Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Το δημοψήφισμα λήγει στις Δευτ 18 Απρ 2011, 19:31

Marshall
3
10%
Christmas
19
61%
Αποστολίδης
2
6%
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dozier
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Stiggers
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Buljan
1
3%
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gecevski
6
19%
 
Σύνολο ψήφων : 31

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 13 Απρ 2011, 20:10

ευχαριστούμε φίλε..
για μένα ξεχάστηκε ήδη το ματς, το θέμα είναι να πάρουμε το Σάββατο τις Τσαμπίκες και να χάσει η ρούλα στη νιονιούλα...
έτσι τελειώσαμε, αλλιώς θα χρειαστούν οι σύνδεσμοι για απόβαση στην Καβάλα...ερώτηση, οι Μακεδόνες αυτοί θα είναι αδιάφοροι; αν ναι τότε ΟΚ...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paok87 » Τετ 13 Απρ 2011, 20:42

Ζέσταμα (1)
Εικόνα

Ζέσταμα (2)
Καρφώνει ο Christmas
Εικόνα

Ζέσταμα (3)
Jump-shoot Buljan
Εικόνα

1η περίοδος
Βολή Buljan
Εικόνα

2η περίοδος
Βολή Christmas
Εικόνα

3η περίοδος
Bολή Dozier
Εικόνα

Τελικό σκορ
Εικόνα


Νομίζω ήμουν αρκετά σαφής στην παραπάνω μπασκετική μου ανάλυση :lol:

Λοιπόν, η ομάδα λόγω ανομοιογένειας, είχε προβλήματα στην άμυνα και στην επίθεση. Πολλές ατομικές ενέργειες στην επίθεση, ορισμένες τραβηγμένες κυρίως από τον Stiggers. Ο Αποστολίδης ίσως μπορούσε να χρησιμοποιηθεί περισσότερο. Ο Marshall αντιμετωπίστηκε αρκετά από την άμυνα του Πεδουλάκη. Ο Christmas ειναι bomber, αλλά έχει και ικανοποιητική διείσδυση (βάζει και τις βολές). Ο Buljan είναι τεσσάρι. Θα έπαιζε λιγότερο, αν ο Dozier δεν χρεωνόταν με 3 φάουλ στο εξάλεπτο, αν θυμάμαι καλά. Υπέπεσε σε ανόητα φάουλ, ωστόσο είναι καλός rebounder και φάνηκε αυτό στο τέλος σε αρκετά επιθετικά του Περιστερίου, ενώ ήταν στον πάγκο. Η διαιτησία, τι να πούμε, αλλοπρόσαλλη. Είχα να δω την ομάδα από κοντα, από το ματς στο Μαρούσι τον Δεκέμβρη όπου δέσποζε το αργό παιχνίδι του Gray :?

Τα δύο back2back παιχνίδια που έρχονται θα βοηθήσουν στην ενσωματώση των νεών παικτών
και μετά στα playoff, Gimme fuel, gimme fire, gimme that which i desire! :D

Είμαι αισιόδοξος.


ΥΓ. Παρακαλείται η γνωστή και μη εξαιρετέα τετράδα όπως διασπαστεί στις τέσσερις γωνίες των αθηναϊκών γηπέδων στα παιχνίδια των playoff.

ΥΓ2. Τελικά οι περίπατοι μετά τον αγώνα, στο Περιστέρι, δεν είναι μονότονοι.
Εικόνα
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 13 Απρ 2011, 20:45

Δυστυχως κανεις δεν ειναι αδιαφορος, ουτε απο τους δικους μας αντιπαλους, ουτε ευτυχως και ο πανιωνιος με τον ρουλη καθως κολοσσος εχει βλεψεις μεχρι και τριαδας αν νικησει εμας και πανιωνιος καβαλα ειναι οι 2 απο τους 3 που παλευουν για την εισοδο στα playoff.O πανιωνιος ειναι τοσο αξιομαχος μονο με 2 ξενους?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 13/4 17:00

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 13 Απρ 2011, 20:49

LoverBoy έγραψε:Αυτή η ήττα αποδεινύει το μέγεθος του κατορθώματος των προηγούμενων εβδομάδων, να μπούμε και να παραμείνουμε στην τρίτη θέση χωρίς ομαδα.

ακριβώς αυτό. Η ομάδα (εναπομείναντες παίκτες και προπονητικό τιμ) έκανε θαύματα. Η ευθύνη τώρα είναι δική μας να καθαρίσουμε το ερχόμενο ματς. Όλοι στο γήπεδο.
Δεν ξέρω τι έγινε στο ματς αλλά μην ξεχνάμε ότι είμαστε μια νέα ομάδα. Μην μας ξεγελά το χρονικό σημείο. Άλλαξαν τόσοι παίκτες.
Υ.Γ. Μάρσαλ, άντε συνέλθε αγόρι μου....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 13 Απρ 2011, 21:02

Εμενα για να συμπληρωσω στα προηγουμενα μου, ο κροατης μου αρεσε αρκετα και ενω μπηκε νωριτερα του αναμενομενου λογω των 3 φαουλ του ντοζιερ, θα μπορουσε να ειχε παιξει περισσοτερο στη συνεχεια καθως ταιριαζε περισσοτερο στη ζωνη σε σχεση με τον γκετσεφσκι και στην επιθεση θα μπορουσε να προσφερει παλυ περισσοτερα σε σχεση με τον σκοπιανο στον οποιο ειχε επιστησει την προσοχη του με συνεχη double team ο πεδουλακης καθως ειναι σαφως πιο κινητικος αλωστε και το πιτσουνι με χαμηλα σχηματα επαιζε ως επι το πλειστον.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paok87 » Τετ 13 Απρ 2011, 21:11

Πάντως είδαμε αρκετά καινοτόμα πράγματα στο ματς έστω και για λίγα λεπτά, όπως Καλλέ και Gece μαζί,
και μια άλλη στιγμή, Stiggers, Αποστολίδη και στο 3 τον Christmas.
Δεν πιστέυω να ξενέρωσε με το τελευταίο ο Rawle.

kostasff, ίσως τον αδικείς λίγο τον Marshall. Είναι by far ο MVP της χρονιάς για τον ΠΑΟΚ και δικαιούται και αυτός ένα κακό απόγευμα (μονοψήφιο ranking :o )
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Απρ 2011, 21:33

θα μπορούσα να γράψω πάρα πολλά για το ματς. συγχαρητήρια στο περιστέρι που μαζί με το μαρούσι είναι οι έδρες που ό,τι και να κάνεις ΠΑΟΚσή δεν περνάς από δω μέσα ναούμε. έχω δεί εκεί μέσα pedja-sackleford-mcray να χάνουνε. ο αποστολίδης θα κέρδιζε? anyway, και για να απαντήσω και στο ερώτημα περί διαιτησίας (αν και είναι αστείο που το αναφέρω καν), θα πω οτι ο 34χρονος παπανικολάου έκανε 1 φάουλ σε 32 λεπτά (παίρνοντας παράλληλα 7!) ενώ στα υπόλοιπα ματς έχει 1.7 σε 23 λεπτά μαρκάροντας dozier-gecevski και buljan. όσο για τον ricky ribio Της ελλάδας βαγγέλη μάντζαρη, ένα μπράβο στους διαιτητές που μόλις στη πρώτη του χρονιά στην Α1 (με χρόνο πάνω από 10 λεπτά) τον άφησαν να παίζει άμυνα τον 8 πόντους ψηλότερο marshall (πρώτο σκόρερ της Α1) και να τον περιορίζει στους 13 χωρίς καν να βαρέσει βολή (αν θυμηθεί κάποιος στατιστικολόγος από το φόρουμ παιχνίδι όπου ο πρώτος σκόρερ της ομάδας μας δεν έχει βαρέσει βολή σε ματς, του βγάζω το καπέλο)!!!!!!
στα του μπάσκετ δεν θα μπώ σε αναλύσεις. η ομάδα ποτέ δεν κατέβηκε στο γήπεδο, το scouting της ομάδας του περιστερίου ήταν θλιβερό (αφού το περιστέρι παίζει ακριβώς έτσι σουτάροντας 30 τρίποντα σε κάθε ματς!), μας βγάλανε έξω από τη ρακέτα και δεν κατάλαβα το λόγο που εμείς το δεχτήκαμε αυτό ως ομάδα. τελικά ένα μαμημένο Pick@roll δεν μπορούμε να μαρκάρουμε και αυτό βλέπω το μεγάλο πρόβλημά μας ενόψει Playoffs (οι περισσότερες ομάδες έχουν αυτό το play ως το μοναδικό τους όπλο...). ε βγήκε και ο dozier που είναι ο μοναδικός μας παίκτης με γρήγορα πόδια που μπορεί να κάνει heads out, δεν ήθελαν και πολύ.
κατά τα άλλα, ψηλά το κεφάλι. συνεχίζουμε. δεν φοβάμαι κάτι. εμείς είμαστε ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΣΚΕΤ και όλοι οι άλλοι κάτι άλλο...
το σάββατο τα σπουδαία λοιπόν... και φυσικά :nairepaok: .
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Απρ 2011, 21:36

οι φωτογραφίες (μία για την ακρίβεια) που ανέβασε ο paok87 έχουνε ένα φοβερό στοιχείο (το οποίο σχολιάσαμε στο γήπεδο). όποιος το βρεί κερδίζει εισιτήριο για την επόμενη ευρωλίγκα!!!! :mrgreen: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 13 Απρ 2011, 21:39

Παρά '5 αντί για παρά 5' :?:

(αν δεν είναι αυτό, έχω και άνα άλλο υποψήφιο)
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Τετ 13 Απρ 2011, 21:40

Σιγα ηττα εντος προγραμματος! Παμε για νικη το σαββατο και 3 θεση δικια μας!!!! Ωραιοι Χριστουγεννας και Μπουλιεν! :opaokara:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Απρ 2011, 21:47

Aureliano Buendia έγραψε:Παρά '5 αντί για παρά 5' :?:

(αν δεν είναι αυτό, έχω και άνα άλλο υποψήφιο)



xaxa. όχι όχι. δεν είναι κάτι φοβερό ή περίεργο. τέλος πάντων είναι "κάποιος". άντε βοήθησα... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό denis » Τετ 13 Απρ 2011, 22:00

Είναι αυτός με το μαύρο δερμάτινο σαν τον Wesley Snipes στο Blade που τον ψάχνουμε από πέρυσι??
Ή ο Μιλτιάδης που κάθεται μόνος και δεν τον παίζει κανένας(στην φωτό με την βολή του Κροάτη πάνω αριστερά)??
Ή ο φωτεινός πίνακας που τον έφτιαξε ο Γκέλερ μαζί με τον Χορταρέα και ξέρει από την αρχή του τρίτου δεκαλέπτου το τελικό σκορ??
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό touboflo » Τετ 13 Απρ 2011, 22:05

Μπράβο και απο μένα στα 20-25 ατομα που είμασταν στο κλειστό.Για τις αναλύσεις του παιχνιδιού τα είπαν όλα οι ειδικοί palok και kostasf...
touboflo
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ 20 Αύγ 2009, 20:59
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Απρ 2011, 22:15

denis έγραψε:Ή ο Μιλτιάδης που κάθεται μόνος και δεν τον παίζει κανένας(στην φωτό με την βολή του Κροάτη πάνω αριστερά)??


σας έβαλε τα γυαλιά ο ωραιοκαστρίτης (μάλλον γιατί τον ξέρει προσωπικά)! :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 77-72 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό denis » Τετ 13 Απρ 2011, 22:23

Ναι μετά την συζήτηση που κάναμε στο Τρεβίζο όταν τελείωσε ο αγώνας μου έδωσε όραμα και είπε τέτοια θετικά άτομα θέλω στην διοίκηση όχι πρώην αθλητές που φορούσαν το 7(τυχαίο το 7 ;) ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2010-2011

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης