Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Τρί 25 Ιουν 2019, 06:26

thanos-xanthi έγραψε:οτι προκαλει η ελλειψη σεξ σε γυναικα, προκαλει η ελλειψη μεταγραφων στον αντρα

Οι επόμενοι διάλογοι στο φόρουμ θα είναι ως εξής :
- τι έχεις.;
- ΤΙΠΟΤΑ!
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 25 Ιουν 2019, 07:42

μεταγραφικη..περιοδος!

θεωρω εξαιρετικη περιπτωση τον Σανκαρε κι ελπιζω να μην ισχυει για τον Νταγκλας.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:07

Μεταξυ Νταγκλας και Σιλβα εγω λεω παντως Νταγκλας.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό typhoon » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:09

Συμφωνω με τζοσουα,φερε νταγκλας
ready or not here i come
typhoon
 
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2019, 18:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:09

Καλημέρα σε όλους και ελπίζω τα χθεσινοβραδινά off-topic να ήταν μια κακή παρένθεση.



Γιωρίκα, αρχίστε τις μεταγραφές γιατί χαλάει το topic!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:13

Ειπα μεταξυ των 2 βραζιλιανων προτιμω τον Νταγκλας,γενικα θα προτιμουσα κατι σε Γκουντελι,Σανκαρε.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό paokpantou » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:15

Όσους σας χάλασαν τα βαρίδια...προφανώς δεν έχετε δει ούτε τον Μιχαι ολόκληρο παιχνίδι να αγωνίζεται αλλά ούτε και τον Μελιοπουλο ο οποίος ούτε στην Ξάνθη έπαιζε βασικός.
Για μένα είναι μέτριοι παίχτες στον ΠΑΟΚ δεν θα μπορέσουν να παίξουν και είναι πεταμένα λεφτά μακάρι να βγω λάθος μακαρι αλλά τα παραδείγματα πολλά από πολλούς που πέρασαν και δεν άξιζαν καν να βρίσκονται στα χαρτιά με το ρόστερ.
Στην Κ 20 σαν τον Μιχαι και τον Μελιοπουλο υπάρχουν παιχτες..
paokpantou
 
Δημοσιεύσεις: 1996
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:29

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό typhoon » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:18

Θελω νταγκλας ,φερτοννννν
ready or not here i come
typhoon
 
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2019, 18:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:20

Αποψη για τους Μιχαι,Μελιοπουλο οσον αφορα την ποιοτητα τους μπορει να εχει ο καθενας.Και εγω πχ θεωρω οτι το κινητρο αποκτησης τους δεν ειναι μονο αγωνιστικο,αλλα να τους χαρακτηριζεις βαριδια πριν καν κανουν μια προπονηση ειναι λιγο χοντρο ασε που για να τους χαρακτηρισεις βαριδια θα πρεπει τουλαχιστον να περιμενεις εκτος των αλλων να δεις ποιος θα ειναι και ο ρολος τους οταν σχηματιστει το τελικο ροστερ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό paokpantou » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:21

joshua έγραψε:Αποψη για τους Μιχαι,Μελιοπουλο οσον αφορα την ποιοτητα τους μπορει να εχει ο καθενας.Και εγω πχ θεωρω οτι το κινητρο αποκτησης τους δεν ειναι μονο αγωνιστικο,αλλα να τους χαρακτηριζεις βαριδια πριν καν κανουν μια προπονηση ειναι λιγο χοντρο ασε που για να τους χαρακτηρισεις βαριδια θα πρεπει τουλαχιστον να περιμενεις εκτος των αλλων να δεις ποιος θα ειναι και ο ρολος τους οταν σχηματιστει το τελικο ροστερ.

Άντε να το πω αλλιως...είναι γατάκια.αυτα ....και όσοι θέλετε να ορμηξετε τώρα ορματε...εγώ θα απέχω.
paokpantou
 
Δημοσιεύσεις: 1996
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:29

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:26

Σε ένα ελληνικό πρωτάθλημα που κυριαρχεί η διαφθορά, τα στημένα παιχνίδια, οι πελατειακές σχέσεις ομάδων, οι ξυλοδαρμοί διαιτητών, το bullying κατά της ΕΠΟ και οι στημένες αρθογραφίες πληρωμένων ΑΡΔ
χρειάζονται και οι Μιχάι και οι Μελιόπουλοι. Διαφορετικά θα μένεις πάντα με το γιατί και το "ΠΑΟΚ δεν έγινα για τους τίτλους".

Τώρα, είμαστε σίγουροι ότι ο Μιχάι και ο Μελιόπουλος δεν έχουν θέση στον ΠΑΟΚ ή θα κάνουμε πάλι κωλοτούμπες αλα Λάμπρου και Λημνιό;;

Αν ο ΠΑΟΚ πάρει και Σίλβα και τον άλλο τον Βραζιλιάνο, σίγουρα χρειάζεται και έναν πιο σωματώδη-αθλητικό παίχτη για το κέντρο.

Επίσης το στυλ των παιχτών που ακούγονται, σαν να μου περνάει από το μυαλό και πώληση Πέλκα προς τέλος Αυγούστου...
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:27

Εγώ πάλι χωρίς να έχω πλήρη εικόνα των δυο παικτών θα έδινα ένα προβάδισμα στον silva που έχει μια πολυετή εμπειρία από ευρώπη κ μάλιστα θα του έδινα ένα ακόμα συν γιατί έφυγε από τη βραζιλία σε πολύ μικρή ηλικία και ξεκίνησε την εδώ καριέρα του από το μηδέν κυριολεκτικά και παρόλαυτα κατάφερε να χτίσει ένα όνομα στη σουηδία αρχικά και έπειτα στη ρωσία. Ο douglas από την αλλη μου δίνει την εντύπωση του παίκτου που πιστεύει οτι έχει μπόλικο ταλέντο και οτι αυτο απο μονο του ειναι αρκετο για να κανει καριερα. Δεν είναι λοιπον ενα απλο ζητημα ποιος απο τους δυο ειναι ικανοτερος, αλλα κ το τι μπορει ο καθενας να προσφερει στην ομαδα.

Βεβαια κ γω από όλα τα ονόματα που έχουν ακουστεί αυτές τις μερες βάζω στην κορυφη τον sankhare, αλλά κ πάλι κ αυτό είναι καθαρά για συναισθηματικούς λόγους λόγω football manager.

Γενικά πιστεύω οτι καλό είναι να λέμε ο καθένας τη γνώμη του, αλλά ταυτόχρονα να αναγνωρίζουμε κιολας οτι δε γίνεται ο καθένας μας να έχει πιο καθαρή εικόνα για τους συγκεκριμένους παίκτες από αυτούς που το κάνουν επαγγελματικά και φυσικά ασχολούνται πολύ περισσότερες ώρες με το αντικείμενο και έχουν και περισσότερα και πιο εξειδικευμένα εργαλεία.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:31

Για καποιον λογο ομως ο Νταγκλας εχει απασχολησει τις μεγαλες ομαδες της Βραζιλιας ενω ο Σιλβα εχει να επιδειξει μονο καποια Καλμαρ και Αχματ.Στοιχηματα ειναι και τα 2 αλλα απο πλευρας προσοντων νομιζω ο Αουγκουστο υπερεχει σαφως.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Τρί 25 Ιουν 2019, 08:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:31

paokpantou έγραψε:
joshua έγραψε:Αποψη για τους Μιχαι,Μελιοπουλο οσον αφορα την ποιοτητα τους μπορει να εχει ο καθενας.Και εγω πχ θεωρω οτι το κινητρο αποκτησης τους δεν ειναι μονο αγωνιστικο,αλλα να τους χαρακτηριζεις βαριδια πριν καν κανουν μια προπονηση ειναι λιγο χοντρο ασε που για να τους χαρακτηρισεις βαριδια θα πρεπει τουλαχιστον να περιμενεις εκτος των αλλων να δεις ποιος θα ειναι και ο ρολος τους οταν σχηματιστει το τελικο ροστερ.

Άντε να το πω αλλιως...είναι γατάκια.αυτα ....και όσοι θέλετε να ορμηξετε τώρα ορματε...εγώ θα απέχω.

Το τι ειναι ο καθενας θα το δουμε στο γηπεδο.

Εχουμε δει και γατακια να βγαινουν τιγρεις και δρακους να βγαινουν σαυρες.

Το οτι για τους παντες εχουμε να πουμε κατι,εδω λεμε για τα καλα ονοματα να μου πεις,με ξεπερναει.

Το οτι ο ΠΑΟΚ δουλευει σε σοβαρα προτυπα,βρισκει ταλεντα,αξιοποιει παικτες σε καλες ηλικιες,παιρνει σιγα σιγα λεφτα απο πωλησεις δε μας απασχολει την ωρα που εφτασε δυο συνεχομενες χρονιες σε νταμπλ.

Ας στηψουμε λιγο το κεφαλι μας και ας δουμε πως οικοδομειται σοβαρα μια ομαδα και εμπειρια και με νιατα-ταλεντα και την κριτικη,ας την κανουμε με βαση αυτο.

Και βασικα ας κανουμε την κριτικη με βαση την αποδοση μεσα στο γηπεδο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό paokpantou » Τρί 25 Ιουν 2019, 08:48

Μακάρι να γίνουν τίγρεις εξάλλου το αναφέρω αυτό. αλλά ξαναλέω έτσι όπως είναι αυτή την στιγμή και οι δύο στην Κ20 υπάρχουν παρόμοιοι παίχτες.
Δεν είπα ποτέ ότι δεν γίνεται σοβαρή δουλειά στην ομάδα αλλά κάτι άκυρες μεταγραφές έχουν γίνει εδώ και χρόνια.
paokpantou
 
Δημοσιεύσεις: 1996
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:29

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες