Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Macho » Παρ 12 Ιούλ 2019, 23:27

Είναι η ώρα ρε αλήτη kayde :opaokara:
Macho
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Δευτ 20 Σεπ 2010, 14:25

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Παρ 12 Ιούλ 2019, 23:29

Φετος βαλτε συν τρεις εσωτερικες Μεταγγραφες Γαιτανιδης,Τσιγγαρας(Μαρεσε υπερβολικα πολυ),Μιχαιληδης. Μαρεσει πως τοποθετειτε ο Coach με απολυτη ποδοσφαιρικη λογικη και σταρατα λογια(Πραγμα που ο Λουτσε δεν εκανε). Με αυτον Coach μπορουμε οντως να βγαλουμε αμεσα μεσα απο τον ΠΑΟΚ στην καλυτερη βιτρινα μικρους ποιοτικους παιχτες απο τις Ακαδημιες θα ειναι μεγαλο κερδος για το συλλογο να μαθει να δημιουργει υπεραξια απο τα παιδια της ακαδημιας. Αφου εχει δωσει τα θελω του στην Διοικηση θα τον στιριξει στο μεγιστο τον δυνατοτητων της δεν εχω τον παραμικρο φοβο
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Παρ 12 Ιούλ 2019, 23:40

Το παοκβοις λεει για ραντογια..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 12 Ιούλ 2019, 23:43

Λογικά αν αποκτηθεί αριστερό μπακ ο Ροντριγκο θα είναι μπακ απ του Ματος αν και έχω μπερδευτεί και εγώ με αυτό τον περίεργο τρόπο ανάπτυξης.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό bL@De » Παρ 12 Ιούλ 2019, 23:45

Πολυ καλος παικτης ο Ραντογια, για μενα επαιζε ανετα σε μικρη ομαδα premier... λογικα παππας...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
wubba lubba dub dub
Άβαταρ μέλους
bL@De
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 16:57
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό T16 » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 00:53

xaxaxaxxaxaxaτο μεσημερι το εγραψα
T16
 
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 23:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 00:57

Πιο πιθανό είναι να πετύχει στην τύχη ο παοκοβιος μεταγραφή παρά το παοκβοις
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 01:24

Καμια είδηση πάντως στα πρωτοσέλιδα,ουτε ένα όνομα. Με βάση πάντως τις δηλώσεις Φερειρα για ρόστερ 21 παικτών χωρίς τερματοφύλακες και 3 από τις ακαδημίες ,αυτό θα κλείσει με τις μεταγραφές ενός χάφ,ενός ακραίου μπακ και ενός επιθετικού. Στη συνέχεια ίσως γίνει δεύτερη κίνηση στα χάφ αν αποχωρήσει κάποιος,πχ ο Ελ Καντουρι λόγω επιθυμιασ η λιγότερο πιθανό ο Μισιτς.Μια θέση θα κριθεί λογικά μεταξύ Ενρικε,Λάμπρου και θα αποχωρήσουν παίκτες όπως ο Κάτσε,Χατζηιααιας η Μιχαι,Δελληγιανιδης και όσοι δεν είναι καν στη προετοιμασία.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Tupac » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 01:31

Λογικά ο Μπρανκο που πάει Πορτογαλία θα το παλέψει για Pohlina. Μέχρι την Κυριακή θα έχει τελειώσει το θέμα του χαφ. Εμενα με προβληματίζει που δεν ακούγετε τιποτα για αριστερό μπακ, δυστυχώς ο Γιαννούλης δεν κάνει ακομα τουλάχιστον για βασικος
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 04:04

Του Παλίνια θα κλείσει μέχρι την Δευτέρα, θα γίνει μία υπέρβαση και θα έρθει ο παίκτης. Τώρα εάν η Μπράγκα δεν θέλει να αφήσει έναν δανεικό αμυντικό μέσο που θέλει να φύγει, δέν ξέρω, αλλά αυτά είναι καθαρά business. Ούτε ο Παλίνια θέλει να φύγει λόγω του ότι θέλει να ακολουθήσει τον Φερέιρα, ούτε οι εμπλεκόμενες ομάδες από τσατίλα δεν τον αφήνουν, αυτά είναι κλασικές ελληνικές αρδιές.

Αρα ο Παλίνια κλείνει, και το ερώτημα είναι άν ο Μπράνκο πάει στην Πορτογαλία όχι μόνο για τον Παλίνια, αλλά γιά να υπογράψει και 2ο παίκτη.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό val4 » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 04:04

joshua έγραψε:Καμια είδηση πάντως στα πρωτοσέλιδα,ουτε ένα όνομα. Με βάση πάντως τις δηλώσεις Φερειρα για ρόστερ 21 παικτών χωρίς τερματοφύλακες και 3 από τις ακαδημίες ,αυτό θα κλείσει με τις μεταγραφές ενός χάφ,ενός ακραίου μπακ και ενός επιθετικού. Στη συνέχεια ίσως γίνει δεύτερη κίνηση στα χάφ αν αποχωρήσει κάποιος,πχ ο Ελ Καντουρι λόγω επιθυμιασ η λιγότερο πιθανό ο Μισιτς.Μια θέση θα κριθεί λογικά μεταξύ Ενρικε,Λάμπρου και θα αποχωρήσουν παίκτες όπως ο Κάτσε,Χατζηιααιας η Μιχαι,Δελληγιανιδης και όσοι δεν είναι καν στη προετοιμασία.

Διαβαζω αυτα που γραφεις αδερφε και σκεφτομαι...
Το Παοκτσακι ο αδερφος ειναι μεσα στην τρελα καθεται και στιβει το κεφαλι του για την ομαδα σαν να εχει να παραδωσει αναφορα επισημη στην διοικηση αυριο το πρωι(κι εγω στα ιδια "χαλια" ειμαι)...
Ξεκινας με το "παραπονο" οτι ουτε ενα ονομα απο εφημεριδα... το οποιο ονομα με το που το δεις θα κατεβασεις την μιση καινη διαθηκη(την αλλη μιση εγω) ,μην φας ολη την αγγαρεια μονος σου...
Και προσπαθω να φανταστω τον χψ αρδ, τι σκατα κουβαλαει μεσα στο κεφαλι του, που σηκωνεται το πρωι καθεται μπροστα στο χαζοκουτι με τα ξερα του στο πληκτρολογιο και πρεπει να γραψει για τον Π.Α.Ο.Κ...
Και καταληγω στο συμπερασμα πως....
















Τρα λα λα λα λα....
Δεν ειμαστε καλα στα μυαλα μας...
Δικέφαλε μεγάλωσα και άλλαξαν πολλά...
Άβαταρ μέλους
val4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2014, 21:04
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό val4 » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 04:26

Argaliad έγραψε:Φετος βαλτε συν τρεις εσωτερικες Μεταγγραφες Γαιτανιδης,Τσιγγαρας(Μαρεσε υπερβολικα πολυ),Μιχαιληδης. Μαρεσει πως τοποθετειτε ο Coach με απολυτη ποδοσφαιρικη λογικη και σταρατα λογια(Πραγμα που ο Λουτσε δεν εκανε). Με αυτον Coach μπορουμε οντως να βγαλουμε αμεσα μεσα απο τον ΠΑΟΚ στην καλυτερη βιτρινα μικρους ποιοτικους παιχτες απο τις Ακαδημιες θα ειναι μεγαλο κερδος για το συλλογο να μαθει να δημιουργει υπεραξια απο τα παιδια της ακαδημιας. Αφου εχει δωσει τα θελω του στην Διοικηση θα τον στιριξει στο μεγιστο τον δυνατοτητων της δεν εχω τον παραμικρο φοβο

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω με τα περι Λουτσεσκου, νομιζω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια απο μας του αναγνωριζε οτι ειναι δικαιος, η συμπεριφορα των παικτων απεναντι του (τουλαχιστον στα ματια μας) κατα τη γνωμη μου το επιβεβαιωνει...
Επισης δεν ειναι καθολου επικοδομητικο(γνωμη μου παντα) να συγκρινουμε γενικοτερα καταστασεις, προσωπα κλπ...
Καθε πραγμα ειναι μοναδικο...
Για τους πιτσιρικαδες που γραφεις και αγωνιστικα γενικοτερα δεν εχω απολυτως τιποτα να σχολιασω ή να κρινω κλπ... ολοι μας στο μυαλο μας ειμαστε στον παγκο της ΠΑΟΚΑΡΑΣ μας σε μια ακρη και βλεπουμε το δικο μας εργο...
Αλλα νομιζω πως το να κοιτας πισω(Λουτσεσκου), δεν εχει απολυτως τιποτα να σου προσφερει...
Και με καθε σεβασμο προς τον Λουτσεσκου ο Π.Α.Ο.Κ του εδωσε την ωθηση για να ακουστει στην αγορα και πρεπει ολοι μας να καταλαβουμε οτι η ομαδα πλεον εχει αλλαξει επιπεδο και φτιαχνει αυτη τα ονοματα των παικτων-προπονητων...
Φιλικα παντα...
Δικέφαλε μεγάλωσα και άλλαξαν πολλά...
Άβαταρ μέλους
val4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2014, 21:04
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Λεμεσος4 » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 05:09

Από χιούμορ τον Παοκτση δεν τον πιάνει κανείς.
1104 χιλιομετρα ειναι λιγα
Άβαταρ μέλους
Λεμεσος4
 
Δημοσιεύσεις: 1055
Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2018, 23:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Λεμεσος4 » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 05:35

Δεν μπορώ να καταλάβω κάποιους που επικρίνουν Λουτσεσκου. Λες και είχαμε πολλούς προπονητές που πετυχαν αυτά που έκανε αυτός.
Δεν μπορώ να καταλάβω επίσης την ανησυχία καποιων και την καταστροφολογια που συντηρούν. Λογικό είναι με την αλλαγή προπονητή να υπάρχει μια ανθεωρηση μεταγραφικών στοχων.
Όταν θέλεις παίκτες αξίας από προηγμένα πρωταθλήματα πληρώνεις εκατομμύρια. Κάποιοι νομίζουν ότι ο Σαββίδης τα πετάει και τα σκορπάει για την πλακα του. Δεν είναι έτσι.
Τέλος προσωπική εκτίμηση και συμφωνώ απόλυτα με τη φιλοσοφία και τη διοίκηση είναι ο προπονητής. Δεν ήρθε για να αλλάξει το σύστημα. Η κυρία αλλαγή είναι ότι μπορεί να αξιοποιεί τους παίκτες των ακαδημιών. Πράγμα που δεν έκανε ο Λουτσε. Τρεις παίκτες από ακαδημίες να βγάζεις την τριετία και να μπολιάζει την ομάδα είναι τεράστιο ποσό για μια ποδοσφαιρική ομάδα.
1104 χιλιομετρα ειναι λιγα
Άβαταρ μέλους
Λεμεσος4
 
Δημοσιεύσεις: 1055
Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2018, 23:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 07:10

συμφωνα με το portuguese soccer, η A Bola γραφει οτι ρωτησαμε τη Sporting για Jefferson (αρ.μπακ). νομιζω ταιριαζει πολυ σ αυτο που προσπαθει να παιξει ο μαν. ειναι βεβαια 31 (στα 32) με οτι αυτο συνεπαγεται.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 37 επισκέπτες