Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:50

Στα του τόπικ κοιτάζοντας τη λίστα των ελεύθερων παικτών μου κάνουν γκελ οι Μουκάντζο και Ντούμπια που είναι ελεύθεροι επιθετικοί, καθώς και οι Χόλτμπι, Μπουντέσκου ως μεσοεπιθετικοί. Από τους 33+ Γκουαρίν, Μαρκίζιο, Φερνάντες καλές περιπτώσεις ως χαφ αλλά σε τι κατάσταση βρίσκονται είναι άγνωστο. Συνεχίζουν ελεύθεροι και οι Κοεντράο, Όλσον ως αρ μπακ.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:52

Ε εχω και εγω τοσους haters εδω μεσα ειπα να το κανω reverse με καποιους...Να αποκαλει καποιος hater εμενα με οσα εχω ακουσει εδω μεσα κατα καιρους και οσες μαχες εχω δωσει για να σταματησει η προσωπικη αντιπαραθεση,τεσπα,αστο δεν αξιζει...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Παρ 23 Αύγ 2019, 19:55

joshua έγραψε:Ε εχω και εγω τοσους haters εδω μεσα ειπα να το κανω reverse με καποιους...Να αποκαλει καποιος hater εμενα με οσα εχω ακουσει εδω μεσα κατα καιρους και οσες μαχες εχω δωσει για να σταματησει η προσωπικη αντιπαραθεση,τεσπα,αστο δεν αξιζει...


Εγω μαζι σου ειμαι,με εναν διαστραμενο τροπο εχεις γινει φωνη της λογικης του φορουμ
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:00

Macho,

νομιζω αδικεις λιγακι τον τζος και κατ επεκταση τη μεχρι τωρα παρουσια σου στο φορουμ.

θα σου γραψω και εδω κατι που σου πα με αφορμη ενα ποστ σου σε σχολιο για τον αγωνα κι εμεινε ασχολιαστο.

Macho έγραψε:Το υλικό φυσικά και θα απαξιωθει τώρα. Σου είπα δεν περιμένω τίποτε λιγότερο. Αίμα. "Κακές και ακριβές μεταγραφές", "πάει η χρονιά" και λοιπές μαλθακιες.


το να εκφραστει καποιος με επιφυλαξη για τις μεταγραφες δεν ειναι μαλακια. ειναι αποτελεσμα χασματος μεταξυ πραγματικοτητας και expectations. θα περιμενα ειδικα απο σενα που ξερεις πως σε ακολουθει ο κοσμος εδω μεσα, και ανεβασες ηθελημενα ή αθελα σου με τα λεγομενα σου τον πηχη ψηλα σε οτι αφορα τα expectations, αν μη τι αλλο να αποφευγεις τους χαρακτηρισμους στο συγκεκριμενο θεμα.

εισαι μεταγραφικος influencer..with great power comes great responsibility :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:09

Βρε ας περασουμε με το καλο την επομενη εβδομαδα και χεσε και τον joshua και οποιον αλλο, γιατι αν γινει καμια στραβη, οχι εξελιξη δεν θα εχει παρουσιασει η ομαδα αλλα θα εχει παει 10 χρονια πισω στα ευρωπαικα της δρωμενα.Μπορει το συγκεκριμενο τοπικ να ειναι αυτο της εκτονωσης πολλες φορες αλλα οπως εγραψα και σε αυτο του αγωνα,η ρεβανς της επομενης Πεμπτης ειναι απο τα πιο σημαντικα παιχνιδια της ιστοριας μας και συγκεκριμενα λαθη μας εφεραν σε αυτη τη θεση,λαθη που καποιοι κρυβουν κατω απο το χαλακι και επιλεγουν να κατηγορουν μονιμα τον κοσμο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό kos » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:14

icue έγραψε:Παντως καποιος απαισιοδοξος θα ελεγε οτι βλεποντας ο Σαββιδης τον χοντρο ουσιαστικα να αγοραζει το φετινο πρωταθλημα (αρης και οφη στη νοβα, φημες για αγορα φορθνετ με 50 χαρτια απο τον μαρινακη) και σε συνδιασμο με την αποητευτικη προοπτικη της Ευρωπης, ισως τελικα και να μην ψηθει για αλλες μεταγραφες.


Στο τέλος ξυρίζουν τον χοντρό.
Μέχρι των απλά κοιτάζει βιτρίνες.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:15

Αύριο γιορτάζουμε τα εννιάμερα της Παναγίας, Μεγάλη η Χάρη Της, τουτέστιν είναι 24 Αυγούστου....
Εμένα με απασχολεί ένα ερώτημα, μετά την ημέρα της παρουσίασης του νέου μας προπονητή, ενάμισι+ μήνα τώρα:
Η μεταγραφική αγορά πότε "ημερεύει", για να καλύψουμε κανένα κενό? Μήπως όχι πριν τις 30 Αυγούστου?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Macho » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:16

Αν κάποιος θέλει να αντιπαρατεθει ας το κάνει τουλάχιστον με αυτούς που ίσως το έχει και θεσμό ή γούρι . Και για να το ελαφρυνω άμεσα, νομίζω πως έχει να την "πέσει" σε πολλούς πριν την πέσει σ εμένα που έκανα μόνο ένα - δύο σχόλια στο παιχνίδι με τον Αγιαξ τον τελευταίο ένα μήνα. :D

Τζιμπι συμφωνώ ως προς τον ορισμό που δίνεις, όχι όμως ως προς την εφαρμογή του. Θα το δεχόμουν όλο αυτό με την απαξίωση - και πάλι όχι στον βαθμό που συμβαίνει σε κάθε στραβή - αν είχαμε ήδη αποκλειστεί.

Τώρα όμως για πιο χάσμα να μιλήσεις που μέχρι και πριν το ματς είμαστε αυτοί που έσφαξε ο Αγιαξ για να αποκλείσει και μετά αυτοί που δεν αξίζουμε ούτε ιντερτοτο.

Προφανώς βέβαια και προτιμώ διακυμάνσεις τώρα στην αρχή για να λυθούν άμεσα. Πόσο μάλλον όταν στο χέρι μας είναι αυτές στο τέλος να είναι ανώδυνες
Macho
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Δευτ 20 Σεπ 2010, 14:25

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό invincible » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:20

Πλέον οι μεταγραφολόγοι δεν είναι της μοδάς ούτε καν το ίνστραγκραμ του Γιώργη, γιατί μπορεί να σου έρθει ο παίχτης στο αεροδρόμιο και να φύγει άκλαυτος. Τώρα είναι της μόδας μόνο οι ανακοινώσεις μόνο από την ΠΑΕ. Οπότε οι μετοχές σε αυτό το σπορ είναι και θα είναι πεσμένες για πολύ καιρό ακόμα ιξού και οι haters.
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:22

Το θεμα " μεταγραφες" τελειωσε 22 ιουλιου ,απλα επρεπε να παρεις χαφ και πηρες τον μαυρο στο καταρτι α το πειρατικο πλοιο που βουλιαζει συνεχεια ο οβελιξ
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό kos » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:23

Macho έγραψε:Στο δια ταύτα. Το "αίμα" και το" κράξιμο" όσων πιστεύουν πως κάναμε αποτυχημένες μεταγραφές χαρά μου να το δεχτώ.


Για να δεχτείς το αίμα και το κράξιμο για τις μετεγγραφές που κάναμε πρέπει η να τις έχεις κάνει εσύ η να τις έχεις πληρώσει από την τσέπη σου.
Κάπου έχεις μπερδέψει τα πράγματα. Κοινώς ξεκαβαλα...
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:26

kos έγραψε:
Macho έγραψε:Στο δια ταύτα. Το "αίμα" και το" κράξιμο" όσων πιστεύουν πως κάναμε αποτυχημένες μεταγραφές χαρά μου να το δεχτώ.


Για να δεχτείς το αίμα και το κράξιμο για τις μετεγγραφές που κάναμε πρέπει η να τις έχεις κάνει εσύ η να τις έχεις πληρώσει από την τσέπη σου.
Κάπου έχεις μπερδέψει τα πράγματα. Κοινώς ξεκαβαλα...



Μπορει να ειναι ο γιωργηςςς ο ματσο ,who knows
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:30

ace.79.gr έγραψε:Το θεμα " μεταγραφες" τελειωσε 22 ιουλιου ,απλα επρεπε να παρεις χαφ και πηρες τον μαυρο στο καταρτι α το πειρατικο πλοιο που βουλιαζει συνεχεια ο οβελιξ
Les Gau...Les Gaugau... LES GAULOISE !!! :-)
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Macho » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:32

Για να ειμαστε στο θέμα του τοπικ. Εγώ μόνο μια μεταγραφή θέλω και μια εναλλαγή σε υπάρχοντα πρόσωπα.

Θα μιλήσω για το δεύτερο. Ο τρόπος που παίζουμε δεν έχει καμία τρομακτική διαφορά με πέρσι όσον αφορά πια αυτό το χιλιοειπωμενο σύστημα. Έχει όμως μια πολύ σημαντική παράμετρο η προηγούμενη πεποίθησή μου. Οι αυξημένες αρμοδιότητες του Πέλκα που πλέον ξεφεύγουν από την επιθετική πίεση και τείνουν στην παραγωγή δημιουργίας δεν βρίσκουν ανταπόκριση από τον ίδιο για την ώρα. Με ότι αυτό συνεπάγεται. Ελπίζω επιτέλους να στρώσει το κεφάλι του από την αρχή μέχρι και το τέλος της σεζόν αυτή τη φορά.


Κατά τα άλλα όλη η ομάδα γεμάτη έπαρση και στον κόσμο της χθες
Macho
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Δευτ 20 Σεπ 2010, 14:25

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 23 Αύγ 2019, 20:36

Macho αν και διαφωνώ με όλους αυτούς τους μεταγραφικούς χρησμους που κατά καιρούς έχεις γράψει είτε είναι αλήθεια είτε όχι δεν παίζει και πολύ σπουδαίο ρόλο, δεν θα μπορούσα όμως να μη συμφωνήσω με όλα τα υπόλοιπα που έγραψες στο σεντόνι σου.
Δυστυχώς όλοι μας, άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο το έχουμε στο DNA μας να ενθουσιαζόμαστε στα θετικά αποτελέσματα και να τα βάφουμε μαύρα και να φέρνουμε την καταστροφή στα αρνητικά.

Η ομάδα είναι μεγάλη αλήθεια άσχετα άμα πολλοί δεν συμφωνούν, είχε πολύ υψηλό ποσοστό επιτυχίας στις μεταγραφές, για αυτό και κερδίσαμε και τα δύο συνεχόμενα νταμπλ.

Θα πρέπει όμως να καταλάβουμε ότι φέτος η ομάδα στήνεται πάλι από την αρχή και αυτό είναι λογικό να επηρεάσει και την απόδοση της συνολικά αλλά και την απόδοση συγκεκριμένων παικτών μεμονωμένα, αλλος θετικά και άλλους αρνητικά.

Είμαι πολύ περίεργος να ακούσω όλα αυτά τα λάθη που βάζει η ομάδα Κάτω από το χαλάκι όπως λέει ο τζόσουα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες