Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 19 Αύγ 2019, 14:37

Για φορ πάντως με βάση όσα ακούγονται αυτός μου έρχεται στο μυαλό:
https://www.transfermarkt.com/eric-maxi ... eler/45660

Αν κάνεις μια σούμα από όλα τα σάιτ τα χαρακτηριστικά ταιριάζουν.. φυσικά κ θα ήταν πραγματική βόμβα για την Ελλάδα!

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10835
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Δευτ 19 Αύγ 2019, 14:39

Φρέσκα νέα απο σντνα:
«Πιθανός προορισμός του Θόρσμπι ο ΠΑΟΚ, που καλύπτει τις απαιτήσεις του»
19 Αυγούστου 2019, 15:24


Το όνομα του Μόρτεν Θόρσμπι με τον ΠΑΟΚ, εμπλέκουν τα ιταλικά ΜΜΕ, τα οποία κάνουν λόγο για πιθανότητα συνεργασίας ανάμεσα στις δύο πλευρές.

Ο μέσος της Σαμπντόρια, Μόρτεν Θόρσμπι, δεν έχει καταφέρει να πείσει τον προπονητή του προκειμένου να βρει μία θέση στο ρόστερ και ήδη ψάχνει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του.

Στο πλαίσιο αυτό, τα ιταλικά ΜΜΕ εμπλέκουν το όνομα του ΠΑΟΚ, τονίζοντας πως αποτελεί έναν από τους πιθανούς προορισμούς του 23χρονου Νορβηγού.

Συγκεκριμένα, η ιστοσελίδα sampgazzetta.it, σημειώνει πως υπάρχει ενδιαφέρον από την Κρεμονέζε και την Εντέλα, οι οποίες όμως θέλουν να αποκτήσουν τον ποδοσφαιριστή με τη μορφή δανεισμού.

Κάτι τέτοιο δεν βλέπει με καλό... μάτι ο Θόρσμπι, ο οποίος θέλει να πάει σε μία ομάδα που θα αγοράσει τα δικαιώματά του και με αφορμή το συγκεκριμένο γεγονός, τονίζουν πως ο ΠΑΟΚ είναι διαθέσιμος να καλύψει τις απαιτήσεις του, σημειώνοντας πως αποτελεί την πιθανή νέα ομάδα του παίκτη.

Στο παρελθόν έχει αγωνιστεί με τη φανέλα της Χερενφέιν, καταγράφοντας συνολικά 130 συμμετοχές, πετυχαίνοντας 13 γκολ και μοιράζοντας οχτώ ασίστ.
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 19 Αύγ 2019, 14:45

Πολύ μέτριος παίκτης και είναι πραγματικά αστείο να δώσουμε και λεφτά για κάποιον που ήταν ελεύθερος πριν λίγες μέρες.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 19 Αύγ 2019, 14:53

Καλα αυτοι του εκαναν τεσσερα χρονια συμβολαιο πριν ενα μηνα και τωρα δε τον θελουν;
Αν ουσιαστικά τον δοκίμασαν και είδαν ότι δεν τους κάνει, πρέπει να μας πληρώσουν κιόλας για να γλυτώσουν το τετραετές που του έκαναν.
Αστεία πράγματα,δε δίνω ούτε μια πιθανότητα,εκτός αν υπάρχει κάποιος στην ομάδα που γνωρίζει πολύ καλά τον παίχτη και ο παίχτης αφού είδε ότι δεν υπολογίζεται και ότι δεν κόστισε φράγκο στους Ιταλούς, πιέζει να τον αφήσουν να έρθει σε εμάς,πράγμα που φαντάζει πολύ δύσκολο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:01

Mitsospaoki4 έγραψε:Για φορ πάντως με βάση όσα ακούγονται αυτός μου έρχεται στο μυαλό:
https://www.transfermarkt.com/eric-maxi ... eler/45660

Αν κάνεις μια σούμα από όλα τα σάιτ τα χαρακτηριστικά ταιριάζουν.. φυσικά κ θα ήταν πραγματική βόμβα για την Ελλάδα!

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Πραγματικά ταιριάζει απόλυτα, λήγει το συμβόλαιο του και είναι και στην εταιρία του Κουτσολιακου,που έχει πολλούς δικούς μας,πρώην και νυν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό pk77 » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:10

Mitsospaoki4 έγραψε:Στο arena πριν λίγη ώρα (τσορμπατζογλου??) είπαν πως είμαστε κοντά σε 2 παίχτες ο ένας φορ μεγάλης αξίας και μέχρι αύριο θα διαρευσουν ονόματα.. οποίος θέλει τους πιστεύει :)

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

O Τσορμπατζόγλου έχει το πιο μετριοπαθές προφίλ απο τους δημοσιογράφους μας ( χαρα της πεθεράς νομίζω τον αποκαλεί ο κουμπαρος ο Κόλκας) και απο όσο θυμάμαι δεν δημοσιεύει εύκολα μεταγραφικούς παπάδες για να πει μετά το έγραψα ( άπειρα παραδειγμα απο άλλους).
Μακάρι να ισχύει η πληροφορία
pk77
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2019, 19:55

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:25

giapas έγραψε:Σταδιακά να γίνει η μετάβαση , εγώ δεν είπα να τον βάλεις βασικό με Άγιαξ. Αλλά ο άλλος δεν έχει δει καν αποστολή , δε βλέπω κάτι σταδιακό.

Στη 4αδα αγώνων που έρχεται σε 12 μέρες θα παίξει ο Μάτος 4 90λεπτα ; Ή θα μπει ο άλλος ξαφνικά από τη κερκίδα στην ενδεκάδα; Δε το λες κι ενθαρρυντικό.


Δηλαδή αν χρειαστεί να αγωνιστεί για να πάρει ανάσες ο Μάτος λχ την Κυριακή, τι ακριβώς μπορεί να τον εμποδίσει τον Φερρέιρα να τον βάλει;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:25

joshua έγραψε:Πολύ μέτριος παίκτης και είναι πραγματικά αστείο να δώσουμε και λεφτά για κάποιον που ήταν ελεύθερος πριν λίγες μέρες.

Εμένα μου αρέσει πολύ ο Θόρσμπι. Δεν ισχύει ότι ήταν ελεύθερος πριν μερικές μέρες, η Σαμπντόρια είχε υπογράψει μαζί του από τον Γενάρη, όταν ο παίκτης έμπαινε στο τελευταίο εξάμηνο του συμβολαίου του με την Χέρενφεν και ήταν ελεύθερος να διαπραγματεύεται με όποιον θέλει. Πολύ καλή επιλογή θα ήταν
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:27

Άσε με ρε Obdulio που δεν σου άρεσε ο Ολιβέιρα και σου αρέσει το κριάρι...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:27

obanebane έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:Για φορ πάντως με βάση όσα ακούγονται αυτός μου έρχεται στο μυαλό:
https://www.transfermarkt.com/eric-maxi ... eler/45660

Αν κάνεις μια σούμα από όλα τα σάιτ τα χαρακτηριστικά ταιριάζουν.. φυσικά κ θα ήταν πραγματική βόμβα για την Ελλάδα!

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Πραγματικά ταιριάζει απόλυτα, λήγει το συμβόλαιο του και είναι και στην εταιρία του Κουτσολιακου,που έχει πολλούς δικούς μας,πρώην και νυν.

Συμφωνώ (με αρνητικό σημείο την ύπαρξη Κουτσολιάκου)
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:29

joshua έγραψε:Άσε με ρε Obdulio που δεν σου άρεσε ο Ολιβέιρα και σου αρέσει το κριάρι...

Ένα κριάρι είναι δυο φορές προτιμότερο-ειδικά στην σουπερ λιγκ- από το να χρυσοπληρώνεις έναν περιπατητή
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:36

Καθόλου καλά νούμερα ο Choupo-Moting πέρσι..

31 αγώνες, 3 γκολ και 2 assists σε 1265' με την P$G.. (26 αγώνες CF, 1 SS & 1 LW).

Πρόπερσι, στη Stoke, 32 αγώνες, 5 γκολ και 5 assists, σε 2356'.. (16 αγώνες αριστερό εξτρέμ, 8 CF, 3 AM)

Τουλάχιστον είναι "ζεστός" και με πολλούς αγώνες στα πόδια, δεν σκούπιζε τον πάγκο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:41

navigator11 έγραψε:
giapas έγραψε:Σταδιακά να γίνει η μετάβαση , εγώ δεν είπα να τον βάλεις βασικό με Άγιαξ. Αλλά ο άλλος δεν έχει δει καν αποστολή , δε βλέπω κάτι σταδιακό.

Στη 4αδα αγώνων που έρχεται σε 12 μέρες θα παίξει ο Μάτος 4 90λεπτα ; Ή θα μπει ο άλλος ξαφνικά από τη κερκίδα στην ενδεκάδα; Δε το λες κι ενθαρρυντικό.


Δηλαδή αν χρειαστεί να αγωνιστεί για να πάρει ανάσες ο Μάτος λχ την Κυριακή, τι ακριβώς μπορεί να τον εμποδίσει τον Φερρέιρα να τον βάλει;


Τίποτα δε θα τον εμποδίσει.
Βέβαια καλά είναι οι παίκτες που παίζουν να έχουν έναν κάποιο αγωνιστικό ρυθμό.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:46

Ζαντός έγραψε:Καθόλου καλά νούμερα ο Choupo-Moting πέρσι..

31 αγώνες, 3 γκολ και 2 assists σε 1265' με την P$G.. (26 αγώνες CF, 1 SS & 1 LW).

Πρόπερσι, στη Stoke, 32 αγώνες, 5 γκολ και 5 assists, σε 2356'.. (16 αγώνες αριστερό εξτρέμ, 8 CF, 3 AM)

Τουλάχιστον είναι "ζεστός" και με πολλούς αγώνες στα πόδια, δεν σκούπιζε τον πάγκο.



Ο παίχτης είναι γνωστός δε χρειάζεται συστάσεις,αλίμονο αν δε μας κάνει αυτός ο παίχτης.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:47

Απο σπορ24. Επειδη συζητηθηκε αρκετα εδω μεσα..


Ιβανούσετς: Η 2η πιο ακριβή μεταγραφή της Ντίναμο Ζάγκρεμπ

Επιμέλεια: Δημήτρης Σαμόλης Δημοσίευση: 19 Αυγ. 2019 10:55

Ο Λούκα Ιβανούσετς θα συνεχίσει την καριέρα του στη Ντίναμο Ζάγκρεμπ, τα 3 εκατ. ευρώ της οποίας συνιστούν τη δεύτερη πιο ακριβή μεταγραφή της ιστορίας της. Τι είπε για Ολυμπιακό - ΠΑΟΚ ο CEO της Λοκομοτίβα.

Η Ντίναμο Ζάγκρεμπ ήταν η ομάδα που απέκτησε τον Λούκα Ιβανούσετς, ο οποίος συνδέθηκε έντονα τις τελευταίες μέρες με τον Ολυμπιακό. Ο 21χρονος Κροάτης χαφ, για τον οποίο βέβαια οι ερυθρόλευκοι διέψευσαν ότι ενδιαφέρονται, πουλήθηκε αντί 3 εκατ. ευρώ από τη Λοκομοτίβα.

Αυτή είναι η δεύτερη πιο ακριβή μεταγραφή στην ιστορία της Ντινάμο, μετά τα 5 εκατ. ευρώ που είχε δώσει πριν από τρία χρόνια στη Σπλιτ για τον Μάρκο Ρογκ (παίζει πλέον στην Κάλιαρι).

Ο διευθύνων σύμβουλος της Λοκομοτίβα, Μπόζινταρ Σίκιτς, δήλωσε: "Στην πραγματικότητα δεν υπήρξε μεγαλύτερη πρόταση από αυτή της Ντίναμο, στην οποία ήθελε να πάει και ο παίκτης. Ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ επίσης είχαν εκφράσει ενδιαφέρον, ενώ μας είχε καλέσει τον Ιανουάριο και η Μπρέντφορντ από την Αγγλία".

Στη Λοκομοτίβα ο Ιβανούσετς έπαιξε σε 92 ματς, σημείωσε δέκα γκολ, ενώ μέτρησε 13 ασίστ.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες