Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:31

Ο Μαουρισιο καλως ή κακως κατά πάσα πιθανότητα μας έχει τελειώσει. Τραυματίας με συμβόλαιο που λήγει και είναι και μεγάλο. Και με βάση τη δήλωση Γιωργη για 2 χαφ ακόμη, νομίζω ότι σχεδιάζεται η επόμενη μέρα χωρίς αυτόν.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:37

giapas έγραψε:
klainmein έγραψε:Δηλαδή ο Κάνιας ήταν απείρως καλύτερος από τον Κάτσε, τόσο που θα σου έκανε τη διαφορά σε μία πρόκριση;
Γιατί εγώ τον Κάνιας σε ελάχιστα παιχνίδια τον θυμάμαι να έπαιξε καταλυτικό ρόλο στη συνολική εμφάνιση της ομάδας...


Για να είναι ένας υπερβασικός σε 2 χρονιές που βγήκες πρώτος στη βαθμολογία και ο 2ος ταυτόχρονα να περιπλανιέται και να μη στεριώνει στις Πολωνίες και στις Παιανίες αυτού του κόσμου ... ε μάλλον υπάρχει τεράστια παικτική διαφορά μεταξύ τους .

Το υπερβασικός είναι για τον Κάνιας;
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1422
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:37

obanebane έγραψε:giapas δεν υπήρχε περίπτωση να πάμε με αυτό το κέντρο μέχρι τα Χριστούγεννα, πρώτον γιατί με τον Βερνμπλουμ υπάρχει τεράστια αβεβαιότητα όπως επίσης και με τον Μαου ο οποίος θα έμπαινε στο τελευταίο 6μηνο του συμβολαίου του και θα μπορούσε να συζητήσει με όποιον ήθελε για τη συνέχεια της καριέρας του.
Γι'αυτό αποφασίστηκε να φύγουν δύο και να έρθουν δύο καλύτεροι.
Μέχρι τώρα ήρθε ένας,αναμένουμε τον δεύτερο.


Συμφωνώ ότι συνειδητά έφυγαν οι προηγούμενοι 2 , όχι τυχαία. Και η πρόθεση είναι να αναπληρωθούν. Και θα αναπληρωθούν σίγουρα. Εγώ είπα απλά τι θα έκανα εγώ , για να πάρω την απόφαση για μεγάλο συμβόλαιο στα χαφ κατά τα Χριστούγεννα που θα ήξερα όπως λες που κάθεται η μπίλια για Μαου - Βερνμπλουμ. Σαφώς και αυτοί που αποφασίζουν και πληρώνουν έκριναν ότι μπορούν ταυτόχρονα να διαχειριστούν το μειον 5 παίκτες στο κέντρο ταυτόχρονα ( Ολιβειρα , Βερνμπλουμ , Κάνιας , Μαουρίτσιο , Σαχοφ).

Πάντως για να joshίσω λίγο , τα δεδομένα ως τώρα είναι η απαραίτητη συμμετοχή του Κάτσε και πως η έλευση αγκουστο δεν είναι ξεκάθαρο upgrade έναντι των σαχοφκανιάδων. Μπορεί να αποδειχθεί , αλλά στα χαρτιά δεν είναι.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:38

Nikos 74 έγραψε:
giapas έγραψε:
klainmein έγραψε:Δηλαδή ο Κάνιας ήταν απείρως καλύτερος από τον Κάτσε, τόσο που θα σου έκανε τη διαφορά σε μία πρόκριση;
Γιατί εγώ τον Κάνιας σε ελάχιστα παιχνίδια τον θυμάμαι να έπαιξε καταλυτικό ρόλο στη συνολική εμφάνιση της ομάδας...


Για να είναι ένας υπερβασικός σε 2 χρονιές που βγήκες πρώτος στη βαθμολογία και ο 2ος ταυτόχρονα να περιπλανιέται και να μη στεριώνει στις Πολωνίες και στις Παιανίες αυτού του κόσμου ... ε μάλλον υπάρχει τεράστια παικτική διαφορά μεταξύ τους .

Το υπερβασικός είναι για τον Κάνιας;


Νομίζω ναι , δεν έχω ψάξει και στατιστικά με συμμετοχές.
Έχεις πρόχειρο αριθμό συμμετοχών που να δείχνει κάτι άλλο ;
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:39

Έχω ξαναγράψει,ο Γιώργης έκανε αυτή τη δήλωση (για αλλα δυο χαφ) όταν είχε "κλείσει" ο Ισμαελ,ο οποίος ήταν αντι Καντουρι,από τη στιγμή που έμεινε ο Μαροκινος τα έξτρα χαφ είναι ο Αγκουστο και άλλος ένας.
Από εκεί και πέρα,όποιος φεύγει φυσιολογικά θα αντικαθίσταται.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:41

Mīngus έγραψε:Ο Μαουρισιο καλως ή κακως κατά πάσα πιθανότητα μας έχει τελειώσει. Τραυματίας με συμβόλαιο που λήγει και είναι και μεγάλο. Και με βάση τη δήλωση Γιωργη για 2 χαφ ακόμη, νομίζω ότι σχεδιάζεται η επόμενη μέρα χωρίς αυτόν.


Ίσως ο τραυματισμός του μας κάνει καλό στη διαπραγμάτευση στο επόμενο συμβόλαιό του. Μεγάλος σε ηλικία , προερχόμενος από τραυματισμό δύσκολα θα βρει το τωρινό του συμβόλαιο.

Είναι παίκτης που εγώ ξεκάθαρα θα ήθελα να παραμείνει.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:44

TwoDoubles έγραψε:
pirate_salonica έγραψε:
tolis01 έγραψε:Για 4 κωλοπαιχνίδια, κανένας κεντρικός -του επιπέδου που μπορούμε να κινηθούμε- που θα σκάσει μύτη τώρα δε θα έκανε την κολοσσιαία διαφορά.


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κάποιος το έγραψε. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Και τον Busquets, τον Casemiro ή τον Javi Martinez ξερωγώ να έφερνες, δε θα σε ανέβαζε δυο επίπεδα σε δυο βδομάδες. Μη λέμε κι ό,τι θέλουμε!


Το 2 εβδομάδες το λέμε τωρα που αργήσαμε.
Αν είχε ερθει πριν 15-20 μερες θα ειχε 1 ολόκληρο μηνα και να μπει και να προσφέρει.

Αυτή η λογική νομίζω ειναι λίγο ζαμαν φου.
Στη μάχη πρέπει να προετοιμαστείς όσο το δυνατόν καλύτερα και γρηγορότερα.

Το να μην βρεις σε όλο τον πλανήτη 2 παίκτες-ενώ πληρώνεις μάλιστα χοντρά-είναι αδικαιολόγητο.

Εκτός αν επικρατεί το σενάριο "Με τον Αγιαξ δεν έχω ελπίδα-με τους άλλους περνάω και με αυτό το ρόστερ",που για μένα ειναι πάλι λάθος και ρισκαδόρικο.

Δεν έχεις άκρες σε όλον τον πλανήτη.ο ΠΑΟΚ είσαι κ όχι η Ρεάλ.χεσμενο σε έχουν οι κωλοπετσωμενοι ατζεντηδες
Δε σε παρακαλάνε, τους παρακαλεις.Το καλό πράμα θα το δώσουν εκεί που θα αναδειχθεί καλύτερα.Ουτε καν ο μπρανταριτς δεν είναι για τα δόντια μας.Αγωνα δίνουμε για να πέσει η τιμή μπας κ γίνει.επιτελους δείτε που ήμασταν.που είμαστε κ που θέλουμε να πάμε.οχι που θα θέλαμε να είμαστε τώρα.κανενας ψάρι από τη γουρνα που μπορούμε να ψαρέψουμε δε θα άρεσε σε όλους κ κανένα ψάρι δε θα άλλαζε σημαντικά την ομάδα κ από τον Ιούνιο να το είχαμε.εκτος κ αν καθόταν Τζακ ποτ.αλλα ότι άργησαν άργησαν.οτι γαμηθηκε το σύμπαν με τον κοπανο το Ρουμάνο γαμηθηκε κ ότι δεν ποντάρουν κ λίγο στην επικοινωνία, δεν ποντάρουν .τους αρέσει το αυτομαστιγωμα φαίνεται.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:45

Μπορεί να πάμε για ένα χαφ ακόμα .Για αυτό και κοιτάζουμε ακριβές περιπτώσεις .
Τον Μαουρίτσιο πιστεύω τον υπολογίζουν και θα του κάνουν πρόταση ανανέωσης
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Banksy » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:49

Και γω πιστεύω ότι Μαουρίσιο θα γυρίσει πλήρως κατά Οκτώβρη και θα του προτείνουν ανανέωση για κάνα δύο χρόνια ακόμα
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:53

Παιδιά έχει γίνει πρόταση την οποία ο ίδιος αρνήθηκε να συζητήσει αυτή την περίοδο, με λίγα λόγια την απέρριψε με κομψό τρόπο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:55

obanebane έγραψε:Παιδιά έχει γίνει πρόταση την οποία ο ίδιος αρνήθηκε να συζητήσει αυτή την περίοδο, με λίγα λόγια την απέρριψε με κομψό τρόπο.
Γι'αυτό πρέπει να φέρουμε κάποιον αν όχι καλύτερο στο ίδιο επίπεδο μέχρι το τέλος της μεταγραφικής περιόδου

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:57

constadine έγραψε:Ξέρει κανείς αν θα δείξει την κλήρωση κάποιο κανάλι ;

Βρήκα ότι την έχει η uefa στο σάιτ :

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/draws/
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό CCCP » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 11:58

a bit off topic λεει ο ο αλλος ο βλακας του 24 παιζεται λεει μι θεση στην ενδεκαδα μεταξυ Ζαμπα και Λημνιου. Τι αλλο θα ακουσουμε ρε π μου μη τυχων και δεν σμπρωξουν τον ελληνα παικτη ελεος. Αυτο ειδαν αυτοι στην προετημασια τον ανυπαρκτο λημνιο να ειναι ανταγωνισμος για τον ζαμπα που παιζει να ειναι και ο καλυτερος παικτης
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Azrael » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 12:00

φανταζομαι κατι παραπανω βλεπουν οι προπονητες για να τον εμπιστευονται
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4648
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 12:09

Βγήκε παίζουμε με Άγιαξ .
Τελευταία επεξεργασία από constadine και Δευτ 22 Ιούλ 2019, 12:10, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες