Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:13

υπαρχουν free agents στα CB που ειναι εξαιρετικες περιπτωσεις, μη τρελαθουμε. αν θελουμε να σπρωξουμε σ αυτη τη θεση χρημα ειναι η ερωτηση, ασχετα αν τα διναμε στον Βαρελα.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:20

navigator11 έγραψε:
obanebane έγραψε:Είπαμε,το θέμα είναι και τι θέλει ο παίχτης.
Αν τον έχουμε σύμμαχο,η δουλειά απλοποιείται.
Εγώ πιστεύω ότι θα τον πουλήσουν, δεν ξέρω όμως αν θα είναι σε εμάς.


Το πιο βασικό δεν ξέρεις, βέβαια. Χωρίς διάθεση να σου την πω. :mrgreen: :D

Με βάση τη δική μου λογική θα αποκτηθεί σίγουρα ένας υπερχάφαρος. Θα τινάξει την μπάνκα ο Ιβάν στη συγκεκριμένη θέση. Το αυτό και στα εξτρεμ. Από εκεί και πέρα, μια πολύ καλή λύση αριστερά πίσω, ανώτερη Γιαννούλη και Βιέρι. Ενίσχυση και στα κεντρικά μετόπισθεν, με έναν παίχτη βεληνεκούς, πιστεύω, Κρέσπο. Και πιθανώς μια έτοιμη λύση για μπακ απ του Μάτος.

Πες μου σε αυτή τη περίπτωση δίδυμο χάφ στα προκριματικά ΤσΛου.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Tupac » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:21

Το βλέπω να έρχεται, θα μας φύγουν Βαρελα και Ολιβέιρα και θα ανανεώσουμε Σακχοφ και Κανιας....
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:28

joshua έγραψε:
navigator11 έγραψε:
obanebane έγραψε:Είπαμε,το θέμα είναι και τι θέλει ο παίχτης.
Αν τον έχουμε σύμμαχο,η δουλειά απλοποιείται.
Εγώ πιστεύω ότι θα τον πουλήσουν, δεν ξέρω όμως αν θα είναι σε εμάς.


Το πιο βασικό δεν ξέρεις, βέβαια. Χωρίς διάθεση να σου την πω. :mrgreen: :D

Με βάση τη δική μου λογική θα αποκτηθεί σίγουρα ένας υπερχάφαρος. Θα τινάξει την μπάνκα ο Ιβάν στη συγκεκριμένη θέση. Το αυτό και στα εξτρεμ. Από εκεί και πέρα, μια πολύ καλή λύση αριστερά πίσω, ανώτερη Γιαννούλη και Βιέρι. Ενίσχυση και στα κεντρικά μετόπισθεν, με έναν παίχτη βεληνεκούς, πιστεύω, Κρέσπο. Και πιθανώς μια έτοιμη λύση για μπακ απ του Μάτος.

Πες μου σε αυτή τη περίπτωση δίδυμο χάφ στα προκριματικά ΤσΛου.


Ο αποκτηθείς κι ο Ολιβέιρα ή ο Μίσιτς.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:34

Ρε συ πλοηγε ο Ολιβειρα δεν είναι δικός μας.
Πιστεύεις ότι θα φέρει χαφαρα συν τον Ολιβειρα;
Πολύ αισιόδοξους σας βλέπω, βέβαια η λογική λέει ότι τώρα που τα πήραμε όλα ο Ιβάν θα χώσει ακόμα περισσότερα για τον μοναδικό ανεκπλήρωτο στόχο που μας έχει απομείνει (όμιλοι CL) δεν είμαι σίγουρος όμως.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό prax » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:40

obanebane έγραψε:Ρε συ πλοηγε ο Ολιβειρα δεν είναι δικός μας.
Πιστεύεις ότι θα φέρει χαφαρα συν τον Ολιβειρα;
Πολύ αισιόδοξους σας βλέπω, βέβαια η λογική λέει ότι τώρα που τα πήραμε όλα ο Ιβάν θα χώσει ακόμα περισσότερα για τον μοναδικό ανεκπλήρωτο στόχο που μας έχει απομείνει (όμιλοι CL) δεν είμαι σίγουρος όμως.


Γμσε τα..
Δεν μπαίνει κ κανας macho να μας δώσει κανένα σημάδι ρε πστ..
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:41

obanebane έγραψε:Ρε συ πλοηγε ο Ολιβειρα δεν είναι δικός μας.
Πιστεύεις ότι θα φέρει χαφαρα συν τον Ολιβειρα;
Πολύ αισιόδοξους σας βλέπω, βέβαια η λογική λέει ότι τώρα που τα πήραμε όλα ο Ιβάν θα χώσει ακόμα περισσότερα για τον μοναδικό ανεκπλήρωτο στόχο που μας έχει απομείνει (όμιλοι CL) δεν είμαι σίγουρος όμως.



Θα διαφωνησω μαζι σου μπανε.Δε νομιζω το χειμωνα να περιμενε κανεις 2 χαφ ασχετως που ηρθαν δανεικοι.Απροβλεπτοι ειναι εκει μεσα,το θεμα ειναι τι θα ζητησει ο Λουτσε διοτι ο ΠΑΟΚ νομιζω οτι πρεπει να του κανει και τα χατηρια για να του ανανεωσει και το συμβολαιο.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2680
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:43

Ο Χατσεριδης σίγουρα φεύγει;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:47

Σωστό,το θέμα όμως είναι να μην πάει το πράγμα στο συναισθηματικό,αν υπάρχει δυνατότητα να αποκτηθούν παίχτες καλύτεροι από τους υπάρχοντες που μένουν ελεύθεροι ή που θέλουν να φύγουν (Καντουρι) τότε να γίνει.
Πρέπει όμως αυτοί που θα τους αντικαταστήσουν να είναι καποιοι αποδεδειγμένα ένα σκαλί επάνω ή σούπερ ταλέντα τύπου Ζαμπα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:48

Kostomanolis έγραψε:Ο Χατσεριδης σίγουρα φεύγει;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Έχει φύγει ήδη.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:49

obanebane έγραψε:Σωστό,το θέμα όμως είναι να μην πάει το πράγμα στο συναισθηματικό,αν υπάρχει δυνατότητα να αποκτηθούν παίχτες καλύτεροι από τους υπάρχοντες που μένουν ελεύθεροι ή που θέλουν να φύγουν (Καντουρι) τότε να γίνει.
Πρέπει όμως αυτοί που θα τους αντικαταστήσουν να είναι καποιοι αποδεδειγμένα ένα σκαλί επάνω ή σούπερ ταλέντα τύπου Ζαμπα.



Σε αυτο θα συμφωνησω απολυτα.Δε φοβαμαι εχουν δειξει τεραστια προοδο μεσα στην ΠΑΕ,επομενως κοιμαμαι ησυχος και ειμαι πεπεισμενος οτι ολα θα γινουν οπως πρεπει.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2680
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:50

Η σειρά μου να γράψω ως σασταλεγάκιας: Θα το ξαναπώ ότι οι ανανεώσεις πρέπει να γίνονται όταν πρέπει και όχι στη λήξη. 1,5 έτος πριν λήξει ένα συμβόλαιο σημαντικού παίκτη, θα πρέπει να ανανεώνεται. Αν είναι νεαρός 2 έτη πριν την λήξη. Αν του Βαρέλα του είχανε κάνει πρόταση ανανέωσης το Γενάρη του 2018 με 900,000 για 3,5 έτη, δηλαδή να λήγει το 2021, θα υπέγραφε με τα 2 χέρια. Σήμερα, δε δέχτηκε ούτε καν την πρόταση του 1,5εκ, γιατί προφανώς έχει έτοιμη μια αρκετά μεγαλύτερη. Τα ίδια μη πάθουμε και με Πέλκα ή κάναν Άκπομπ (ειδικά αυτόν).

Οκ, προσέφερε στο σύλλογο, όμως αγοράστηκε και φεύγει ελεύθερος. Είμαι ευχαριστημένος από την προσφορά του, όμως όχι από τον τρόπο που χειρίζεται τις υποθέσεις η διοίκηση, η οποία πληρώνει με το παραπάνω και συνήθως χάνει όταν έχει κάτι καλό στην ομάδα. Για τον Πρίγιο το χώνεψα, γιατί ήταν πολλά τα φράγκα που έφερε, όμως όταν χάνεις Βαρέλα ελεύθερο, Μακ και Γκάρυ για ένα κομμάτι ψωμί, κάτι δεν πάει καλά. Ας ελπίσω ότι πλέον ο ΠΑΟΚ μεγάλωσε και θα δούμε διοικητικά κινήσεις με λογική.

Επίσης, το καλοκαίρι θα ήταν πάλι εύκολη η υπόθεση ανανέωσης, αν δεν παίρναμε το παλτό Χατσερίντι με 1,5/έτος, ρίχνοντας τον παικταρά Βαρέλα, και όχι μόνο.

Είμαι πολύ χαρούμενος με τη διοίκηση για όλα, για το ντάμπλ και την τρέλα τους, όμως η κριτική γίνεται για να γίνουμε καλύτεροι. Αν το δω ψυχρά τελείως θα πω ότι το 2018/19 ο ΠΑΟΚ με μπάτζετ 35εκ κέρδισε τον γάυρο των 24-28εκ (όχι καλά οργανωμένο επίσης) και την ΑεΧ των 12-16εκ, δίχως καν βάζελο. Είναι επιτυχία, εναντίον όλων, που λέμε, όμως αυτό που θέλω αν πω είναι ότι αν το μπάτζετ αξιοποιείται, τότε οι αντίπαλοί μας απλά δεν έχουν καμιά ελπίδα.

Όσο για το Βαρέλα, αξίζει το 1,5/έτος μόνο για τη χρονιά 2019/20. Προβλέπω ότι θα πέσει σταδιακά τα επόμενα χρόνια. Δε θα τον ήθελα στον ΠΑΟΚ ούτως οι άλλως μετά το 2021, όμως μέχρι τότε θα ήταν πολύ σημαντικός.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Τρί 21 Μάιος 2019, 19:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5280
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:53

obanebane έγραψε:Ρε συ πλοηγε ο Ολιβειρα δεν είναι δικός μας.
Πιστεύεις ότι θα φέρει χαφαρα συν τον Ολιβειρα;
Πολύ αισιόδοξους σας βλέπω, βέβαια η λογική λέει ότι τώρα που τα πήραμε όλα ο Ιβάν θα χώσει ακόμα περισσότερα για τον μοναδικό ανεκπλήρωτο στόχο που μας έχει απομείνει (όμιλοι CL) δεν είμαι σίγουρος όμως.


Για Ολιβέιρα μιλάω για δανεικός, αφού ανανεώσει με την Πόρτο. Τα 12 εκατομμύρια ακατέβατα είναι ανέκδοτο όσον αφορά στον ΠΑΟΚ. Αν τα σπρώξει κάποια άλλη ομάδα, οκ. Δεν αποκλείεται. Εμείς πάνω από 6, 6,5 το πολύ δε νομίζω ότι είμαστε σε θέση να προσφέρουμε. Κι αυτά λόγω παροξυσμού Ιβάν και μόνο.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τρί 21 Μάιος 2019, 19:59

Νομίζω πάντως ότι με 6 εκατομμύρια βρίσκεις και καλύτερο του Ολιβέιρα.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 21 Μάιος 2019, 20:01

Διακρίνω πανικό πάλι.
Δηλαδή σε αυτή την ομάδα πρέπει πρώτα να γίνονται οι μεταγραφές και μετά να φεύγουν παίκτες, αλλιώς φοβόμαστε αρκετά.
Έχω εμπιστοσύνη, διότι τον Γενάρη μου δείξαν πολύ σωστές κινήσεις. Και ήδη προετοίμασαν το έδαφος και με τον Ισλανδό.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες