Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 15 Μάιος 2019, 19:26

1. Για τον Ενρίκε: Δεν συμφωνώ με όσους έγραψαν ότι δεν κάνει νούμερα. Δύο 4μηνα έπαιξε στον ΠΑΟΚ: Στο πρώτο 4μηνο, ξεπέρασε γρήγορα το χρόνο προσαρμογής και έβαλε 5 γκολ και είχε και 4 ασιστ, νούμερα πολύ καλά.
Τον επιβραβεύσαμε στέλνοντάς τον δανεικό σε δύο διαφορετικές ομάδες. Επέστρεψε για άλλο ένα 4 μηνο και πέτυχε άλλα 3 γκολ, με λιγότερες συμμετοχές, αφού μόλις βρήκε ρυθμό υπέστη θλάση και δεν ξανάπαιξε. Αυτά τα νούμερα κάτι ευέλπιδες σαν τον Λημνιό, μόνο στην φαντασία τους τα βλέπουν. Η προσφορά του είναι μεγαλύτερη, αναλογικά, από τα περισσότερα εξτρέμ μας. Σίγουρα μεγαλύτερη από τα εξτρέμ που έχουμε τώρα, καθώς ο παίκτης αυτός απαξιώθηκε δύο φορές από την ομάδα.
Ναι, τακτικά δεν είναι τόσο καλός, αλλά νούμερα γράφει. Κι αν κρίνω από το πόσο βελτιώθηκε ο Biseswar από τον Ρουμάνο, είμαι αισιόδοξος και για την τακτική βελτίωση του Βραζιλιάνου. Το θέμα είναι αν θα παραμείνει ο Λημνιός, ή αν θα δοθεί δανεικός. Στην δεύτερη περίπτωση ο Ενρίκε πρέπει να μείνει.
2. Για τον Σταφυλίδη, έχω ξαναγράψει ότι όσες φορές τον είδα δεν με ενθουσίασε. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι, αλλά δεν τον θεωρώ και σαν απώλεια που δεν τον πήραμε. Προφανώς αν είχε προσφορά από Γερμανική ομάδα δεν θα συζητούσε με τον ΠΑΟΚ. Ακόμη ο ΠΑΟΚ στα μάτια των παικτών του εξωτερικού είναι μια ομάδα που δεν έχει ξεπεράσει τα στενά Ελληνικά όρια, σε επίπεδο οργάνωσης και μισθών. Με μια καλή παρουσία στο Ch.L. θα αλλάξει άρδην η εικόνα του ΠΑΟΚ στην Ευρώπη.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό prax » Τετ 15 Μάιος 2019, 19:30

seaman έγραψε:Αδερφέ Πραξ (ή κάποιος μπλε) "φτιάξε" λίγο το post σου. Θα διαγράψω το δικό μου σε λίγο. Μην ξύνουμε πληγές


Απλά άφησα την πρώτη πρόταση μου αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω
Έκανα κάτι το μεμπτό?
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 15 Μάιος 2019, 19:31

ΑποστόληςΑ έγραψε:1. Για τον Ενρίκε: Δεν συμφωνώ με όσους έγραψαν ότι δεν κάνει νούμερα. Δύο 4μηνα έπαιξε στον ΠΑΟΚ: Στο πρώτο 4μηνο, ξεπέρασε γρήγορα το χρόνο προσαρμογής και έβαλε 5 γκολ και είχε και 4 ασιστ, νούμερα πολύ καλά.
Τον επιβραβεύσαμε στέλνοντάς τον δανεικό σε δύο διαφορετικές ομάδες. Επέστρεψε για άλλο ένα 4 μηνο και πέτυχε άλλα 3 γκολ, με λιγότερες συμμετοχές, αφού μόλις βρήκε ρυθμό υπέστη θλάση και δεν ξανάπαιξε. Αυτά τα νούμερα κάτι ευέλπιδες σαν τον Λημνιό, μόνο στην φαντασία τους τα βλέπουν. Η προσφορά του είναι μεγαλύτερη, αναλογικά, από τα περισσότερα εξτρέμ μας. Σίγουρα μεγαλύτερη από τα εξτρέμ που έχουμε τώρα, καθώς ο παίκτης αυτός απαξιώθηκε δύο φορές από την ομάδα.
Ναι, τακτικά δεν είναι τόσο καλός, αλλά νούμερα γράφει. Κι αν κρίνω από το πόσο βελτιώθηκε ο Biseswar από τον Ρουμάνο, είμαι αισιόδοξος και για την τακτική βελτίωση του Βραζιλιάνου. Το θέμα είναι αν θα παραμείνει ο Λημνιός, ή αν θα δοθεί δανεικός. Στην δεύτερη περίπτωση ο Ενρίκε πρέπει να μείνει.
2. Για τον Σταφυλίδη, έχω ξαναγράψει ότι όσες φορές τον είδα δεν με ενθουσίασε. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι, αλλά δεν τον θεωρώ και σαν απώλεια που δεν τον πήραμε. Προφανώς αν είχε προσφορά από Γερμανική ομάδα δεν θα συζητούσε με τον ΠΑΟΚ. Ακόμη ο ΠΑΟΚ στα μάτια των παικτών του εξωτερικού είναι μια ομάδα που δεν έχει ξεπεράσει τα στενά Ελληνικά όρια, σε επίπεδο οργάνωσης και μισθών. Με μια καλή παρουσία στο Ch.L. θα αλλάξει άρδην η εικόνα του ΠΑΟΚ στην Ευρώπη.


ετσι ειναι
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 15 Μάιος 2019, 19:39

prax έγραψε:
seaman έγραψε:Αδερφέ Πραξ (ή κάποιος μπλε) "φτιάξε" λίγο το post σου. Θα διαγράψω το δικό μου σε λίγο. Μην ξύνουμε πληγές


Απλά άφησα την πρώτη πρόταση μου αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω
Έκανα κάτι το μεμπτό?


Όχι αδερφέ μου. Πλέον όλα καλά. Αν γυρίσεις λίγο στις μεταγραφές καλοκαιριού θα καταλάβεις
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τετ 15 Μάιος 2019, 19:59

Ο Γκαλο για μπακ απ του Ματος μας χαλάει;
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1300
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τετ 15 Μάιος 2019, 20:06

Ναι. Ειλικρινα,δεν μπορω να βρω εναν παικτη που θα μπορουσε να ναι στο ροστερ του ΠΑΟΚ,εστω και τυπικα σαν αλλαγη. Αντε τον Πονσε να ξεκουραζει Ακπομ και Σβιντερσκι.
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6213
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 15 Μάιος 2019, 20:34

pagotatzis έγραψε:
Mīngus έγραψε:Ακόμη κι αν ενδιαφερθήκαμε για Σταφ, θεωρώ ότι θα ήταν υπερβολικό να δοθεί ποσό πάνω του μυρίου, κάτι που πολύ πιθανό να έκαναν οι Γερμανοί.

Ελεύθερος πήγε γράφουν τα γερμανικά μέσα


Για το συμβόλαιο μιλάω.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τετ 15 Μάιος 2019, 20:38

Aσχετα απο αποψη για τον παικτη εγω να ευχαριστησω την Χοφενχαιμ που μας γλυτωσε απο ολη αυτη την Σταφυλιαδα
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό gaz » Τετ 15 Μάιος 2019, 21:11

Τι γίνεται ρε παιδιά; Ούτε ένας παπάς; Πορκυ??????
gaz
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 08 Απρ 2019, 18:26

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Τετ 15 Μάιος 2019, 21:26

klainmein έγραψε:Ο Γκαλο για μπακ απ του Ματος μας χαλάει;


Κι εμένα μου αρέσει ο Γκάλο σαν παίκτης. Το πρόβλημα είναι πως δεν έχει κοινοτικό διαβατήριο.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον αφήνει η ΑΕΚ. Είναι το μοναδικό ποιοτικό της μπακ.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό prax » Τετ 15 Μάιος 2019, 21:37

Με βάση όσα έχουμε παρακολουθήσει από τον χειμώνα όπου κ ήταν ουσιαστικά η πρώτη μεταγραφική περίοδο του Μπράνκο, παιδιά κακως για εμάς πολύ καλώς για τον οργανισμό ΠΑΟΚ, ΔΕΝ θα βγαίνουν ονόματα παρά μόνο αν πλησιάζει στο να κλείσει κάποιος, όπως έγινε με σβιντερσκι Ολιβέιρα ιγκασον..
Προσωπική Μ άποψη.
Τωρα, μπορεί κάποιος από εμάς να έχει πληροφορίες όπως ο μαχο οπότε Παππάδες κτλ δ ν θα έχουμε πολλούς
Προσωπική Μ άποψη πάντα
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τετ 15 Μάιος 2019, 21:48

Anthimox έγραψε:
klainmein έγραψε:Ο Γκαλο για μπακ απ του Ματος μας χαλάει;


Κι εμένα μου αρέσει ο Γκάλο σαν παίκτης. Το πρόβλημα είναι πως δεν έχει κοινοτικό διαβατήριο.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον αφήνει η ΑΕΚ. Είναι το μοναδικό ποιοτικό της μπακ.


Ηλικία.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Athens » Τετ 15 Μάιος 2019, 21:57

O Γκάλο ήταν ένας παίκτης που δεν πρόσφερε αυτά που περίμεναν στην χάρτινη ομάδα από αυτόν...
Είχαν στηρίξει πολλά στην επιθετική ανάπτυξη τους στον Γκάλο ...
Όμως οι σέντρες του ιδιαίτερα στο α παιχνίδι πρωταθλήματος με την ομάδα του ΠΑΟΚ αλλά.και σ άλλους αγώνες έφερε την έξοδο του από την αεχ
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τετ 15 Μάιος 2019, 22:01

O Γκαλο ΗΤΑΝ καλος παικτης.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τετ 15 Μάιος 2019, 22:56

Στην συγκεκριμενη μεταγραφικη περιοδο θα υπαρξει και συναισθηματισμος οπως και να το κανουμε. Υπαρχουμε πολλοι που συναισθηματικα θα χαλαστουμε αν φυγει ο κανιας ο σαχοφ ο πεδρο, και οποιος γενικα παικτης βοηθησε σε αυτην την τεραστια, εκκωφαντικη επιτυχια. Αναμεσα τους κι εγω ξεκαθαρα. Αν με ρωτησει καποιος τωρα, πιο πολυ θα στεναχωρηθω αν φυγει ο κανιας απο οτι ο βερνμπλουμ για παραδειγμα. Ας ελπισουμε ο αθλητικος διευθυντης να παρει τις σωστες αποφασεις ψυχραιμα, αν και ολοι ξερουμε τι θα του εισηγηθει ο τεραστιος ρασβαν.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες