Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 10 Μαρ 2011, 14:51

139 εισιτήρια λέει χτες. με την ομάδα τρίτη στην Α1. και αντίπαλο μια εκ των 4-5 καλύτερων ομάδων στην ευρώπη. ε εντάξει τα έγραψα πιο πάνω, δεν περιγράφω άλλο...

PS: και δεν έχουμε 6 χιλιάρικα το μήνα (για 3 μήνες συνολικά) για να πάρουμε τον sherron collins...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 10 Μαρ 2011, 14:58

Κι άντε χθες είχε ποδόσφαιρο, ήταν κι η ώρα τέτοια κτλ κτλ... Τις άλλες φορές;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 10 Μαρ 2011, 14:59

έφταιγε ο κατσαρής... :twisted:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 10 Μαρ 2011, 15:04

Σε σχεση με την προσελευση του κοσμου σε αλλα παιχνιδια κατα τη διαρκεια της χρονιας θα συμφωνησω για την τραγικη συμπεριφορα του κοσμου.Για το χτεσινο παιχνιδι ειδικα,ενα παιχνιδι στο οποιο προσηλθαμε μετα απο τα τραγελαφικα γεγονοτα του τελευταιου καιρου με τις συνεχης αποχωρησεις παικτων απορω και με αυτους που πηγαν.Τι να πανε να δουν ρε παιδια? Ενα παιχνιδι που αν πληρης ειχες ενα 10-20% πιθανοτητες για νικη χτες ησουν 100% σιγουρος οτι θα υποστεις εξευτελισμο?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 10 Μαρ 2011, 15:08

σε ματς στη μπάλα PAOK-Barcelona θα πήγαινες?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 10 Μαρ 2011, 16:02

Πάλοκ, άλλο να περιμένεις διασυρμό από την Μπάρτσα και άλλο από τον γάβρο.
Πάντως, πιστεύω ότι η κύρια αιτία της χαμηλής προσέλευσης ήταν το ότι συνέπεσε με τον αγώνα της Τούμπας.
Ποιος φταίει γι αυτό; Δεν ξέρω.
Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι με την τιμωρία των 4 αγωνιστικών, κατάφεραν αυτό που ήθελαν: Την οικονομική καταστροφή της ομάδας και τον εσωτερικό πόλεμο.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 10 Μαρ 2011, 16:06

Ε τωρα σορρυ αλλα να συγκρινουμε τα ποδοσφαιρικα μεγεθη ΠΑΟΚ-μπαρτσα με τα αντιστοιχα μπασκετικα ΠΑΟΚ-γαυρος ειναι τουλαχιστον ακηρο εως υβρης και ειλικρινα με ξαφνιαζεις.Με τον γαυρο επαιζα οχι με τους λεικερς η τους μποστον σελτικς.Μπορει αγωνιστικα αυτη τη στιγμη να φανταζουν παραπλησια αλλα ιστορικα ως μεγεθη απεχουν ετη φωτος και ειναι ενας ακομα λογος για να απεχει καποιος απο το συγκεκριμενο παιχνιδι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό die8nhs » Πέμ 10 Μαρ 2011, 16:14

Εγώ θέλω να κάνω μια παρατήρηση.
Γιατί στο αντίστοιχο ποστ, το ματς με τον ποδοσφαιρικό γαύρο αναγράφεται ως ΠΑΟΚ-gay και το αντίστοιχο ματσάκι στην καλαθόσφαιρα αναγράφεται ως ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός;

Δηλαδή οι γαύροι είναι gay στην μπάλα αλλά straight στην καλαθοσφαίριση;
Από πότε;
Μην ξαναδώ τέτοια ατόπημα. Διασύρετε την ιστορία του gay κατά αυτόν τον τρόπο...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
die8nhs
 
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 02:03

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό die8nhs » Πέμ 10 Μαρ 2011, 16:15

palok έγραψε:σε ματς στη μπάλα PAOK-Barcelona θα πήγαινες?


Εγώ προσωπικά θα πήγαινα.
Ο ΠΑΟΚ είναι ΠΑΟΚ. Με όποιον και να παίζει.
Ας όψεται η ρουφιάνα η απόσταση που δεν με παίρνει τα πολλά ταξίδια. Και τα λεφτά...
Άβαταρ μέλους
die8nhs
 
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 02:03

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 10 Μαρ 2011, 16:25

ξέρω πολύ καλά τι έγραψα. η barcelona των 3 champions league στη μπάλα είναι κάτι αντίστοιχο με τον βάζελο των 5 πρωταθλητριών στο μπάσκετ (σίγουρα όχι με τον γαύρο αλλά το ίδιο κάνει, φέτος ο γαύρος είναι καλύτερος). και αν δεν είναι με το βάζελο, είναι σίγουρα με την barcelona στο μπάσκετ (που τα τελευταία 25 χρόνια έχει πάρει 2 τρόπαια και έχει συμμετάσχει σε τουλάχιστον 7-8 final4 ακόμα). μη μου πεί κανείς οτι αν παίζαμε αυτή τη στιγμή με την barcelona στην πυλαία για το πρωτάθλημα αποδεκατισμένοι δεν θα είχε περισσότερο κόσμο? ή αν παίζαμε πρωτάθλημα με την παρέα του messi στην τούμπα χωρίς vieri-σάλπιγγα-musli-vitolo-contreras-ivic και pablo δεν θα χε 30.000 κόσμο μέσα?
αλλά όπως είπε και o DC: άλλο να διασύρεσαι από τον γαύρο και άλλο απο την barca. έχει άλλη χάρη. άλλο τα 117-30 τα τέρματα με την αεκ44 που ποιά άεκ μωρέ έλα τώρα τα πελατάκια, άλλο το 9-20 με τον νιώνιο μέσα στην αθήνα :o :shock: , άλλο το 4-0 από τα γιάννενα, άλλο ο αποκλεισμός από τον αγροτικό αστέρα και τον θρασύβουλο, και άλλο το 5-0 από την barca στο camp nou.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 10 Μαρ 2011, 16:48

joshoua για μένα προσωπικά που πήγα θα σου λύσω την απορία με μια 11αδα λόγους:
1. δεν υπάρχει στο μυαλό μου καν να παίζει η ομάδα εντός και να μην πάω
2. έλπιζα σε καλή εμφάνιση λόγω της δυναμικής που θα έπαιρνε η ομάδα από την κερκίδα...
3. ν α ι νόμιζα ότι δεν είναι τόσοι οι ποδοσφαιρικοί και θα ερχόταν κόσμος και σε μας - αυτό ονομάζεται αιθεροβάμων
4. είμαι φαν του αθλήματος και Σπανούλη live δεν βλέπω κάθε μέρα, άσχετα αν τον έβριζα γιατί τα έγραφε
5. κάποιοι πρέπει να στηρίξουν (όπως είπε κάποτε και ο 3 ετών βαφτισιμιός μου 3 για τα αυτοκινητάκια του: ε κάποιος πρέπει να τα οδηγήσει...)
6. ένα γήπεδο μπάσκετ την ώρα αγώνα με συναρπάζει- εκτός το σκουλίκι της παλιάς εποχής.
7. Γιατί όλοι θα με ρωτήσουν για τον αγώνα και κάτι πρέπει να έχω να πω...χε
8. πάω για το πανελλήνιο ρεκορ παρουσιών την τελευταία 7ετία ...
9, μου έλειψε η ομάδα με την τιμωρία
10. είχα απορία αν πλύναν τις καρέκλες
11. κάποιος πρέπει να γράψει και για τους νότιους τι έγινε στο παιχνίδι
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 10 Μαρ 2011, 17:02

ακριβώς. ψάχνουμε λόγο για να πάμε να δούμε την ομάδα μας. και φυσικά δεν έχει να κάνει με τους ΠΑΟΚσήδες. αυτή είναι η ελλάδα. ο κυνόδοντας έκανε sold out στο θέμα την κυριακή!!! μιλάμε για ταινία που πρέπει να χεις φάει τα παπάρια σου στο σινεμά για να κάτσεις να την δεις και να την καταλάβεις. τα χα πει και κάποτε ξανά με αφορμή και τον κάποτε ανεξάρτητο arronofsky που έγινε στην ελλάδα james cameron. εδώ έγινε μόδα και το Hip hop μετά από 25 χρόνια. Καληνύχτα ελλάδα, με μελαγχολήσατε πάλι...

PS: γιάννη σε σεμνή τελετή στο κέντρο της πυλαίας θα σου απονείμει ο κανώτας βραβείο πολλαπλών μιλίων όπως στον clooney στο up in the air...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 10 Μαρ 2011, 17:06

Να πω την αλήθεια .... τον κυνόδοντα δεν τον βλέπω ούτε υπό την απειλή όπλου. Ίσως με δωροδοκία.
Και ο Αρνόφσκι δεν είναι από τους αγαπημένους μου.
(μην το πείτε στον αουρελιάνο)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 10 Μαρ 2011, 17:16

χαχαχα. πού είναι αυτός? ρε στρατηγέ και εσύ μας εγκατέλειψες?
για το dogtooth ακούγεται οτι είναι αντιγραφή ενός παλιού μεξικάνικου στυλ bunuel. εμένα πάντως με άρεσε πολλάν (εντάξει δεν ήταν και funny games... ;) ).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Πέμ 10 Μαρ 2011, 17:32

Εμμμ Π.Α.Ο.Κ. Ολυμπιακός πι; Όχι ότι σας κατηγορώ, γράφτε ό,τι θέλετε...

Ο Νίλσεν ούτε λίγο ούτε πολύ είπε ότι ο ΠΑΟΚ προσπάθησε όσο μπορούσε παρά τα προβλήματά του και όλοι του Ολυμπιακού έλεγαν ότι τους λείπουν παιχνίδια και θέλουν να είναι σε καλή κατάσταση. Και μετά απορώ γιατί δεν ασχολείται ο κόσμος.. Με τέτοια ΞΕΦΤΙΛΑ πώς να ασχοληθεί κανείς;
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2010-2011

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες