Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της Ευρωπαϊκής πορείας του ΠΑΟΚ στο παρελθόν.

Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:18

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα

        Εικόνα

Πλήρη στατιστικά του παιχνιδιού, uefa.com.
Το παιχνίδι σε megaupload & rapidshare.

Δικό σας! :nairepaok:
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:23

Λοιπόν να ξεκινήσω από τα άσχημα......στην Πόλη με αυτό το 1-0 και χωρίς Βιτόλο και Ίβιτσ, με Φενέρ υπερπλήρη πιά, χρειαζόμαστε πολύ τύχη και αρχίδια για να περάσουμε....αρχίδια έχουμε το έχουμε αποδείξει ....τύχη - ειδικά στην Ευρώπη- σπανίως....'αρα είμαι θέσει απαισιόδοξος......τα καλά τώρα.....

1. Η ομάδα σήμερα μέχρι την αποβολή ήταν σούπερ......δυσκολοκατάβλητη πίσω και φωτιά μπροστά...κατι που με Σάντος και κακά τα ψέματα χωρίς Σάλπι πέρσι δεν το είχαμε.

2. Το δίδυμο Κοντρέρας - Μαλεζάς δείχνει να λειτουργεί αξιοπρεπώς αν και θεωρώ πως είναι η Αχίλλειος πτέρνα της ομάδας και μάλλον θα κάνει τη διαφορά στο δεύτερο ματς όπου ο Βιτόλο θα λείπει.

3.Η παραμονή Λίνο είναι μεγάλη μεταγραφή. Ο παίκτης είναι επιπέδου Τσου Λου και το αποδεικνύει ακόμα και στον πρώτο του αγώνα μετά από ένα μήνα και βάλε εκτός....αν ο Λίνο έπαιζε με τον Άγιαξ όλα θα ταν διαφορετικά...και ας με πείτε γραφικό.

4. Ο Ανίς βαστάει καλά τη δεξιά πλευρά αλλά έχει φανερές αδυναμίες στην προώθηση της μπάλας....τα γεμίσματα του είναι ΟΚ αλλά μέχρι εκεί.

5. Ο Βιτόλο πολύ καλός, στα γνωστά του στάνταρντ......η δεύ τερη κίτρινη αν δινόταν από Σπάθα τώρα θα μασταν στα μπαλκόνια....ελέω Ευρώπης μας έχουν πιάσει τα τζεντλεμανικά μας.

6. Πολλά μπράβο στο Δερμιτζάκη που ξεκίνησε με τριπλέτα μπροστά και δε φοβήθηκε τους Τούρκους. Αν του βγαινε η φάση με το Σάλπι, τώρα θα μιλούσαμε αλλιώς.

7. Ο ίβιτς ψυχωμένος αλλά μπλοκαρισμένος καλά, λόγω της προβολής του από το γκόλ με τον Άγιαξ.

8. Ο Γκαρσία απλά καλός σήμερα....ψύχραιμος, απλός, με τα τρεξίματα που μπορεί και χωρίς πολλά λάθη.

9. Ο Σάλπι εμένα μου αρέσει. Ζιζάνιο, τρέχει παντού, δε σε αφήνει να τον ξεχάσεις με τίποτα και για όσους έχουν παίξει λίγο μπάλα ξέρουν πόσο πρόβλημα δημιουργεί στην αντίπαλη άμυνα ένα ενοχλητικό μαμούνι που δε σταματά να τρέχει και να πιέζει....αν δε έβαζε και το γκόλ στο πρώτο....τεσπα...θετικός.....

10. Ο Μούσλι....ήταν Μούσλι, βοήθειες, σπρωξίματα....κάποια καλά ανοίγματα αλλά μοιάζει να κολλαει αυτός πάνω στους αντιπάλους παρά αυτοί σε αυτόν...... ούτε απογοήτευση, ούτε ύμνοι.....μούσλι.

11. Τέλος, ο Βιερίνια......χμ.....φοβερό γκόλ, κίνδυνος θάνατος με τις μπούκες...πιστεύω πως θα ήταν man of the match αν δε γινόταν η μαλακία με το Βιτόλο και δεν αναγκαζόταν να δώσει τρεξίματα πίσω παρά μπροστά. Κελεπούρι πάντως.....στην Πόρτο ο αντίστοιχος Βρυζέου ή Βρυζίνιο τέλος πάντων πρέπει να κλαίει.

12. Τέλος, θα πω κάτι για να με βρίσετε αλλά θέλω Κρέσιτσ βασικό......έχει όλα τα προσόντα και ας κάνει χίλια λάθη σε όλο το πρωτάθλημα.......πρέπει να του δοθούν αγώνες για να μην καεί....θα είναι κρίμα.....

Αυτά.....α μη ξεχάσω...η ομάδα είναι για πρωτάθλημα....είδα ΑΕκ και έβαλα τα γέλια...... γαμημένη φτωχιά.....φέτος είμασταν δύο μεταγραφές μακριά από το όνειρο.....1.200.000 δηλαδή όσα τρώει ο Μαρινάκης σε μπριτζόλες και πούρα.....κρίμα.
:pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό niko70 » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:28

Ωραία τα λες, αλλά δε χρειάζονται 2 φορές για να τα καταλάβουμε... :lol:
Άβαταρ μέλους
niko70
 
Δημοσιεύσεις: 1670
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 21:32
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:32

:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:34

Ωραίος ο σελοφάν του τύλιξε όλους σε δυο κόλλες ποστ.

Από το γήπεδο (που δεν τα βλέπεις όλα) μου άρεσε πολύ ο Γκαρσία. Ήταν ο παίχτης που πάγωνε το ρυθμό και έδινε στην ομάδα που δεν είναι συνηθισμένη να παίζει σε ένταση συνέχεια τις απαραίτητες ανάσες.

Επίσης ειδικά στο 1ο ημίχρονο μου έκανε εντύπωση το τρανζίσιον (που λένε και οι σπουδαγμένοι) της Φενέρ. Από τη στιγμή που έχανε την μπάλα στην επίθεση ήταν πιο κοντά στο να την κλέψει παρά στο να δεχθεί αντεπίθεση.

Τέλος με κάνει αισιόδοξο η σταθερότητα της ομάδας. Εκτός του πρώτου ημιχρόνου με τον Αία η ομάδα διατηρεί την απόδοσή της σε ψηλά επίπεδα.
Σημείωση, στα τελευταία 7 ευρωπαϊκά έχω μόνο μία ήττα (με Βαλερένγκα εντός πέρσυ).
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:38

ο γκαρσια ηταν εξαιρετικος...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:38

Είμαι με τον σελοφάν αλλά με μια παρατήρηση.
Αν και δεν ξερουμε ακόμα πως θα παρουσιαστεί ο γαβροβάζελος, αγωνιστικά πέρυσι έπρεπε να το πάρουμε το πρωτάθλημα. Ίσως και φέτος.
Όμως παρασκηνικά, ούτε μία στο εκατομμύριο. Και δυστυχώς, όπως το χάσαμε πέρυσι παρασκηνιακά, έτσι θα το χάσουμε και φέτος.
Σήμερα γούσταρα μπάλα στο 1ο ημίχρονο. Πιστεύω ότι ο Τέο χτίζει κάτι καλό με τον Δερμιτζάκη.
Στα + σήμερα, το 0 πίσω.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό apaikto$ » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:43

Ο ΠΑΟΚ σήμερα ήταν υπέροχος! Επιθετικός και επικίνδυνος όπως θέλουμε να τον βλέπουμε. Δυστυχώς η ανύπαρκτη δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βίτολο στέρησε από την ομάδα μας ένα καλύτερο σκορ και από το κόσμο που βρέθηκε στις εξέδρες του γηπέδου περισσότερη χαρά. Νομίζω όμως, πως ακόμα και με παίκτη λιγότερο θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει και δεύτερο τέρμα γιατί όχι και τρίτο μιας και η Φενέρ δεν έδειχνε ότι μπορεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για κάτι καλό.

Συγχαρητήρια στους παίκτες , στον προπονητή μας και στον κόσμο μας!

Τώρα με περίσσια τρέλλα στη Πόλη για τη πρόκριση!

:opaokara:
Άβαταρ μέλους
apaikto$
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 04:28

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PARASANDALOS » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:45

α ρε λινοοοοοοοοο ...........................


ο ιβιτς θα παιξει ηταν c.l τωρα ειναι ευροπα .....ετσι νομιζω.......δεν ειμαι σιγουροςςςς...


αλλιως ο παπαζ επρεπε να το βαλει δε χανονται αυτα .....
Άβαταρ μέλους
PARASANDALOS
 
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 05:15
Τοποθεσία: ΔΕΝΤΡΟΠΟΤΑΜΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:47

καλα ολα αυτα που λεμε και γραφουμε παιδες αλλά,δεν θελω να το πιστεψω,ενας ακομα ΕΝΔΟΞΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ θα μας παει αγωνιστικα ΠΙΣΩ.κι αυτο ειναι πραγματικα ΘΛΙΒΕΡΟ.ειναι κριμα ρε π^^στη μου η μονη ομαδα που .... "τιμωρειται" για οσα πετυχαινει με το σπαθι της να'ναι ο ΠΑΟΚ!θα μου πειτε ας το καρφωνε ο παπαζογλου.ενταξει,να το δεχτω.αλλά 3 ΓΚΟΛ πανω στη γραμμη γαμω το ξεσταυρι μου,3?ειπαμε ....

για την κοκκινη του βιτολο,ειναι πραγματικα για γελια και για κλαματα.απλα δε δινεται.μιλαμε για διαιτησια σπαθα με φατσα κουκουλακη.οσο για την αντιμετωπιση του νιανγκ ηταν εφαμιλλη τουλαχιστον γκαλη απο λαρρυ βορεαδη .....!θεατρινος ολκης ο αραπης!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:47

Eχουμε πολυ μεγαλη ομαδα!Παιζαμε με μια ομαδα που καθε χρονο ξοδευει παρα πολλα για μεταγραφες,παιζει CL και την καναμε να φαινεται πολυ κατωτερη μας!Μπραβο σε ολους!

ΑΥΤΗ Η ΓΑΜΙΟΛΑ Η ΤΥΧΗ,ΘΑ ΜΑΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ ΠΟΤΕ?......
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:51

PARASANDALOS έγραψε:α ρε λινοοοοοοοοο ...........................


ο ιβιτς θα παιξει ηταν c.l τωρα ειναι ευροπα .....ετσι νομιζω.......δεν ειμαι σιγουροςςςς...


αλλιως ο παπαζ επρεπε να το βαλει δε χανονται αυτα .....


Δεν παίζει ο Σέρβος, όπως και ο Τούρκος που πήρε κόκκινη στο ματς με την Young Boys και δεν έπαιξε με μας.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:52

navigator11 έγραψε:καλα ολα αυτα που λεμε και γραφουμε παιδες αλλά,δεν θελω να το πιστεψω,ενας ακομα ΕΝΔΟΞΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ θα μας παει αγωνιστικα ΠΙΣΩ.κι αυτο ειναι πραγματικα ΘΛΙΒΕΡΟ.ειναι κριμα ρε π^^στη μου η μονη ομαδα που .... "τιμωρειται" για οσα πετυχαινει με το σπαθι της να'ναι ο ΠΑΟΚ!θα μου πειτε ας το καρφωνε ο παπαζογλου.ενταξει,να το δεχτω.αλλά 3 ΓΚΟΛ πανω στη γραμμη γαμω το ξεσταυρι μου,3?ειπαμε ....

για την κοκκινη του βιτολο,ειναι πραγματικα για γελια και για κλαματα.απλα δε δινεται.μιλαμε για διαιτησια σπαθα με φατσα κουκουλακη.οσο για την αντιμετωπιση του νιανγκ ηταν εφαμιλλη τουλαχιστον γκαλη απο λαρρυ βορεαδη .....!θεατρινος ολκης ο αραπης!


ετσι ακριβως ρε ναβι τα ειπα και εγω...ειναι δυνατον σε 2 ματς 3 πανω στη γραμμη???αυτο ειναι παγκοσμιο φαινομενο...ξεχασες επισης το χτυπημα εκτος φασης στο βιερινια το σπρωξιμο στον κοντρερας που δε δωθηκε 2η αν δεν κανω λαθος κιτρινη και τη 2η κιτρινη που γλιτωσε ο λουγκανο στην κινηση πιβοτ του επαγγελματια στο β ημιχρονο...απαραδεχτος ο διαιτητης πραγματικα οπως και ο εποπτης απο την 4 μερια που αυτα που εγραψα εγιναν μπροστα του...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:53

Πολύ καλός ο ΠΑΟΚ.

Έτοιμος για πρωτάθλημα.

Να περάσουμε κιόλας εκεί μέσα καλά θα είναι γιατί το έχουμε ανάγκη και μας το χρωστάει και η ιστορία.

1-0 = με 0-0 για την έδρα που πάμε.

Θα μπορούσε άνετα να ήταν αυτό που όλοι λέγανε 3-0 αλλά και 1-1.

Έστω και έτσι δεν είναι άσχημο το αποτέλεσμα αρκεί να θυμηθεί η άμυνα του ΠΑΟΚ ότι λέγεται άμυνα ΠΑΟΚ!

Καθαρό σκορ με φοβερή εμφάνιση στο Α μέρος.

Στο Β αφού κρατήσαμε με 10 καλά ήταν.

Δεν είναι καθόλου μικρή ομάδα και είναι να την φοβάται κανείς την Φενέρ περισσότερο απο τον Άγιαξ.

Πάντως σπάσαμε άλλη μια αρνητική παράδοση εντός έδρας στην Ευρώπη.

Και αυτό στα θετικά.

Κάνε μας περήφανους μπρε ΠΑΟΚάρα εκεί μέσα.

Κάνε μας γαμώ.....
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Fenerbahçe 1-0 Σχόλια & παραπλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Παρ 20 Αύγ 2010, 00:55

Χωρίς Βιτόλο και χωρίς Ίβιτς ε; Και τι έγινε; Την πιστεύω την ομάδα, μέχρι τέλους θα σταθεί όπως πρέπει. Σορλέν ή Φωτάκης στη θέση του Βιτόλο, Φιλομένο ή Μουσλίμοβιτς (προτιμώ το δεύτερο) αντί για Ίβιτς και όλα μια χαρά. Εκεί θα χρειαστεί αμυντική σοβαρότητα και λίγο μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα και όλα θα πάνε καλά.

Α ρε Κρέσιτς ψυχάρα... MVP χωρίς δισταγμό.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Επόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες