Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 23 Ιούλ 2019, 07:41

jibbie έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Magic boxes? Τι είναι αυτό;


Σορρυ. Τα magic boxes (καλα, συχνα αναφερεται και ως magic rectangle/square) ειναι μια παραλλαγη του 4-4-2 που σημερα αναφερεται περισσοτερο ως ενα 4-2-2-2 ή 4-4-2 double 6



Πάλι δεν κατάλαβα 100%, αλλά θα το ψάξω! Μιας κι έχω να παίξω Manager 2-3 χρόνια...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47099
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Τρί 23 Ιούλ 2019, 07:44

Μηπως η διαρροη περι κοεντραο κ πορτο ειναι "πιεση" για να τσεπωσει λιγα παραπανω...
Παντως εαν ισχυει κριμα γτ χανουμε εναν παιχταρα που θα μπορουσε να μας ανεβασει επιπεδα..
Σημερα ελπιζω να εχουμε ανακοινωσεις με εσιτι γτ βλεπω τα xanax να φευγουν καπνος..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 23 Ιούλ 2019, 07:47

Ζαντός έγραψε:
jibbie έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Magic boxes? Τι είναι αυτό;


Σορρυ. Τα magic boxes (καλα, συχνα αναφερεται και ως magic rectangle/square) ειναι μια παραλλαγη του 4-4-2 που σημερα αναφερεται περισσοτερο ως ενα 4-2-2-2 ή 4-4-2 double 6



Πάλι δεν κατάλαβα 100%, αλλά θα το ψάξω! Μιας κι έχω να παίξω Manager 2-3 χρόνια...


δεν ειναι τιποτα το τρελο ρε. φαντασου οτι οι δυαδες στη σειρα (το 2-2-2 του συστηματος) κανουν δυο "κουτια" αν τις τοποθετησεις απο αμυνα προς επιθεση (η μεσαια δυαδα ανηκει και στα 2 κουτια). ενα αμυντικο κ ενα επιθετικο. τα ακραια μπακ υποστηριζουν και τα 2 αναλογα με τη φαση παιχνιδιου. η βασικη διαφορα με το 4-4-2 double 6 ειναι οτι οι DMs ειναι περισσοτερο προσηλωμενοι στα αμυντικα τους καθηκοντα, δηλαδη ακομη και σε φαση κατοχης κραταν τη θεση τους και σχηματιζουν ουσιαστικα ενα ορθογωνιο με τα σεντερ μπακ (απο εκει βγαινει το προσωνυμιο magical boxes) εχει αρκετη πληροφορια online, δε σπαμαρω εδω, αν δε βρεις κ ενδιαφερεσαι πες μου να σου στειλω.
Τελευταία επεξεργασία από jibbie και Τρί 23 Ιούλ 2019, 08:01, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 23 Ιούλ 2019, 07:50

Odi έγραψε:Μέγα σφάλμα της ΠΑΕ που φέρνει παίκτες χωρίς να είναι 100% κλεισμένοι.

Είχε έρθει ο Ματέους, μετά ο Βερνμπλουμ, τώρα ο Κοεντράο. Μην τους φέρνεις καθόλου αν η υπογραφή δεν είναι βέβαιη. Εκτίθεσαι ως οργανισμός.

Οδυσσεα αυτη ειναι η μια αποψη.θεωρω οτι τον φερνουν για να του δειξουν ποσο τον θελουν και να του δειξουν οτι ειναι σε επιπεδο ευρωπης ο ΠΑΟΚ.

Οταν ακουει ο αλλος Ελλαδα τι νομιζεις οτι σκεφτεται;;;ισως το χρησιμοποιουν ως μετρο πιεσης..

Το εκτιθεμεθα και επικοινωνιακες ηττες εμενα δε μου λενε πολλα.σιγουρα αναστατωνεσαι σαν οργανισμος,λαος κτλ, αλλα αξιζει να παιξεις τα ρεστα σου για να φερεις εναν τετοιου επιπεδου παικτη.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 23 Ιούλ 2019, 08:00

Επισης μπορει να ειναι απαιτηση του παιχτη να ρθει κ να δει.
Και φυαικα μπορει επισης να σκεφτονται κ οι δικοι μας "αστον να ρθει, να χαζεψει απο την υποδοχη στο αεροδρομιο και να βαλει την υπογραφη σε dt".
Μπα..οχι αυτα τα καναμε μεχρι την ελευση Γκαρσια (κ σια) ...τωρα ξυνομνιαζουμε στα πληκτρολογια ψαχνοντας να τους βγαλουμε αχρηστους πριν ρθουν.


Κατα τα αλλα κριμα αν χαλασει, αλλα πλεον ο ΠΑΟΚ χανει παιχτες στοχους που καταληγουν Σεβιλες κ Πορτο κι αυτο κατι λεει.
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό analog » Τρί 23 Ιούλ 2019, 08:08

Φίλε vs40 πραγματικά απολαμβάνω να σε διαβάζω..
Πάντα ψύχραιμη ανάλυση κ πάντα με ποδοσφαιρικά κριτήρια.
Χαφ τύπου Εσίτι συμφωνώ κ εγώ ότι το θέλαμε χρόνια τώρα.
Όσο για Κάτσε συμφωνώ απόλυτα..το παιδί αν μη τι άλλο προσπαθεί έχει κάποια πολύ καλά στοιχεία, ωστόσο το μεγαλύτερο μειονέκτημα του κατά την άποψή μου είναι η αργή του αντίδραση στο τρανζίσιον γκειμ. Μάλιστα νομίζω αυτός είναι κ ο λόγος που άρχισε να παραγκωνιζεται επι Ίβιτς.
Περιμένω να δω λοιπόν κ την αντίδραση του Εσιτι στο συγκεκριμένο θέμα.
Άβαταρ μέλους
analog
 
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: Παρ 28 Μάιος 2010, 16:23

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 23 Ιούλ 2019, 08:08

jibbie έγραψε:δεν ειναι τιποτα το τρελο ρε. φαντασου οτι οι δυαδες στη σειρα (το 2-2-2 του συστηματος) κανουν δυο "κουτια" αν τις τοποθετησεις απο αμυνα προς επιθεση (η μεσαια δυαδα ανηκει και στα 2 κουτια). ενα αμυντικο κ ενα επιθετικο. τα ακραια μπακ υποστηριζουν και τα 2 αναλογα με τη φαση παιχνιδιου. η βασικη διαφορα με το 4-4-2 double 6 ειναι οτι οι DMs ειναι περισσοτερο προσηλωμενοι στα αμυντικα τους καθηκοντα, δηλαδη ακομη και σε φαση κατοχης κραταν τη θεση τους και σχηματιζουν ουσιαστικα ενα ορθογωνιο με τα σεντερ μπακ (απο εκει βγαινει το προσωνυμιο magical boxes) εχει αρκετη πληροφορια online, δε σπαμαρω εδω, αν δε βρεις κ ενδιαφερεσαι πες μου να σου στειλω.




Αααααααααααα οκ, στα bold πήρα μπρος και τα κατάλαβα όλα! Να 'σαι καλά! :)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47099
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 23 Ιούλ 2019, 08:14

Θα τον πάρουμε τον Εσιτι ή θα μας τον κλέψει καμία Χ ομάδα της Πρεμιερ;
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29934
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 23 Ιούλ 2019, 08:35

Kadroni?
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 23 Ιούλ 2019, 08:48

Τον παίκτη ΔΕΝ τον ξέρω,λίγα βιντεάκια είδα που δείχνουν κάποιες εντυπωσιακές επεμβάσεις στην άμυνα,αλλά αν δεν πω ότι το σουλούπι του με τρομάζει για τη θέση και κυρίως για τις αντιδράσεις του σε φάση που απαιτεί γρήγορη αντίδραση,θα πω ψέμματα.Σε κατάσταση οργανωμένης άμυνας είμαι σίγουρος ότι θα είναι σούπερ. Έναν παίκτη γούσταρα τρέλα πριν καλά καλά έρθει Θεσσαλονίκη για βόλτα όπως αποδείχθηκε και τελικά ΔΕΝ... Δεν με θέλει φέτος...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 23 Ιούλ 2019, 08:53

Ωραίος ο vs στο θέμα Κάτσε

Για Εσιτί έγραφαν πολλοί εδώ μέσα εδώ και 2-3 χρόνια. Χτες είδα βιντεακι με φάσεις , ομολογώ ότι δε με τρέλανε το συνολικό στυλ παιχνιδιού γιατί στην Ελλάδα είσαι σε φάση μόνιμης επίθεσης σε όλα τα παιχνίδια πλην εκτός με χάρτινη και γκει. Όταν έχεις τόσο μεγάλη διαφορά στη ποιότητα με τους υπόλοιπους δε σε παίρνει να χαραμίσεις το 6αρι σου σε τέτοιο στυλ παίκτη - χάνεις σίγουρα στη παραγωγή παιχνιδιού από τις πίσω ζώνες. Αυτό το στοιχείο ήταν από τα δυνατά μας με το είδος των χαφ που είχαμε και Εσιτι < Κάνιας σε αυτό το κομμάτι παιχνιδιού. Βέβαια κερδίζεις σε δύναμη , ενέργεια πράγματα που σου έλειπαν.

Μια απλουστευμένη κριτική για μένα είναι πως

Χάνεις σε ματς που παίζεις με αδύναμο και κάθονται συνεχώς πίσω
Χάνεις σε ματς που παίζεις με αδύναμο και επιχειρούν να πρεσάρουν για κάποιο διάστημα ψηλά.
Κερδίζεις σε ισοδύναμα ματς ή όταν είσαι χειρότερος.

Εγώ θα ήθελα έναν παίκτη με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Κάνιας , αλλά με τα φυσικά του Εσιτι. Ξέρω , μου λείπουν καμιά 10αρια χαρτιά.

Όπως και να έχει είναι αξιόλογος παίκτης και στο συγκεκριμένο γυμνο στα χαφ ροστερ θα βοηθήσει.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό laskas86 » Τρί 23 Ιούλ 2019, 08:59

giapas έγραψε:Ωραίος ο vs στο θέμα Κάτσε

Για Εσιτί έγραφαν πολλοί εδώ μέσα εδώ και 2-3 χρόνια. Χτες είδα βιντεακι με φάσεις , ομολογώ ότι δε με τρέλανε το συνολικό στυλ παιχνιδιού γιατί στην Ελλάδα είσαι σε φάση μόνιμης επίθεσης σε όλα τα παιχνίδια πλην εκτός με χάρτινη και γκει. Όταν έχεις τόσο μεγάλη διαφορά στη ποιότητα με τους υπόλοιπους δε σε παίρνει να χαραμίσεις το 6αρι σου σε τέτοιο στυλ παίκτη - χάνεις σίγουρα στη παραγωγή παιχνιδιού από τις πίσω ζώνες. Αυτό το στοιχείο ήταν από τα δυνατά μας με το είδος των χαφ που είχαμε και Εσιτι < Κάνιας σε αυτό το κομμάτι παιχνιδιού. Βέβαια κερδίζεις σε δύναμη , ενέργεια πράγματα που σου έλειπαν.

Μια απλουστευμένη κριτική για μένα είναι πως

Χάνεις σε ματς που παίζεις με αδύναμο και κάθονται συνεχώς πίσω
Χάνεις σε ματς που παίζεις με αδύναμο και επιχειρούν να πρεσάρουν για κάποιο διάστημα ψηλά.
Κερδίζεις σε ισοδύναμα ματς ή όταν είσαι χειρότερος.

Εγώ θα ήθελα έναν παίκτη με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Κάνιας , αλλά με τα φυσικά του Εσιτι. Ξέρω , μου λείπουν καμιά 10αρια χαρτιά.

Όπως και να έχει είναι αξιόλογος παίκτης και στο συγκεκριμένο γυμνο στα χαφ ροστερ θα βοηθήσει.

γιαυτο και η ομαδα θα εχει 5 χαφ δεν χρειάζεται να ειναι ο εσιτι βασικος σε ολα
Άβαταρ μέλους
laskas86
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2014, 19:01

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Τρί 23 Ιούλ 2019, 09:01

giapas έγραψε:Ωραίος ο vs στο θέμα Κάτσε

Για Εσιτί έγραφαν πολλοί εδώ μέσα εδώ και 2-3 χρόνια. Χτες είδα βιντεακι με φάσεις , ομολογώ ότι δε με τρέλανε το συνολικό στυλ παιχνιδιού γιατί στην Ελλάδα είσαι σε φάση μόνιμης επίθεσης σε όλα τα παιχνίδια πλην εκτός με χάρτινη και γκει. Όταν έχεις τόσο μεγάλη διαφορά στη ποιότητα με τους υπόλοιπους δε σε παίρνει να χαραμίσεις το 6αρι σου σε τέτοιο στυλ παίκτη - χάνεις σίγουρα στη παραγωγή παιχνιδιού από τις πίσω ζώνες. Αυτό το στοιχείο ήταν από τα δυνατά μας με το είδος των χαφ που είχαμε και Εσιτι < Κάνιας σε αυτό το κομμάτι παιχνιδιού. Βέβαια κερδίζεις σε δύναμη , ενέργεια πράγματα που σου έλειπαν.

Μια απλουστευμένη κριτική για μένα είναι πως

Χάνεις σε ματς που παίζεις με αδύναμο και κάθονται συνεχώς πίσω
Χάνεις σε ματς που παίζεις με αδύναμο και επιχειρούν να πρεσάρουν για κάποιο διάστημα ψηλά.
Κερδίζεις σε ισοδύναμα ματς ή όταν είσαι χειρότερος.

Εγώ θα ήθελα έναν παίκτη με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Κάνιας , αλλά με τα φυσικά του Εσιτι. Ξέρω , μου λείπουν καμιά 10αρια χαρτιά.

Όπως και να έχει είναι αξιόλογος παίκτης και στο συγκεκριμένο γυμνο στα χαφ ροστερ θα βοηθήσει.

Πολυ σωστο αυτο αλλα για τα ματς με ομαδες ταμπούρια νομίζω θα βλεπουμε ενα δίδυμο με αουγκουστο/μισιτς και καντουρι..συν μπρανταριτς που θα τν πάρουμε λεω εγω...
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Demir » Τρί 23 Ιούλ 2019, 09:01

Τεχνικά χαρακτηριστικά κανιας ;; Τι εννοείς ;
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7976
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό laskas86 » Τρί 23 Ιούλ 2019, 09:03

Demir έγραψε:Τεχνικά χαρακτηριστικά κανιας ;; Τι εννοείς ;

ξερει απο τσιμεντοκονια και τοποθετησει πλακιδιων :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
laskas86
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2014, 19:01

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες

cron