Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Το δημοψήφισμα λήγει στις Πέμ 24 Μαρ 2011, 18:48

Marshall
26
29%
Αποστολίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dozier
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Stiggers
8
9%
Γιαννακίδης
39
44%
Καλλές
4
4%
Gecevski
12
13%
 
Σύνολο ψήφων : 89

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Κυρ 20 Μαρ 2011, 10:55

Μπράβο στα ΠΑΟΚτσάκια.Εξαιρετικός ο Γιαννακίδης,για το Marshall έχω βαρεθεί να γράφω καλά σχόλια.Respect στους 10 ήρωες που έκαναν κερκίδα στη Λαμία.Άντε να δούμε πόσο κόσμο θα έχει το γήπεδο κόντρα στο Μαρούσι.
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 20 Μαρ 2011, 11:46

Kolokotronis_4 έγραψε:νικήσαμε την πεταμένη ομάδα του κυριακού και κάτι τρέχει στα γύφτικα.....


όταν είσαι τρίτος και μάχεσαι για να παραμείνεις εκεί, κάθε νίκη μετράει το ίδιο. αν δεν πείθεσαι από εμένα, τράβα ρώτα τον τσίχλα τον arsene ή τον Jose (για να μην σου πω για τον zeljko)... επίσης δεν καταλαβαίνω πως είναι σημαντικό να κερδίζει εκτός ο ΠΑΟΚ των 27 μύριων μπάτζετ στη μπάλα μέσα στο βόλο των 2 μυρίων μπάτζετ και όχι ο ΠΑΟΚ των 600 χιλιάδων και των 6.5 παικτών τον αντ1 με τουλάχιστον ίδιο μπάτζετ!!! εσένα ρωτάω, γιατί εγώ χαίρομαι το ίδιο!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Κυρ 20 Μαρ 2011, 15:09

stephanos έγραψε:
Pegasus έγραψε:Ρε συ pαok87 έχει νόημα λες να ανοίγουμε ξεχωριστό νήμα σχόλια κ παραλειπόμενα στο μπασκετ; λίγοι γραφουν. Δεν έχω πρόβλημα, απλα ρωταω... Καλό διπλό ηταν αυτό.


Και στο καπάκι πέφτουν βροχή οι απαντήσεις και το νήμα φτάνει αισίως τις 4 σελίδες... :lol:


Γιατί με δίνεις έτσι; :lol: Αντίστροφη ψυχολογία. :mrgreen:
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 20 Μαρ 2011, 22:17

επιτέλους πηγασε, κάποιος έπρεπε να σε πιάσει κι εσένα... :mrgreen:
Θωμά + όσα θες. Τέλειος (πάλι)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό denis » Κυρ 20 Μαρ 2011, 23:13

Μπράβο στα παιδιά!!!!!! Ο Σκοπιανός στο πρώτο ημίχρονο μας έσωσε γιατί μετά και στο δεύτερο ο Μάρσαλ μαζί με τα σουτ του Γιαννακίδη. Καλός ο Στίγκερς αλλά ο χρόνος θα δείξει(τουλάχιστον ποιο αθλητικός από το Γκρέι)
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Δευτ 21 Μαρ 2011, 00:39

palok έγραψε:
Kolokotronis_4 έγραψε:νικήσαμε την πεταμένη ομάδα του κυριακού και κάτι τρέχει στα γύφτικα.....


όταν είσαι τρίτος και μάχεσαι για να παραμείνεις εκεί, κάθε νίκη μετράει το ίδιο. αν δεν πείθεσαι από εμένα, τράβα ρώτα τον τσίχλα τον arsene ή τον Jose (για να μην σου πω για τον zeljko)... επίσης δεν καταλαβαίνω πως είναι σημαντικό να κερδίζει εκτός ο ΠΑΟΚ των 27 μύριων μπάτζετ στη μπάλα μέσα στο βόλο των 2 μυρίων μπάτζετ και όχι ο ΠΑΟΚ των 600 χιλιάδων και των 6.5 παικτών τον αντ1 με τουλάχιστον ίδιο μπάτζετ!!! εσένα ρωτάω, γιατί εγώ χαίρομαι το ίδιο!


palok έχω μάθει τόσα χρόνια να μην με αφήνουν να χαρώ στο μπάσκετ.
το να βλέπω τους παίχτες του ΠΑΟΚ να πανηγυρίζουν σαν τρελλοί μέσα σε ένα μεισοάδειο γήπεδο στην Λαμία λες και κατέκτησαν την κούπα, πίστεψέ με για μένα είναι πρωτόγνωρο. Για μένα, για σένα δεν ξέρω.

πόσο σίγουρος είσαι ότι ακόμα και αν τερματίσουμε 3οι στη κανονική διάρκεια, ότι θα διατηρήσουμε αυτή τη θέση και στα πλέυ οφ? εγώ δεν είμαι καθόλου σίγουρος.

και δεν τάχω με κανέναν παίχτη και προπονητή. αλλά ξέρεις κάτι?
Η όλη φάση στον μπασκετικό ΠΑΟΚ θυμίζει τα παιδιά των φαναριών, τα οποία ναι μεν έχουν το πρόβλημα, ΑΛΛΑ αν σε πιάσει η φιλανθρωπία και τους δώσεις το ευρώ σου, τους καταδικάζεις να είναι μία ζωή στην εκμετάλλευση του σωματέμπορα που περιμένει στην γωνία να εισπράξει την ζητιανιά τους.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 21 Μαρ 2011, 12:19

καταλαβαίνω τη λογική σου και σίγουρα και εγώ είμαι από τους πρώτους που ούτε σκύβουν το κεφάλι σε κανένα ραγιά γαυροβάζελο ούτε πηδάω από τη χαρά μου αμα κερδίζω τον αντ1. το σχόλιο μου είχε να κάνει καθαρά με τη σύγκριση μπάσκετ-ποδοσφαίρου. όταν στην αθήνα κάθε φορά που κατεβαίνω τρώω τα μούτρα μου, π.χ. στον νιώνιο έχω 9-20, στους γαυροβαζελοκούλες 5 ή 6-40, μέσα στον ατρόμητο έχω να κερδίζω από τότε που τον λέγανε χαλκηδόνα, ε ναι, χαίρομαι στο μπάσκετ που κερδίζω έστω και τον αντ1, έστω και στη λαμία (και τον ίκαρο, και την κούλα, και τον ηλυσιακό και τον νιώνιο πέρυσι κλπ κλπ.) .
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό pupazzo » Δευτ 21 Μαρ 2011, 12:54

Τα πανηγύρια στο τέλος κατ εμέ είναι απολύτως δικαιολογημένα ΤΗΡΟΥΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΑΝΑΛΟΓΙΩΝ...και επεξηγώ:
Όταν παίζεις με 8 παίχτες
Οι περισσότεροι εξ αυτών παίζουν για την ψυχή της μάνας τους, αφού έχουν να πληρωθούν μήνες
Παίζεις με μια ομάδα που καίγεται για τη νίκη, καθώς διεκδικεί την παραμονή της στην κατηγορία
Η ομάδα αυτή απαρτίζεται απο ένα πλούσιο έμπειρο και ζηλευτό υλικό (σμιθ, σκεπανοβιτς, φρανσις, οστοιτς, παπαμακάριος, καλαιτζής....τα ονόματα μιλούν απομόνα τους)
Είσαι στην τέταρτη περίοδο με την πλάτη στον τοίχο και τελικά στην ουσία "κλέβεις" τη νίκη που σε διατηρεί εντός στόχων
Ε ναι! οι πανηγυρισμοί αυτοί είναι απόλυτα δικαιολογημένοι.
Τα παιδιά αυτά αγωνίζονται παρά τις αντιξοότητες και μέχρις στιγμής πετυχαίνουν, συνεπώς έχουν κάθε δίκιο να πανηγυρίζουν....εμείς όλοι, που αντί να είμαστε τουλάχιστον ικανοποιημένοι, προσπαθούμε να μειώσουμε αυτή την υπερπροσπάθεια, μήπως θα ήταν καλύτερο να την δούμε αλλιώς και να γεμίσουμε επιτέλους το παλατάκι την Κυριακή??!!!
pupazzo
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 17:04

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Federacion » Δευτ 21 Μαρ 2011, 16:25

νομίζω πως η 3η θεση αν ερθει θα είναι οχι μικρό αλλά τεράστιο ΕΠΙΤΕΥΓΜΑ για το οποιο όμως απαιτείται ενα θαύμα.
κ είναι σιγουρα αξιοθαύμαστη η προσπάθεια της ομάδας.
το κρίμα είναι πως ακόμη και τον ιδρώτα των παιχτών ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΕΒΕΤΑΙ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ...
Ακόμη κι αν ερθει η 3η θεση τελικά θα ειναι εργο μονάχα των παιχτών και του προπονητη.
εδω καταφερανε να διώξουν τον παίχτη που στηρίχτηκε πανω του όλη η ομάδα τι λεμε;;;
με αυτά τα δεδομένα ακόμη κ 5οι να καταληξουμε ενα μεγάλο μπραβο αξίζουν μόνο οι παιχτες κ ο προπονητης.
κανεις άλλος.
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 21 Μαρ 2011, 16:30

πάει ο καλλες, ο μιχαλάκης και ο αποστολίδης και παίρνουν το διπλό στην Λαμία. Πόσο φυσιολογικό και εύκολο είναι? Καθόλου. Ε και εγώ να ήμουν θα χοροπηδούσα από την χαρά μου. Όπως είχα τρελά γλέντια πριν 3 χρόνια όταν σώθηκα την τελευταία αγωνιστική, στα τελευταία δευτερόλεπτα. Ζω στο σήμερα και για τον ΠΑΟΚ του σήμερα είναι τρελό όνειρο ένα οποιοδήποτε διπλό. Θέλουμε να κάνουμε μια κουβέντα για το ποιος ήταν ο ΠΑΟΚ και για την σημερινή κατάντια? Ο.Κ. Αλλά η χαρά της νίκης δεν θα αλλάξει και θα πανηγυρίσω το διπλό στην κάτω ραχούλα.
Κι εγώ πιστεύω πως αν πάρουμε την 3η θέση στην κ.π. δεν θα μπορέσουμε να την κρατήσουμε στα play οff αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα χαρώ τις οποίες νίκες πετύχουμε. Επίσης, δεν ξεχνώ και το περσινό κατόρθωμα να βγούμε στην Ευρώπη όπου στην πράξη αποδείχτηκε (σχεδόν) ένα τίποτα. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα χαρώ αν το επαναλάβουμε.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 21 Μαρ 2011, 16:37

ένα τίποτα όσον αφορά τον κόσμο και τα έσοδα ή μάλλον έξοδα. γιατί σαν πορεία, αν δεν πέφταμε σε αυτόν τον όμιλο θα προχωρούσαμε... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Πανελλήνιος - Π.Α.Ο.Κ. 62-63 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 21 Μαρ 2011, 16:43

άντε και να προχωρούσαμε. Θα κάναμε 2-3 ταξιδάκια σε Ρωσία Λιθουανία και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις και θα άδειαζε κι άλλο η τσέπη μας. Για κόσμο στο παλατάκι δεν το συζητάω. Άσε τις ουρές των καναλιών για το ποιο θα προλάβει να πάρει τα δικαιώματα...
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2010-2011

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης