Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Τρί 30 Ιούλ 2019, 00:14

Gospi έγραψε:
Luigi Vampa έγραψε:Ο Ενρίκε στα φιλικά που πήρε χρόνο ο κορμός όταν έπαιξε γιατί ήταν κ τραυματίας έπαιξε ως αντιπελκας. Τα 4 εξτρεμ ήταν Ζάμπα, Μπισε, Στοχ Λημνιός.
Νομιζω πως κανεις λαθος. Εξτρεμ επαιξε μονο. Δεν τον εβαλε ποτε δευτερο επιθετικό. Απ οσο θυμαμαι δλδ απο τα φιλικα π.ειδα...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Είδα όλα τα φιλικά εκτός απ τη Σεντ Τρουιντεν κ την Αραβική ολόκληρα. Ελπίζω να μην κάνω λάθος, γιατί θα αρχίσω να ανησυχώ για τη μνημη μου :mrgreen:
Τελευταία επεξεργασία από Luigi Vampa και Τρί 30 Ιούλ 2019, 00:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 30 Ιούλ 2019, 00:14

Παντως sourme πρεπει να συμφωνησουμε πως για την γκρινια περι των μεταγραφων ευθυνεται σε ενα βαθμο και ο Γιωργης με την αστοχη δημοσιευση περι γουστων που ερχονται μεταγραφικα, με την οποια δημιουργησε τεραστιες προσδοκιες τις οποιες δεν καλυψαν οι μεταγραφες που μεχρι τωρα εγιναν.
Οχι οτι ειναι ασχημες μεταγραφες αλλα δεν ανταποκρινονται σ αυτο που εχει ο ΠΑΟΚτσης στο μυαλο του οταν ακουει την φραση "ετοιμαστειτε για γουστα".
Μακαρι να περασουμε τον αγιαξ και να ρθουν και τα γουστα!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 30 Ιούλ 2019, 00:15

Luigi Vampa έγραψε:
Gospi έγραψε:
Luigi Vampa έγραψε:Ο Ενρίκε στα φιλικά που πήρε χρόνο ο κορμός όταν έπαιξε γιατί ήταν κ τραυματίας έπαιξε ως αντιπελκας. Τα 4 εξτρεμ ήταν Ζάμπα, Μπισε, Στοχ Λημνιός.
Νομιζω πως κανεις λαθος. Εξτρεμ επαιξε μονο. Δεν τον εβαλε ποτε δευτερο επιθετικό. Απ οσο θυμαμαι δλδ απο τα φιλικα π.ειδα...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Είδα όλα τα φιλικά εκτός απ τη Σεντ Τρουιντεν κ την Αραβική ολόκληρα. Ελπίζω να μην κάνω λάθος, γιατί θα αρχίσω να ανησυχώ για τη μην η μου :mrgreen:
Θα με κανεις να τα ψαξω να τα δω αυριο ξανα για να επιβεβαιωσω [FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY]
Δεν πονταρω και πολυ στην μνημη μου και εγω τελευταία!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τρί 30 Ιούλ 2019, 00:16

Θα πάει δηλαδή ο Σαββίδης να δώσει κάνα 50αρια εκατομμύρια να φέρει 11 καινούριους και (μαλλον) καλύτερους των υπαρχόντων.

Κάποιοι νομίζουν έχουν για πρόεδρο τον πρόεδρο της Πόρτο η της μπενφικα η της μαρσειγ. Ο Σαββίδης πρέπει να κάνει την ομάδα βιώσιμη και να μην εξαρτάται από την τσέπη του

Υγ. Ο Βέρνμπλουμ ήρθε για παγκιτης του εσιτι κ όχι το ανάποδο
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Ovalencianos » Τρί 30 Ιούλ 2019, 00:29

Παραθέτω τους κορυφαίους πασερ(18/19) που είναι εφικτό να έρθουν.

1. Εξαιρετική περίπτωση, πορτογάλος, καταπληκτική ηλικία
https://www.transfermarkt.com/pedro-reb ... ler/197860

2. Βραζιλιανοπορτογαλος, καλή ηλικία, εφικτή περίπτωση
https://www.transfermarkt.com/guilherme ... ler/217863
Άβαταρ μέλους
Ovalencianos
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 08:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Τρί 30 Ιούλ 2019, 00:43

Χαιρομαι που η παρατηρηση που εκανα μας εβαλε σε ον τοπικ μουντ μετα απο δυο volumes. :mrgreen: Ας επεκταθω λιγο ομως για να καταλαβουν ολοι τι εννοω:

1) Πηραμε κακους παικτες? Μαλλον οχι, εμενα μ'ενδιαφερουν πολυ και ο Εσιτι που νομιζω οτι θα μας ανεβασει επιπεδο στα χαφ, και ο Αουγκουστο που μοιαζει απο κεινα τα στοιχηματα που πρεπει να παιρνουμε, και ο Σοαρες για τον οποιο εξαρχης εγραψα οτι μονο τυχαιος δεν μπορει να ειναι, κι ας μη μ'αρεσει ο Στοχ, κι ας θεωρω πεταμενα λεφτα τα του Μελιοπουλου και παντελως αχρηστη κινηση αυτη του Ζιφκοβιτς αντι του Ρεη.

2) Εχουμε στην ομαδα "βαριδια" ή κακους 11αδατους παικτες που θα επρεπε να αντικαταστησουμε? Κακοι ηταν κατα την αποψη μου ελαχιστοι, ειχαμε καποιους ακαταλληλους οπως τον Κατσεριντι, ο οποιος ομως δεν επαιζε. Ειχαμε και τραυματιες βασικους, τους οποιους ακομα δεν αντικαταστησαμε πληρως, αλλα υποθετουμε ολοι οτι αυτο θα συμβει.

3) Ενισχυθηκαμε ωστοσο? Η αποψη μου ειναι πως οχι. Και μη μου αρχισετε τους αμπαλους αφορισμους, οτι δηθεν ο Φορτουνης κι ο Λιβαγια κι ο Ποντενσε κι ο Τσιγκρινσκι κι ολοι αυτοι θα καθοταν στον παγκο μας, γιατι δεν ισχυει και το ξερουμε ολοι. Δεν παιζουμε μονοι μας στο γηπεδο, και ομαδα που επαναπαυεται, καταληγει να χανει τα παντα. Πιο συγκεκριμενα ομως, ολοι μας ειχαμε επισημανει ορισμενα κενα σε στοιχεια παικτων, τα οποια ακομα δεν εχω πειστει οτι τα καλυψαμε. Ειχαμε επισημανει την ελλειψη εξτρεμ που να παιρνει την φανελα του βασικου σπιτι του, που να βαζει γκολ, να ειναι το Νο2 μας παραγωγικα, και ταυτοχρονα να ειναι ο ορισμος του game changer. Ειναι αυτος ο Στοχ? Εγω λεω σε καμια περιπτωση, αλλα τι ξερω εγω. Ο προπονητης μας μοιαζει να προτιμαει τον Μπισεσβαρ, κι αυτο εμενα με τρομαζει, αφου ο Ολλανδος ειναι μανουλα κοντρα στις μικρες ομαδες, αλλα η ιδεα να τον δω σε ευρωπαϊκα παιχνιδια με σοκαρει. Απο την αλλη μερια εχουμε τον Ζαμπα που περσι δεν βελτιωθηκε καθολου απο Σεπτεμβριο σε Μαϊο, και πονταρουμε οτι υπο τις οδηγιες ενος πιο κανονικου προπονητη, αυτο θα συμβει. Ειναι ομως ενα στοιχημα. Μας ελειπε ενα χαφ που να δινει αριθμους, γκολ και ασιστ. Ειναι τετοιο ο Αουγκουστο? Ιδεα δεν εχω, εδειξε να εχει καλο σουτ, αλλα στα φιλικα ο καθενας δειχνει οτι τυχει. Ειναι τετοιο ο Καντουρι ωστε να δικαιολογει τον χαρακτηρισμο της εσωτερικης μεταγγραφης? Με τον Βελγο μπορουμε μονο να περιμενουμε και να δουμε. Οτιδηποτε αλλο ειναι πιο τζογαδορικο κι απο ρουλετα. Θελαμε ενα χαφ που να σκουπιζει το κεντρο. Το πηραμε με τον Εσιτι? Η αποψη μου ειναι πως ναι, κι αυτη ειναι η μονη θεση που οντως βλεπω να καναμε το αυτονοητο.

4) Ειναι εν τελει το ροστερ μας τοσο καλο οσο πιστευουμε ωστε καθε κουβεντα περι ενισχυσης να σταματαει στο "και ποιος καλυτερος να ρθει"? Εννοειται πως οχι. Αυτα τα 2 χρονια που αντικειμενικα ημασταν η καλυτερη ομαδα, μας ευνοουσαν δυο στοιχεια που ελειπαν απο ολους τους αλλους. Η ομοιογενεια και το καταπληκτικο κλιμα. Καμια αλλη ομαδα δεν ειχε τον ιδιο κορμο για 2-3 χρονια, και καμια αλλη ομαδα δεν εδειξε να ειναι τοσο οικογενεια ωστε να τα δινει ολα σε καθε αγωνα. Αυτο ομως διαστρεβλωσε την πραγματικοτητα, που λεει οτι ναι μεν εχουμε ενα καλο ροστερ, αλλα ειναι το ιδιο ροστερ που Ευρωπη αγκομαχαει, ειναι το ιδιο ροστερ που ολους μας προβληματιζε εν οψει των νοκ αουτ του Τσ.Λ., ειναι το ιδιο ροστερ που εδειξε τις ιδιες αδυναμιες απεναντι στους αντιστοιχους αντιπαλους. Και λεω οτι ειναι το ιδιο, γιατι ισχυει αυτο ακριβως που εγραψα και πριν λιγες ωρες: Με την εξαιρεση του Εσιτι, η 11αδα ειναι η ιδια με την περσινη, παρα τις μεταγγραφες που εγιναν. Και με 3-4 εξαιρεσεις, δεν ειναι καν παικτες που θα βελτιωνονται - ισα ισα λογω ηλικιας μπορει να ειναι χειροτεροι απο περσι, οπως πχ ο Ματος που την σεζον που μας περασε ηταν ενα επιπεδο κατω σε σχεση με τα πρωτα του χρονια.

5) Μπορουμε εν τελει να ειμαστε ικανοποιημενοι οταν διεκδικουσαμε (κι ακομα διεκδικουμε φυσικα) την εισοδο για πρωτη φορα στους ομιλους? Η αποψη μου ειναι πως οχι. Δεν ξερω που κολλησε η δουλεια, αν ηταν οικονομικο το θεμα, οργανωτικο, διαπραγματευτικο, αλλα νομιζω πως δεν ειχαμε το αποτελεσμα που θα προσδοκουσαμε. Ο μονος λογος που προσωπικα θεωρω οτι παραμενουμε το φαβορι στα εγχωρια, ειναι η ελευση ενος ανθρωπου που ξερει 5 φορες την μπαλα που ηξερε ο Λουτσεσκου, κι αν ειναι εστω κατα το ημισυ τοσο καλος διαχειριστης προσωπικοτητων, θα δουμε εναν πολυ ανωτερο του περσινου ΠΑΟΚ.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Τρί 30 Ιούλ 2019, 00:59

Διαφωνώ στο ότι ο Μπισεσβαρ είναι καλός μόνο με χαμηλότερης δυναμικότητας αντιπάλους. Ήταν καταπληκτικός σε μεγάλα παιχνίδια όπως στους 3 τελικούς κυπέλλου κ στο ματς με το γάβρο στην Τούμπα. Στα περσινά προκριματικά ήταν τραυματίας μην ξεχνάμε γι αυτό δεν έπαιξε. Άσε που έχω αυτήν την αιρετική αποτι φαίνεται άποψη ότι είναι το καλύτερο εξτρεμ μας, αν κ μπορεί να παίξει πολύ καλά(ίσως κ καλύτερα) στη θέση δέκα. Για μένα δίκαια ο Στοχ είναι αναπληρωματικος.
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Τρί 30 Ιούλ 2019, 01:04

Όσο για τον αν ενισχύθηκαμε τόσο, δεν μπορούμε να ξέρουμε. Τα στοιχήματα που αναφέρεις: Ζάμπα, Ελ Καντουρι, Ντάγκλας, θα προσθέσω κ Γιαννούλη, Στοχ θα κρίνουν αν ενισχύθηκαμε, εκ του αποτελέσματος. . Αν θες να πεις ότι δεν πήραμε παίκτες που χωρίς καν να τους δούμε σου δίνουν την αίσθηση ότι ενισχύθηκαμε τότε συμφωνω δεν το κάναμε.
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Τρί 30 Ιούλ 2019, 01:17

πολύ σωστά όλα όσα γράφεις Ριαν, συμφωνώ σε όλα
νομίζω η μεγάλη ενίσχυση είναι με τον Εσίτι..
απο κει και πέρα, λογικά φάγαμε χυλόπιτες, λογικά ήρθαν δεύτερες επιλογές
ελπίζουμε να εμφανιστεί κάποια στιγμή ο Στοχ ο γνωστός
θα γίνει προφανώς κίνηση για αριστερό μπακ
ελπίζω και για ενα 8ρι, λογικά αν πωληθεί κάποιο άλλο χαφ
κάναμε κινήσεις ψαγμένες, μελετημένες, κάναμε και το χατήρι στον προηγούμενο με 2 φαινομενικά άσκοπες μεταγραφές
εκτός Εσίτι βέβαια δεν είναι κάποιος άλλος να πεις οτι αποκτήσαμε και ανεβήκαμε επίπεδο στη θέση του (τουλάχιστον μέχρι τώρα)
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8161
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τρί 30 Ιούλ 2019, 05:39

Καλημέρα μάγκες...
Η ομάδα απέκτησε βάθος και πάγκο για rotation.
Αυτή ήταν (κατ'εμέ) η λογική της φετινής μεταγραφικής περιόδου. Να μπορεί η ομάδα να ανταπεξέλθει στα εγχωρια και ευρωπαικά παιχνίδια. Καλώς ή κακώς με έναν βασικό κορμό δεν πας πουθενά με τα τρία καρπούζια στην μασχάλη.
Σόρρυ guys, θα συνεχίσω να το λέω, αλλά οι Ελληνικές ομάδες, οι οποίες υπολείπονται από τις ευρωπαικές σε βάθος για rotation και παράλληλα σε πρωταθλήματα υψηλής έντασης (κάθε εβδομάδα δηλαδή), τα βρίσκουν σκούρα στην ευρώπη.

Προφανώς και δεν θα πηγαίναμε να αντικαταστήσουμε τους ήδη βασικούς. Τι περιμέναμε δηλαδή?
Γεμίσαμε το ρόστερ με όσο το δυνατόν ισάξιους ποδοσφαιριστές.


#Joshualeftback,
Δεν είπα ότι η Μαρία και ο Μάριος :D δεν θα ασχολούνται με τις μεταγραφές αυτή την βδομάδα. Προφανώς! Αυτή είναι η δουλειά τους.
Αλλά δεν θα επιθυμούσα να δω υψηλής ποιότητας βιντεάκια καλωσορίσματος 2 μέρες πριν τον αγώνα. Χτυπάει κάπως.
Ακόμα και το καλύτερο αρ. μπακ να πάρουμε σήμερα, πάλι ο Γιαννούλης (ή ο Ροντρίγκο?) θα παίξει. :pano:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Phoenixgrg » Τρί 30 Ιούλ 2019, 06:03

Παιδιά ζητάμε χαφ και παίχτες αλλά εδω ο Λάμπρου είναι Τρίτη αλλαγή στα εξτρέμ που είναι παικταράς και αν πληρωναμε για να τον φέρουμε θα τρελενομασταν που τρώει πάγκο άσε που με τέτοια στατιστικά που είχε πέρσι ήθελες μίνιμουμ να σκάσεις 2 μύρια για να τον φέρεις και εμείς δεν τον έχουμε βασικό.
Να μην πω για τον Αγκουστο που το παιδί ειλικρινά μια χαρά 8αρι παίζει και ειλικρινά καλός ο καντουρι αλλά όχι ότι δεν είναι καλός και ο καινούργιος από σακχοφ και κανιας καλύτερα είμαστε.
Και ο μπακ από Πορτογαλία μια χαρά είναι είτε για δεξιά είτε για αριστερά που και αυτόν τον έχουμε πάγκο.Για εμένα είμαστε πολύ καλά αν φύγουν το επομενο καλοκαίρι οι μαουρισιο μίσιτς και βερμπλουμ τότε πέρνεις παίχτη.
Νομίζω η είσοδος στο champions league είναι θέμα συνοχής και σιγουρα τυχης που δεν την εχουμε ποτε γιατί από ποιότητα ταχύτητα δύναμη είμαστε καλά.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Phoenixgrg
 
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιούλ 2016, 14:52

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 30 Ιούλ 2019, 07:14

Συμφωνώ!
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3327
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 30 Ιούλ 2019, 07:26

Μετά από τρία χρόνια Μπίσεσβαρ γράφτηκε εδώ μέσα οτι είναι καλός μόνο με χαμηλότερης δυναμικότητας αντιπάλους; Εντάξει με την λογική πως όλοι είναι κατώτεροι από εμάς το δέχομαι. Με οποιαδήποτε άλλη λογική, σκίζω τα πτυχία μου.

Επίσης κανείς δεν δείχνει να θυμάται οτι ο προπονητής μίλησε για δυο ισάξιους παίκτες σε κάθε θέση. Για μεταγραφές εντεκάδας, μόνο για τον άξονα είχε πει κάτι κ αυτό επειδή πραγματικά εκεί δεν βγαίναμε ούτε ποσοτικά.

Όταν φτάσουμε να έχουμε 50 μύρια για παίκτες μόνο, θα αναβαθμίσουμε και τους Ζαμπά,Μπίσε,Άκπομ,Πέλκα κλπ. Ως τότε, κακό πράγμα η απληστία.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 30 Ιούλ 2019, 07:31

Αν όντως έχουμε πρόβλημα με το ffp μόνο ελεύθερους ή δανεικούς θα μπορέσουμε να φέρουμε. Ίσως γι αυτό περιμένουμε το ΟΚ του Coentrao, ή μήπως μας κάτσει ένας εκ νέου δανεισμός του Oliveira.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 30 Ιούλ 2019, 07:35

Gospi έγραψε:Παντως δεν διαφωνουμε...
Δεν απαξιωνω τις κινησεις που εχουν γινει, ουτε βγαζω τους ηδη υπαρχοντες αχρηστους!
Απλα οπως ανεφερα και σε ενα ποστ πιο συγκεκριμενα, θεωρω πως ισως σε 2-3 θεσεις να εχουμε μια μικρη ελλειψη σταθερης ποιοτητας που δεν καλυφθηκε (αρ. μπακ, 8αρι, δευτερος επιθετικος), και αυτο για τους συγκεκριμενους λογους π ανεφερα ανωτερω!
Μακαρι να πεφτω εξω και να αποδωσουν εξαιρετικα οι Πελκας Καντουρι και Γιαννουλης!
Δεν την φοβαμαι την ομαδα στο ελληνικο πρωταθλημα!
Απλα θελω να δω εναν ΠΑΟΚ δυνατο και επιβλητικό και στην ευρωπη...
Δεν εχω χωνέψει ακομη τις περσινες εμφανισεις μας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mαζι σου.

Και πολυ πιθανον να γινουν οι 2-3 κινησεις αυτες.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες