Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:04

Στα δύσκολα Joshua αντιδράς καλύτερα [WINKING FACE]

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:05

ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ, ημαρτον
pgetsos


πλάκα μας κάνετε ρε ? o ΠΑΟΚ έχει την καλύτερη ομάδα του όλων των εποχών όντας νταμπλούχος ... έχει ομοιογένεια που σπάει κόκκαλα και εσείς φοβάστε τον Άγιαξ ?

δεν κάναμε λέει μεταγραφή χαφ ... δεν το ήξερα ότι θα παίξουμε με δέκα ... αν και με δέκα πήρες διπλό μέσα στην Τότεναμ με πολύ χειρότερους παίχτες ...

Τέλος πάντων ... η κλήρωση είναι σκατά για ακόμα μία φορά τόσο για εμάς όσο και για τον πουστόγαυρο ...

αλλά ΠΑΟΚ είσαι και όποιος νομίζει ότι ο δρόμος του ΠΑΟΚ ήταν ποτέ στρωμένος με ροδοπέταλα είναι γελασμένος ...
για αυτό είναι και πιο γλυκό ...
για αυτό και στην γκολάρα του Βιερίνια μές την Τούμπα φέτος με τον γαύρο κόντεψε να πέσει το γήπεδο ...

ένα τέτοιο θέλουμε ακόμα με τον κωλοάγιαξ εδώ μέσα και ένα έξω ... και ας ελπίσουμε να φτάσουν ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό riegel » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:06

Πάρτε λίγο τα πάνω σας ρε μάγκες πολύ μιζέρια έχει πέσει.
2 παιχνίδια είναι, θα το παλέψουμε με αυτούς που έχουμε εκείνη τη μέρα.
Όσο νωρίς και να είχε έρθει κάποιος μπορεί στα συγκεκριμένα ματς για τους χψ λόγους να μην ήταν τελικά διαθέσιμος και όσο καθυστερημένα, μπορεί να παίξει 10 λεπτά και με μια ενέργεια να σου πάρει το ματς.

Θετικό το εντός πρώτο παιχνίδι, όλες τις μεγάλες προκρίσεις έτσι τις έχουμε πάρει. Δε μας πάει το πρώτο εκτός.
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Tupac » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:08

tad έγραψε:πλάκα μας κάνετε ρε ? o ΠΑΟΚ έχει την καλύτερη ομάδα του όλων των εποχών όντας νταμπλούχος ... έχει ομοιογένεια που σπάει κόκκαλα και εσείς φοβάστε τον Άγιαξ ?

δεν κάναμε λέει μεταγραφή χαφ ... δεν το ήξερα ότι θα παίξουμε με δέκα ... αν και με δέκα πήρες διπλό μέσα στην Τότεναμ με πολύ χειρότερους παίχτες ...

Τέλος πάντων ... η κλήρωση είναι σκατά για ακόμα μία φορά τόσο για εμάς όσο και για τον πουστόγαυρο ...

αλλά ΠΑΟΚ είσαι και όποιος νομίζει ότι ο δρόμος του ΠΑΟΚ ήταν ποτέ στρωμένος με ροδοπέταλα είναι γελασμένος ...
για αυτό είναι και πιο γλυκό ...
για αυτό και στην γκολάρα του Βιερίνια μές την Τούμπα φέτος με τον γαύρο κόντεψε να πέσει το γήπεδο ...

ένα τέτοιο θέλουμε ακόμα με τον κωλοάγιαξ εδώ μέσα και ένα έξω ... και ας ελπίσουμε να φτάσουν ...

Με ποιο δικαίωμα μιλάς έτσι για τους συνοπαδους σου?
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό thodoris31 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:10

tad έγραψε:Αηδιάζω μόνο που σας διαβάζω μερικούς από εσάς ...

πιο ξεφτιλισμένους οπαδούς του ΠΑΟΚ δεν έχω ξαναδεί ... νεόπλουτοι του κώλου που μιζεριάζουν γιατί λέει παίζουμε με τον Άγιαξ ...

πλάκα μας κάνετε ρε ? o ΠΑΟΚ έχει την καλύτερη ομάδα του όλων των εποχών όντας νταμπλούχος ... έχει ομοιογένεια που σπάει κόκκαλα και εσείς φοβάστε τον Άγιαξ ?

δεν κάναμε λέει μεταγραφή χαφ ... δεν το ήξερα ότι θα παίξουμε με δέκα ... αν και με δέκα πήρες διπλό μέσα στην Τότεναμ με πολύ χειρότερους παίχτες ...

Τέλος πάντων ... η κλήρωση είναι σκατά για ακόμα μία φορά τόσο για εμάς όσο και για τον πουστόγαυρο ...

αλλά ΠΑΟΚ είσαι και όποιος νομίζει ότι ο δρόμος του ΠΑΟΚ ήταν ποτέ στρωμένος με ροδοπέταλα είναι γελασμένος ...
για αυτό είναι και πιο γλυκό ...
για αυτό και στην γκολάρα του Βιερίνια μές την Τούμπα φέτος με τον γαύρο κόντεψε να πέσει το γήπεδο ...

ένα τέτοιο θέλουμε ακόμα με τον κωλοάγιαξ εδώ μέσα και ένα έξω ... και ας ελπίσουμε να φτάσουν ...



Γαμησετα φιλε

Ρε οποίος φοβάται να μην πατήσει το πόδι του στην τούμπα

Θα φάνε γερή πουτσα τα γαμημενα ολλανδακια

Είτε με τσιγάρα είτε με κάτσε είτε με ουντεζε είτε με Γιώτη εγκώμιτη είτε εμπενιζερ χαγκαν


ΠΑΟΚ ΕΣΥ ΕΣΥ ΘΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙΣ
ΠΑΟΚ Είσαι ρε!
Άβαταρ μέλους
thodoris31
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Κυρ 05 Ιούλ 2009, 15:51
Τοποθεσία: Καμποτζη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:10

Ωραία κλήρωση και δεν το λέω ειρωνικά.

Θα μετρήσουμε τις δυνάμεις μας από νωρίς, άλλωστε ο ΠΑΟΚ έχει μάθει στα δύσκολα.

Συνεχίζεται το χτίσιμο της ομαδας πανω στη λογική που συζητάμε εδώ και μέρες.

Προσθήκη παιχτών καλύτερων από αυτούς που ήδη έχεις στα λεφτά που είσαι διατεθειμένος και πρέπει να δαπανήσεις.

Προχωράμε.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3798
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό zoran » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:12

ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ 2 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ,

έτσι γιατί μας το χρωστάει η πόρνη η μπάλα

ΠΑΟΚ ΕΣΥ ΕΣΥ ΘΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙΣ !!!!!
Τελευταία επεξεργασία από zoran και Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:16, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό janellsis » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:13

zoran έγραψε:ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ 2 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ,

έτσι γιατί μας το χρωστάει η πόρνη η μπάλα


Mαζί σου φιλαράκι μου...
Άβαταρ μέλους
janellsis
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 13:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:14

navigator11 έγραψε:
Gospi έγραψε:Θεωρω αστειο να λεμε πως τελικα δεν θα μας κοστισει η καθυστερηση στις μεταγραφες και πως δεν θα περνούσαμε οποιον κι αν φερναμε.
Οι σοβαρες ομαδες κινούνται σοβαρα σε καθε τομεα για να μεγιστοποιουν τις πιθανοτητες της επιτυχιας, ακομη κι αν εξ αρχης ειναι ελαχιστες.
Μ αυτο το σκεπτικό και σε συναρτηση με το ποσο θα δυσκολεψουν τα πραγματα στο μελλον, να συμβιβαστουμε με την μονιμη παρουσία στο γιουροπα και να μην κανουμε ακριβες μεταγραφες νωρις κλπ.
31-8 κι Αγιος ο Θεος, αφου στοχευουμε πλεον μονο στις εγχωριες διοργανωσεις.
Απλα μ αυτον τον τροπο δεν γιγαντωνεσαι ποτε.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σωστά. Έπρεπε ήδη να έχει πειστεί ο x Γκουντέλι να έρθει με 2 χαρτιά το λιγότερο συμβόλαιο κατά έτος για να έχουν ανέβει τα υπέρ μας ποσοστά πρόκρισης στη συγκεκριμένη σειρά κατά 1,5 %. Με συμβόλαια ύψους περίπου 3,5 εκατομμυρίων ανενεργά λόγω κακοτυχίας. Οι παίχτες, που η ομάδα χρειάζεται, όπως γίνεται τα τελευταία τουλάχιστον 3 χρόνια, θα έρθουν. Καλώς ή κακώς, εκ των πραγμάτων, ουδεμία επίδραση έχει φέτος η όποια καθυστέρηση στις μεταγραφές στη διεκδίκηση του πρώτου στόχου της χρονιάς.

Εχεις απολυτο δικιο πως μπορει ο Γκουντελι και ο καθε Γκουντελι ισως να μην βοηθουσε!
Και συμφωνω πως δεν πρεπει να πληρωσουμε 2 και 3 φορες πανω την αξια κανενος για να τον φερουμε νωρις.
Καλως ή κακως ομως αυτο που περιγραφεις δεν αποτελει μονοδρομο.
Εγω μιλαω παντα για ενισχυση στις θεσεις που εχουμε εμφανες κενο. Τοσο αριθμητικό όσο και ποιοτικο.
Αν λοιπον για να παρουμε καλυτερο απο τον Κατσε και τον Μισιτς χρειαζομαστε 2 μυρια, αλιμονο μας.
Ειναι υποτιμητικο τοσο για τους υπευθυνους του μετγαρφαικου σχεδιασμου, οσο για τον ΤΔ αλλα και ολοκληρο οργανισμο του ΠΑΟΚ, το να δηλωνουμε αδυναμια να φερουμε εγκαιρως καλυτεροτς απο τον Κατσε και τον Μισιτς.
Και το γεγονος οτι η μοιρα μας η κ@ριολ@ μας εφερε παλι την κωλοομαδα, δεν επηρεαζει την καθυστερηση και την αδυναμια λειτουργιας σε σωστο επιπεδο σε θεματα μεταγραφων!
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:14

sourmenetes έγραψε:
Gospi έγραψε:Τωρα λοιπον θα ακουσουμε οτι δεν χρειαζεται να παρουμε χαφ γτ δεν εχουμε ελπιδες κλπ...
Εκανε μπαμ οτι θα πεσουμε με την κωλοομαδα...
Η ομαδα επρεπε να ειναι πληρης εδω και εναν μηνα. Τωρα παμε με την δικαιολογια στο στομα...
Ελπιζω ο Φερειρα να χει άστρο και να γραψει ιστορια με χαφ κατσε μισιτς νταγκλας και καντουρι...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο ειναι κριτικη.

Τι εννοεις Σουρμε?
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Jay Zed » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:15

Μην μασάτε για τους Ολλανδους ήταν οτι και για μας η χειρότερη κλήρωση,Αυτή τη φορά θα γελάσουμε εμεις
Τελευταία επεξεργασία από Jay Zed και Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Jay Zed
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν 2017, 15:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:17

JohnDag έγραψε:Ωραία κλήρωση και δεν το λέω ειρωνικά.

Θα μετρήσουμε τις δυνάμεις μας από νωρίς, άλλωστε ο ΠΑΟΚ έχει μάθει στα δύσκολα.

Συνεχίζεται το χτίσιμο της ομαδας πανω στη λογική που συζητάμε εδώ και μέρες.

Προσθήκη παιχτών καλύτερων από αυτούς που ήδη έχεις στα λεφτά που είσαι διατεθειμένος και πρέπει να δαπανήσεις.

Προχωράμε.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έτσι ψυχραιμία και ηρεμία.
Και όπως λέει ο λαός
Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται


Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό sourdos4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:17

ShadowM4N έγραψε:Κλείσετε @mods το topic ΙΑΝ ξανα-ανοίξτετο καταρχάς θα πω 2-3 πραγματακια

1) δεν μας θελει η τύχη καθόλου τον gayRo μπορούσε να τύχει με PSV Eindhoven και έτυχε με την Τσέχικη και αν περάσει που θα περάσει θα παίξει με την Μπσασακσεχίρ ενώ αν δείτε τα ζευγάρια πριν της κληρωσεις αν περάουν ήταν Port και άλλες καλές. Τι να λέμε τώρα!

2) Φίλοι μου ΠΑΟΚια δυστηχώς τέρμα ο σχεδιασμός και να έρθουν CL@δάτη Gudelj και δεν ξέρω εγώ τι
άλλωστε βλέπουν την κλήρωση με ποιον έτυχες να έρθουν τι; Να παίζουν με την Λαμία και την Ξάνθη;

3) Promes/Ziyech/Neres/Lasse Schöne/Blind/van de Beek τι να λέμε τώρα εντάξει κλείστε το τόπικ ανταλλαγή απόψεων μπορούμε να κάνουμε όχι σε 'μεταγραφές' αλλά σε τόπικ με όνομα 'Κλήρωση'.

Με τον Kace θα πας και τον Γιαννούλη μιλάμε τώρα σοβαρά και τον El-Kaddouri που ανάθεμα αν τραυματιστεί πάλι και παίξει ο Τσιγγάρας.

Τέλος πάντων! Του χρόνου πάλι κρίμα γιατί πήραμε Πρωτάθλημα όσο χρονών είμαι 34 και double ξενέρωσα με την κλήρωση που ήλπιζα σαν dnaΠΑΟΚι να μπούμε CL και μιλάω κάθε-μέρα και με φίλους άλλων ομάδων και μαλώνω κιόλας. ΤιναΠω!


Ο Γαύρος όπως αντίστοιχα εμείς αν περάσει τους δύο αυτούς γύρους θα παίξει πιθανός με την Πόρτο. Αντίστοιχη κλήρωση με την δική μας περσινή είναι...
Πέρυσι τους παίχτες του ajax δεν του ήξερε κανείς, εδώ μάλιστα κάποιοι μιλούσαν για ατυχία που κληρώθηκαμε με Βασιλεία και όχι με Ajax , γιατί αυτό ήταν το ζευγάρι μας. Τον Promes άλλωστε τον έχω ξαναπάρει πρόκριση :pano:
Νομίζω ότι περισσότερο στεναχωριέσαι γιατί θα στη λένε οι αντίπαλοι οπαδοί παρά για την ίδια την ομάδα.
Άβαταρ μέλους
sourdos4
 
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 22:04
Τοποθεσία: Θ5 Σ13 Θ76

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:19

Πότε μαθαίνουμε ποια μερα παίζουμε τούμπα
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 13:20

tad έγραψε:
πλάκα μας κάνετε ρε ? o ΠΑΟΚ έχει την καλύτερη ομάδα του όλων των εποχών όντας νταμπλούχος ... έχει ομοιογένεια που σπάει κόκκαλα και εσείς φοβάστε τον Άγιαξ ?

δεν κάναμε λέει μεταγραφή χαφ ... δεν το ήξερα ότι θα παίξουμε με δέκα ... αν και με δέκα πήρες διπλό μέσα στην Τότεναμ με πολύ χειρότερους παίχτες ...

Τέλος πάντων ... η κλήρωση είναι σκατά για ακόμα μία φορά τόσο για εμάς όσο και για τον πουστόγαυρο ...

αλλά ΠΑΟΚ είσαι και όποιος νομίζει ότι ο δρόμος του ΠΑΟΚ ήταν ποτέ στρωμένος με ροδοπέταλα είναι γελασμένος ...
για αυτό είναι και πιο γλυκό ...
για αυτό και στην γκολάρα του Βιερίνια μές την Τούμπα φέτος με τον γαύρο κόντεψε να πέσει το γήπεδο ...

ένα τέτοιο θέλουμε ακόμα με τον κωλοάγιαξ εδώ μέσα και ένα έξω ... και ας ελπίσουμε να φτάσουν ...



Αν κρίνω από το πώς καταλήγεις με τα περί σκατοκλήρωσης και επίκλησης στη θεά τύχη μάλλον συμφωνείς με τους ''ξεφτιλισμένους οπαδούς του ΠΑΟΚ'' που αναφέρεις πιο πάνω... Ρε φιλαράκι όλοι μας στο θαύμα ελπίζουμε.. Αλλά οι γνώμες εκφράζονται με ρεαλισμό.. Δεν είναι μιζέρια, ρεαλισμός είναι..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες