Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 07 Αύγ 2019, 14:06

Να προσαρμόσετε τα θέλω σας σε αυτό που θέλει να παίξει η ομάδα,τι εξτρέμ,πλάκα κάνουμε;
Τα γράφουν ο joshua και ο Μακης,τρεις παίχτες θέλουμε και πιστεύω ότι θα τους πάρουμε,8αρι,φορ,αριστερό μπακ.
Έγραψε και ο υπεραναλυτης του φόρουμ,νέο φρούτο τώρα τελευταία,ότι το αποτέλεσμα το έκρινε η έλλειψη καλου εξτρέμ,όταν η ομάδα δεν παίζει με εξτρέμ.
Gospi καμία μομφή για εσένα,αλλού πάει το σχόλιο,να βλέπουμε όμως και λίγο τι παίζει η ομάδα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό invincible » Τετ 07 Αύγ 2019, 14:14

Μετά από αυτά που είδα χθες δεν νομίζω να χρειάζεται η ομάδα καμία μεταγραφή από την στιγμή που δεν πουλιέται κάνεις και επιστρέφουν Βιερινια, Μαουρισιο και Βερνμπλουμ. Είναι υπερπολυτέλεια θα έλεγα ...
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 07 Αύγ 2019, 14:15

Gospi έγραψε:
makispaspartou έγραψε:Διαφωνούμε. Εγώ θεωρώ ότι δεν χρειαζόμαστε εξτρέμ έχοντας 5 και έναν που έρχεται. Αντιθέτως θέλουμε χαφ γιατί πέρα από τρεις (Καντούρι, Εσιτί, Ντούγκλας) οι υπόλοιποι δεν είναι επιπέδου, (εξαιρώ τους τραυματίες). Επίσης θέλουμε αριστερό μπακ και επιθετικό για να αυξηθεί ο εσωτερικός ανταγωνισμός. Αυτά χρειαζόμαστε.
Σκέψου αν πάρουμε έναν εξτρεμ τώρα ποιον θα βγάλεις από την 11άδα? τον Ζαμπά? ή τον Μπίσεσβαρ? Εδώ ο Στοχ δεν χωράει.. .
Κατ αρχας στο κέντρο με βαση τη δικη σου λογικη επιστρεφουν οχι 1 αλλα 2 παιχτες. Μαου και Βερμπλουμ.
Κι αν παρουμε παίχτη στα εξτρεμ θα βγαλει εκτος τον Μπισε ή τον Ζαμπα, γτ ο Μπισε μπορει να παιξει και δεκαρι

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Επιστρέφουν δύο άρα 5 ποιοτικοί. Επειδή όμως αυτό θα ισχύσει Νοέμβριο (με επιστροφή σε φουλ ρυθμούς Μαουρίσιο και Βερνμπλουμ ) και ίσως και πιο αργά μέχρι να ανέβει ο Ντάγκλας, σημαίνει ότι τώρα και για τους επόμενους δύο μήνες έχουμε δύο αξιόπιστα χαφ, Καντούρι και Εσιτί. Άρα θέλουμε σίγουρα έναν ακόμα. Επίσης πιο εύκολα ανοίγεις χώρο εκεί με απομάκρυνση Κάτσε και Μίσιτς παρά στα εξτρέμ διώχνοντας Λημνιό.
Να σου θυμίσω επίσης ότι δεν παίζουμε με δεκάρι τύπου Μπίσεσβαρ αλλά με second striker τύπου Πέλκα. Τέλος πάντων διφωνούμε, δεν είναι υποχρεωτικό να συμφωνήσουμε.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4063
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 07 Αύγ 2019, 14:15

Ναι γιατί θα βγαίνει ο Ακπομ και θα μπαίνει ο Βερνμπλουμ...Θα βγαίνει ο Πελκας και θα μπαίνει ο Μαουριτσιο... Θα βγαίνει ο Μπισεσβαρ και θα μπαίνει ο Βιερινια...Πως τα γράφετε αυτά; Υπάρχει άνθρωπος που να είδε το παιχνίδι χτες και να μην καταλαβαίνει ποσο κομβικοι είναι οι 2 παίκτες πίσω από το φορ στο σχηματισμό του Φερειρα και πως όταν έγιναν αλλαγή η ομάδα δεν ξανά απείλησε; Υπάρχει κάποιος επίσης που να μην βλέπει τα ίδια για τον Ελ Καντουρι;
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 07 Αύγ 2019, 14:28

Να φανταστώ μες την βδομάδα δεν θα βγει κάνα νέο από τα μεταγραφικά...

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10835
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Τετ 07 Αύγ 2019, 15:05

Πρώτα απ'όλα το ότι δεν παίζουμε με εξτρέμ αλλά με πλάγια χαφ είναι σα να λέμε ότι τον Πέλκα δεν τον λένε Δημήτρη αλλά Δημήτριο. Αν θέλουμε να μιλήσουμε ουσιαστικά λοιπόν, ο Βιεϊρίνια στα 34 του που θα επανέλθει, και με τέτοιο τραυματισμό, δεν μπορεί να αποτελεί την εγγύηση που λέμε κάποιοι ότι χρειαζόμαστε. Έπειτα αυτά τα έχουμε τον Ζαμπα και τον Λημνιό και τον Στοχ, δεν προσφέρουν κάτι στην κουβέντα. Το ξέρουμε όλοι ποιοι παίκτες μας παίζουν εκεί, απλά κάποιοι κρίνουμε ότι δεν είναι αυτό που απαιτεί η ομάδα. Ειδικά ο Ζαμπα που εδώ μέσα ορισμένοι τον πουλάνε 20 εκατομμύρια, έχουμε ξεχάσει ποιο ήταν το τελευταίο πραγματικά καλό ματς του. Ο Στόχ δε μοιάζει καν να υπολογίζεται ως βασικός, ενώ ο Λημνιός όσο συμπαθής κι αν μου είναι για την τιμιότητα του, δεν γίνεται να έχει θέση στην αποστολή μιας μεγάλης ομάδας. Ο μόνος εξτρέμ μας που μπορεί αποδεδειγμένα κι όχι με υποθέσεις κι εικασίες και whatifs να αλλάξει την ροή του αγώνα, είναι ο Μπισεσβαρ, ο οποίος όμως έχει αλλά αρνητικά κι είναι αυτός που θα έπρεπε ιδανικά να είναι ο 12ος παίκτης μας για να δίνει ένα ποιοτικό μισάωρο.
Τελευταία επεξεργασία από Ριαν_Καπαγιαννιδης και Τετ 07 Αύγ 2019, 15:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τετ 07 Αύγ 2019, 15:21

invincible έγραψε:Μετά από αυτά που είδα χθες δεν νομίζω να χρειάζεται η ομάδα καμία μεταγραφή από την στιγμή που δεν πουλιέται κάνεις και επιστρέφουν Βιερινια, Μαουρισιο και Βερνμπλουμ. Είναι υπερπολυτέλεια θα έλεγα ...


Ο Βιερινια παει για Δεκεμβριο-Ιανουαριο,αρα αριστερο μπακ θελουμε οπωσδηποτε. Αν ο Γαιτανιδης θα ναι μπαλαντερ μεταξυ πρωτης και δευτερης ομαδας,τοτε θελουμε ακομα ενα φορ για αντι-Ακπομ

Με Μαουρισιο και Βερνμπλουμ να επιστρεφουν τις επομενες εβδομαδες,ειμαστε αριθμητικα πληρεις στα χαφ
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6219
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 07 Αύγ 2019, 15:34

obanebane έγραψε:Να προσαρμόσετε τα θέλω σας σε αυτό που θέλει να παίξει η ομάδα,τι εξτρέμ,πλάκα κάνουμε;
Τα γράφουν ο joshua και ο Μακης,τρεις παίχτες θέλουμε και πιστεύω ότι θα τους πάρουμε,8αρι,φορ,αριστερό μπακ.
Έγραψε και ο υπεραναλυτης του φόρουμ,νέο φρούτο τώρα τελευταία,ότι το αποτέλεσμα το έκρινε η έλλειψη καλου εξτρέμ,όταν η ομάδα δεν παίζει με εξτρέμ.
Gospi καμία μομφή για εσένα,αλλού πάει το σχόλιο,να βλέπουμε όμως και λίγο τι παίζει η ομάδα.

Έτσι ακριβώς
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό falconakis » Τετ 07 Αύγ 2019, 15:52

Πάντως την δεδομένη στιγμή και με το θέμα πρόκριση ανοικτό...ΝΑΙ ΡΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΕΙΝΑΙ...δεν νομίζω να έχουμε νέα αυτήν την βδομάδα...κακά τα ψέματα για αναβάθμιση στις θέσεις που έχουμε ανάγκη και με το "τρομερό" επίπεδο της Σουπερ λιγδας κανένας σοβαρος παίκτης δεν θα ερχόταν πριν μάθει σε τι διοργάνωση θα παίξει...
Οπότε υπομονή ο Αύγουστος θα ναι μεγάλος...
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1791
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Τετ 07 Αύγ 2019, 16:04

Εγω δεν ξερω αν θα ηθελα να παρουμε καποιον. Πχ αν ψαχνουμε καποιον εμπειρο (~30 ετων) δευτερο επιθετικο και να τον παρουμε δε θα βοηθησει στο ματς με αγιαξ. Για τα ευρωπαικα παιχνιδια που απομενουν μεχρι την εναρξη του πρωταθληματος νομιζω οτι το ροστερ μας εχει ελαχιστες ελλειψεις. Ισως, αν περασουμε τον Αγιαξ και την Καραμπαγκ, να εχουμε καλυτερες επιλογες στη διαθεση μας.. Ισως ομως και οχι.. Ας αποφασισουν αυτοι που που πληρωνονται για να παιρνουν αυτες τις αποφασεις.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 07 Αύγ 2019, 16:14

obanebane έγραψε:Να προσαρμόσετε τα θέλω σας σε αυτό που θέλει να παίξει η ομάδα,τι εξτρέμ,πλάκα κάνουμε;
Τα γράφουν ο joshua και ο Μακης,τρεις παίχτες θέλουμε και πιστεύω ότι θα τους πάρουμε,8αρι,φορ,αριστερό μπακ.
Έγραψε και ο υπεραναλυτης του φόρουμ,νέο φρούτο τώρα τελευταία,ότι το αποτέλεσμα το έκρινε η έλλειψη καλου εξτρέμ,όταν η ομάδα δεν παίζει με εξτρέμ.
Gospi καμία μομφή για εσένα,αλλού πάει το σχόλιο,να βλέπουμε όμως και λίγο τι παίζει η ομάδα.
κατάλαβα πού πάει το σχολιο μπάνε. απλά σε επόμενο post μου το εξήγησα. μπορεί όντως να μην παίζουμε με εξτρέμ. εμένα με ενδιαφέρει πίσω από το ζάμπα να μην έρχεται ο λημνιός αλλά να έρχεται κάποιος καλύτερος του λημνιού. σε αυτό έχεις κάποια διαφωνία?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 07 Αύγ 2019, 16:16

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Πρώτα απ'όλα το ότι δεν παίζουμε με εξτρέμ αλλά με πλάγια χαφ είναι σα να λέμε ότι τον Πέλκα δεν τον λένε Δημήτρη αλλά Δημήτριο. Αν θέλουμε να μιλήσουμε ουσιαστικά λοιπόν, ο Βιεϊρίνια στα 34 του που θα επανέλθει, και με τέτοιο τραυματισμό, δεν μπορεί να αποτελεί την εγγύηση που λέμε κάποιοι ότι χρειαζόμαστε. Έπειτα αυτά τα έχουμε τον Ζαμπα και τον Λημνιό και τον Στοχ, δεν προσφέρουν κάτι στην κουβέντα. Το ξέρουμε όλοι ποιοι παίκτες μας παίζουν εκεί, απλά κάποιοι κρίνουμε ότι δεν είναι αυτό που απαιτεί η ομάδα. Ειδικά ο Ζαμπα που εδώ μέσα ορισμένοι τον πουλάνε 20 εκατομμύρια, έχουμε ξεχάσει ποιο ήταν το τελευταίο πραγματικά καλό ματς του. Ο Στόχ δε μοιάζει καν να υπολογίζεται ως βασικός, ενώ ο Λημνιός όσο συμπαθής κι αν μου είναι για την τιμιότητα του, δεν γίνεται να έχει θέση στην αποστολή μιας μεγάλης ομάδας. Ο μόνος εξτρέμ μας που μπορεί αποδεδειγμένα κι όχι με υποθέσεις κι εικασίες και whatifs να αλλάξει την ροή του αγώνα, είναι ο Μπισεσβαρ, ο οποίος όμως έχει αλλά αρνητικά κι είναι αυτός που θα έπρεπε ιδανικά να είναι ο 12ος παίκτης μας για να δίνει ένα ποιοτικό μισάωρο.
++++++++

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 07 Αύγ 2019, 16:37

Gospi έγραψε:
obanebane έγραψε:Να προσαρμόσετε τα θέλω σας σε αυτό που θέλει να παίξει η ομάδα,τι εξτρέμ,πλάκα κάνουμε;
Τα γράφουν ο joshua και ο Μακης,τρεις παίχτες θέλουμε και πιστεύω ότι θα τους πάρουμε,8αρι,φορ,αριστερό μπακ.
Έγραψε και ο υπεραναλυτης του φόρουμ,νέο φρούτο τώρα τελευταία,ότι το αποτέλεσμα το έκρινε η έλλειψη καλου εξτρέμ,όταν η ομάδα δεν παίζει με εξτρέμ.
Gospi καμία μομφή για εσένα,αλλού πάει το σχόλιο,να βλέπουμε όμως και λίγο τι παίζει η ομάδα.
κατάλαβα πού πάει το σχολιο μπάνε. απλά σε επόμενο post μου το εξήγησα. μπορεί όντως να μην παίζουμε με εξτρέμ. εμένα με ενδιαφέρει πίσω από το ζάμπα να μην έρχεται ο λημνιός αλλά να έρχεται κάποιος καλύτερος του λημνιού. σε αυτό έχεις κάποια διαφωνία?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ποσό καλύτερος να είναι κάποιος που θα είναι αναπληρωματικός;
Ο Βιερινια μπορεί να παίξει άνετα τη θέση του επιθετικού χαφ (εδώ που τα λέμε και τι δε μπορεί να πσιξει) πρέπει να τη μάθει και ο Στοχ,ο οποίος Στοχ έχει την εμπειρία να προσαρμόσει το παιχνίδι του στα θέλω του προπονητή,απλά χρειάζεται χρόνο.
Οι χτυπητες απουσίες είναι ο παίχτης που θα μπορεί να αλλάζει τον Ακπομ,το αριστερό μπακ και ένα 8αρι που θα είναι βαρβάτο,καλύτερο από Καντουρι,Μαουριτσιο,αλλιώς δεν έχει νόημα να αποκτηθεί κάποιος εκεί.
Ένας τέτοιος πιθανόν να ήταν ο Ολιβειρα, δεν είμαι όμως σίγουρος,εγώ αν γίνεται θέλω ακόμα καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τετ 07 Αύγ 2019, 16:46

Αν ο Ρουμάνος έφευγε λίγες εβδομάδες πιο πριν και κρατούσαμε Κουλούρη, θα είμασταν κομπλέ μπροστά. Μεγάλη θεωρώ η απώλειά του. Δε βγαίνει η χρονιά μόνο με Άκπομπ. Η ομάδα γύρω στο 70 έπρεπε να ξεκουράσει τον Άκπομπ, που πλέον ήταν ακίνδυνος μετά από τόσα τρεξίματα μέσα στο ματς. Εκεί ο Κουλούρης είχε να δώσει πολλά, ενώ μπορεί να παίξει και στο 4-4-2 μαζί του. Η πώληση ήταν βιαστική και μας στοιχίζει. Παίκτη σε αυτή την ηλικία, διεθνή, αν εμείς πάμε να τον αγοράσουμε, πόσα θα πρέπει να πληρώσουμε;

Το 4-4-2 χρειάζεται ακόμη 1 καλό φορ που να παίζει και μόνος του μπροστά, και όχι τόσα εξτρέμ. Σίγουρα ένας από τους Λημνιό ή Λάμπρου θα πάει δανεικός, και αυτή τη στιγμή ο Λημνιός ταιριάζει πιο πολύ στο 4-4-2.

Στα χαφ χρειαζόμασταν 2 μεταγραφάρες. Έγινε η μία και ο Αυγκούστο θέλω να πιστεύω ότι έγινε για βάθος χρόνου. Ο Βέρνμπουμ επιστρέφει στο 6, οπότε είμαστε πλέον πλήρεις. Στο 8 όμως πίσω από Καντουρή δεν πείθει ο Αύγουστος, και ο Μαουρίτσιο θα αργήσει πολύ να γυρίσει. Νομίζω ότι απλά χρειαζόμασταν αντί του Αύγουστου, έναν πραγματικό παικταρά στο 8. Ο Μίσιτς είναι άλλη μια λύση από τον πάγκο, που εμένα δε με πείθει. Ο Προπονητής ζήτησε 2 ισάξιες 11άδες, και υπό αυτή την λογική δε με πείθουν οι Μίσιτς και Αουγκούστο.

Ελπίζω να μην έχουμε πωλήσεις των αναντικατάστατων (Πάσχα, Πέλκας, Ακπομπ, Ζάμπα, Καντουρή πλέον, Μπίσε, Βαρέλα, Κρέσπο)
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 07 Αύγ 2019, 17:02

Έναν παιχταρά στη 2άδα του 4-4-2 χρειαζόμαστε και είμαστε κομπλέ.
Χαφ χωράει θεωρητικά μεν ποιοτικά, αλλά δεν μπορεί να έρθει και άλλη ποσότητα, γυρνάνε δύο τραυματίες, χωρίς αποχώρηση/εις δεν υπάρχουν θέσεις. Και είναι και μεγάλα τα ήδη υπάρχοντα συμβόλαια.
Στα εξτρέμ με μία θέση καπαρωμένη από την παιχτάρα τον Μπίσε, πάλι είμαστε καλύμμενοι.
Όσον αφορά το αριστερό μπακ, και γω πίστευα ότι θέλουμε αλλά ο Γιαννούλης με έχει εκπλήξει, το παιδί αξίζει τη στήριξη του οργανισμού με το παραπάνω. Θα γυρίσει και ο αρχηγός. Πάρουν - δεν πάρουν κι άλλον μπακ, δε με καίει, ας κάνουν ότι θέλει ο Άμπελ.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5546
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Μπαρκαρούτσος και 16 επισκέπτες