Game Of Thrones (TV series)

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Αύγ 2017, 22:17

Χαχα σε ευχαριστώ!

Μην αγχώνεσαι, παίζει τέτοιο χάντμπολ..τέτοιο volley, τέτοιο μπάσκετ πού και πού...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό denyparxeisalio » Τρί 22 Αύγ 2017, 22:22

Εντάξ κλαίω :):):):)
Περιμένω πως και πως μετά από επεισόδιο για το σχόλιο σου....
Ξεχωρίζει βέβαια ο Night King που πάει για χρυσό στο ακόντιο στους χειμερινούς αγώνες :mrgreen: :mrgreen:
Respect απλά, ΠΑΟΚ είσαι
Proud member of Paokmania forum
Άβαταρ μέλους
denyparxeisalio
 
Δημοσιεύσεις: 1459
Εγγραφή: Παρ 02 Ιαν 2015, 21:27
Τοποθεσία: 7hills

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό panta » Τρί 22 Αύγ 2017, 22:30

Οι ώρες έγιναν μέρες και οι μέρες έγιναν εβδομάδες, αλλά όοοοοοοοοολοι περιμένουν υπομονετικά μέσα στο κρύο, μήπως αλλάξει κάτι. Και λέω ότι περνάει τόσος καιρός, επειδή ο Gendry Φειδιππίδης έκανε σίγουρα κάποιες μέρες να φτάσει στο Eastwatch, το κοράκι θέλει επίσης πολύ καιρό να φτάσει στο Dragonstone και η Daenerys με τους δράκους ας πούμε μια μέρα για να φτάσει πέρα από το Τείχος.
Πέθανε και ο Thoros από το κρύο (και τη δαγκωματιά από την αρκούδα), του έκαναν και μια πρόχειρη κηδεία, όλα κομπλέ. Ησυχία, τάξη και ασφάλεια.

λεπτομέρειες... εδώ φύγαν με καράβια απο το χαρντχόουμ και κατάφεραν να αράξουν τα καράβια στη λάθος μεριά του τοίχους... και αντί να καταλάβουν τι μαλακία κάνανε και να περάσουν την πύλη στο εαστ γουατς μπάι δε σιιιι και να περπατήσουν με ασφάλεια απο τη νότια πλευρά του τοίχους μέχρι την κεντρική πύλη, περάσανε μπροστά απο το εαστ γουατς τους χαιρετίσαν και είπαν μπα μωρέ θα πάμε παρακάτω να πληρώσουμε και διόδια...
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4058
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 23 Αύγ 2017, 00:58

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 23 Αύγ 2017, 02:13

Το Σπαθί του Γιάννη του Χιονιά που ζωντάνεψε μόλις βγήκε από την λίμνη δεν το είδε κανείς;;;

It's Alive!!!!

ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8500
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 23 Αύγ 2017, 02:35

Το πρόσεξα κι εγώ! Αλλά νομίζω ότι είναι κάποια ατυχής αντανάκλαση κτλ, δεν ξέρω...θα ήταν λίγο βλακεία αυτό, ακόμα και για τα δεδομένα αυτής της σεζόν!


Τώρα που το ξαναματαβλέπω, ξέχασα στο review να πω δύο πράγματα:

1. ΠΟΣΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΤΟΠΙΑ έχει αυτή η Ισλανδία!!

2. οι νεκροί δεν μπορούσαν να πλησιάσουν το παρεάκι, επειδή θα πνίγονταν, οκ..άρα δεν κολυμπούν.
Τις αλυσίες μετά στον Viserion ποιος τις πέρασε και τον σήκωσαν;;;; Ο Jean Jacques Cousteau είναι White Walker;;;;


Ρωτώ ξανά... Γιατί η Arya έκανε bullying στη Sansa;; Αδερφές είναι ρε φίλε, τι σκατά;; Η Arya δεν είναι πια 8 χρονώ, έχει γυρίσει το κόσμο, έχει δει πράγματα, έχει τυφλωθεί, έχει μάθει να σκοτώνει, έχει ωριμάσει...γιατί δεν ασχολείται με τίποτα άλλο; Γιατί δεν μαθαίνει σε κανέναν να πολεμάει;


Η σειρά που σκότωσε τον Eddard, τον Tywin, τον King Robb, τον King Robert και δεν ξέρω κι εγώ ποιον άλλον, με γλιτώνει τον Jaime τον αδερφογαμιά από εκείνη τη κόλαση, με γλιτώνει τον King Jon και όλο το παρεάκι από μια ακόμα χειρότερη κόλαση....δεν ξέρω. Κρίμα για τους ανθρώπους που ετοίμαζαν τα σκηνικά, τα κοστούμια, για το τσιμέντο, για τα σακιά με χιόνι, για τους χειριστές μηχανημάτων, για το μοντάζ, για τους stunts, για τους fire guys (ό,τι φωτιά βλέπετε στη σειρά, είναι αληθινή), για τον Djawadi (μουσική επιμέλεια), για όλα...




Τώρα βλέπω και κάποια reviews από κανάλια που παρακολουθώ συχνά (GoT Academy, Emergency Awesome, New Rockstars) και είπαν κάτι πολύ σωστό: Η Arya ρε φίλε δεν ήταν η γραμματέας του Tywin κLannister;;;; Τι γυρνάει τώρα και τσαμπουνάει στη Sansa;; Μόνο τα παπούτσια του δεν καθάριζε...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τετ 23 Αύγ 2017, 10:37

Να ΄σαι καλά Ζαντέ πολύ ωραίος!!!

Τα δκά μου 2 cents
Μεγάλο credit στον καψούρα Τόρμουντ!! Η σκηνή της εξομολόγησης στον Hound –βρήκε κι αυτός άτομο να μιλήσει για αγάπες κι έρωτες- η πιο συμπαθητική του επεισοδίου.

Κεφάλαιο Άρυα
Εκεί που περίμενα να βάλει τις δεξιότητες που έχει αποκτήσει στην υπηρεσία του Σταρκέικου την έχει φάει η μαλακία κι η αγαμία.
Το να είναι αυτή που μιλάει ως Σάνσα στον Littlefinger δεν το είχα σκεφτεί, αλλά είχε περάσει από το μυαλό μου πως ήταν αυτή –πάλι ως Σάνσα- που έδιωξε την Brienne.
Από την άλλη όμως τα faces δεν είναι μόνον από όσους έχει στείλει μακριά από τον μάταιο τούτο κόσμο; Ειλικρινής απορία.
Το πως ήταν γραμματέας γαι ένα φεγγάρι στο 2ο season του Tywin το είχα ξεχάσει. Αλλά τι σημασία μπορεί να έχει για την ιστορία;; Ειλικρινής απορία.

Οι τηλεμεταφορές αρχίζουν κι εκνευρίζουν όπως και οι συνεχείς από μηχανής Θεοί. Αλήθεια αυτός ο Μπέντζεν που στον πέο εμφανίστηκε με αλογάρα από το πουθενά; Και γιατί να μην καβαλήσιε κι αυτός; Ενιγουέι.

Credit συμπάθειας στην Ντάνυ. Πως άραγε θα μάθει πως ο Τζόνης είναι αδερφός της; Ααα. Κο σαμ μέγας μάλαξ!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6098
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Τετ 23 Αύγ 2017, 10:50

Ανηψιος της ειναι.Οχι αδερφος της.Ο Ραιγκαρ που ειναι και πατερας του Τζον ήταν ο μεγαλυτερος αδερφος της Ντανυ...Ωχ σορρυ της Queen εννοω ή αλλιως της μπεντδενι
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τετ 23 Αύγ 2017, 10:55

Ανηψιός ...μμμμμ!!!! :opaokara:
Ακόμα καλύτερα!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6098
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό aquila » Τετ 23 Αύγ 2017, 15:50

Δε μπορεί η Άρια να μιλάει ως Σάνσα γιατί θα έπρεπε να την είχε σκοτώσει πρώτα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila
 
Δημοσιεύσεις: 1326
Εγγραφή: Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:54
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 23 Αύγ 2017, 21:10

Δεν αποκλείεται να σκότωσε τον Littlefinger off-camera, όπως και τον Walder Frey στη πρώτη σκηνή της σεζόν... Ήταν ωραίο wink εκείνο, ότι πράγματα γίνονται και off-screen...

Ναι, για να πάρει τη μούρη κάποιου, πρέπει να τον σκοτώσει πρώτα.

Το ότι ήταν cupbearer του Tywin κάποτε, "χρησιμεύει" στο ότι άδικα κατηγορεί τη Sansa τόσο έντονα!!


Σε ένα review πάντως λέει πως το ότι έδωσε το valyrian dagger στην Sansa, μπορεί να είναι ;) προς τη Sansa, ότι "μη ψαρώνεις μωρή μαλάκω, κάνω θέατρο για να ψαρώσει ο μ@λ@κ@ς και να τον εφάμε μαζί!"...
Δεν αποκλείεται να του παίζει πουστιά, ενώ εκείνος της παίζει πουστιά, νομίζοντας ότι αυτή τη τσιμπάει...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τετ 23 Αύγ 2017, 21:27

Η πουστια,της πουστιας,ω πουστια.

Πολυ πουστικο σηριαλ.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 23 Αύγ 2017, 22:05

Βγαλμένο από τη ζωή.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 27 Αύγ 2017, 23:09

Στις 04:00 προβάλλεται το φινάλε!!


Kostas_Peraia4 έγραψε:Τα link είναι όπως πάντα τα ίδια

http://freetvall.com/video/USS8DDU8NSO1/-HBO δεν το έχω δοκιμάσει

https://www.streamlive.to/view/69021/HBO μέτρια ποιότητα, δεν κολλάει

http://www.stream2watch.cc/streaming-te ... ive-stream καλή ποιότητα,
θέλει 1 λεπτό για να κλείσεις τις διαφημίσεις στην αρχή, εμένα με κολλάει



Αν θέλετε, μπείτε General (radio) να κουβεντιάζουμε το επεισόδιο! Εγώ θα είμαι μέσα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Game Of Thrones (TV series)

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 27 Αύγ 2017, 23:15

Me too.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινηματογράφος-βίντεος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης