ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της Ευρωπαϊκής πορείας του ΠΑΟΚ στο παρελθόν.

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 05 Αύγ 2010, 15:00

"Δεν έκατσε. Τη ζημιά την ξέρουμε όλοι. Και ρωτάω : κέρδη δεν υπήρχαν από το χτεσινό παιχνίδι ?? Αν το καλοσκεφτείς, αυτά τα παιχνίδια μας "συντήρησαν" όλα αυτά τα χρόνια, τα μεγάλα και τα αξέχαστα..... Αυτός είναι και ο λόγος που θα ήθελα και πάλι να συναντήσω μεγάλη ομάδα μπροστά μου. Γιατί αυτή η συγκίνηση δε συγκρίνεται με τίποτα."


θεωρεις δλδ ρε νικολα οτι τοσα χρονια "ζουσαμε" ποδοσφαιρικα με τις μνημες του παρελθοντος?για μενα απλα ΦΥΤΟΖΩΟΥΣΑΜΕ.φρεσκα κουλουρια.το παιχνιδι με τον αγιαξ περασε στην ιστορια.αλλα θα αργησουμε πολυ να το ξεχασουμε.αποτυχαμε,αυτο ειναι το γεγονος.τωρα το οτι θα'χουμε να θυμομαστε οτι πατησε στην τουμπα ο σουαρες και οτι κοντραραμε στα ισα τον αγιαξ θα'χουμε να το διηγουμαστε γυρω απ'το τζακι στα παιδια και τα εγγονια μας.προσωπικα δε μου αρκει.οχι αλλα βηματα πισω.ειναι αδικο γι'αυτην την ομαδα.λετε ορισμενοι οτι εχουμε παραμερισει τελειως την ουσια κι επικεντρωνομαστε στο χρημα.φυσικα και ισχυει αυτο.πώς δλδ να χαρω τη χθεσινη ποδοσφαιρικη γιορτη με τα πλουσια συναισθηματα,που μου χαρισε,οταν μπορει να χασω 1-2 απο τους καλυτερους μου παιχτες στο χθεσινο ματς,αν ολα εξακολουθησουν να πηγαινουν σκατα (και ομολογω οτι δεν εχω λογο προς το παρον να μην πιστεψω κατι τετοιο)?
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό city_boy » Πέμ 05 Αύγ 2010, 15:01

τι εγραψε ρε φιλε ο καρπετ. γιατι δεν το εχω εντοπισει
ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ
Άβαταρ μέλους
city_boy
 
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 12:16

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kap » Πέμ 05 Αύγ 2010, 15:10

Γενικά μιλάω για τον Κάρπετ. Σήμερα δεν έγραψε τίποτα. Απλώς του τα έχω μαζεμένα
Kap
 
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 10:39

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό city_boy » Πέμ 05 Αύγ 2010, 15:15

οκ.για τον ιδιο λογο ρωτησα
ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ
Άβαταρ μέλους
city_boy
 
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 12:16

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag. » Πέμ 05 Αύγ 2010, 15:22

niko70 έγραψε:....
υ.γ.1 Η ομάδα δεν πρόκειται να χαθεί (στα 84 της έχει περάσει πολύ δυσκολότερα). Μπορεί να κάνει ένα βήμα πίσω, αλλά για να πάρει φόρα.
...


Ρε αδερφέ niko70, "ΕΓΡΑΨΕΣ" !

Είναι τόσο λιτή, αλλά ταυτόχρονα εκπληκτική, σχεδόν σοφή η ατάκα σου!

Ότι καλύτερο διάβασα σήμερα. Με εκφράζει κι εμένα ατή η άποψη, μετά την χθεσινή ημέρα.

Νάσαι καλά

:nairepaok:
Κλείσε τον ΠΑΟΚ στην ψυχή σου και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο !
Π Α Ο Κ..κάτι παραπάνω από μιά αθλητική ομάδα !
Casus Belli σε όποιον αδίκησε τον ΠΑΟΚ έστω και μία φορά.
Άβαταρ μέλους
Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag.
 
Δημοσιεύσεις: 637
Εγγραφή: Παρ 21 Μάιος 2010, 22:04

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 05 Αύγ 2010, 15:25

Μακαρι να ειναι ετσι η αν το θελετε αλλιως πρεπει να ειναι ετσι :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 05 Αύγ 2010, 15:28

για παρηγορια στον αρρωστο,ειναι οντως εξαιρετικα δυνατη φραση.τη συμμεριζομαι κι εγω,γιατι απο χθες νιωθω βαρια ..... αρρωστος.υπαρχει ακομα μια τελευταια ευκαιρια.οφειλουμε να τη διεκδικησουμε με οσο μεγαλυτερη σοβαροτητα και συγκεντρωση μπορουμε,ανεξαρτητως αντιπαλου.παιζουμε οχι την υπαρξη μας ισως αλλα το βαθμο προοδου μας των τελευταιων ετων σιγουρα.ειναι κριμα κι αδικο να αναγκαστουμε παρα τη θεληση μας να αποδυναμωσουμε αυτο το ροστερ.κι αν ακομα χρειαστει ομως,ελπιζω η θυσια να'ναι οσο το δυνατον λιγοτερο επωδυνη.μακαρι να μη χρειαστει.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 05 Αύγ 2010, 15:59

Καλά ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ;;;;

Γκρινιάζετε μετά από τέτοια εμφάνιση;;;;

Ρε παιδιά είχαμε να κοντράρουμε τον καλύτερο επιθετικό στον κόσμο, και μία από τις πιο οργανωμένες επιθέσεις στον πλανήτη και συγκεκριμένα μία από τις πιο ιστορικές ομάδες (αν όχι την πιο ιστορική) στην Ευρώπη και τον κόσμο ολόκληρο!!

Στο πρώτο ματς πήραμε ένα κολόφαρδο 1-1.

Χθες ο Άγιαξ πήρε ένα υπέρκολοφαρδο 3-3...

Τους κοντράραμε στα ίσια!! Ο ΠΑΟΚ έπαιξε μπάλαρα... Πρώτη φορά ίδια τέτοιο ποδόσφαιρο κόντρα σε τόσο μεγάλη ομάδα από τον ΠΑΟΚ. Τώρα τα 3 γκολ πιστεύω ότι απλά έπιασαν την άμυνα στον ύπνο στην αρχή και στην κακή ψυχολογία στο τρίτο γκολ.

ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΦΩΤΙΑΑΑ.....
Κάναμε 10 μεγάλες ευκαιρίες και βάλαμε 3 γκολ. Χάσαμε 2 γκολ πάνω στη γραμμή, ένα τετ α τετ, ένα πέναλτι, μία κεφαλιά προς το τέλος του ματς και χώρια κάποια τελείως ΑΚΥΡΑ οφσάιντ όπως και το πέναλτυ στον Μούσλι που δεν δόθηκε!!!
Και βάλαμε και τρία γκολ!!!! (τελευταία φορά που έγινε αυτό με τον Πάνθραξ ήταν;; Και προτελευταία με τον Λεβαδειακό;; Άντε και ένα ντόρτι με τον Άρη) Και ειλικρινά όποιος συγκρίνει τις τρεις τελευταίες ομάδες με τον Άγιαξ είναι ανίδεος!!

Βέβαια η πίκρα είναι γεγονός γιατί ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ να περάσουμε αλλά η πουτάνα η τύχη μας το χάλασε... ΠΑΟΚ είσαι...

Η κερκίδα ήταν Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α.... Αποσυντονίστηκε λίγο μετά το τρίτο γκολ που φάγαμε αλλά με το που ανεβάσαμε στροφές ξαναβρήκαμε τον ρυθμό στην κερκίδα. Όσο για το πρώτο ημίχρονο και το pregame μπορώ να πω ότι τέτοια κερκίδα δεν έχω ξαναζήσει στην Τούμπα. Ακόμα και στα ντέρμπυ που γεμίζει το γήπεδο τόσο καλή κερκίδα δεν έχουμε. Συγχαρητήρια στον ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΟ μας και για την συμπεριφορά τους. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και στους σεκιουριτάδες και τα ΠΑΟΚτσάκια που κάναν περιφρούρηση που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δεν άφησαν τζαμπατζήδες.

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ στον ηλίθιο που άναψε τον πυρσό. Μακάρι να τον βρουν και να του κλέψουν κανα πεντοχίλιαρο για να δει τη γλύκα...

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ στα τσακάλια που την πέσαν στους Ολλανδούς. Δεν λέω και οι Ολλανδοί προκάλεσαν αλλά ας τους κάναν κανα ντου έξω από το γήπεδο ή και να τους γράφαν στα @@ τους και όχι εκεί που θα τιμωρηθεί η ομάδα.

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ στον χρήστη του φόρουμ που έλεγε ότι με τα μπάχαλα κερδίσαμε εκδρομές και τους υπερασπίστικε. Είμαι σίγουρος ότι θα καμαρώνει και για τα γεγονότα με την Παρί...


Τέλος είμαι σίγουρος ότι θα περάσουμε στο ΟΥΕΦΑ!!! (αρκεί να μην πέσουμε με Ολλανδική)... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Bono » Πέμ 05 Αύγ 2010, 16:11

niko70 έγραψε:
Λες : "Κανένας μας δεν θα βάλει δεκάρα τσακιστή στην τσέπη του απ' αυτό το κυνήγι του ευρώ". Κι εγώ που νόμιζα ότι θα τα μοιράζαμε οι μέτοχοι μεταξύ μας....(φιλικά το λέω) όταν διαφωνείς κάπου δε χρειάζεται να αντιμετωπίζεις τον άλλο σα να είναι άτομο μειωμένης αντίληψης.

Στην ουσία: Δε θα το παίξω υπεράνω με τα λεφτά και το κατά πόσο είναι αναγκαία ειδικά σε μας, ειδικά τώρα.

Αν με ρωτούσες τι θα ήθελα από το χτεσινό θα σου έλεγα χωρίς δεύτερη σκέψη ότι μου αρκεί το 0-0 με καμία ευκαιρία, με τη μπάλα στη σέντρα και με τον κόσμο να αποχωρεί από το ημίχρονο.

Το μόνο που σκεφτόμουνα είναι να τελειώνω, να τσεπώσω τα 5 μύρια και να μπω στη μεταγραφολογία να οργιάσω....

Δεν έκατσε. Τη ζημιά την ξέρουμε όλοι. Και ρωτάω : κέρδη δεν υπήρχαν από το χτεσινό παιχνίδι ?? Αν το καλοσκεφτείς, αυτά τα παιχνίδια μας "συντήρησαν" όλα αυτά τα χρόνια, τα μεγάλα και τα αξέχαστα..... Αυτός είναι και ο λόγος που θα ήθελα και πάλι να συναντήσω μεγάλη ομάδα μπροστά μου. Γιατί αυτή η συγκίνηση δε συγκρίνεται με τίποτα.

υ.γ.1 Η ομάδα δεν πρόκειται να χαθεί (στα 84 της έχει περάσει πολύ δυσκολότερα). Μπορεί να κάνει ένα βήμα πίσω, αλλά για να πάρει φόρα. Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι η εμπιστοσύνη στη διοίκηση (με τα όποια λάθη της) και η στήριξη του κόσμου είναι δεδομένη.

υ.γ.2 Δυστυχώς παίζουμε "καθαρό" παιχνίδι σε ένα γήπεδο μη υγειούς ανταγωνισμού. Το ΠΟΚ με τα τεράστια ελλείματα και τα χρέη προς πάντες, επιβιώνει μια χαρά δημιουργώντας νέα κάθε χρόνο.


Kαμμιά σχέση και ειλικρινά λυπάμαι αν το πήρες έτσι...η έκφραση "μας έχει συνεπάρει το κυνήγι του ευρώ" απλώς μου ακούστηκε κάπως περίεργα όπως και το "λογιστές" που ακούγεται συχνά και από πολλούς.
Και άλλωστε το τόνισα ότι λέω κάτι το αυτονόητο.

Από κει και πέρα αν θες να βρείς κάτι θετικό από χθες,θα μπορούσες να υποστηρίξεις και αυτό που λες.
Μόνο που εγώ σαν πιό ρεαλιστής το κέρδος απ' αυτά τα 2 παιχνίδια θα έλεγα ότι είναι οι 2 ισοπαλίες που πήραμε και κατά συνέπεια οι πόντοι στην προσπάθεια που κάνουμε να βρεθούμε κάποτε στους ισχυρούς σε κάποια Ευρωπαική κλήρωση και μετά έπεται αυτό που λες ότι ο ΠΑΟΚ σε μεγάλα Ευρωπαικά ματς είναι πάντα παρών και με αξιοπρέπεια και μιλάω πάντα προσωπικά.

Αυτό που βλέπω και ξέρω και δε χρειάζομαι κανέναν ΑΡΔ να μου το πει είναι ότι τυχόν σταμάτημα της Ευρωπαικής πορείας νωρίς-νωρίς όπως πέρυσι,φέτος θα έχει πολύ-πολύ δυσάρεστες συνέπειες.
Δυστυχώς όταν δεν υπάρχει κάποιος χοσάδας όπως σε βάζελο και γάβρο Ευρώπη σημαίνει για μας ανάγκη και όχι διασκέδαση...σε αυτούς επιτρέπονται και στραβοπατήματα και πρώιμοι αποκλεισμοί χωρίς να διαταράσσεται ορατά η ομάδα τους απλώς σημαίνει ένα μικρό ή μεγάλο στρίμωγμα για ένα χρονικό διάστημα.
Το πως και το γιατί σε εκείνους συμβαίνει έτσι και σε μας αλλιώς είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο,δεν παύει όμως να είναι πραγματικότητα.
Για μας θα σημαίνει αδυναμία διατήρησης του έστω και έτσι υποπολλαπλάσιου μπάτζετ που έχουμε σε σύγκριση μ' αυτούς.
Και όσο η ομάδα πάει σε τέτοια ματς αγχωμένη και κολλημένη στον τοίχο, τόσο οι προοπτικές να κάνει την υπέρβαση θα είναι λιγότερες.
Γι' αυτό και θεωρώ μεγάλη ζημιά τον περυσινό αποκλεισμό με μιά ομάδα που πιό βατή δεν θα μπορούσαμε να βρούμε,όπως αντίστοιχο πισωγύρισμα είχαμε και το 2004.
Τα αποτελέσματα τέτοιων αποκλεισμών πολλές φορές δεν είναι άμεσα ορατά και απλώνονται σε βάθος χρόνου ενώ συγχρόνως είναι και πολυεπίπεδα γιατί πέρα από την απώλεια χρημάτων σε κατρακυλάνε και στην Ευρωπαική βαθμολογία.
Η ομάδα σίγουρα δεν θα χαθεί αλλά θα κάνει βήματα πίσω και όχι για να πάρει φόρα.

Θα μπορούσα χθες να προκριθώ και ο Αγιαξ να έχει 50 δοκάρια και άλλες τόσες αποκρούσεις μας πάνω στη γραμμή???
Τα ΠΑΟΚτσάκια που δεν θα δημιουργούσα χθες, θα τα έκανα πολλαπλάσια σε λίγα χρόνια με τα λεφτά που τα άγγιξα στιγμιαία αλλά μου ξέφυγαν μέσα από τα χέρια μου....
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lefis » Πέμ 05 Αύγ 2010, 16:58

Ο τεχνικός διευθυντής του Αγιαξ, Ντέιβιντ Εντ με δηλώσεις του, τόνισε ότι στα 30 χρόνια που βρίσκεται στον «Αίαντα» δεν έχει ξανασυναντήσει ανάλογη ατμόσφαιρα με αυτή της Τούμπας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του κ. Εντ στο «Αθλητικό Metropolis». «Γνωρίζαμε ότι στη Θεσσαλονίκη θα αντιμετωπίσουμε μία «καυτή» ατμόσφαιρα . Αντικρίσαμε κάτι εντυπωσιακό. Ο κόσμος του ΠΑΟΚ υποστήριζε με απίστευτο τρόπο την ομάδα. Καταφέραμε να πάρουμε μία πολύ μεγάλη πρόκριση. Το παιχνίδι θα μπορούσε να γίνει μία καλή ταινία του Χίτσκοκ. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλά προετοιμασμένος. Ισως έπρεπε να παίξει λίγο πιο επιθετικά. Εμείς ήμασταν κακοί στο πρώτο ημίχρονο. Είχαμε την τύχη με το μέρος μας στο δεύτερο ημίχρονο αφού πετύχαμε γρήγορα τρία γκολ. Ο ΠΑΟΚ έχει καλούς παίκτες, ικανότητες σαν ομάδα και χθες ήταν άτυχος. Μου άρεσε πολύ ο Σορλέν που παίζει έξυπνα και με μυαλό. Ο Βιεϊρίνια που σκόραρε το πρώτο και ο Ιβιτς που παίζει με πολύ μυαλό και είναι παίκτης ποιότητας», είπε ο Εντ για να συνεχίσει για την ατμόσφαιρα. «Η συζήτηση όλων ήταν η ατμόσφαιρα. Δεν έχουμε ξαναζήσει κάτι τέτοιο στην Ευρώπη. Και θέλουμε να ζητήσουμε κατά κάποιο τρόπο μία συγνώμη που δεν τους αφήσαμε να συνεχίσουν. Μία πολύ μεγάλη μάζα κόσμου στήριξε την ομάδα.του, με μία μικρή εξαίρεση στο τέλος του αγώνα να δημιουργεί μία ένταση, αλλά δεν ήταν κάτι το σημαντικό. Δουλεύω στον Αγιαξ 30 χρόνια και έχω ταξιδέψει πολύ. Το χθεσινό θα το θυμάμαι για πάντα και οι οπαδοί του ΠΑΟΚ πρέπει να αισθάνονται περήφανοι για την ομάδα τους. Αλλες φορές έχεις τύχη και άλλες όχι, αυτό είναι το ποδόσφαιρο», είπε ο τεχνικός διευθυντής του Αγιαξ.

http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=1483
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Πέμ 05 Αύγ 2010, 17:05

το μουνι της γυναίκας σου ρε μπάσταρδε...που θα μας πεις για τύχη και λαό..
να έτρωγες την τσαπού χθες,να σε έβλεπα αν θα είχες τ'αρχίδια να βγείς και να το παίξεις υπεράνω...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ 05 Αύγ 2010, 17:16

Καλησπέρα σύντροφοι

πριν λίγο άνοιξα το ρημάδι το computer, μη μπορώντας ακόμη να χωνέψω αυτό που έγινε χθες...
Πάντως, πέρα από την πικρα, βγήκαν σίγουρα μερικά χρήσιμα συμπεράσματα:

Η ομάδα έχει ποιότητα.
Με καλο σχεδιασμό (λεγε με Δερμιτζάκη) και έναν παίκτη-αντικαταστάτη του Ίβιτς - ο οποιος είναι παρα φύση να βγάλει μονος του όλο το πρωτάθλημα - η ομάδα είναι πλήρης. Την εκτίμηση της πληρότητας την κάνω πάντα βεβαια βάση των οικονομικών δεδομένων του Παοκ και όχι π.x. του Άγιαξ...

Ο λαός κι αν έχει ποιότητα.
Χωρίς πυρσούς και οιοσδήποτε ανοησίες η ατ μοσφαιρα ήταν όνειρο. Παρεπιμπτόντως να πω ότι μου αρέσουν οι πυρσοί αλλα αfού το απαγορεύει η UEFA πρέπει να σεβαστούμε τους κανόνες του παιχνιδιού. Τους λίγους ανόητους θα τους αποβάλει η μάζα σιγά σιγά - αρκεί να συνεχίσουμε να ανεβαίνουμε σκαλί σκαλί ομάδα και λαός - και ίσως κάποτε τους συλλάβει η αστυνομία. Αυτό το τελευταίο πάντως σαν ενδεχόμενο είναι μακρινό...

Οι παράγοντες αρχίζει να τους προσπερνά η ομάδα και ο λαός σε ποιότητα.
Με όλο το σεβασμό στους κυριους του D.Σ. και κυρίως στους ZZ, αναγνωρίζω μεν την ανιδιοτελή αγάπη τους για την Παοκάρα, αλλα κάποιοι χειρισμοί ήταν λανθασμένοι. Παραθέτω μερικούς:
Διαφήμιση φανέλας, μεταγραφή Marco Antonio, ant αυτού μεταγραφή του Zouela με αντίτιμο αγοράς 800`000E, οικονομικός σχεδιασμός 2010, πρόσληψη προπονητή και αλλα και αλλα.
Μην παρεξηγηθούμε. Θέλω τους συγκεκριμένους ανθρώπους στη διοίκηση. Αλλα ήρθε η στιγμή να προσληφτούν και τεχνοκράτες....τουλάχιστον στο εμπορικό κομμάτι (διαφημίσεις, αναζήτηση χορηγών, κατάρτιση προuπολογιsmου μιας χρονιας).

Αυτά τα ολίγα σύντροφοι.
Πάμε καλά...Ανεβαίνουμε σκαλοπάτι σκαλοπάτι. Η φετινή χρονια βεβαια βεβαια θα είναι καθοριστική. Όχι τόσο η ίδια η θέση που θα κατακτήσουμε στο πρωτάθλημα/κύπελλο η το αν θα μπούμε στο europa league. Πρέπει να κρατήσουμε ζεστό τον κόσμο...αυτό είναι το σημαντικότερο...να έχουμε μια μαγια 20`000 ανθρώπων που βρέχει χιονίσει θα έρχονται στο γήπεδο.

Κι όσο μας πληγώνεις τόσο μας πωρώνεις...
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Πέμ 05 Αύγ 2010, 17:20

lefis έγραψε:Ο τεχνικός διευθυντής του Αγιαξ, Ντέιβιντ Εντ με δηλώσεις του, τόνισε ότι στα 30 χρόνια που βρίσκεται στον «Αίαντα» δεν έχει ξανασυναντήσει ανάλογη ατμόσφαιρα με αυτή της Τούμπας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του κ. Εντ στο «Αθλητικό Metropolis». «Γνωρίζαμε ότι στη Θεσσαλονίκη θα αντιμετωπίσουμε μία «καυτή» ατμόσφαιρα . Αντικρίσαμε κάτι εντυπωσιακό. Ο κόσμος του ΠΑΟΚ υποστήριζε με απίστευτο τρόπο την ομάδα. Καταφέραμε να πάρουμε μία πολύ μεγάλη πρόκριση. Το παιχνίδι θα μπορούσε να γίνει μία καλή ταινία του Χίτσκοκ. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλά προετοιμασμένος. Ισως έπρεπε να παίξει λίγο πιο επιθετικά. Εμείς ήμασταν κακοί στο πρώτο ημίχρονο. Είχαμε την τύχη με το μέρος μας στο δεύτερο ημίχρονο αφού πετύχαμε γρήγορα τρία γκολ. Ο ΠΑΟΚ έχει καλούς παίκτες, ικανότητες σαν ομάδα και χθες ήταν άτυχος. Μου άρεσε πολύ ο Σορλέν που παίζει έξυπνα και με μυαλό. Ο Βιεϊρίνια που σκόραρε το πρώτο και ο Ιβιτς που παίζει με πολύ μυαλό και είναι παίκτης ποιότητας», είπε ο Εντ για να συνεχίσει για την ατμόσφαιρα. «Η συζήτηση όλων ήταν η ατμόσφαιρα. Δεν έχουμε ξαναζήσει κάτι τέτοιο στην Ευρώπη. Και θέλουμε να ζητήσουμε κατά κάποιο τρόπο μία συγνώμη που δεν τους αφήσαμε να συνεχίσουν. Μία πολύ μεγάλη μάζα κόσμου στήριξε την ομάδα.του, με μία μικρή εξαίρεση στο τέλος του αγώνα να δημιουργεί μία ένταση, αλλά δεν ήταν κάτι το σημαντικό. Δουλεύω στον Αγιαξ 30 χρόνια και έχω ταξιδέψει πολύ. Το χθεσινό θα το θυμάμαι για πάντα και οι οπαδοί του ΠΑΟΚ πρέπει να αισθάνονται περήφανοι για την ομάδα τους. Αλλες φορές έχεις τύχη και άλλες όχι, αυτό είναι το ποδόσφαιρο», είπε ο τεχνικός διευθυντής του Αγιαξ.

http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=1483


γ@μήσου ρε μπινέ πισωγλέντη καριόλη ολλανδέ! Τώρα τα λέτε άυτά ρε ψ@λόχυμα? άντε και πηδήξου με τις άλλες αδερφές γ@μιόλη!
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό rasputin » Πέμ 05 Αύγ 2010, 17:28

Γιατί τον βρίζεται ρε τον ανθρωπο? Μόνο καλά είχε να πει για τον ΠΑΟΚ. Δηλαδή τι περιμένατε να βγει και να πει πριν το παιχνίδι ή μετά ενδεχόμενου αποκλεισμού της ομάδας του τα ίδια?

Μήπως είχε την υποχρέωση να τις κάνει αυτές τις δηλώσεις? Το ένιωσε και το είπε...

Ελεος λαιμαι
Μπλα μπλα μπλα μπλα..
Άβαταρ μέλους
rasputin
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιαν 2010, 12:30

Re: ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Πέμ 05 Αύγ 2010, 17:31

Και εγώ το νιώθω και τον μπινελικώνω! ΕΛΕΟΣ!
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης