Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

M.V.P.

Το δημοψήφισμα λήγει στις Πέμ 13 Ιαν 2011, 19:22

Marshall
19
42%
Αποστολίδης
1
2%
Δέδας
1
2%
Dozier
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gray
7
16%
Παπαδόπουλος
8
18%
Γιαννακίδης
1
2%
Καλλές
1
2%
Gecevski
7
16%
 
Σύνολο ψήφων : 45

Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Σάβ 08 Ιαν 2011, 19:18

Εικόνα

Π.Α.Ο.Κ. (Μαρκόπουλος): Μarshall 17 (1), Αποστολίδης 2, Δέδας 7 (2), Dozier 4, Gray 11 (3), Παπαδόπουλος 13, Γιαννακίδης 3 (1), Καλλές, Gecevski 12 (2)

Περιστέρι (Πεδουλάκης): Μάντζαρης Βαγγέλης 3 (1), Κινγκ 12 (2), Ψαρόπουλος, Μάντζαρης Αντώνης 6 (1), Σκοτ 14 (4), Τσιάκος 8 (2), Πέτρουλας 2, Σένσλι 11 (1), Λούμπι 2, Μόντσικ 2

Αναλυτικά:
Εικόνα
Εικόνα

Στατιστικά:
Εικόνα

:nairepaok:
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 08 Ιαν 2011, 19:28

Γλυκόπικρη γεύση. Κάναμε το καθήκον μας και κερδίσαμε αυτό το ματς.
Τι τρέχει με τον Ντοζιερ? Γιατί ο μικρός χρόνος συμμετοχής?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 08 Ιαν 2011, 19:39

kostasff έγραψε: Τι τρέχει με τον Ντοζιερ? Γιατί ο μικρός χρόνος συμμετοχής?


και οχι μονο σημερα...λες και παθαινει μπλακ αουτ ο σουλης και ιδιως στο 3 δεκαλεπτο δεν τον χρησιμοποιει σχεδον ποτε...εγκλημα πηγε να γινει σημερα...

υγ δεν ξερω τι παιζει με τον γκρευ και πως βαζει τους ποντους μονο σε αγωνες που δεν μεταδιδονται τηλεοπτικα αλλα δεν γινεται παιδια πραγματικα ο ανθρωπος ειναι τραγικος τοσο σε οργανωση οσο και σε εκτελεση...παιχτη που οταν οργανωνει περδικλωνει ολη την ομαδα και ξεκιναει σχεδον παντα επιθεση στα τελευταια 10 τι να πεις...απορω τι βλεπουν ακομα και τον κρατανε...

υγ2 για κορακες τι να πεις...γελαει και ο καθε πικραμενος...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Parolos » Σάβ 08 Ιαν 2011, 19:47

Φασούλι το φασούλι... άντε μπας και κάτσει η 4αδα.. αν κάτσει κι ο Λάζος..
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό olivares » Σάβ 08 Ιαν 2011, 20:03

To παιδί δεν είναι πολύ καλά ψυχολογικά οπαδέ του Φερνάνδου και το μόνο που σκέφτεται είναι το καλοκαιρινό camp των Heat στο οποίο θα κάνει τα πάντα όπως λέει για να τους πείσει να κερδίσει θέση στη 15αδα. Τα τελευταία γεγονότα τον έχουν ξενερώσει αφάνταστα και το γεγονός ότι δεν υπάρχουν συστήματα πάνω του και δεν τον αντιμετωπίζουμε με την κατάλληλη συναισθηματική τόνωση κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα. Και μην αρχίσουμε τώρα τα "επαγγελματίες είναι κλπ." γιατί οικονομικά δε μας παίρνει να λέμε τέτοιες λέξεις. Από εκεί και πέρα όπως έχουμε πει από την αρχή τα 80' των ψηλών που μοιράζονται Λάζος 32', Θόδωρας 25', Slim 20', Καλλές 3' είναι έξίσου ψυχολογική και τακτική υπόθεση όσο και μαθηματική. Ο Θόδωρας ήταν καλός σήμερα αν και έχασε 2 εύκολα σουτ για την κλάση του και 2 βολές και βοήθησε αρκετά στα απορρίμματα στα οποία ο Λάζος επειδή κατανάλωνε πολύ ενέργεια στην επίθεση δεν είχε τα ξεκούραστα πόδια για να φτάσει τα κλασσικά 7-8 του. Η επιστροφή του Donnie στο τέλος του μήνα φοβάμαι πως θα περιορίσει ακόμα περισσότερο τον ήδη εξαιρετικά μειωμένο ρόλο του Slim και ο Σούλης έχει σταυρόλεξα και ξυμένα μολύβια μπροστά του.
When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 08 Ιαν 2011, 20:12

Εμένα δεν μου άρεσε (πλην του τρίποντου στο τέλος) ενώ παραμένει χωνί στην άμυνα. Επιθετικά και πάλι λίγα (σε σχέση με πέρυσι και με το κασέ του) πράματα. Έχασε εύκολα-ελεύθερα κοντινά σουτ και 0/2 βολές (αυτές δεν τις δίνω πολύ σημασία, απλή αναφορά) Παρ' όλα αυτά ο Σούλης τον εμπιστεύεται άρα κάτι ξέρει (βλέπει) παραπάνω.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό olivares » Σάβ 08 Ιαν 2011, 20:24

Αρχίζω να πιστεύω ότι είσαι προκατειλημμένος μαζί του. Με το μπάσκετ που ξέρει αν είχε και γρήγορα πόδια στην άμυνα θα έπαιζε τουλάχιστον για 10 χρόνια στο NBA σε ομάδα στυλ Utah. Από εκεί και πέρα με 12 πόντους, 6 ρηβάουνδ εκ των οποίων τα 4 επιθετικά (τομέας που παραδοσιακά πονάμε), 2 κλεψίματα, 3 κερδισμένα φάουλ και ranking 13 (3ος καλύτερος παίκτης μας) σε 30' συμμετοχής (που είναι υπερβολικά για τους 33 του Μάηδες) δεν ξέρω τι παραπάνω μπορεί κάποιος να ζητάει από τον συμπληρωματικό ψηλό του που από πέρυσι έχει πληρωθεί μόλις το 1/3 του συμβολαίου του και φέτος τίποτα. Και αν μου πεις ότι δεν είναι οι αριθμοί (που αυτούς περίπου είχε και πέρυσι) αλλά η γενικότερη εικόνα του τότε είμαι υποχρεωμένος να απορήσω αν κάποιος άλλος με αυτά τα δεδομένα θα έδινε πράγματι περισσότερα.
When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 08 Ιαν 2011, 20:30

σήμερα ήταν σχεδόν εξαιρετικός θυμίζοντας τον παλιό καλό Teo. εγώ τον ψήφισα mvp. δεν ξέρω τι ρόλο παίζει το κασέ στην απόδοση ενός παίκτη...

αυτό που συνεχίζει να με προβληματίζει είναι το θέμα με τον dozier που έθιξε ο Oli. και με τσαντίζει και ο παίκτης που ούτε αμυντικά ψηλά βοηθάει ούτε στο επιθετικό rebound. δηλαδή ρε slim με ποιόν θέλεις να παίξεις αντίπαλος για να κατεβάσεις 6-7 σκουπίδια, να κάνεις 1-2 εντυπωσιακά Blocks και 1-2 καρφώματα μετά από back door ή follow??

και κάτι άλλο: δεν είναι δυνατόν να μας παίζουν αυτή την ανόητη (κατ εμέ) άμυνα βοήθειας στον λάζο και να μην έχουμε πάντα αμαρκάριστο εύκολο σουτ μετά από extra πάσα (όχι την πάσα που δίνει ο λάζος δηλαδή έξω). το περιπτέρι μας έβαλε ουκ ολίγα σουτ από extra πάσα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Σάβ 08 Ιαν 2011, 20:47

Καλά ο Dozier επιθετικά δεν υπάρχει και μάλλον δεν φταίει μόνο ο μικρός χρόνος συμμετοχής. Με αυτούς τους αντιπάλους και δεν κάνει πάρτυ?
Και ο Σούλης ακόμα ψάχνεται φέτος λίγο ντεφορμέ τον κόβω...
Ο Ιρλανδός πότε γυρίζει?
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 08 Ιαν 2011, 20:59

olivares έγραψε:δεν ξέρω τι παραπάνω μπορεί κάποιος να ζητάει από τον συμπληρωματικό ψηλό του

Βάση ρόστερ, δεν νομίζω πως είναι και τόσο συμπληρωματικός (για τον φετινό ΠΑΟΚ). Ναι, έχω μία προκατάληψη φέτος και ίσως να τον αδικώ.
Θωμά, ανάλογα με την αμοιβή (κι ας μην την λαμβάνει) είναι οι απαιτήσεις που έχω από τους παίκτες. Δεν γίνεται να περιμένω τα ίδια από τον Λάζο και από τον θόδωρο. Ούτε τα ίδια από τον Γιαννακίδη με τον IRA. Έτσι τα έχω στο μυαλό μου. Ότι "δίνω" πρέπει να παίρνω.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 08 Ιαν 2011, 21:02

Οι σεβάσμιοι μίλησαν οπότε δεν έμειναν πολλά να πω..
οι διαιτητές σε εκείνες τις φάσεις που δώσαν τα επιθετικά εκνεύρισαν απίστευτα τον κόσμο...θεωρώ όμως μεγάλη αδυναμία μας η ατμόσφαιρα να παρασύρει την ομάδα σε εντός αγώνα και η διαφορά από 17 να πέφτει στους 3...
θα έπρεπε να είμαστε πιο ¨επαγγελματίες¨ στη διαχείριση αγώνα, όπως το να πάμε στις βολές όταν μειώναν και τα φάουλ ήταν 4-2 ... κανείς από τον πάγκο δεν τα μεταφέρει αυτά στους παίκτες; να παίξουν προς το καλάθι με μπάσιμο για να πάρουν 1 φάουλ;
εγώ σε όλη τη διάρκεια παρακαλάω να βγει ο Γκρέι να μπει ο Αποστολίδης...το παλικάρι μπορεί να σουτάρει με τεράστια καμπύλη και γενικά να είναι λίγο άτολμο, αλλά παίζει άμυνα...οργανώνει κοιτώντας γρήγορα μπροστά, το κεφάλι το έχει πάντα πάνω, εμένα με καλυπτει για αναπληρωματικός γκαρντ.
Ακόμη ευχαριστημένος είμαι από τον Δέδα ο οποίος δεν έχει σώμα αλλά το παλεύει στην άμυνα, έχει διάθεση, έχει το φαρμακερό σουτ, πήρε και ριμπάουντ στην άμυνα...ΟΚ δεν είναι Γκρέγκορι αλλά για αναπληρωματικό γκαρντ επίσης με καλύπτει.Miλώντας για τον ΠΑΟΚ των χρεών και της τριτο έκτης θέσης... Ο Μάρσαλ σήμερα δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο και πάλι το ΜΟ του των 17 τον έπιασε...ο τύπος είναι σύγχρονος Μπέρι, επαφή με το καλάθι και μαγικό άγγιγμα... σωστά το είχατε πει give him the ball...
ακούσατε ότι ο Μονρό είναι διαθέσιμος για Ελλάδα;;

Για τον Γκετσε περιμένω περισσότερα δεν είμαι ευχαριστημένος φέτος...ας έπαιξε σήμερα καλά, η ομάδα είναι καλύτερη με τον black air Z-xavier μέσα...τον Bulldozer...heads up brother, you are the shit. make them realize.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 08 Ιαν 2011, 21:04

ναι ρε παιδί μου εντάξει το καταλαβαίνω αυτό που λες. αλλά νομίζω ένας παίκτης ή παίζει ή δεν παίζει καλά. έτσι τον κρίνουμε. όχι με το κασέ του. δηλαδή αν σήμερα ο teo ήταν καλός, ήταν καλός. τέλος. δεν θα διαιρέσουμε το 13 ranking με 120 χιλιάρικα και το 2 του γιαννακίδη με τα 25.000 για να καταλήξουμε οτι τελικά ο μιχάλης βοήθησε περισσότερο (αναλογικά) σήμερα...

PS: με πρόλαβε ο οli με το παράδειγμα της utah. το παραέκανε λίγο βέβαια :mrgreen: . εγώ θα έλεγα το άλλο: πηγαίντε στον ιτούδη ή τον zeljko και ρωτήστε τον ποιόν ψηλό (αν είχε γρήγορα πόδια) θα παίρνατε στο ρόστερ σας από τις υπόλοιπες (πλην βαζελόγαυρου) ομάδες της Α1... τι παραπάνω κάνει ο savanovic στην εθνική σερβίας και στη valencia??? :mrgreen: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 08 Ιαν 2011, 21:17

Ανακοίνωση ΚΑΕ ΠΑΟΚ (08/01/2011)

Το τελευταίο διάστημα είναι όλο και πιο έντονη η προσπάθεια να είναι πρωταγωνιστές στα παιχνίδια της ομάδας μας άλλοι και όχι οι καλαθοσφαιριστές. Σε αυτό ακριβώς το κακόγουστο έργο γίναμε μάρτυρες και σήμερα. Σε ένα ήρεμο παιχνίδι, οι διαιτητές έγιναν και πάλι πρωταγωνιστές και με τις αποφάσεις τους εκνεύρισαν και εξόργισαν παίκτες, προπονητές, φιλάθλους. ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. Ακόμη πιο εξοργιστική είναι όμως η προκατάληψη που έδειξαν και πάλι απέναντι στον αρχηγό της ομάδας μας Λάζαρο Παπαδόπουλο. Κι αυτή την συμπεριφορά την πληρώνει ο ΠΑΟΚ, την πληρώνει το μπάσκετ, την πληρώνουμε όλοι μας. Και είναι απολύτως βέβαιο ότι αυτές οι συμπεριφορές, είναι αυτές που απαξίωσαν το μπάσκετ, είναι αυτές που θα διώξουν τελικά από τα γήπεδα και αυτούς τους λίγους και υγειώς σκεπτόμενους φιλάθλους που και σήμερα μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Απαιτούμε ίση μεταχείριση, αλλά πάνω από όλα σεβασμό και στέλνουμε ένα μήνυμα προς όλες τις κατευθύνσεις. Αυτές οι καταστάσεις δεν μας πτοούν, αλλά μας δυναμώνουν.

Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ.

paokbc
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paok87 » Σάβ 08 Ιαν 2011, 21:19

palok έγραψε:[..]
και κάτι άλλο: δεν είναι δυνατόν να μας παίζουν αυτή την ανόητη (κατ εμέ) άμυνα βοήθειας στον λάζο και να μην έχουμε πάντα αμαρκάριστο εύκολο σουτ μετά από extra πάσα (όχι την πάσα που δίνει ο λάζος δηλαδή έξω). το περιπτέρι μας έβαλε ουκ ολίγα σουτ από extra πάσα...


split out με το ρει-γιαννακίδη, ίσως να είχε αρκετά ποσοστά επιτυχίας.
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Περιστέρι 69-60 ΜVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 08 Ιαν 2011, 21:26

καλά αυτό που λες σουηδέ (την επόμενη φορά που θα ερθεις σε εκτός και χάσουμε θα σε στείλω στην παταγωνία... :mrgreen: ) είναι κι αυτό από τα πιο σημαντικά Plays του σύγχρονου μπάσκετ. νομίζω οτι τα guard μας (αποστολίδης-Gray) Κάτι αρχίζουν να κάνουν τώρα τελευταία και να διεμβολίζουν όσο μπορούν αλλά δεν έχουν πολλή εμπιστοσύνη στα πόδια τους. αυτό το γύρω γύρω όλοι πάντως δείχνουμε να το αποφεύγουμε. πόσο θα ταίριαζε ως τέταρτο guard ο monroe αν είχαμε λεφτά και αυτός κοινοτικό διαβατήριο ε???? :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2010-2011

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης