Game Of Thrones (TV series)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Μάιος 2016, 18:05

Άρα μπορεί και όντως να "(...) there is a maester hiding behind that rock (...)" ! :mrgreen:

Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47072
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Μάιος 2016, 22:25

Καιιιι πάμε! :D

ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ SPOILERS ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΤΟ 2ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47072
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Δευτ 02 Μάιος 2016, 22:35

Μακραν το καλυτερο επεισοδιο μετα το Hardhome και οχι μονο λογο της αναστασης του Γιαννακη.Ιδιαιτερο ενδιαφερον αποκτουν πλεον και οι Greyjoys.Eπισης πολυ αδοξο το τελος του Ρους.Περιμενα τον θανατο του,αλλα οχι με τοσο αδοξο και φτηνο τροπο.Τελος,αρχισε να χανει και ο Τυριον την αιγλη του.Τον εχουν καταντησει σκια του εαυτου του.
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Δευτ 02 Μάιος 2016, 22:38

Περίμενα κάτι πιο ανατρεπτικό για να πω την αλήθεια στην υπόθεση Τζον Σνόου. To σενάριο αυτό το είχαμε μαντέψει με το που τέλειωσε η 5η σεζόν.
Από την άλλη έχω τεράστια περιέργεια να μάθω τι παίζει με τον Bran Stark.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6282
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 02 Μάιος 2016, 22:50

Πολυ ωραιο επεισοδιο.

Σημερα καταλαβα πως το GoT ειναι η μοναδικη σειρα που δεν βαριεμαι να βλεπω.
Δεν παταω παυση ή ελαχιστοποιηση ΚΑ-ΘΟ-ΛΟΥ

Δωσε μου GoT και παρε μου την ψυχη.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Μάιος 2016, 22:56

Έχω δει το επεισόδιο καμιά 6-7 φορές, ως συνήθως, οπότε πάμε ένα scene-to-scene..


Είδαμε Benjen Stark ( :mrgreen: ) και Ned.. Ήμουν :shock: μόλις είδα τη Lyanna...εντάξει, King Robert, σε καταλαβαίνω απόλυτα...εγώ θα κατακτούσα και το Essos! Πώς το είπες; "And seven Kingdoms couldn't fill the hole she left behind..."
Επίσης... Wylis!? :o :o Whylis...Whylis! Whylis? Whylis... :mrgreen:

Στη μπρωτεύουσα...τι να σχολιάσω; Πιο σκατά κι από το Flea Bottom τα έκανε η Cersei! Ίσως το λιγότερο ενδιαφέρον plot..

Αυτό στο Meereen που κανείς δεν ξέρει τίποτα για τους Harpies...πολύ περίεργο! Και έχασε η Daenerys τον έλεγχο σε Yunkai & Astapor...(ότ)αν φύγει από το Vaes Dothrak, πρέπει να αλλάξει τελείως τακτική!
Πολύ σωστός ο 14 που ελευθέρωσε τους δράκους από τις αλυσίδες..

O Ramsay επιβεβαίωσε αυτό που είναι! Αναμενόμενες οι δολοφονίες που διέπραξε, περίεργο που ο Lord Karstark τους στηρίζει έτσι τους Boltons...
Με την απώλεια του Roose πάντως, οι Boltons αποδυναμώνονται πολύ! Ο Ramsay είναι βλάκας, μπορεί να ξέρει από war strategy, αλλά από politics μπορεί να είναι καλύτερος και ο...Tommen!

Ο Theon κακώς πάει σπίτι...θα βρει περίεργη κατάσταση εκεί, ίσως η Yara θα είναι η μόνη που θα τον στηρίξει... Ο Euron με άρεσε από τώρα!!

Όσο για τα άλλα...έπιασε τόπο η ευχή για "καλή ανάσταση"!




Ο Ned σε αυτό το trailer ακούγεται ΙΔΙΟΣ ο Robb!



john4serres έγραψε:Δωσε μου GoT και παρε μου την ψυχη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47072
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 02 Μάιος 2016, 23:06

Εκπληκτικό επεισόδιο.Υπέροχο.Λίγο προβλέψιμο αυτό με τον Τζον,αλλά οκ.

Πιστεύω αυτά που θα γίνουν είναι τα εξής:

Η μάχη που είδε η Μελ τον Τζον να κερδίζει θα γίνει ανάμεσα στον στρατό των Bolton και τους wildlings του castle black.Εκεί θα βγεί νικητής ο Jon και θα γίνει και άρχοντας του Βορρά.

Η Γιάρα δεν παίζει να κυβερνήσει στα iron islands,θα πάρει τον θρόνο ο αδερφός του baylon και μετά με τον ερχομό τους Θίον,πιστεύω θα γίνει ο άρχοντας των iron islands με την βοήθεια της Γιάρα που θέλει να εκδικηθεί για τον πατέρα της.

Η Sansa λογικά θα φτάσει στο τείχος και θα βρει τον Τζον,οπότε αναμένεται να δει καλύτερες μέρες.

Στο kings Landing οι θρησκευόμενοι παράφρονες λογικά θα γίνουν σκόνη από το The mountain (I choose violence).

Οι δράκοι λογικά θα βρουν την Ντάνι (τους έδειχνε στο τρέιλερ να πετάνε πάνω από τους Ντοθράκι).Τώρα αυτό μπορεί να σημαίνει πως η Ντάνι θα πάρει με το μέρος της τους Ντοθράκι και θα τους πείσει να πολεμήσουν για αυτή.

Βέβαια αυτά που έδειχναν τα τρέιλερ μπορεί να φτάνουν μέχρι την μέση της σεζόν,οπότε ποιος ξέρει τι θα γίνει μετά..!!
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 02 Μάιος 2016, 23:11

:roll: Μήπως πρεπει να δώσω το σπέρμα μου ως ανταλλαγμα στην Μέλι ; :P
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Μάιος 2016, 23:14

Odi έγραψε:Εκπληκτικό επεισόδιο.Υπέροχο.Λίγο προβλέψιμο αυτό με τον Τζον,αλλά οκ.

Πιστεύω αυτά που θα γίνουν είναι τα εξής:

Η μάχη που είδε η Μελ τον Τζον να κερδίζει θα γίνει ανάμεσα στον στρατό των Bolton και τους wildlings του castle black.Εκεί θα βγεί νικητής ο Jon και θα γίνει και άρχοντας του Βορρά.

Η Γιάρα δεν παίζει να κυβερνήσει στα iron islands,θα πάρει τον θρόνο ο αδερφός του baylon και μετά με τον ερχομό τους Θίον,πιστεύω θα γίνει ο άρχοντας των iron islands με την βοήθεια της Γιάρα που θέλει να εκδικηθεί για τον πατέρα της.

Η Sansa λογικά θα φτάσει στο τείχος και θα βρει τον Τζον,οπότε αναμένεται να δει καλύτερες μέρες.

Στο kings Landing οι θρησκευόμενοι παράφρονες λογικά θα γίνουν σκόνη από το The mountain (I choose violence).

Οι δράκοι λογικά θα βρουν την Ντάνι (τους έδειχνε στο τρέιλερ να πετάνε πάνω από τους Ντοθράκι).Τώρα αυτό μπορεί να σημαίνει πως η Ντάνι θα πάρει με το μέρος της τους Ντοθράκι και θα τους πείσει να πολεμήσουν για αυτή.

Βέβαια αυτά που έδειχναν τα τρέιλερ μπορεί να φτάνουν μέχρι την μέση της σεζόν,οπότε ποιος ξέρει τι θα γίνει μετά..!!



Συνήθως τα trailer φτάνουν μετά βίας το 5ο επεισόδιο..

Το Jon vs Ramsay δεν έχει κανένα νόημα να γίνει, γιατί πάει αντίθετα σε όσα ο Jon πιστεύει και αγωνίζεται, δηλαδή την απώθηση των γαμωWhite Walkers! Εκτός κι αν ο θάνατός του τον απαλάσσει από το LordCommandership...θα μάθουμε στο επόμενο επεισόδιο..

Στο trailer είδαμε σίγουρα τον Drogon (τον ήδη ελεύθερο δράκο), οι άλλοι δύο δεν φαίνονται πουθενά στα trailers..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47072
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Δευτ 02 Μάιος 2016, 23:16

Μην ξεχναμε οτι ο Ρομπ σκοτωσε τον πατερα του Καρσταρκ που βλεπουμε μαζι με τον Ραμσει στο επεισοδιο,οποτε ειναι λογικο οι Καρσταρκ να θελουν τον θανατο οποιουδηποτε Σταρκ ή τελοσπαντων οποιον σχετιζεται μαζι τους οπως ο Τζον.Επισης ειναι δυφορουμενο αυτο που λεει ο Θηον σχετικα με την επιστροφη στο σπιτι του.Μην ξεχναμε πως εφυγε πολυ μικρος απο τα Ιρον Ιλαντς και ειναι πιο λογικο να θεωρει σπιτι του το Γουιντερφελ.

Και κατι ακομα.Διαβαζοντας το plot και βλεποντας το trailer του επομενου επεισοδιου βλεπουμε πως καποιος κανει ενα δωρο στον Ραμσει το οποιο τον ενθουσιαζει πολυ.Πολυ φοβαμαι πως αυτος ειναι ο Ρικον,που ακομα δεν εχει παιξει καποιο σημαντικο ρολο στη σειρα
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Δευτ 02 Μάιος 2016, 23:17

Καλα ο σκατανθρωπος ο ραμσευ να πάει στο καστλ μπλακ να φάει μία τσαπου γιατί έχει κουράσει ! Αυτό που μου αρέσει σε αυτήν την σεζόν είναι πως γίνονται αλλαγές στους "μικρότερους οίκους και αρχίζουν και αποκτούν περισσότερο ενδιαφέρον!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Μάιος 2016, 23:23

Kostas_Peraia4 έγραψε:Μην ξεχναμε οτι ο Ρομπ σκοτωσε τον πατερα του Καρσταρκ που βλεπουμε μαζι με τον Ραμσει στο επεισοδιο,οποτε ειναι λογικο οι Καρσταρκ να θελουν τον θανατο οποιουδηποτε Σταρκ ή τελοσπαντων οποιον σχετιζεται μαζι τους οπως ο Τζον.


Φυσικά και δεν το ξεχνάμε, αλλά ο King Robb έπραξε δίκαια, γιατί ο Rickard Karstark σκότωσε τους δύο πιτσιρικάδες Lannister αιχμαλώτους, επειδή ο Kingslayer-Queenfucker σκότωσε τον γιο του για να αποδράσει...

Αλλά οι Starks και οι Karstarks ήταν μαζί για εκατοντάδες χρόνια! Τι σκατά υποταγή στον Βασιλιά τους είναι αυτή;; :twisted:

Chuck Norris έγραψε:Καλα ο σκατανθρωπος ο ραμσευ να πάει στο καστλ μπλακ να φάει μία τσαπου γιατί έχει κουράσει ! Αυτό που μου αρέσει σε αυτήν την σεζόν είναι πως γίνονται αλλαγές στους "μικρότερους οίκους και αρχίζουν και αποκτούν περισσότερο ενδιαφέρον!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


Ένα αυτό και το άλλο είναι ότι βλέπουμε οι μεγάλοι "παίχτες" να φεύγουν σιγά σιγά.. Tywin, Doran, Roose, Ned, Robert, Stannis, Renly, Balon...άλλοι παίζουν τώρα! Έμειναν ουσιαστικά η Olenna Tyrell και o Littlefinger από δυνατούς παίχτες!
Να δω ποιος μ@λ@κ@ς θα ασχοληθεί με τους White Walkers που χτυπάνε τη πόρτα τους...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47072
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Δευτ 02 Μάιος 2016, 23:34

Καλα γενικά με τους θανάτους τον "μεγάλων" έχει γίνει χαμός σαν της μύγες πεθαίνουν και έχουμε δει και μόνο δυο επεισόδια! Πιστεύω η νέα δύναμη στο γουεστερος θα είναι οι γκρευτζοης , αλλάζουν ηγεσία και θα τους βοηθήσει γιατί ο γέρος που ήταν πριν είχε καταντήσει βαρετος. Χρειάζονται ένα καταξιωμένο βασιλιά που να έχει δείξει έργο σε άλλες οικογένειες και να φέρει μαζί του 1-2-3 στρατηγούς που να κάνουν την διαφορά

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Δευτ 02 Μάιος 2016, 23:37

Εικόνα
Εικόνα
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό andis4 » Δευτ 02 Μάιος 2016, 23:48

ειπα να ξεκινησω και εγω την σειρα μεχρι το 6 επεισοδιο που εχω δει καλη φαινετε :lol: :lol:
τι να σου πω για σκηνικα απο τα στενα κουκακι πετραλωνα απο την γειτονια
Άβαταρ μέλους
andis4
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 22:56
Τοποθεσία: αθηνα κουκακι

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινηματογράφος-βίντεος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες