Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:35

Aigle_Noir έγραψε:
kostasAthens έγραψε:
Έδινε η Ρεν τον χειμώνα...να φανταστώ και αυτοί κορόιδα ήταν γιατί θα έπαιρναν παίχτη που δεν μαρκάρει..
Δηλαδή το αν ο Γιαννούλης είναι καλός η όχι εξαρτάτε από αν τον θέλει κάθε Ρεν? Εσένα σου κάνει για βασικός στον ΠΑΟΚ? γιατί το θέμα μας είναι ο ΠΑΟΚ και όχι κάποιος άλλος εμένα και σε πολλούς ακόμα δεν εμπνέει εμπιστοσύνη άσε που θα ήταν και μόνος του μέχρι να γυρίσει ο αρχηγός έχοντας ομίλους cl και πρωτάθλημα

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εμένα ναι, μου κάνει για βασικός!

Ναι, ναι, ξέρω, μικραίνω τον ΠΑΟΚ μας κτλ κτλ....[/quote]Όχι δεν το λέω με αυτή την λογική απλά γιατί η κάθε Ρεν ξέρει να κρίνει καλύτερα από τον ΠΑΟΚ και γιατί να νοιαζόμαστε αν το θέλει ο κάθε ένας αν θέλαν και τον κάτσε θα γινόταν ξαφνικά καλός? Άλλες ανάγκες αυτοί άλλες εμείς εμάς μας ενδιαφέρει τι θέλουμε εμείς και τι ταιριάζει σε μας

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Demon4 » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:36

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚάρα??
Δημοσίευση από Demon4 » 14 Ιουν 2009 17:56

τον Fabio Coentrao
http://www.youtube.com/watch?v=gm97bA4_aqk


Μα πόσο μπροστά ήμουν ο πούστης;...
...10 χρόνια περίμενα αυτή τη στιγμή...
Άβαταρ μέλους
Demon4
 
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 20:34
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα / Budapest

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:38

wickerman έγραψε:Απλούστατη είναι η λύση παιδιά. Ας πουλήσουμε όλους τους Έλληνες αφού δεν μας κάνουν κι ας έχουμε αποκλειστικά ξένους στην ομάδα. Δεν έχει σημασία που θα δηλώνουμε 17 παίχτες μόνο στη λίστα του ch.l. ή του Europa. Θα κάνουμε κι εκεί τη διαφορά. Θα κατεβάζουμε αποστολή με 17 παίχτες κι αν έχουμε κάποιον από τους 17 τραυματία ακόμη λιγότερους. Μπορούμε να κλείσουμε επιτέλους και πλήρως τις ακαδημίες να γλυτώσουμε κι από εκεί ένα μεγάλο ποσό και να φέρουμε ακόμη ποιοτικότερους ξένους παίχτες.
Η ακραια εκφραση αποψης με σκοπο την δημιουργια εμφασης ειναι μεν θεμιτη αλλα με μετρο [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Και μιλαω με πολυ καλη διαθεση!
Ποιους Ελληνες θεωρεις ικανοτς να εχουν θεση βασικου στην ομαδα μας αυτη τη στιγμη?
Οχι με βαση προσωπικές συμπαθειες...
και εγω εχω πουλεν ελληνες παιχτες αλλα ρεαλιστικα δεν εχουν την εξελιξη π θα επρεπε...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό klainmein » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:39

Luigi Vampa έγραψε:
klainmein έγραψε:
omerta76 έγραψε:Για τον Γιαννούλη κ τους Λημνιό, Λάμπρου αντίστοιχα υπάρχει δυστυχώς ανθρωποφαγία λόγω εθνικότητας. Τεσπα άλλη κουβέντα...


Εκτός Λάμπρου, θα σου πω κάτι για τους άλλους 2.
Θυμάστε στην αρχή τον Βιερίναι πού πήγαιναν τα σου που πραγματοποιούσε και πώς άλλαξε αυτό μέσα σε ένα χρόνο και την άλλη σεζόν ο Βιερίνια έριχνε σουτάρες και έβαζε γκολάρες;
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.
Τι έστρωσε ο Γιαννούλης και ο Λημνιός; Τί βελτίωσαν σε σχέση με πέρυσι;
Ο Γιαννούλης λέει δούλεψε τις σέντρες του και βελτιώθηκε πέρυσι από πρόπερυσι. ΟΚ αντί οι 9/10 να πηγαίνουν στο διάολο, πήγαινουν οι 5 στις 10. Θα πάνε ποτέ οι 10 στις 10 στο στόχο τους; Τότε ναι, θα πω μπράβο βελτιώθηκες. Θα στρώσει αμυντικά να μην τον περνάνε όλοι για πλάκα ή θα παίρνει πιο σωστές τοποθετήσεις;


Φίλε ο Γιαννούλης τερμάτισε δεύτερος στο πρωτάθλημα σε x Assist, δεν έχει κακή σέντρα. Έχει άλλα θέματα αλλά επιθετικά είναι μια χαρά. Μη λέμε ότι θέλουμε. Πολύ καλή σέντρα εχει


Παράδειγμα για βελτίωση έδωσα μην τα παίρνεις τοις μετρητοίς το 5/10-10/10. Φυσικά, έχει καλή σέντρα, αλλά δεν μπορεί πάντα να πάρει θέση για να βγάλει καλή σέντρα, πχ να σκάσει τρίπλα για να ξεμαρκαριστεί και να φέρει το σώμα του σωστά ώστε να βγάλει σωστά και τη σέντρα.
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1302
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό epitropos » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:39

Demon4 έγραψε:Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚάρα??
Δημοσίευση από Demon4 » 14 Ιουν 2009 17:56

τον Fabio Coentrao
http://www.youtube.com/watch?v=gm97bA4_aqk


Μα πόσο μπροστά ήμουν ο πούστης;...
...10 χρόνια περίμενα αυτή τη στιγμή...

και σκεψου οτι πηραμε νταμπλ πριν παρουμε τον παικτη που ειχες ζητησει....ποσες πιθανοτητες εδινες το 09? :opaokara: :opaokara: :opaokara:
epitropos
 
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 22:14

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό invincible » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:41

Φίλοι μου αν με διαβάζετε έχω γράψει είμαι 38 χρονών (γιατί υπάρχει και το ignore). Αν υπήρχε δυνατότητα να μπω μέσο facebook app ή google θα έμπαινα με ονοματεπώνυμο. Δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω ξοδέψει πολλά λεφτά για τον ΠΑΟΚ ακόμα και σε εποχή μετοχών στην Μαρφιν έχω δώσει λεφτά και πολύ ενεργεία και εκδρομές και έχω κινδυνεύσει κτλ όπως και άλλοι εδώ μέσα. Αγαπώ τον ΠΑΟΚ όπως εσύ όπως όλοι εδώ μέσα και δεν σημαίνει επειδή δεν γράφω σαν τον Κυρ Κυρ εδώ μέσα ή δεν έχουμε όλοι τον ίδιο τρόπο σκέψεις δεν αγαπάμε τον ΠΑΟΚ. Δεν σημαίνει ότι όλοι θα πρέπει να συμφωνούμε και να γράφουμε τα ίδια. Δεν είμαστε ούτε γαύροι ούτε σκουλίκια ούτε παίρνουμε καμία γραμμή. Επίσης μπορεί να κάνω λάθος και να βγω λάθος ή σωστός. Δεν με νοιάζει όμως. Αυτό που με νοιάζει είναι ο ΠΑΟΚ να βγει κερδισμένος και αυτή η οικογένεια που ήρθε και πραγματοποίησε κάθε όνειρο και όραμα που είχαμε. Τέλος δεν έχω εμμονή με τα πρωταθλήματα και τα κύπελλα και τα γήπεδα και δεν έγινα ΠΑΟΚ για αυτά… αλλά μετά το double αν μπούμε στους ομίλους είτε φέτος είτε όποτε μπούμε εμένα προσωπικά αυτή η οικογένεια θα με έχει καλύψει όλα τα bucket list και ότι έχω ονειρευτεί για τον ΠΑΟΚ.

Τώρα όσο αναφορά τις μεταγραφές μου αρέσουν πολύ Σοαρες , Ντακλας το ρόστερ όλα.
Δεν τρελαίνομαι για Μπραντεριτς και Κοεντραο. Θα ήθελα ένα μονο χαφ και ένα αριστερό μπακ …χθες όμως. Αφού δεν ήρθε χθες… ας έρθει και τον Αύγουστο αρκεί να είναι παικταράδες …αλλιώς θέλω κανένα 22-23 χρονών . Δεν μου αρεσει ο Μπραντεριτς σόρυ. Ουτε ο Κοντραο. Σορυ. :pano:
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:42

Ποσο περισσοτερο να στηριχτει ο Λημνιος? 70 παιχνιδια εχει παρει στα 21 του και απο αυτα εχει ξεχωρισει σε ελαχιστα...Τεσπα,το προσπερνω...Θα ηθελα να μου εξηγησουν φιλοι πως το εννοουν το ειμαστε καλυμενοι στα φορ.Πιστευουν δηλαδη οτι μπορει ανετα ο Σφιντερφσκι να παρει 15-20 παιχνιδια βασικος στη ΚΟΡΥΦΗ της επιθεσης?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:43

epitropos έγραψε:Εγω καταλαβαινω οτι είμαστε ικανοποιημενοι μονο με 26-28χρονο παικτη, βασικο, σε ομαδες βεληνεκούς Ρεαλ, Σίτι, Μπαρτσελονα, Μπαγιερν κ.ο.κ.. Μεταγραφες δλδ που ακομα και να ερχοταν (καμια πιθανοτητα) θα κοστιζαν καμια 30μυρια +καμια 10αρια μισθο, βαλε και τους φορους 70-80κκ εκαστος.. Σίγουρα η πωληση της Ντονσκοι φτανει για λιγο καιρο (για ΛΙΓΟ καιρο) αλλα και παλι δε θα μπορούσαμε να φερουμε στα ισα τον ισολογισμό ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ... Οποτε λιγο χαμηλα τις προσδοκιες.. Μεγαλώνουμε, δεν Γιγαντωθηκαμε.. (τουλαχιστον οχι ακομα :opaokara: :opaokara: :opaokara:)

Ωπα, ωπα, στην Μπάγερν η ταρίφα ξεκινάει από τα 2τούβλα ετησίως,
Άρα έχουμε ελπίδα :lol: :lol: :lol:


epitropos έγραψε:
Demon4 έγραψε:Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚάρα??
Δημοσίευση από Demon4 » 14 Ιουν 2009 17:56

τον Fabio Coentrao
http://www.youtube.com/watch?v=gm97bA4_aqk


Μα πόσο μπροστά ήμουν ο πούστης;...
...10 χρόνια περίμενα αυτή τη στιγμή...

και σκεψου οτι πηραμε νταμπλ πριν παρουμε τον παικτη που ειχες ζητησει....ποσες πιθανοτητες εδινες το 09? :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Μιλάμε για εποχές φουλ ρεβολουσιόν;
Σίγουρα έπαιρνε την απάντηση, πως στη θε'ση είμαστε καλυμμένοι με το Λίνο. Στάνταρ!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6107
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό laskas86 » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:45

laska4 έγραψε:Τι θέλετε ρε μάγκες να φέρουμε τον Πίρλο;;;

Για δεύτερης ταχύτητας πρωταθλήματα όπως το δικό μας αυτοί οι παίχτες κάνουν παπάδες

τριτης πες καλύτερα
Άβαταρ μέλους
laskas86
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2014, 19:01

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:46

Και στα 2 αυτά χρόνια και στις 70 συμμετοχές έχουμε πάρει 2 κύπελλα και 1 πρωτάθλημα με ρεκορ παντού .
Άρα καλά πάμε , ας συνεχίσουμε έτσι.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:46

Βλέπω πως ο ΠΑΟΚ μεγάλωσε ο κόσμος του όμως έμεινε στην εποχή Ζαγοράκη
Από παίκτες με γεμάτες σεζόν σε μεγαλυτέρα πρωτάθλημα προτιμάμε να έρθουν ονόματα κ ας είναι σε απραξία

Πιστεύω ότι εάν βγει δημοσίευμα ότι έρχεται ο hernan crespo , πολλοί θα σκεφτούν καλός είναι για ένα δεκάλεπτο,
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:47

Ρε μάγκες 31 είναι ο άνθρωπος, όχι 41
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Macho » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:47

Πάλι το τεντωνουμε. Ο Πορτογάλος βραχυπροθεσμα στη θεωρία είναι το πιο έτοιμο και "ηχηρό" (για τους λάτρεις των εντυπώσεων) αριστερό μπακ και μάλιστα ελεύθερο στην αγορά. Αλλά δεν έχουμε ανάγκη την προσωπικότητά του(...) για να πάρει από αυτή ο Γιαννούλης όταν έχουμε εκεί τον υπερπαικταρα Βιερινια, ακόμα και τραυματία, ώστε να εμφυσησει στοιχεία στον Γιαννούλη.

Ειναι λύση έτοιμη και ποιοτική καθαρά και μόνο αγωνιστικά. Για αυτό και εφόσον αγωνιστεί βάση των ικανοτήτων του εννοείται πως και καλύτερος του μικρού και φανέλα βασικού θα πάρει σπίτι μέχρι να επιστρέψει ο αρχηγός. Η προσαρμογή και η γλώσσα παίζουν τεράστιο ρόλο και όσον αφορά το κίνητρο ελπίζω να του περαστεί από τους υπόλοιπους. Αλλά δεν είναι ούτε η πιο σταθερή προσωπικότητα ούτε η άμεση ετοιμότητα του τον καθιστά αυτόματα διαθέσιμο στον πρώτο προκριματικό.

Ακραίοι προς καμία κατεύθυνση ας μην είμαστε ειδικά με την ιδιαιτεροτητα που κρύβει, θετική και αρνητική, η έλευση "ονομάτων".
Macho
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Δευτ 20 Σεπ 2010, 14:25

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό wickerman » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:48

Gospi έγραψε:Η ακραια εκφραση αποψης με σκοπο την δημιουργια εμφασης ειναι μεν θεμιτη αλλα με μετρο [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Και μιλαω με πολυ καλη διαθεση!
Ποιους Ελληνες θεωρεις ικανοτς να εχουν θεση βασικου στην ομαδα μας αυτη τη στιγμη?
Οχι με βαση προσωπικές συμπαθειες...
και εγω εχω πουλεν ελληνες παιχτες αλλα ρεαλιστικα δεν εχουν την εξελιξη π θα επρεπε...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή τη στιγμή μόνο ο Πασχαλάκης για βασικός κι αναντικατάστατος. Οι Γιαννούλης Λημνιός και Λάμπρου για κανένα 1500άρι λεπτά τη σεζόν(μη ξεχνάμε έχει και play-off φέτος, δεν θα τελειώσει τόσο νωρίς η σεζόν, άρα και περισσότερα ντέρμπι, περισσότερα δυνατά παιχνίδια, περισσότερες κάρτες ή απουσίες λόγω τραυματισμού). Ο Λημνιός αν θέλει να μείνει και του χρόνου στο ρόστερ φέτος πρέπει να γίνει πολύ πιο ουσιαστικός στις ευκαρίες που θα του δοθούν, ο Γιαννούλης είναι μεγάλο στοίχημα ενώ δυνητικά θα έλεγα πως βασικός θα μπορούσε να γίνει ο Λάμπρου στο μέλλον, αλλά δυστυχώς έχει πέσει πάνω σε συνωστισμό στη θέση που αγωνίζεται(Biseswar, Stoch κι ίσως Vieirinha όταν επιστρέψει), άρα πολύ αμφιβάλλω ότι θα βρει χώρο για να δείξει τα πράγματα που μπορεί ώστε να αποκτήσει σημαντικότερο ρόλο.

Από τους πολύ νεαρούς ο Μιχαηλίδης δείχνει, από τα ελάχιστα παιχνίδια που τον έχω δει, ως η πιο σοβαρή προοπτική κι από τους άλλους που δώσαμε δανεικούς θα βγάλουμε φέτος μία πρώτη εικόνα για το αν πλησιάζουν στο επίπεδο που απαιτείται για να παίξουν τουλάχιστον στα μικρά ματς του πρωταθλήματός μας, παρότι δείχνουν να έχουν σωστές βάσεις ως παίχτες και καλά στοιχεία.
Υ.Γ. Πω έχουμε ξεσκιστεί στα off-topic και δυστυχώς μάλλον εγώ το ξεκίνησα. Συγγνώμη παιδιά.
Υ.Γ.2 Προφανώς ξέχασα τον Πελκίνιο που μπορεί να παίξει σημαντικότατο ρόλο στην ομάδα εφόσον επιστρέψει στις καλές του εμφανίσεις.
Τελευταία επεξεργασία από wickerman και Πέμ 18 Ιούλ 2019, 15:00, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3476
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό laska4 » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 14:48

και τον μαρσελο να φερναμε μπυροκοιλια θα τον λεγαμε
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες