Game Of Thrones (TV series)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Παρ 29 Απρ 2016, 22:21

Τα βιβλια τα εχω διαβασει και τα 5 προ αρκετου καιρου, οποτε να ξερετε λιγα πραγματα εχουν μεινει να δειξουν απο τα βιβλια. Οτι παιζει ειναι ΦΡΕΣΚΟ πραμα. Απο τοτες βεβαια αυτο που προβληματιζει ολους ειναι τι θα γινει με τον Τζον...
Εχει και 1-2 πραγματακια που δεν εχουν παιξει καθολου στην σειρα αλλα θα σεβαστω τον κανονα των spoilers, θα δειξει αν τα φανερωσουν σε αυτο τον κυκλο η τον επομενο...
Οσο για προτιμηση εννοειται Starks και North remembers (πιο ΠΑΟΚ δεν γινεται...)

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 29 Απρ 2016, 23:14

Άντε να χωριστουμε σε σταρκς, λανιστερς ,ταργκαρυενς κλπ να τσακωνομαστε λίγο γιατί έχουν ηρεμήσει πολύ τα πνεύματα !

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Απρ 2016, 23:28

Chuck Norris έγραψε:Άντε να χωριστουμε σε σταρκς, λανιστερς ,ταργκαρυενς κλπ να τσακωνομαστε λίγο γιατί έχουν ηρεμήσει πολύ τα πνεύματα !

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


Καλά, αυτός δεν είναι ο σκοπός του εν λόγω topic;;; :o

Προσωπικά πάντως :shock: (παρά την τελείως ανόητη ομολογουμένως δικαιολογία που εφηύρα) γι αυτό ακριβώς απέχω... 8-)

Απεχθάνομαι τους τσακωμούς... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό andis4 » Παρ 29 Απρ 2016, 23:43

ρε μαγκες καθομαι και σας διαβαζω εδω και λιγη ωρα και αναρωτιεμαι ειμαι ο μονος που δεν εχει δει ουτε μισο δευτερολεπτο απο αυτην τη σειρα??? :D :D :D
τι να σου πω για σκηνικα απο τα στενα κουκακι πετραλωνα απο την γειτονια
Άβαταρ μέλους
andis4
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 22:56
Τοποθεσία: αθηνα κουκακι

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό cambiaso » Παρ 29 Απρ 2016, 23:45

H καλυτερη στιγμη για μενα που χαρηκα περισσοτερο απο καθε αλλη φορα ηταν ο Κοκκινος γαμος....
Άβαταρ μέλους
cambiaso
 
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Πέμ 21 Οκτ 2010, 22:02

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 29 Απρ 2016, 23:49

andis4 έγραψε:ρε μαγκες καθομαι και σας διαβαζω εδω και λιγη ωρα και αναρωτιεμαι ειμαι ο μονος που δεν εχει δει ουτε μισο δευτερολεπτο απο αυτην τη σειρα??? :D :D :D

Παρομοιως και εγω :D :D
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 29 Απρ 2016, 23:51

Goran παρ το απόφαση και ξεκινά ! Μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας προλαβαίνεις να δεις τους πρώτους 5 κύκλους !

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 29 Απρ 2016, 23:51

cambiaso έγραψε:H καλυτερη στιγμη για μενα που χαρηκα περισσοτερο απο καθε αλλη φορα ηταν ο Κοκκινος γαμος....

Tywin εσύ ;
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό cambiaso » Σάβ 30 Απρ 2016, 00:00

Chuck Norris έγραψε:
cambiaso έγραψε:H καλυτερη στιγμη για μενα που χαρηκα περισσοτερο απο καθε αλλη φορα ηταν ο Κοκκινος γαμος....

Tywin εσύ ;


ΟΧΙ..Tyrion for ever....Δεν συμπαθουσα Ρομπ(αθετησε συμφωνια με τον Φρευ γιατι ηθελε το ωραιο το μ.....) κ Κατλιν(κατηγορησε αδικως τον Τυριον)....οπως θεωρω κ εντελως βλαμμενο τη Σανσα...
Άβαταρ μέλους
cambiaso
 
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Πέμ 21 Οκτ 2010, 22:02

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 30 Απρ 2016, 00:04

Chuck Norris έγραψε:
cambiaso έγραψε:H καλυτερη στιγμη για μενα που χαρηκα περισσοτερο απο καθε αλλη φορα ηταν ο Κοκκινος γαμος....

Tywin εσύ ;


Όχι, ο Late Lord Frey θα 'ναι...


Tolaros έγραψε:Δεν ξέρω τι κόλλημα έχετε με τους Σταρκ, εντάξει αδικηθηξαν αλλά μπουχου κλαψ κλαψ, τυρανεια είχανε, συνέχεια κάποιος τρώει το κεφάλι του. Κατά τα άλλα βαρετοι κ ηλιθιοι (ειδικά ο Ρομπ που έχασε μια συμμαχία κ τον πόλεμο γιατί του καυλωσε αλλιώς. Σόρι τα θέλε κ τα παθε που έλεγε κ ο Γκουσγκουνης).
Δηλαδή άμα είχατε επιλογή θα μένατε στο Βορρά κ στο Γουιντερφελ?? Σιγά το σκατότοπο με τους απλυτους βαρβαρους κ το χιόνι 11 μήνες το χρόνο. Χίλιες φορές οι Μαρτελ.
Μέχρι να πεθανει ο μπαμπα-Λανιστερ ήταν οι κατάλληλοι για το θρόνο. Τώρα δεν ξέρω τι θέλω, μάλλον Νταϊνέρις

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Αυτό που καταλογίζεις στον King Robb, είναι το μεγαλύτερό του λάθος, αλλά το ΜΟΝΟ!
Γενικά έδειξε γνήσιο Βόρειο πείσμα και καλό στρατηγικό μυαλό...άλλωστε, αν επιζούσε το Γάμο, η επόμενή του κίνηση ήταν να σας φάει το Casterly Rock, όπου εκεί ήταν μόνο ο..Kevan..; Κλάιν μάιν, μια χαψιά του Greywind ήταν ο εναπομείνων στρατός σας εκεί...

Αν είχα επιλογή, θα έμενα στο Dorne για τα νιαμού και τον ήλιο, ή στο Winterfell, ναι! Μέρος με ιστορία, όχι σαν το Casterly Rock που ιδρύθηκε από...στιαπού!! Ούτε η Cersei θέλει να γυρίσει πίσω...
Άσε που και η μπρωτεύουσα, το King's Landing, βρωμάει σκατά και σπέρμα, οι περίοικοι σιχαίνονται τους αυλικούς και γενικώς γάμησέ τα... Το Winterfell έχει άλλη αίσθηση..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 30 Απρ 2016, 00:51

Έχω δει λίγο, έχω διαβάσει και δύο βιβλία, ειδικά η σειρά μου είναι τελείως αδιάφορη
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Odi » Σάβ 30 Απρ 2016, 10:37

DC έγραψε:Πρέπει να έχω δει 1 δευτερόλεπτο ... πάνω στο ζούπινγκ.
Σειρές αυτής της λογικής δεν με κάνουν κλικ. Βίκινγκς, Βοργίες κλπ.
Ούτε στιλ Λοστ και τους κλώνους του (Under the dom) με τις χαζοανατροπές και τα αλλαξοκωλίδια τους.

Πέρυσι κατέβασα και ξαναείδα το Twin Peaks (ευχαρίστως το ξαναβλέπω), το True Detective (και τους δύο κύκλους, μάλλον ότι καλύτερο είδα τελευταία και κάποια στιγμή θα τα ξαναδώ), το Sherlock (φοβερή παραγωγή) και για να περάσω την ώρα μου βλέπω Person of Interest, Mentalist (το τέλειωσα), Elementary (καθάρισα μέχρι 3ο κύκλο) ή, ακόμα καλύτερα, τίποτε σε μίνι σειρές από Σκανδιναβία και Αυστραλία (που η αλήθεια είναι ότι έχω ξεχάσει τους τίτλους τους).

Τα αραπάνω μέχρι πριν 10 μήνες. "Τεχνικά" προβλήματα δεν με άφησαν να συνεχίσω το σπορ αλλά σύντομα θα το ξαναρχίσω.


Η 2η σεζόν του true detective ήταν μια ξενέρα ολόκληρη.Μέχρι το τέλος,δεν κατάλαβα ούτε καν την υπόθεση.Μεγάλη μ@λακία.

Το Sherlock Κορυφή,το elementary κακή απομίμηση..

Το Mentalist καλή υπόθεση,αλλά στο τέλος με το ποιος ήταν ο red john ήταν μεγάλη απογοήτευση συν την άθλια άκυρη τελευταία σεζόν..


Προτείνω με κλειστά μάτια:

-Breaking Bad.
-Downton Abbey (Παρότι φαίνεται ξενέρωτο,θα σας τρελάνει).
-How to get away with murder.
-The Night Manager.
-The Flash.
-The Walking Dead.
-The 100.
-The Big Bang Theory.
-Vikings.

Όσο για το game of thrones,χωρίς να έχω διαβάσει τίποτα,προβλέπω επιστροφή και wildlings στο castle black,μάχη με τους bolton για την Sansa και μέσα σε όλα αυτά ανάσταση Jon Snow.

Στα υπόλοιπα ας γίνει ότι θέλει.Μόνο μην σκοτώσετε την Μάρτζορι και την Mother of Dragons..

Rob Stark σε έφαγε το κεφάλι σου...Το κάτω κεφάλι σου.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 30 Απρ 2016, 13:21

Για άλλες σειρές μιλάμε ΕΔΩ!!!!

Τα posts θα μεταφερθούν εντός ολίγου...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό teo4giannitsa » Κυρ 01 Μάιος 2016, 03:19

Μιας και το Ντορν το μαμήσανε εγώ υποστηρίζω την Μαρτζορι ( ως Μαρτζ, οι Ταιρελς ουτε που με ενδιαφερουν ). Κανονικά θα πήγαινα με τους Μπαραθεον αλλά και ο Στανις δε Μανις...

Ευτυχώς διάβασα και τα βιβλία.
Τζαλμόσκυλο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
teo4giannitsa
 
Δημοσιεύσεις: 1708
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 19:18

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Μάιος 2016, 09:18

Chuck Norris έγραψε:Goran παρ το απόφαση και ξεκινά ! Μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας προλαβαίνεις να δεις τους πρώτους 5 κύκλους !

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk



Ο.Κ. :shock: ... Ό,τι πει ο Chuck είναι νόμος-γίνεται εξ άλλου... :roll:


Ξεκινάω λοιπόν... :D :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινηματογράφος-βίντεος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες