Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 23 Αύγ 2019, 18:13

Οι ομάδες δεν αγοράζονται, αλλά χτίζονται
Ο προπονητής είναι αναγκασμένος να ξαναχτίσει από την αρχή.
Το αν ξέρει και γνωρίζει τα υλικά που έχει και τα υλικά που χρειάζεται για να χτίσει αυτό που θέλει δεν μπορώ να το πω με βεβαιότητα,ειδικά μετά την τριπλή συνεχόμενη πρώτη αλλαγή του σβιντέρσκι.
περιμένω τουλάχιστον από τον μπράνκο που είναι πολύ περισσότερο καιρό στην ομάδα να τον βοηθήσει να βρουν γρήγορα τη λύση.
Προσωπικά πιστεύω ότι η καθυστέρηση των μεταγραφών είναι γιατί δεν ξέρουν ακριβώς τι θέλουν να πάρουν
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14498
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 18:17

Το κλειδι ειναι στο ''γιατι δεν ξερουν τι ακριβως θελουν να παρουν'' και δεν νομιζω πως ειναι φετινο φαινομενο.Παρομοια λαθη κανουμε σε καθε μεταγραφικο σχεδιασμο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 23 Αύγ 2019, 18:29

Εγώ νομίζω από την άλλη έχουν ήδη εντοπίσει, συζητήσει και περιμένουν την τελευταία στιγμή των μεταγραφών γιατί μας έχουν στο περίμενε. Θα είναι ένας, δύο δεν ξςρω, όμως οι χτυπητές αδυναμίες έχουν εντοπιστεί σίγουρα από τους υπεύθυνους. Ο Ιβάν έχει αποδείξει πως δεν λογαριάζει τα χρήματα για το καλό της ομάδας.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9924
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό fatsapaok » Παρ 23 Αύγ 2019, 18:37

Εδω που φτασαν τα πραματα ( τελευταια στιγμη πριν .........) μονο το αφεντικο μπορει να σωσει το μαγαζι.
Πρωτον μιλαει με τους υπαλληλους του - ποδοσφαιριστες , προπονητες κλπ ,και τους τα λεει το και το.
Δευτερον αφου με το καλο περασουμε στους ομιλους φερνει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τους παικτες που θελει ο Φερειρα ( στις θεσεις που θελει με τα στοιχειωδη χαρακτηριστικα και ας μην ειναι απο το λεγομενο πανω ραφι , για αυτο και λεω στοιχ χαρακτ) διοτι αν δεν τους φερει τι τον πηρε τον συγκεκριμενο προπονητη ?
Τριτον δινει ξεκαθαρη εντολη - διαταγη να τα δωσουν ολα και για το ουεφα και για το πρωταθλημα.
Τεταρτον , αναλογα πως θα πανε οι τραυματιες κανει η οχι διορθωτικες κινησεις στις μεταγραφες χειμωνα.
fatsapaok
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευτ 13 Μάιος 2019, 14:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Παρ 23 Αύγ 2019, 18:41

Απλά ο προπονητής πάει να εφαρμόσει το σύστημα του ρε φίλοι μου και δεν έχει τους παίχτες να το παίξει το 4-4-2 αυτό ξέρει αυτό μπορεί(έπαιζε και στην Braga).

Ποδοσφαιρικά και εσείς και εγώ ξέρουμε το 4-4-2 καταρχάς πρέπει αν έχεις εξτρέμ με @@ μπουκαδώρους και γρήγορους όταν τα αρ.μπακ και δεξ.μπακ ανεβαίνουν στη γραμμή της σέντρας και να ανεβαίνουν τα εξτρέμ με τρίπλες στο 1 εναντίων 1 ή να ξέρουν να πατάνε περιοχή.

Τέτιους εξτρέμ δεν έχουμε μεταξύ μας μη κοροιδευόμαστε.
Ο δε Jaba γρήγορος αλλά τα χάνει στο 1 εναντίων 1 και φαίνεται και στα ματς ο Λημνιός δε το συζητάω είναι για δανεικός όχι για το σύστημα που παίζει ο Φερέιρα.

Ο δε Stoch o Radeljovic του gay μοιάζει Pedro.

o Biseswar ξέρει μπάλα τρίπλα έχει 1 εναντίων 1 μπράβο του φάνηκε και στα ματς με τον Ajax+++.

Η ομάδα που είπε ο παραπάνω φίλος 'θέλει να χτιστεί' θέλει και τους κατάλληλους παίχτες η ομάδα μπορεί να έχει ποιότητα αλλά παίχτες υστερούν μερικοί και έχει εμμονή ο Προπονητής σε αυτούς όπως είπε 'χρειάζονται παλαιότερα προσθήκες', εννοεί για το 4-4-2 που ξέρει να το παίζει.

Η ομάδα είναι μεν καλοί αλλά είναι για το το 4-2-3-1 αυτό που έπαιζε ο Lucesku που με απογοήτευσε με αυτά που έγιναν σε μεγάλο βαθμό όπως όλους μας.

Μακάρι να φανεί η ομάδα και να ξυπνήσουν μερικοί παίχτες δεν αναφέρομαι ονομαστικά το ξέρετε και εσείς το βλέπετε για να δούμε την ομάδα στην προπονηση να δουλέψουν στα θλελω του προπονητή και να αλλάξουν τα δεδομένα να δούμε τι εστί ΠΑΟΚ σαν doubleούχοι/αήττητοι κτλπ.

Πάμε να κερδίσουμε τον Παναιτωλικό και να γυρίσουμε να ανετρέψουμε την κακή απόδοση με την Σλάβια Πέμπτη.
Είμαι αισιόδοξος μακάρι μην διαψευτώ και απογοητευτώ και εσείς φυσικά.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3327
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό icue » Παρ 23 Αύγ 2019, 18:48

Παντως καποιος απαισιοδοξος θα ελεγε οτι βλεποντας ο Σαββιδης τον χοντρο ουσιαστικα να αγοραζει το φετινο πρωταθλημα (αρης και οφη στη νοβα, φημες για αγορα φορθνετ με 50 χαρτια απο τον μαρινακη) και σε συνδιασμο με την αποητευτικη προοπτικη της Ευρωπης, ισως τελικα και να μην ψηθει για αλλες μεταγραφες.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6362
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:07

Απλα μετα την κληρωση με αγιαξ σταματησε ο σχεδιασμος της ομαδας ,απλα πηραν εσιτι λογω λειψανδρειας στα χαφ.Δεν πιστευω οτι θα γινουν κινησεις αν δεν μπεις ομιλους στο ευροπα.
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:12

Και θα αφήσει ο Ιβάν ξεκρεμαστη την ομάδα;;

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:25

Ας περάσουμε στην Ευρώπη και ας μην γίνει καμια μεταγραφή.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό tsaousila » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:26

ο μουρινιο τα ανακατεψε. καλα κρασια δηλ . παρακάλα να ειναι οκ ο μπισεσβαρ γιατι πλεον ολοι θα μαρκαρουν αυτον, ειναι πασιφανες πλεον τι παιζει. αλλαξες το συστημα μεγαλε ηθελες να βαλεις την πινελια σου χωρις τα υλικα , εκει τη πατησες , καλα ρε παιδια ο ματος για;τι δεν περναει το κεντρο?? γαιατι γινεται τριτος στοπερ, καλα κρασια παλι, τωρα ειναι αργα γιατι χρειαζεσαι και δεκαρι που να σκοραρει και εξτρεμ βασικο και επιθετικο και αριστερο μπακ !και ασ λενε για το γιαννουλη μερικοι και μεγαλο οχταρι οχι τπον καντουρι που δεν παταει περιοχη, θελεις γκολ απο παντου!!. μια ντουζινα παικτες ενω ειχες και ουαρντα και το βραζιλιανο που ερωτηση ο στοχ ειναιν πολυ καλυτερος του????
tsaousila
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό invincible » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:26

Τι ξεκρέμαστη πλήρες ρόστερ έχεις σε όλες τις θέσεις που να κάνεις μεταγραφή δηλαδή ? Επιστρέφουν Βιερινια Μαουρίσιο και Βερνμπλουμ που να κάνεις ειλικρινά μεταγραφή ? Να πάρεις έναν επιθετικό καλύτερο από τον Ακομπ να δώσεις 10εκ μπορείς? Να πάρεις χαφ να δώσεις 6εκ παικταράς μπορείς ? Δεν νομίζω μόνο αν περνούσαμε στο τσουλου οπότε προσγείωση. Τι μεταγραφή να κάνουμε μεταγραφές και να μην παίζουν πόσες μεταγραφές του ΠΑΟΚ παίζουν ...Μπορείς να φέρεις καλύτερο από τον Μπισε? όχι
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό donpablo » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:31

απλα και σζωστα τα λες
donpablo
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Παρ 28 Ιούλ 2017, 19:22

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Macho » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:31

Επειδή - και θα το γράψω 1000000 φορές - μετά από μια ήττα, (του κωλου) ο λαός διψάει για αίμα, προσωπικά και στο βαθμό που θέλει ο καθένας θα του προσφέρω άφθονο το δικό μου.

Πριν από αυτό όμως δύο πράγματα. Τα τενεκιδιστικα περί "προβολής" ας τα ανταλλάξουν μεταξύ τους αυτοί που ποσταρουν 600 φορές την ημέρα 600 παραλλαγές της ίδιας άποψης , θεωρώντας ίσως πως θα γίνει επικρατούσα με αυτή τη μέθοδο.
Αν αναρτουσα σε αριθμό τις μισές φορές από αυτές που έχω συνομιλήσει με τον Σουρμε, θα ήμουν εξ ορισμου το πιο βαρετό και κουραστικό μέλος εδώ μέσα (ίσως και να είμαι για μερικούς, νοου προμπλεμ) με 5 αναρτήσεις ανά σελίδα (και όχι δύο και τρεις όπως αυτοί).
Αντί για αυτό "χανομουν" κατά διαστήματα, πολλές φορές και εσκεμμένα αφού δεν θεωρούσα πως θα πρόσφερα κάτι ουσιαστικό ή διαφορετικό στην κουβέντα. Ένα, λοιπόν

Όσον αφορά τον μόνιμο χεητερ Τζόσουα που έχει φαγωθεί να γράφει πως κάνω υποδείξεις νοοτροπίας, όσες φορές και να το επαναλάβει δεν σημαίνει πως θα πείσει κανένα. Ναι υποστηρίζω και θα συνεχίσω να υποστηρίζω πως μεγάλο κομμάτι της οπαδικης μας βάσης στερείται ψυχραιμίας και βρίθει ανωριμότητας στην αξιολόγηση καταστάσεων.
Κοινώς την γκρίνια (που της μόδας τελευταία είναι να βαφτίζεται ποδοσφαιρική λογική) πολλών ΠΑΟΚτσηδων δεν τη φτάνει κανείς. Αυτό δεν σημαίνει πως κάνω υποδείξεις σε οποιονδήποτε να αλλάξει τη νοοτροπία που τον διέπει. Εύχομαι να συμβεί, αλλά απλά παραθέτω την άποψή μου για το τι βλέπω να συμβαίνει, παραινέσεις για αλλαγή είμαι του δόγματος πως κάνω ο καθένας στον εαυτό του και μόνο.

Επιπρόσθετα φράσεις τύπου "δεν μπορώ να καταλάβω τι βλέπετε στον τάδε παικτη", "εγώ τα έγραφα", "πρέπει να πάρουμε παίκτη εκεί γιατί παίζουμε έτσι, γιατί δεν το βλέπετε" δεν αναφέρθηκαν από μένα και ποτέ στο ύφος αυτό. Όπως επίσης δεν γράφω με κεφαλαία κάθε τρεις λέξεις για να προσθέσω φανφάρα σε κάθε μου πρόταση.

Στο δια ταύτα. Το "αίμα" και το" κράξιμο" όσων πιστεύουν πως κάναμε αποτυχημένες μεταγραφές χαρά μου να το δεχτώ. Θα κάνουμε και άλλες, πιθανότατα εξαρχής αποτυχημένες και αυτές. Αναφερόμενος δε στη φράση που παίζει πολύ τελευταία με το "μόνιμο χαμόγελο", την ξαναγράφω.
Μόλις καθίσει η σκόνη από τους κριτικούς ποδοσφαίρου που ψάχνουν πάντα αφορμή, θεωρώ δεδομένο πως θα είμαστε όλοι ακόμη πιο χαρούμενοι από πέρσι.
Και στις εντυπώσεις που κάποιοι λατρεύουν, αλλά κυρίως στην ουσία.

Σε προηγούμενες εποχές ίσως ο ΠΑΟΚ να έκανε πολλά βήματα πίσω. Τώρα απλά σε μερικές μέρες θα απολαμβάνει ηρεμία έχοντας πάρει ένα ακόμη χρήσιμο μάθημα την προηγούμενη βραδιά.
Η Ομάδα του τώρα όμως έχει δείξει πως αξιοποιεί τις γνώσεις της.
Macho
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Δευτ 20 Σεπ 2010, 14:25

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:38

Αηθης επιθεση κατα τζοσουα και εσυ ματσο εισαι "αν δεν βρεξει θα κανει ηλιο" αστο να παει καρντια μου
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:43

Φίλε μου Macho. Ομολογώ ότι είμαι fan του τρόπου που αρθρογραφείς καθώς διέπεται από επιχειρηματολογία, ηρεμία και κοινή λογική. Στο δια ταύτα όμως δεν μπορούμε να χαμογελάμε όταν έχουμε δεχτεί έναν τόσο βρώμικο πόλεμο όλο το καλοκαίρι, όταν έχουν γίνει τόσα λάθη στο μεταγραφικό σχεδιασμό και όταν φανερά μετά από μία ατυχή εμφάνιση ο προπονητής-επένδυση ομολογεί δημόσια ότι δεν έχει βάθος στο ρόστερ για αυτό που θέλει να παίξει. Σε όλα αυτά να προσθέσω και την εκκωφαντική σιωπή - απόσυρση του Γιώργου Σαββίδη από τα δρώμενα. Είδομεν ... Σε κάθε περίπτωση αγωνιστικά θεωρώ κι εγώ ότι η αισιοδοξία θα επιστρέψει μετά από τις τρεις εμφατικές νίκες στην Τούμπα που θα κάνει η ομάδα.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες