Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:52

Για τον mihaj και τον μελιοπουλο δεν εχω σαφη εικονα. Τους εχω δει ελαχιστα. Και δεν αμφιβαλω καθολου οτι μπορει παικτες που εχουμε στις ακαδημιες μας να ειναι καλυτεροι τους. Ωστοσο δε μπορω να παραβλεψω οτι και οι δυο τους στα 20 τους εχουν παρει παρα πολλες αγωνιστικες εμπειριες. Ο mihaj ειδικα στον παναιτωλικο ηταν βασικοτατος και αναντικαταστατος και ειναι φοβερο το γεγονος οτι φετος εχασε αρκετα παιχνιδια λογω καποιου τραυματισμου του, αλλα με εξαιρεση την πρωτη του συμμετοχη μετα τον τραυματισμο του οι υπολοιπες 18 συμμετοχες που ειχε φετος ηταν ολα 90λεπτα!! Ετσι μπορει εμεις να εχουμε στις ακαδημιες μας υπερταλεντα, αλλα ειναι ολα τους αψητα καθως φτανουν στα 20-21 τους πριν πανε καπου δανεικοι κ ααααααμα πιασουν εκει εχουν καποιες μικρες πιθανοτητες να παιξουν καποια στιγμη στην πρωτη ομαδα. Ταυτοχρονα ειναι σε ηλικια που η μεταγραφη αυτη τους δινει τη δυνατοτητα να δουλεψουν και να κανουν αλμα στην καριερα τους.

Joshua επαναλαμβανω οτι η προηγουμενη τοποθετηση μου για silva και douglas δεν ειχε να κανει με την ποδοσφαιρικη τους ικανοτητα.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:04

Έχουμε νέο 14
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10230
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:07

Σιδεροκεφαλος Δημήτρη!
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:08

Μελιοπουλέεεε Μελιοπουλέεε
ΠΑΟΚ δεν ήσουνα ποτέεε

οι ελπίδες μου εναποτίθενται στο δάσκαλο λούτσι
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10187
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:09

@paokpantou

Φίλε πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου. Ο Μιχάι έρχεται για 4ος στόπερ πίσω από Βαρέλα-Ίνγκασον-Κρέσπο. Έχεις μία εξαιρετική 3άδα και σε πειράζει μία επένδυση σε πιτσιρικά που μπορεί να σου βγει, μπορεί και όχι; Κανένας δεν είπε πως έρχεται για βασικός, ούτε είναι σίγουρο πως θα μείνει στο ρόστερ και μετά το Σεπτέμβρη. Οπότε γιατί τέτοιο ντέρτι για τον Μιχάι;
Κι εγώ έχω δηλώσει πως προτιμώ ως 4ο τον Μιχαηλίδη, αλλά η απόκτηση του Μιχάι δείχνει μία γενικότερη τάση να ψωνίζει η ομάδα παίκτες 19-21 με προοπτική. Να χαιρόμαστε έπρεπε και όχι να γκρινιάζουμε. Ειδικά όταν τους αγοράζουμε σε θέση που είμαστε γεμάτοι...

Όσον αφορά τον Μελιόπουλο και τις εμφανίσεις του, επειδή έχει γίνει πολύ κουβέντα. Ο πιτσιρικάς είναι αλήθεια πως παρότι παίζει τα τελευταία 2-3 χρόνια στην Ξάνθη, δεν έχει δείξει τα τεχνικά χαρακτηριστικά που να δικαιολογούν τον ντόρο γύρω από το όνομά του. Εύκολα λάθη, άτσαλα μαρκαρίσματα, βιαστικές επιλογές. Ωστόσο, δε γίνεται να μη διακρίνεις την προσωπικότητα που βγάζει στον αγωνιστικό χώρο. Αυτό σε συνδυσμό με τα φυσικά προσόντα του (ύψος, δύναμη, αντοχή), τον καθιστούν ένα άκρως ενδιαφέρον πρότζεκτ. Έχει πολλές αδυναμίες αλλά έχει ειπωθεί πως είναι workaholic και έχει φοβερή νοοτροπία. Δεν ξέρω αν δείξει τόσο μεγάλη βελτίωση ώστε να παίξει στον ΠΑΟΚ του μέλλοντος, αλλά χαίρομαι που παίρνουμε τέτοιο παίκτη εμείς και όχι ο γαύρος. Γιατί μπορεί να μην έχει το ταλέντο του Πέλκα, του Λάμπρου, του Λημνιού, του Φορτούνη αλλά έχει την προσωπικότητα αύριο-μεθαύριο να γίνει ηγέτης σε όποια ομάδα παίξει. Αν βελτιωθεί τεχνικά αυτή η ομάδα θα είναι ο ΠΑΟΚ.

Δε θέλω να ωραιοπήσω τις καταστάσεις, και οι 2 παίκτες είναι πιο κάτω από το σημερινό επίπεδο του ΠΑΟΚ. Αλλά εκτός big-4 είναι τα μεγαλύτερα ταλέντα που κυκλοφορούν. Δεν μπορώ να καταλάβω την γκρίνια που υπάρχει για αυτούς. Μέχρι τώρα έπρεπε να πάρει 10 ταλέντα ο οσφπ, 5 ο παο, 3 η αεκ μέχρι να έρθει η σειρά μας να πάρουμε ότι περισσέψει. Τώρα που τα χτυπάμε πρώτοι, γκρινιάζουμε. Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:11

joshua έγραψε:Μεταξυ Νταγκλας και Σιλβα εγω λεω παντως Νταγκλας.


διαφορετικο ρολο στο γηπεδο. σαφεστατα καλυτερος ο Σιλβα στο ρολο του.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:11

jibbie έγραψε:
joshua έγραψε:Μεταξυ Νταγκλας και Σιλβα εγω λεω παντως Νταγκλας.


διαφορετικο ρολο στο γηπεδο. σαφεστατα καλυτερος ο Σιλβα στο ρολο του.


Και ο Ντάγκλας στον δικό του :mrgreen:
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:14

όσο καλός και να ναι ο ντάγκλας, είναι λαχείο το αν και πότε θα προσαρμοστεί στην ευρώπη
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10187
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:16

αν ο Νταγκλας ειναι το 6ρι που ταιριαζει στα θελω του Λουτσεσκου παω πασο. για μενα ο Κανιας π.χ. υπερτερει σε χαρακτηριστικα σε σχεση με τον Νταγκλας. ο Νταγκλας θα ρθει χωρις παραστασεις σε θεση που καιει και χωρις κατι το ιδιαιτερο σε χαρακτηριστικα και ποιοτητα. αποψη μου μετα απο λιωσιμο σε wyscout. ολα στο χορταρι κρινονται στο τελος της ημερας.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Demir » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:16

Σουλούπι μπαλαφινιο!! Νούμερο σαλπι! Τι μπορεί να πάει στραβά ??
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7969
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:18

paokpantou έγραψε:Μακάρι να γίνουν τίγρεις εξάλλου το αναφέρω αυτό. αλλά ξαναλέω έτσι όπως είναι αυτή την στιγμή και οι δύο στην Κ20 υπάρχουν παρόμοιοι παίχτες.
Δεν είπα ποτέ ότι δεν γίνεται σοβαρή δουλειά στην ομάδα αλλά κάτι άκυρες μεταγραφές έχουν γίνει εδώ και χρόνια.

Ισως να υπαρχουν και παικτες απο την κ20 που να κανουν και μακαρι να παρει καποιους.

Το οτι καποιες μεταγραφες δε θα βγουν ειναι σιγουρο.δεν υπαρχει ομαδα στον πλανητη που να βγαζει ολες τις μεταγραφες σουπερ.

Καμια ομαδα!!

Ταλεντα παιρνεις,δε δινεις και τπτ τρομερα λεφτα.επενδυεις!!
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:21

@Napoli4 για να κανω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου, κανείς δεν είπε να μην κάνεις επενδύσεις κ φυσικά είναι καλό να αγοράζεις παίκτες και να επενδύεις σαυτούς, οι συγκεκριμένοι δυο ομως απο οσα γράφτηκαν κόστισαν κάτι λιγότερο από 2Μ€. Και φαίνεται λίγο περίεργο το timing στο οποιο εγιναν οι συγκεκριμενες επενδυσεις οταν υπαρχουν στο ροστερ ανοικτες θεσεις για την εντεκαδα. Νομιζω οτι θα ηταν πιο ορθολογικο να εκλειναν πρωτα οι μεταγραφες που θα κοστισουν και κατιτις παραπανω και στις οποιες ειναι λογικο οτι οσο περισσοτερα διαθετεις τοσο και καλυτερους παικτες μπορεις να φερεις και επειτα να δεις ποσα σου περισσευουν για να τα επενδυσεις.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό constadine » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:25

Μου φάνηκε κάπως το βιντεάκι της παρουσίασης του Μελιόπουλου .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2528
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:26

Αν θες να εξασφαλίσεις ότι ο γαύρος δεν θα παίζει 22 φιλικά στη σεζόν, τέτοιες κινήσεις είναι απαραίτητες. Αν τα παιδιά αρπάξουν και την ευκαιρία που τους δίνεται, ακόμα καλύτερα.

Ειδικά πάντως για τον Μελιόπουλο θα ήθελα να τον στείλουμε απευθείας δανεικό σε κεντροδυτικό ευρωπαικό πρωτάθλημα με εξασφαλισμένο αριθμο συμμετοχών. Δεν υπάρχει περίπτωση να γράψει πάνω από 2-3 συμμετοχές αν μείνει στο ρόστερ. Ο Μιχάι ερχόμενος από γεμάτη χρονιά, έχει αρκετά να μάθει δίπλα σε Βαρέλα, Κρέσπο και Ίνγκασον και ως τέταρτο στόπερ σε μια σεζόν με 50+ παιχνίδια, θα έχει τις ευκαιρίες του.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:28

paokpantou έγραψε:Μακάρι να γίνουν τίγρεις εξάλλου το αναφέρω αυτό. αλλά ξαναλέω έτσι όπως είναι αυτή την στιγμή και οι δύο στην Κ20 υπάρχουν παρόμοιοι παίχτες.
Δεν είπα ποτέ ότι δεν γίνεται σοβαρή δουλειά στην ομάδα αλλά κάτι άκυρες μεταγραφές έχουν γίνει εδώ και χρόνια.
Μην τους απαξιωνουμε προκαταβολικά.... Χωρεις να τους έχουμε δει καν.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από eorptol1 και Τρί 25 Ιουν 2019, 09:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες