PAOKheads&Metalheads

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 14:17

:shock: :shock:
"Ιάσωνα"...
Απ το παραμύθι "Η πεντάμορφη και το τέρας" το πήρες? :D :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 14:27

Ασε,εφαγα κεραμιδα :o :shock:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 14:34

Ε είναι να μην φας, αφού εδώ έχουμε το 2 σε 1? :evil:
Σίγουρα δεν είναι play back ή διασκευασμένη η φωνή του "τέρατος" (που με μοιάζει μ αυτουνού των Λόρντι)? :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 13:25

ΠΑΜΕ ΓΙΑ MAIDEN ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Οι ανακοινώσεις από αύριο
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό back in black » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 13:42

The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 14:01

Γεια σου ρε back in black "μάγε"... :D :opaokara:
Αφιερωμένο για πάρτη σου λοιπόν αδερφέ... ;)

...κι αυτό αφιερωμένο, σε όλους, όσους τους έχουν λείψει τα πρωινά του καλοκαιρινού Ιούλη... 8-)

Μην "βαρεθείτε" στην αρχή...Στο τελευταίο μέρος του τραγουδιού τις σπάνε τις ηλεκτρικές... :o
Όπως στο "Gypsy" απ την αρχή του, παρέα με την μπασούκλα του μαέστρου, το αρμόνιο και την ντραμς...

...όπως τα σπάει και η "θεϊκή κοντή", η Σάλμα Χάιεκ, με τον oriental χορό της... :shock:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 15:39

Η βομβα εσκασε ερχονται οι μοναδικοι οι τεραστιοι
Εικόνα
EKEI ΘΑ ΜΑΣΤΕ
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
http://www.metalhammer.gr/news/item/339 ... kwave-2018
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 15:42

Ψήνεστε για βανακι paokmania?
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 15:55

Και Βουλγαρια παιζουν 22 Ιουλιου.Περιμενετε να δουμε τιμες και support μπαντες
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 15:58

Εικόνα

OI IRON MAIDEN ΣΤΟ ROCKWAVE FESTIVAL 2018 την Παρασκευή 20 Ιουλίου 2018

Rockwave 2018 is calling
Did you guess the number?
It was 666 the number of the beast
Οι IRON MAIDEN θα φέρουν έναν heavy metal σεισμό ισοπεδώνοντας το TerraVibe!
Γυρίστε τα ρολόγια σας από τώρα στην Παρασκευή 20 Ιουλίου 2018 και προετοιμαστείτε για ένα από τα καλύτερα shows που έχουν συμβεί ποτέ!


Σε συνέχεια της απόλυτα επιτυχημένης παγκόσμιας περιοδείας τους το 2016-17 για την προήθηση του 16ου studio album The Book Of Souls, οι IRON MAIDEN θα βγουν ξανά στο δρόμο το 2018 με μια σεριά από σόου σε φεστιβάλ και αρένες στην Ευρώπη, με την Legacy Of The Beast World Tour ξεκινώντας από το Ταλίν της Εσθονίας στις 26 Μαϊου και τελειώνοντας στην o2 Arena, στο Λονδίνο στις 10 Αυγούστου. Παρασκευή 20 Ιουλίου, Rockwave Festival στο Terra Vibe Park. Το πλήρες πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής περιοδείας είναι αναρτημένο στο ironmaiden.com και η περιοδεία αναμένεται να συνεχιστεί και το 2019.

Το κόνσεπτ του Legacy Of The Beast World Tour είναι εμπνευσμένο από το ομότιτλο mobile game και το κόμικ των Maiden και το design του stage set θα συμπεριλαμβάνει μια πληθώρα από διαφορετικούς αλλά συνδεδεμένους «κόσμους», με τη set list να καλύπτει μια μεγάλη γκάμα από υλικό των 80’s και πολλές εκπλήξεις από τα πιο πρόσφατα album τους, δημιουργώντας μια ποικιλία.

Ο μάνατζερ των Maiden,Rod Smallwood, εξηγεί:

“Όπως γνωρίζουν οι φανς, ακολουθούμε μια συγκεκριμένη γραμμή περιοδείας από τότε που ο Bruce κι ο Adrian επανήλθαν στους Maiden την αρχή της χιλιετίας, εναλλάσοντας περιοδείες για νέες κυκλοφορίες με “History/Hits” περιοδείες. Απολαμβάνουμε να δουλεύουμε με αυτό τον τρόπο για πολλούς λόγους, κυρίως επειδή δίνεται η δυνατότητα στη μπάντα να παίζει και νέο υλικό αλλά και τα παλιά αγαπημένα που ξέρουμε ότι οι φανς θέλουν να ακούν. Τα πράγματα παραμένουν φρέσκα. Όχι μόνο για τους φανς, αλλά και τη μπάντα.

Για την συγκεκριμένη περιοδεία αποφασίσαμε να βασίσουμε τη θεματολογία μας στο the Legacy Of The Beast όνομα καθώς ταιριάζει ιδανικά στους σκοπούς μας δίνοντας την ευκαιρία να γίνουμε δημιουργικοί αλλά και να κάνουμε λίγο πλάκα ειδικά με τον Ediie! Δεν θέλω να αποκαλύψω περισσότερα συτή την στιγμή αλλά δουλεύουμε σε ένα στήσιμο με πολλά διαφορετικά stages που θα ακολουθούν αισθητικά την Iron Maiden παράδοση και ελεπίζουμε να δώσουμε στους fans μια φανταστική εμπειρία, όταν έρθουν να δουν αυτό το special show!

Tα περισσότερα shows θα βγουν σε προπώληση την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου. Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το IronMaiden.com!

Περισσότερες πληροφορίες για την έναρξη της προπώλησης και τις τιμές εισιτηρίων πολύ σύντομα!

23 years people!

Rockwave is calling!

Are you with us?

TerraVibe Park
37ο χλμ Εθνικής Οδού Αθηνών-Λαμίας

Για περισσότερες πληροφορίες και πλήρη δημοσιογραφική ενημέρωση απευθυνθείτε στο: press@didimusic.gr
Τηλέφωνο: 210 8820426 (εσωτερικό 2)


http://www.rockwavefestival.gr/el/news/ ... -2018.html
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 16:06

painkiller4 έγραψε:Η βομβα εσκασε ερχονται οι μοναδικοι οι τεραστιοι
Εικόνα
EKEI ΘΑ ΜΑΣΤΕ
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
http://www.metalhammer.gr/news/item/339 ... kwave-2018

Κι εγώ που νόμιζα..." Έσκασε η μπόμπα, με τον Λου γίνατε ρόμπα"!!!! :roll: :D

[youtube]https://www.youtube.com/user/ironmaiden[/youtube]
New permormance's entry: 20-7-2018 ... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Εικόνα
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό back in black » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 16:21

Goran ξεσάλωσες :opaokara: :opaokara: :opaokara:
To 1980 είχα σπάσει (στην κυριολεξία) τα ηχεία μου με την εισαγωγή του συγκεκριμένου κοματιού!!@!
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Gimnistis » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 16:24

Μετά από 7 χρόνια... up the irons!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Gimnistis
 
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 14:03

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 16:25

4 φορες τους εχω δει. Την τελευταία δεν ήμουν αν και με είπαν πολλοί πως δεν ήταν και η καλύτερη εμφάνισή τους στην Ελλάδα....
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Gimnistis » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 16:27

Όντως δεν ήταν. Ίσως να είχε να κάνει με το πως δεν είχε αρέσει τόσο ο τότε δίσκος. Είναι όμως εγγύηση κάθε φορά μετά από 2000


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Gimnistis
 
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 14:03

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μουσική

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες