ ΠΡΟΔΟΤΗ!!
- Συγγνώμη Βασίλισσά μου... Αλλά το Σάββατο πρέπει να είσαι ήρεμη...
- Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΦΥΓΙΑΠΟΔΩ!!!!
- ....




Τη φάση με την αρκούδα δεν τη σχολιάζω καν. O Grenn και άλλα 5 άτομα σκότωσαν κοτζάμ γίγαντα στο Castle Black, αλλά 7 άτομα δεν κατάφεραν να ξεπαστρέψουν μια αρκούδα;;
Ενδιαφέρον που ο Jorah του Οίκου Mormont (με έμβλημα την αρκούδα) σκοτώνει την αρκούδα με μια μαχαιριά! Το μαχαίρι ήταν από dragonglass;;

O DiCaprio, πάντως θα είχε σκοτώσει πιο εύκολα την αρκούδα (Revenant).



Στο Winterfell η Sansa πάει να κλαφτεί στον τελευταίο άνθρωπο που έπρεπε να κλαφτεί (ντεμέκ δεν τον εμπιστεύεται...) και του λέει ότι έχουν 20.000 άτομα στρατό! Στο Π.Α.Ο.Κ. - γαύρος στη Τούμπα έχει 30.000, αλλά αυτοί έχουν μόνο 20.000;;;; Και σε έναν κόσμο χωρίς αντισύλληψη...
Βέβαια, είχαν πολλούς πολέμους..
Ο Littlefinger στο τέλος τι της είπε πρακτικά;; Να κάνει κακό στην Arya;;;; Και η Sansa κάθεται και τον ακούει;;

Υποψιάζομαι ότι αυτός δεν ήταν ο Littlefinger, αλλά η Arya.



Σε ένα στενάκι, οι δικοί μας κάνουν πούστικο πέσιμο στους White Walkers, οι οποίοι όμως δεν είναι ΠΑΟΚτσήδες και τις τρώνε κανονικά. Ο King Jon και το παρεάκι πιάνουν όμηρο έναν νεκρό, αλλά τελικά τους την πέφτουν εκατοντάδες νεκροί!

Τότε ο King Jon αποφασίζει να στείλει τον Gendry να τρέξει στο Eastwatch, να στείλει κοράκι στη Daenerys, να καβαλήσει η Daenerys κανέναν δράκο και να φτάσει εκεί που είναι αυτοί και να τους σώσει. Καλύτερα να την έπαιρνε τηλέφωνο, πάνω-κάτω την ίδια ώρα θα χρειαζόταν.

Το παρεάκι περικυκλώνεται από τους νεκρούς που κάθονται και κοιτάνε, ενώ ο Gendry Φειδιππίδης φτάνει στο Eastwatch και τους λέει "Δε νικήκαμεν".



Οι ώρες έγιναν μέρες και οι μέρες έγιναν εβδομάδες, αλλά όοοοοοοοοολοι περιμένουν υπομονετικά μέσα στο κρύο, μήπως αλλάξει κάτι. Και λέω ότι περνάει τόσος καιρός, επειδή ο Gendry Φειδιππίδης έκανε σίγουρα κάποιες μέρες να φτάσει στο Eastwatch, το κοράκι θέλει επίσης πολύ καιρό να φτάσει στο Dragonstone και η Daenerys με τους δράκους ας πούμε μια μέρα για να φτάσει πέρα από το Τείχος.
Πέθανε και ο Thoros από το κρύο (και τη δαγκωματιά από την αρκούδα), του έκαναν και μια πρόχειρη κηδεία, όλα κομπλέ. Ησυχία, τάξη και ασφάλεια.


Εν τω μεταξύ, η Sansa έστειλε τη Brienne στη μπρωτεύουσα...επί σκοπού, μετά τις σπόντες του Littlefinger νωρίτερα...




Με σχεδόν κωμικό τρόπο (γιατί έπρεπε), ξεσπάει σύρραξη και γίνεται πανικός, καναδυό σκοτώνονται, στον Tormund ορμάνε 4-5 νεκροί, αλλά τη γλιτώνει επειδή φοράει plot armor και εκεί που όλα φαίνεται ότι θα πάνε σκατά...
σκάει η Daenerys με τους 3 δράκους και αρχίζει να ψεκάζει φωτιά παντού!


Ο King Jon, σαν σωστός ηγέτης, επιλέγει να ανέβει τελευταίος στον Drogon για να σωθούν πρώτα οι άλλοι, ενώ σκοτώνει μερικούς νεκρούς, για να κερδίσουν χρόνο οι υπόλοιποι...
Στο μεταξύ, ο Night King δεν χάνει ευκαιρία και πάει για το χρυσό μετάλλιο στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του Westeros, στο ακόντιο. Σκοτώνει τον Viserion, πρώτη προσπάθεια επιτυχής, ενός λεπτού σιγή για τον Viserion, που τη σέβονται και οι νεκροί.


Ο King Jon κοιτάει τον Night's King σε φάση "WTF man?!" και ο άλλος τον κοιτάει με βλέμμα ψυχρό σε στυλ "Τι, θα κόλωνα νομίζεις;" και πάει για 2η βολή. Ο King Jon φωνάζει να φύγουν οι άλλοι, ο Night's King πιάνει το 2ο ακόντιο, 2η προσπάθεια άκυρη, αλλά μετράει η πρώτη που είναι personal best και season best και πάει για χρυσό.
Ο King Jon πέφτει στο νερό, αλλά δεν είναι DiCaprio (στον Τιτανικό, όχι στο Revenant) και ξέρουμε από πριν ότι θα γλιτώσει.


Σηκώνει ο King Jon το σπαθί, του τη σκάνε καμιά 500 wights και εμφανίζεται ο Uncle Ben και θυσιάζεται για να τον σώσει...το επόμενο reunion οποιασδήποτε οικογένειας, μπορεί να είναι σε φάση περαστικοί στο δρόμο...


Σώζεται ο King Jon, φτάνει στο Eastwatch με το σούπερ πανγρήγορο άλογο του Uncle Ben, τον βάζουν στο βαπόρι και η Queen Daenerys βλέπει ότι όντως έχει φάει μαχαίρι στη καρδιά...



Ξανά στο Winterfell, η Arya κάνει bullying (ΓΙΑΤΙ;; ΤΙ ΣΚΟΠΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΑΥΤΟ;;;; ΑΔΕΛΦΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;;; ) στη Sansa, επί της ουσίας την απειλεί και την κάνει να κατουρηθεί λίγο πάνω της...
"Εγώ έχω μάθει Kung-fujitsu από κάτι μοναχούς στο Θιβέτ, μάζευε λόια σου μη μαζεύεις δόντια σου!"



Ξανά στο βαπόρι, η Queen Daenerys τα λέει με τον King Jon, που λυπάται για τον Viserion, αλλά η Queen Daenerys δεν μετανιώνει τίποτα. Θα πολεμήσει μαζί του τον Night's King, ο King Jon την αποδέχεται ως Βασιλέσσα του και όλα καλά.


Πάμε τώρα στη μπρωτεύουσα να πείσουμε τη πουτάνα τη Cersei.


Α, στον Βορρά ο Night's King απέκτησε άσσο στο μανίκι του....όχι τον Κόνιαρη, όχι άσσο μπαστούνι...


Εικόνα











Στην trailerάρα αυτή βλέπουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τον Theon που κανείς δεν ξέρει πού στον πούτ....πού ήταν τόσο καιρό!

Για πρώτη φορά τους βλέπουμε ΟΛΟΥΣ στο ίδιο μέρος, στη μπρωτεύουσα! Ο Podrick, o Davos, οι Dothraki, ο Tyrion, ο Jaime, ο Sandror Clegane με τον αδερφό του, η Brienne, όλοι!

Ο King Jon είναι επίσης εκεί, όπως και η Queen Daenerys με τον Drogon και τον Rhaegal... Και το meeting γίνεται στο Dragon Pit της μπρωτεύουσας. Εκεί - επί Targaryen - ήταν το μέρος που την άραζαν οι δράκοι..φυσικά, μετά τον θάνατο των τελευταίων δράκων και την επανάσταση (πιο μετά) του Robert, το μέρος έγινε σαν το ολυμπιακό χωριό.

Και αρχίζει το μεγάλο ψηστήρι.



Fun fact: η μπρωτεύουσα λέγεται King's Landing επειδή ο Aegon The Conqueror, ο πρώτος Targaryen που έφτασε στο Westeros και ξεκίνησε τη δυναστεία των Targaryen με τους 3 δράκους του, προσγειώθηκε (landing) στο σημείο που βρίσκεται η μπρωτεύουσα. Το σημείο που προσγειώθηκε ο Aegon, καβάλα στον Balerion, ονομάστηκε King's Landing (η προσγείωση του Βασιλιά). Τώρα, θα έχουμε τη προσγείωση μιας καινούριας Targaryen, με δύο δράκους όμως, που ήρθε από το Essos να φορέσει το στέμμα. Οπότε...Queen's Landing;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47107
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό PAOKpanta » Τρί 22 Αύγ 2017, 22:14

καταπληκτικος ρε φιλε

αμα και ο ΠΑΟΚ επαιζε ετσι μπαλα (με τοσο μερακι, παθος και διαθεση) θα ημασταν ολοι ευτυχισμενοι στη ζωη μας
μεγαλε ΠΑΟΚ η δυναμη σου ειμαστε εμεις οι οπαδοι σου
Άβαταρ μέλους
PAOKpanta
 
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιουν 2010, 13:27

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινηματογράφος-βίντεος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες