Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 24 Αύγ 2019, 14:52

Σωστή αυτή προσεγγιση.



Αλλά και η προσέγγιση που λέει ότι αύριο πολύ δύσκολα θα αντέξει 50 λεπτά χωρίς να τραυματιστεί, πάλι καποια αλήθεια περιέχει.

Άρα σε βάθος χρόνου τι προτιμάμε;

Και επίσης, πόσο εφικτό είναι να παίζουμε όλη τη χρονιά με δίδυμο χαφ βαριά κορμιά όπως ο Καντουρι με τον εσιτι; Εγώ το βλέπω πολύ λάθος αυτο.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13137
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 14:54

Καλά ας πάρουμε πρώτα κανένα σοβαρό 8αρι να βάλει στον πάγκο τον Καντουρι και μετά τον διώχνουμε ναι?
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10239
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό riegel » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:00

Δλδ να δώσουμε το βασικό μας 8αρι μια βδομάδα πριν τη λήξη των μεταγραφών για 1 μυριο; Σε τι θα μας κάνει αυτό καλύτερους ;
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:10

Πουλαμε καντουρι?αν γινει η στραβη την πεμπτη εισαι αναγκασμενος να κανεις πωλησεις για να μειωθει η χασουρα δεν μπορεις να κανεις αλλιως
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:10

Απο που προέκυψε θέμα καντουρι!;;; Η αλήθεια ειναι οτι με εχει εντυπωσιάσει στο νέο του ρολο και δε θέλω να φύγει αλλα νομίζω οτι το συμβόλαιο του λήγει του χρόνου.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:11

Μήπως έρχεται ο Μπρανταριτς;;

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:15

και θα πουλησουμε το μοναδικο μας 8αρι για να παρουμε εναν που παιζει κυριως 6αρι;
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1165
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό kos » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:28

sn0ufel4 έγραψε:Καλά ας πάρουμε πρώτα κανένα σοβαρό 8αρι να βάλει στον πάγκο τον Καντουρι και μετά τον διώχνουμε ναι?


Ο πάγκος μας δεν χωράει 10 εκατομμύρια.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:30

Νομίζω ότι πολύς κόσμος έβγαλε συμπεράσματα από ένα παιχνίδι στη Σλοβακία. Θα έλεγα οτι κάτι τέτοιο είναι αρκετά πρώιμο καί ότι οι λόγοι της κακής εμφάνισης βρίσκονται αλλού.

Το σίγουρο είναι ότι η ομάδα θα ενισχυθεί μεταγραφικά έστω και την τελευταία μέρα. Ήδη έχουμε πολύ καλό υλικό και το μόνο που απομένει είναι να δέσει το σύνολο και να παίξει καλό ποδόσφαιρο. Αυτά δεν γίνονται από την μία μέρα στην άλλη και η κακή ψυχολογία (βλέπε αποκλεισμό από Αγιαξ) μπορεί άνετα να φρενάρει την όποια πρόοδο.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 16:38

Και πως θα ενισχυθεί έστω κ την τελευταία μέρα; Με τα 100.000 που θα βγάζει σε κάθε παιχνίδι απο το Pay per view?
Εγω λεω οτι εχουμε μπλέξει για αυτό κ δεν κάνουμε μεταγραφές:
εχουμε μπλέξει με ενα ρόστερ που έπρεπε έστω κ ηθικά να στηρίξουμε μετα απο το αήττητο Νταμπλ, ενα ροστερ που έπιασε το ταβάνι του περυςι.
Εχουμε μπλέξει γιατι αλλάξαμε όλο τον μεταγραφικό μας σχεδιασμό στην αρχή της προετοιμασίας με την φυγή/προδοσία του Λουτςεςκου
Εχουμε μπλέξει γιατι πήραμε νέο προπονητη που θέλει χρόνο να αλλάξει τον τροπο παιχνιδιού της ομαδας
Και εχουμε μπλέξει γιατι αν αποκλειστούμε την Πέμπτη, ενίσχυση γιόκ λεω εγω

Τι μένει να κάνουμε; Στήριξη, συστράτευση κ οχι απογοήτευση

Ελπίζω να διαψευστώ αλλα τα σημάδια ειναι ανησυχητικά

Υ.Γ. Ελπίζω σε σοβαρά αντί-επιχειρήματα σε αυτα που λεω κ οχι "τι παίρνεις κ δεν μας το λες" κτλ κτλ κτλ
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 24 Αύγ 2019, 16:43

Διαβαζα ενα σχολιο και παρα το αναξιοπιστο της πηγης σκεφτηκα ΑΝΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ...Ο ΠΑΟΚ λεει ψαχνει χαφ να δωσει τα γκολ του Σαχοφ, κατι που εγραψα διαφορετικα εγω μετα το ματς της Πεμπτης.Ο ΠΑΟΚ αυτη τη στιγμη εχει ενα σωρο παικτες που μπορουν να κινηθουν στα ορια της περιοχης,παικτες με πασουλες,με τεχνικη,με ποιοτητα, αλλα εχει λιγους παικτες που να πατανε περιοχη,λιγους παικτες με μακρινο σουτ,ακομα και λιγους παικτες με καλο κεφαλι.Αυτο απεναντι σε ομαδες που ειναι στημενες αμυντικα δημιουργει προβλημα,προβλημα που ειχαμε απο περσι και τοτε χρειαστηκε πολλες φορες την λυση να δωσουν παικτες οπως ο Βιερινια που τωρα λειπει.Μακαρι να μπορεσουν να βρουν κατι τετοιο,εναν παικτη στο 8-10,να μπορει να αντικαταστησει τοσο τον Ελ Καντουρι οσο και τον Μπισεσβαρ με ικανοτητα στο γκολ,ενα καλο box to box χαφ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό JohnAba99 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 16:52

omerta76 έγραψε:Και πως θα ενισχυθεί έστω κ την τελευταία μέρα; Με τα 100.000 που θα βγάζει σε κάθε παιχνίδι απο το Pay per view?
Εγω λεω οτι εχουμε μπλέξει για αυτό κ δεν κάνουμε μεταγραφές:
εχουμε μπλέξει με ενα ρόστερ που έπρεπε έστω κ ηθικά να στηρίξουμε μετα απο το αήττητο Νταμπλ, ενα ροστερ που έπιασε το ταβάνι του περυςι.
Εχουμε μπλέξει γιατι αλλάξαμε όλο τον μεταγραφικό μας σχεδιασμό στην αρχή της προετοιμασίας με την φυγή/προδοσία του Λουτςεςκου
Εχουμε μπλέξει γιατι πήραμε νέο προπονητη που θέλει χρόνο να αλλάξει τον τροπο παιχνιδιού της ομαδας
Και εχουμε μπλέξει γιατι αν αποκλειστούμε την Πέμπτη, ενίσχυση γιόκ λεω εγω

Τι μένει να κάνουμε; Στήριξη, συστράτευση κ οχι απογοήτευση

Ελπίζω να διαψευστώ αλλα τα σημάδια ειναι ανησυχητικά

Εγώ προσωπικά συμφωνώ σχεδόν σε όλα με εξαίρεση το πρώτο σημείο που αναφέρεις. Μέσα σε ένα καλοκαίρι και προερχόμενοι από την καλύτερη χρονιά της ιστορίας βρισκόμαστε σε μία περίπλοκη θέση.
Σαφώς και η αποχώρηση του Λουτσέσκου είναι το 1ο και κύριο γεγονός του καλοκαιριού. Από 'κει προκύπτουν και όλα τα υπόλοιπα. Η ομάδα δέχτηκε μια μέρα πριν την προετοιμασία αυτό το "χτύπημα", ενώ όλος ο μεταγραφικός σχεδιασμός είχε βασιστεί στα θέλω του Ρουμάνου.
Καλύψαμε μέσα σε 2 μέρες το κενό του με τον κόουτς Φερέιρα που παίζει ένα διαφορετικό σύστημα από τον προκάτοχό του και θέλει τον χρόνο του για να αλλάξει τον τρόπο παιχνιδιού της και να εξοικειωθεί με την ομάδα. Και που φυσικά έχει τα δικά του θέλω όσον αφορά τις μεταγραφές.

Από 'κει και πέρα έχουμε δύο άλλους πολύ σημαντικούς παράγοντες που επιτείνουν τη δυσκολία του όλου εγχειρήματος. Πρώτον, το θέμα του τηλεοπτικού συμβολαίου. Η ομάδα βρέθηκε "κρεμασμένη" και με το μόνο αβέβαιο τηλεοπτικό συμβόλαιο της κατηγορίας. Ότι και να λέμε το τηλεοπτικό συμβόλαιο προσφέρει πόρους που είναι απαραίτητοι για τη μεταγραφική ενίσχυση της ομάδας. Το τσατσιλίκι ΕΡΤ-Nova μας οδήγησε στο αμφιβόλου εσόδων PAOK TV.
Και δεύτερον, η ευρωπαϊκή μας πορεία. Αν καταφέρουμε και μείνουμε για 2η φορά τα 3 τελευταία χρόνια εκτός ομίλων EL η καταστροφή για την ομάδα θα είναι τεράστια. Όση διάθεση και αν έχει ο Ιβάν δε γίνεται να καλύψει και αυτή τη φορά την τρύπα στα ταμεία, αν ου μη γένοιτο αποκλειστούμε. Τα λεφτά του EL είναι ΥΠΕΡ-απαραίτητα για την οικονομική βιωσιμότητα της ομάδας. Όποιος δεν το καταλαβαίνει, εθελοτυφλεί. Θα βρεθούμε και οικονομικά και ευρωπαϊκά (UEFA Coefficient) στη χειρότερη θέση της σύγχρονης δεκαετίας και κάλλιστα αμφιβάλλω αν θα μπορέσουμε να πραγματοποιήσουμε την ενίσχυση που θέλουμε αν δεν κάνουμε την ανατροπή την επόμενη Πέμπτη.
Άβαταρ μέλους
JohnAba99
 
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Παρ 19 Απρ 2019, 21:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 24 Αύγ 2019, 16:56

Φιλε omerta σε περιπτωση αποκλεισμου που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ,η μονη λυση ειναι να σπασεις αυγα.Πρεπει να δημιουργηθει χωρος στο ροστερ για να γινουν εστω 2 κινησεις απαραιτητες για τον προπονητη.Αν δεν ερθει φορ και χαφ κινδυνευει να μπει σε συνθηκες απαξιωσης ολη η χρονια, οσο υπερβολικο και αν ακουγεται.Ας ειναι 2 καλοι παικτες δανεικοι με διαχειρισημη οψιον και τροπο για να καλυψεις 2 συμβολαια μπορει να βρεθει με μια 1-2 αποχωρησεις.Υπαρχει αλωστε και η προθεση μειωση της φορολογιας.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 17:06

Συμφωνώ μαζι σου και επαυξάνω, αλλα δεν ξερω αν θα προλάβεις σε δυο μερες να κανεις μεταγραφές, μπαλώματα και τι ρίσκα θα παρεις!!Ειδωμεν..
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Alastor » Σάβ 24 Αύγ 2019, 17:52

sn0ufel4 έγραψε:Καλά ας πάρουμε πρώτα κανένα σοβαρό 8αρι να βάλει στον πάγκο τον Καντουρι και μετά τον διώχνουμε ναι?


σωστος,αν και αυτος νομιζω ειναι ο Μαουρισιο που απλα περιμενουμε να επανελθει
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6228
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες