Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Tupac » Παρ 19 Ιούλ 2019, 23:27

Ελπίζω μέχρι την Δευτέρα Bradaric kai Κοεντραο να έχουν υπογράψει ώστε να προπονηθούν την Τρίτη με την ομαδα.
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό prax » Παρ 19 Ιούλ 2019, 23:34

Αλαλις πάντως ο Μπράνκο να φύγει κ να πάει στη Γκιμαράες το λες κ πισωγυρισμα οπότε δεν ισχύει..
Από την άλλη κάποιος πιο πάνω ανέφερε κάτι για χυλό κ γιαούρτι κ στην περίπτωση μας ισχύει αλλά αποκλείεται ρε φίλε..

Γουικερμαν συμφωνώ φίλε.

Πάντως καλό θα είναι να προσέχουμε τι λέμε κ να μην μιζεριαζουμε με το παραμικρό βάζοντας πρώτο τον εαυτό μου

Και στο κάτω κάτω ρε μάγκες τι είπε ο Γιώργης για τις μεταγραφές??
Μην αγχώνεστε, οπότε πάμε :nairepaok:
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Asimos » Παρ 19 Ιούλ 2019, 23:37

Nikos 74 έγραψε:Η έλευση του Κοέντραο φανερώνει και την έλλειψη πίστης του Φερέϊρα στον Γιαννούλη, για βασικό αριστερό μπακ.


Είσαι λέμε τώρα ο Φερεϊρα, και δοκιμάζεις τη νέα σου ομάδα. Βλέπεις το νεαρό Γιαννούλη με τα θετικά και τα αρνητικά του και εμφανίζεται με κάποιο τρόπο κάποιος Κοεντράο.

Μόνο ο Άγγελος θα απέρριπτε ασυζητητί τον δεύτερο για χάρη του πρώτου, κανένας άλλος προπονητής στην ποδοσφαιρική οικουμένη.
Asimos
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό wickerman » Παρ 19 Ιούλ 2019, 23:40

Alalis έγραψε:Εγώ απλά θέλω να καταλάβατε ότι ούτε αποδημητικό πουλί είμαι ουτε κάποιος που δεν νοιώθει από ΠΑΟΚ.μπορει να υπερεβαλλα λίγο αλλά τα ταξίδια Αμαλιάδα Τούμπα αυθημερόν είναι ζορικη κατάσταση για να με ειρωνεύονται.τελος πιστεύω ότι στα χαφ άλλος είναι ο στόχος και όχι ο Κροάτης.

Έπεσες κι ακριβώς στην περίπτωση που μόλις έδωσε την πρώτη του δημόσια συνέντευξη τύπου ο Branco που άφησε αρκετά καλές εντυπώσεις(μαζί με την πολύ καλή δουλειά που έκανε τον Ιανουάριο στη μεταγραφική περίοδο, αλλάζοντας σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα τον προσανατολισμό της ομάδας από ελεύθερους 30αρηδες παίχτες σε παίχτες με προοπτική που αποκτούνται κυρίως με αγορές και παίρνουν υπεραξία ώστε να μπορέσουν να μεταπωληθούν), χώρια που αντιμετώπισε εξαιρετικά την κρίση που δημιουργήθηκε με τη φυγή Lucescu αντικαθιστώντας τον άμεσα με έναν προπονητή που δείχνει να έχει πολύ καλές προοπτικές, με αποτέλεσμα να νιώθουν οι περισσότεροι λίγο υπερπροστατευτικοί για το συγκεκριμένο στέλεχος αυτήν την περίοδο. Κανείς δεν θέλει αναταράξεις λίγες βδομάδες πριν παιχτεί ο πρώτος μεγάλος στόχος της ομάδας για φέτος, κι έτσι όταν αφήνονται υπόνοιες για κάτι τέτοιο μοιραία έρχονται κι οι ακραίες και ειρωνικές αντιδράσεις. Άνθρωποι είμαστε με τα ελαττώματα μας και δυστυχώς η ειρωνία είναι πολύ της μόδας τελευταία και παρασυρόμαστε εύκολα. Θα προσπαθήσω από μέρους μου να την περιορίσω στο ελάχιστο.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3476
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Παρ 19 Ιούλ 2019, 23:58

ηρθε, ειδε σπιτι, προπονητικο, κτλ υπεγραψε και εφυγε για Πορτογαλια, να μαζεψει τα πραγματα και να παει Ολλανδια. Εγω ετσι το βλεπω και δεν ανησυχώ καθολου για την μετραγραφη
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 00:03

Μακαρι να κλεισει...
Μπορει να φερουμε καλυτερο αν δεν κλεισει τελικα, αλλα επικοινωνιακα θα μας κοστισει και θα δημιουργησει επιπλεον γκρινια...
Δεν ειναι αγαπημενο μας θεμα οι αφιξεις που δεν ευοδωθηκαν τελικά...
Περασε παντως και αυτή η βδομαδα μ αυτα και μ αυτα...


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Phoenixgrg » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 00:16

Και εγώ αυτό πιστεύω ο Σαββίδης αν στραβωσει κάτι πάντα όπως είδαμε και με τον Φερέιρα και τον Ρουμάνο δεν πάει στα φτηνότερα αλλά στα καλύτερα είναι πολύ τρελός και μας το δείχνει όπως και όταν αποκλείστηκε από ευρωπη η ομάδα που έφερε Μαουρισιο ζαμπρανο Βιερίνια. Μπορεί στραβες να γίνονται αλλά πάντα είναι εκεί να βάλει το χέρι πιο βαθιά για να κάνει πιο δυνατό τον ΠΑΟΚ

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Phoenixgrg
 
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιούλ 2016, 14:52

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό cellophan » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 00:51

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3115
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 01:02

Οι τουρκαλαδες της Μαλατια τον κυνηγούν σίγουρα πάντως.. Μια βόλτα στον γκουγκλ μαλατια Κοεντραο βρίσκεις σημερινά άρθρα, αντε αρδ μασημενα σας τα βγάζουμε..

Δεν δύναμαι για κόπι πειστ
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 731
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό panta » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 01:12

πολύ θα ήθελα να ήμουν στη θέση ενός απο τους 3 βενιαμίν, στην πρώτη προπόνηση του Κοεντράου, καθώς θα περνά απο το καθιερωμένο τούνελ των παικτών.
το σλόγκαν μου μετά θα ήταν "εγώ έδωσα καρπαζιά στον Κοεντράο .... θα σέβεστε !!!" :mrgreen: :mrgreen:

Υ.Γ. και ας έρθει μετά ο Ρονάλντο να μου κάνει μαθήματα πως να προφέρω το όνομά του
Υ.Γ. 2 don't panic
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4061
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό paokpantou » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 07:00

Ηρθε ειδε και απηλθε...
Το 70% δεν ξαναγυρναει.αυτος ομως θα γυρισει.
Το χαφ περιμενω με αγωνια.
paokpantou
 
Δημοσιεύσεις: 1996
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:29

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 07:17

Asimos έγραψε:
Nikos 74 έγραψε:Η έλευση του Κοέντραο φανερώνει και την έλλειψη πίστης του Φερέϊρα στον Γιαννούλη, για βασικό αριστερό μπακ.


Είσαι λέμε τώρα ο Φερεϊρα, και δοκιμάζεις τη νέα σου ομάδα. Βλέπεις το νεαρό Γιαννούλη με τα θετικά και τα αρνητικά του και εμφανίζεται με κάποιο τρόπο κάποιος Κοεντράο.

Μόνο ο Άγγελος θα απέρριπτε ασυζητητί τον δεύτερο για χάρη του πρώτου, κανένας άλλος προπονητής στην ποδοσφαιρική οικουμένη.

Δεν είναι μόνο ο Κοέντραο, έκανε το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας ο προπονητής για να γνωρίσει το ρόστερ και έβγαλε τα συμπεράσματα του. Εκτός του Πορτογαλου, μάθαμε και για ενδιαφέρον για αριστερό μπακ από Ρωσία.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1429
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 07:26

obanebane έγραψε:
Macho έγραψε:Κάτσε ρε Μπανε, επειδή κάποιος αποφάσισε να γεμίσει και άλλο το πορτοφόλι του, σημαίνει πως όλοι θα συμπεριφερθουν με τον ίδιο τρόπο.
Οκ, να φυσάμε και το γιαούρτι αλλά οι ΠΑΟΚτσηδες το φοβικο άγχος το έχουμε στην τσέπη πρόχειρο.
Ανέκαθεν.



Προφανως και δεν θα αποδειχθουν ολοι ανακολουθοι,οταν όμως καποιος ισχυρίζεται ότι εγω αν εκλεγω εχω συμφωνησει να φερω τον Μπρανκο,εξηγωντας και τους λογους της επιλογης,τοτε καλο είναι μην ειμαστε απολυτοι,αυτο λεω εγω.


Για άλλη περίπτωση συζητάτε, το ξέρω, αλλά και του Κοεντράο δεν πάει πίσω...

Πολλοί οπαδοί της Μπενφίκα δεν τον γουστάρουν, καθώς όπως γνωρίζετε από την ομάδα τους πήρε το εισητήριο για την Ρεάλ... Ε λοιπόν, όταν ήταν στην Ρεαλ Μαδρίτης είχε δηλώσει ότι στην Πορτογάλια μόνο μία ομάδα υπάρχει στην καρδιά του, η Μπενφικα και θα γύριζε μόνο για αυτήν (το 2015 αυτά)...
...Μόλις δύο χρόνια μετά πηγαίνει με δανεισμό στους αντιπάλους, την Σπόρτινγκ Λισαβονας δηλώνοντας ότι ένα παιδικό του όνειρο πραγματοποιήθηκε! :mrgreen:

Μπορείτε να φανταστείτε την συνέχεια φαντάζομαι, το τι έγινε μεταξυ των οπαδών της Μπενφίκα...

ΥΓ.
Για αυτό και τώρα τον "κοροιδευουν" μέσω social media για εμάς. "Oταν ημουν μικρός, ηθελα να παω στον ΠΑΟΚ" κλπ κλπ.

ΥΓ2. Όχι ότι ειναι κακό. Δημοσιότητα πήρε η ομάδα. Ακόμα και να μην τον πάρουμε, ένα καλό έγινε ήδη!

ΥΓ3.
Το πιο σημαντικό είναι να "δέσει" ψυχολογικά με τους συμπαίχτες του και να βρει ηρεμία στην ομάδα. Και σε δύο χρονάκια να ψήσει και το φιλαράκι του να έρθει... :D
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 07:53

Μη δίνετε σημασία στο τι γράφουν και λένε οι ΑΡΔ οι οποίοι με εξέρεση ένα 10% είναι άσχετοι με το αντικείμενο του ποδοσφαίρου και απλοί "επαγγελματίες" αναδημοσιευτές ειδήσεων που έρχονται από το εξωτερικό.
Παρακάτω σας έχω ένα άρθρο του 2014, που αφορά στην ανανέωση του συμβολαίου του Φάμπιο Κοεντράο με την Ρεάλ Μαδρίτης έως το 2019 με ετήσιες απολαβές ύψους 4εκ. τον χρόνο.
Το παρακάτω άρθρο είναι αναδημοσίευση ισπανικού ρεπορτάζ.
Αν λάβουμε υπόψη λοιπόν τα του παρακάτω ρεπορτάζ, ο Κοεντράο δεν πήγε ως ελεύθερος στην Ρίο Άβε αλλά με ειδική συμφωνία που την βάφτισαν ελεύθερη μεταγραφή, εκτός αν πιστεύει κανείς ότι υπάρχει κάποιος που θα πετούσε 4εκ. ευρώ για να πάει στην αγαπημένη του ομάδα.



https://www.contra.gr/podosfairo/ananeo ... 41699.html

Οι πρωταθλητές Ευρώπης για να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους όσον αφορά την αριστερή πλευρά της άμυνας στο μέλλον, προχώρησαν στην ανανέωση του Φάμπιο Κοεντράο. Δείγμα του πόσο πολύ πιστεύουν στον παίκτη οι διοικούντες τη Ρεάλ, είναι το γεγονός ότι ο Πορτογάλος αριστερός μπακ υπέγραψει μέχρι το 2019 ενώ το προηγούμενο συμβόλαιο τελείωνε το 2017.

Ως εκ τούτου, κάθε φήμη που είχε κυκλοφορήσει -ειδικά όσες τον περιείχαν ως έμψυχο αντάλλαγμα σε ενδεχόμενη μεταγραφή της "βασίλισσας"- διαψεύστηκε. Πλέον, μάλιστα, ο παίκτης θα αμείβεται με 4.000.000 ευρώ το χρόνο.





Τώρα ερχόμαστε στα της μεταγραφής του παίκτη στον ΠΑΟΚ με το ποσό της ετήσιας αποζημίωσης για τον παίκτη να ανέρχεται στις 700χιλ. Ευρώ.

Όποιος δεν έχει σχέση με το τι γίνεται στην αγορά παρακαλώ να μην εκφέρει άποψη γι' αυτά τα θέματα καθώς όσοι έχουν απλά γελάνε με τα ποσά που αναφέρονται δεξιά και αριστερά όπως και για τους λόγους για τους οποίους ο παίκτης ήρθε, είδε και απήλθε, καθώς και για τα οικογενειακά προβλήματα που προέκυψαν και πρέπει να λυθούν, καθώς και για την επιστροφή του την Κυριακή στην πόλη μας, καθώς και για την ενσωμάτωση του με την αποστολή στην Ολλανδία την Δευτέρα, καθώς και.....................................

Κάποιοι έχετε μετρήσει πολύ λάθος το Σαββίδη, πάάάάρα πολύ λάθος, περισσότερο λάθος και από τους γαύρους και από τα χανουμια και από τα βαζελια και από τα λήκια. ....ΚΡΙΜΑ....
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 07:55

Nikos 74 έγραψε:Η έλευση του Κοέντραο φανερώνει και την έλλειψη πίστης του Φερέϊρα στον Γιαννούλη, για βασικό αριστερό μπακ.


Γιατι ηρθε ο κοεντραο και δεν το καταλαβαμε?αλλα αν δεν ειναι ο κοεντραο θα ειναι αλλος αρ μπακ ου θα ερθει .
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες