Game Of Thrones (TV series)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Δευτ 04 Σεπ 2017, 20:58



The Athenian – ‘Ασε τους Ντοθράκι


Αυτή η Νταινερυς μου χει πάρει το μυαλό
απ την οθόνη μέσα προσπαθω να την αγγίξω
με μαγνητίζουνε τα μάτια της δυο
πως να την βρώ να της μιλήσω

Αυτή η Νταινερυς μου χει πάρει την καρδιά
βλέπω ξανθιά στο δρόμο και νομίζω πως της μοιάζει
Αλλά τη γλύκα της δεν έχει αλλη καμια
μ αυτό το βλέμμα εγώ εχω θέμα


Ασε τους Ντοθρακι
και έλα στο μπαράκι να τα πιούμε αγκαλιά
παρε και τους δράκους
και στη μπάρα βαλτους να σερβίρουνε φωτιά


Μέχρι το Γούεστερος θα φτάσω να σε βρώ
και για το θρόνο που σου ανήκει εγώ θα πολεμήσω
δε τα φοβαμαι τα σπαθιά και τον εχθρό
για σενα εγώ θα τους νικήσω

Εσυ Καλήσι μου χεις πάρει την καρδιά
και στη δική μου τη ζωή τον πρώτο ρόλο παίζεις
Κι αυτή τη γλύκα σου δεν έχει αλλη καμια
μ αυτό το βλέμμα εγώ εχω θέμα
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1647
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Δευτ 04 Σεπ 2017, 22:06

:lol: :lol: μα ποσο θεοι ρε φιλε??

Ο αλλος στα σχολια κατω απο το τραγουδι στο youtube γραφει "9 Λαννιστερ πατησαν deslike" :lol: :lol:

Edit: Λες να "εισχωρησει" στη λιστα των αδιστακτων και ο Τυριον?

Τι συζητησε αραγε με τη Σερσει και δηθεν την επεισε να συμμαχησει με τους υπολοιπους?Επισης αν θυμαμαι καλα σε καποια φαση της συζητησης του με τη Σερσει της λεει οτι παντα επιδιωκει το καλο της οικογενειας τους. Μηπως τα κανανε πλακακια?
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τρί 05 Σεπ 2017, 01:35

Πολυ πιθανον! Για αυτο αλλωστε μας δειχνει και τη σκηνη με τον Τυριον στεναχωρημενο την ωρα που ο Τζον καλοπερναει. Πιστευω εταξε στην αδερφη του τον θρονο ( για τον αγγενητο γιο της; ) μολις η Νταενερυς πεθανει αφου δε μπορει η ιδια να κανει παιδια(οπως μας λεει, πιστευω εν τελει θα κανει)
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3490
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 06:17

Game of Thrones: Η έβδομη σεζόν σε...κόμικ !!!
Καθώς τελούμε σε αναμονή, ενός review απο τον Ζαντός, ίσως μπορείτε να "λυσάξετε" κάπως για την αναμονή σας, μέσω ενός comic της σαιζόν που προβλήθηκε. Οι κομίστες των woodenplankstudios, έδωσαν στη δημοσιότητα όλα τα στριπ από το χιουμοριστικό κόμικ τους, με το οποίο "σχολιάζουν" τα πιο πρόσφατα επεισόδια που είδαμε, ένα προς ένα. Μπορείτε να το δείτε στο παρακάτω link
http://woodenplankstudios.com/comics/wooden-morghulis/
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1647
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:55

Τρομερό το τραγούδι Aye4!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Η πουλενάρα μου ο Τύριον (και μυαλωμένος, και παλικάρι όσο τον παίρνει, και γουστάρει πιοτί-νιμου), όντως γιατί χαλάστηκε με τη φάση Χιόνη-Ντάνυ; Δε θέλω καψούρες με την οξιζενέ ξανθιά αγορίνα μου. Δε θα γίνεις περίγελως σαν τον Τζόρα, ενώ σε περιμένει η βασίλισσά σου η Σανσάρα στο Βορρά!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6100
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 10:11

tolis01 έγραψε: Η πουλενάρα μου ο Τύριον (και μυαλωμένος, και παλικάρι όσο τον παίρνει, και γουστάρει πιοτί-νιμου), όντως γιατί χαλάστηκε με τη φάση Χιόνη-Ντάνυ; Δε θέλω καψούρες με την οξιζενέ ξανθιά αγορίνα μου. Δε θα γίνεις περίγελως σαν τον Τζόρα, ενώ σε περιμένει η βασίλισσά σου η Σανσάρα στο Βορρά!


Tolis01 κι εγώ με Τύριον είμαι, ακριβώς και για τους λόγους που προενέφερες. Ο τυπάς είναι προικισμένος (aka "βγαλμένο χέρι") και τα όσα αφήνεις να υπονοήσουμε για τυχόν αδυσώπητο "ιδρωκόπημά" του, με τη... Σανσάρα - (κι εδώ συμφωνούμε, μα τι... ματάρες !!!), μας εξάπτει φαντασιώσεις.
:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1647
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 05 Σεπ 2017, 20:56

Απόψε ίσως ανέβει το πρώτο part.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Τρί 05 Σεπ 2017, 21:16

Hermann έγραψε:Πολυ πιθανον! Για αυτο αλλωστε μας δειχνει και τη σκηνη με τον Τυριον στεναχωρημενο την ωρα που ο Τζον καλοπερναει. Πιστευω εταξε στην αδερφη του τον θρονο ( για τον αγγενητο γιο της; ) μολις η Νταενερυς πεθανει αφου δε μπορει η ιδια να κανει παιδια(οπως μας λεει, πιστευω εν τελει θα κανει)

ενδιαφερουσα σκεψη.. εχεις καποια θεωρια για το πως θα μπορεσει να κανει παιδι;
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τρί 05 Σεπ 2017, 22:12

Απλώς περιμένω να υπάρξει κάποια συνέχεια μετά από αυτήν, εφόσον κατακτήσει το θρόνο. Και πιστεύω ότι ο Τζον με όλα αυτά τα ανεξήγητα που γίνονται μαζί του (όπως το ότι αναστήθηκε) θα την αφήσει έγκυο. Αυτά, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι ο Μάρτιν είχε πει ότι το τέλος θα ΄ναι γλυκόπικρο(άρα περιμένουμε κάτι καλό και κακό) οδηγούν τη σκέψη μου στο ότι η Νταενέρυς θα πεθάνει(;) στη γέννα και θα βασιλέψει ο Τζον!?
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3490
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό paok 4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 23:33

Hermann έγραψε:Απλώς περιμένω να υπάρξει κάποια συνέχεια μετά από αυτήν, εφόσον κατακτήσει το θρόνο. Και πιστεύω ότι ο Τζον με όλα αυτά τα ανεξήγητα που γίνονται μαζί του (όπως το ότι αναστήθηκε) θα την αφήσει έγκυο. Αυτά, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι ο Μάρτιν είχε πει ότι το τέλος θα ΄ναι γλυκόπικρο(άρα περιμένουμε κάτι καλό και κακό) οδηγούν τη σκέψη μου στο ότι η Νταενέρυς θα πεθάνει(;) στη γέννα και θα βασιλέψει ο Τζον!?

Εγω πιστευω ο,τι οντως θα κανουν παιδι και θα πεθανει η δρακομανα στην γεννα αλλα θα πεθανει επισης και ο Τζον...Κι ετσι θα βασιλεψει το παιδι τους εχοντας ως χερι τον Τυριον ο οποιος ουσιαστικα θα κυβερνει μεχρι να μεγαλωσει ο απογονος τους...
paok 4
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:41

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 05 Σεπ 2017, 23:49

Το πρώτο μέρος από μόνο του με πήρε γύρω στις 5-6 ώρες...όσο πιο γρήγορα μπορώ θα ετοιμάσω και τα υπόλοιπα!



The Dragon And The Wolf (Part I)


Στους τίτλους βλέπουμε σκηνοθέτη τον Jeremy Podeswa. Από τώρα ξέρουμε ότι το επεισόδιο θα είναι (τουλάχιστον οπτικά) γαμάτο.

(όχι αληθινό) **SPOILER ALERT**, σε αυτό το επεισόδιο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ PETER fucking DINKLAGE να κάνει αυτό που ξέρει καλά!! Επιτέλους...

Ξεκινάμε.

Ο Ser Bronn αποκτά ακόμα περισσότερο κύρος, καθώς είναι ο επιζών της μάχης με τον δράκο και τους Dothraki, είναι αυτός που έσωσε τον αδερφογαμιά..και λογικά έχει ακουστεί ότι πλήγωσε τον Drogon, πλέον τον φωνάζουν "my Lord" και γουστάρει.

Καιιιιι ο Podeswa μας πετάει στη μούρη μια για να καταλάβουμε ξανά πόσο απείθαρχος στρατός είναι οι Dothraki, καθώς περνάνε μέσα από τους Unsullied.
Ουάου.


Ο Hound τσεκάρει μη τυχόν και πέθανε ο νεκρός που κουβαλάνε, λολ.


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


O Tyrion με τον Podrick τα ψιλοείπαν, ο Hound με την Brienne τα ψιλοείπαν, ο Tyrion με τον Ser Bronn τα ψιλοείπαν και έφτασαν όλοι στο Dragon Pit.

Καιιιι καλώς τ'αρχίδια μας..Η Σωσώ από τα Εγκλήματα, ο μπόντυγκαρντ της, ο Ser Jaime και ο ΚαπταEuron...

Κοιτάζονται όλοι με όλους, η Brienne σκιρτάει που βλέπει τον αδερφογαμιά, ο Hound βλέπει τον αδερφό του και του λέει "Με θυμάσαι ρε πούστη;" (βαριόμουν να το κάνω εικόνα, αλήθεια).


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα



Και εμφανίζεται η Queen Daenerys με αναμενόμενο ποζεριλίκι, που δεν αφήνει τον ΚαπταEuron ασυγκίνητο:


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα




Ο Euron κάνει trash talking στον Theon, διακόπτει τον κοντό, ο Shaquille O'Neal τον τρομάζει και ο θαλασσόλυκος έγινε θαλασσόγατος.

Ο TL14 λέει τα δικά του, η Σωσώ λέει τα δικά της, ο King Jon λέει:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Kαι η Σωσώ πείθεται, αρκεί ο King Jon να μην μπενδενεί πουθενά, αλλά ο King Jon ήδη μπενδενή στη Queen Daenerys, οπότε η Queen Cerσώ τα ακυρώνει όλα και φεύγει...
Α ναι, είχαμε ερωτικό καυγαδάκι...


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα



Οπότε ο Tyrion κLannister πάει να δει την αδερφή του, βρίσκει τον Jaime που τον προειδοποιεί πως η Cersei έχει περίοδο και ο κοντός μπαίνει μέσα...
Και ξεκινά η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου, τουλάχιστον υποκριτικά! Εύγε Peter Dinklage, εύγε Lena Headey!!


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα







Περιμένοντας τα αποτελέσματα της κουβέντας του Σαλπιγγίδη με τη Σωσώ απ'τα Εγκλήματα...

Εικόνα


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα



ΤΕΛΟΣ PART I
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Τετ 06 Σεπ 2017, 00:20

Μου ηρθε μια φλασια σχετικα με αυτο που λεμε..

Λοιπον στην πρωτη σεζον η Καλισι στην προσπαθεια της να σωσει τον Καλ Ντρογκο ειχε πεισει μια μαγισσα να κανει ενα τελετουργικο. Τελικα ο Ντρογκο σωθηκε αλλα σε κατασταση αφασιας. Για να συμβει αυτο αντλησε δυναμη απο το αλογο του και το νεογεννητο γιο της Καλισι, με αποτελεσμα το παιδι να πεθανει.

Συμφωνα με την μαγισσα το μωρο ειχε χαρακτηριστικα δρακου. Ομως δεν ηταν δρακος. Ηταν υβριδιο μιας και ειχε μισο αιμα δρακου μισο Ντοθρακι( δικο μου συμπερασμα).

Ο Σνοου ωστοσο σε αντιθεση με τον Ντρογκο εχει αιμα δρακου. Αρα; Eιναι πολυ πιθανον η Καλισι να γεννησει..δρακο.

Αν ο συλλογισμος μου στεκει, μηπως ..η δρακομανα χρησιμοποιει τον Τζονακο για να εχει και παλι τρεις δρακους; Εξαλλου, τον εναν της δρακο τον εχασε στην προσπαθεια της να σωσει τον Τζον..
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Τετ 06 Σεπ 2017, 00:24

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Με την Brienne of Tarth το τερματισες :opaokara:

Αναμενουμε το 2nd part
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 06 Σεπ 2017, 00:37

Να 'σαι καλά! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 06 Σεπ 2017, 03:45

Ζαντε το διάβασα :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8502
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινηματογράφος-βίντεος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες