Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:36

Αν θυμάστε, πέρυσι μόλις τραυματίστηκε ο καντούρι και πηγε ο πέλκας στο 10 η ομάδα πήρε τα πάνω της.
Μικρή απώλεια.
Ενα χαφ σκύλο. Αυτό μόνο.
Άβαταρ μέλους
Επισκέπτης
 
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: Σάβ 03 Σεπ 2016, 11:35
Τοποθεσία: Σαλαμίνα

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:37

ε λοιπον ο παικτης μιλησε κ με τον προπονητη.του ειπε εγω θελω να πινω εσπρεσους στην γκαρμπαλντι και δε μου το βγαζεις απο το μυαλο κοουτς.το δεχτηκε κ ο προπονητης κ αει στο καλο.
αυτο εγινε.τα λοιπα δεν υπαρχουν.παικτης που θελει να φυγει φευγει.οτι κ να λες.δεν εδεσε ο καντουρης.
σημασια εχει οτι εφυγε.καποιος αλλος θα μπει στα παπουτσια του κ θα συνεχισουμε να γαμαμε.
οσο για το ποιος ειναι πιο πανω ο παικτης η ο προπονητης.εσυ το εγραψες.
Τελευταία επεξεργασία από barlow4 και Τετ 23 Ιαν 2019, 23:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:37

T16 έγραψε:
skalon έγραψε:Δεν νομίζω ότι ο ΠΑΟΚ χάνει τις 24 συμμετοχές του Καντουρί και τις 22 του Ουάρντα.

Ο Καντουρί είχε μόνον 7 90λεπτα, ενώ ο Ουάρντα 5.

Θα έλεγα ότι οι εμφανίσεις του Ουάρντα ήταν επί τούτου για να βρει ρυθμό (που δεν τον βρήκε ποτέ).

Ο δε Καντουρί απλά βοηθούσε στο ροτέισον, κάτι που δεν χρειάζεται πλέον, από τη στιγμή που έμειναν μόνον 19 αγώνες, χωρίς μεσοβδόμαδες υποχρεώσεις.

19 ματς με 3 εξτρεμ δεν βγαινου οτι και να λετε, οσο για τον βιειρινια που λετε πιο πολλες πιθανοτητες εχει να παει εξτρεμ ο πασχαλακης παρα ο αντρε


Φίλε μου ο Γιαννούλης δεν ήρθε για να κάτσει πάγκο, να το ξέρεις αυτό...
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2341
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:38

DimitrisS έγραψε:
barlow4 έγραψε:εχεις ενα δικιο.
εγω δεν παιζω μανατζερ.ο θανασης μου το ειπε.


O Παπαζογλου;

οχι.πιο ομορφος.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:38

Το μαύρο πιτμπουλ που είχε ανεβάσει ο Σαββίδης στο ινστα λέτε για αυτόν να ήταν;;
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:38

Ποιος ειναι ο ταμααρι που αναφερεται συχνα πικνα;
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑ » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:40

Στη θεση του γουαρντα που δεν επαιζε υπαρχουν καρελης βιειρινια.Ο Καρελης αν παιξει ενα δυο καλα ματς δεν ξαναβγαινει. Στη θεση Ελ καντουρι ηλθε μισιτς εχω μπισε και πελκα! Ποσοι ακομη για μια θεση. Ο Μισιτς ειναι 8-10 οπως και Ο Καντουρι. Στη ριεκα εκτελουσε ολα τα στημενα(φαουλ κορνερ). Ο Λουτσεσκου δεν κανει αλλαγες .Το πολυ βιερινια εξτρεμ που ξερει την ομαδα ή ευκαιριες στον καρελη εξτρεμ που δουλευει με την ομαδα εξι μηνες.Αυτα για τον επομενο μηνα που θα κριθει σχεδον το πρωταθλημα.....Στα χαφ 2 απο κανιας σαχοφ μαουριτσι, σεντερ φορ ακπομ,πισω στην αμυνα οι γνωστοι με λιγο γιαννουλη καποια στιγμη στο δεκα πελκας με μπισε, και εξτρεμ λιγο μπισε. Η δεμενη ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει. Ο Καντουρι που ειναι η μονη ουσιαστικα απωλεια θα καλυφθει απο μπισε βιερι,καρελη και ολα καλα.
ΑΜΠΑΛΑ
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό T16 » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:40

paoki19 έγραψε:
T16 έγραψε:
skalon έγραψε:Δεν νομίζω ότι ο ΠΑΟΚ χάνει τις 24 συμμετοχές του Καντουρί και τις 22 του Ουάρντα.

Ο Καντουρί είχε μόνον 7 90λεπτα, ενώ ο Ουάρντα 5.

Θα έλεγα ότι οι εμφανίσεις του Ουάρντα ήταν επί τούτου για να βρει ρυθμό (που δεν τον βρήκε ποτέ).

Ο δε Καντουρί απλά βοηθούσε στο ροτέισον, κάτι που δεν χρειάζεται πλέον, από τη στιγμή που έμειναν μόνον 19 αγώνες, χωρίς μεσοβδόμαδες υποχρεώσεις.

19 ματς με 3 εξτρεμ δεν βγαινου οτι και να λετε, οσο για τον βιειρινια που λετε πιο πολλες πιθανοτητες εχει να παει εξτρεμ ο πασχαλακης παρα ο αντρε


Φίλε μου ο Γιαννούλης δεν ήρθε για να κάτσει πάγκο, να το ξέρεις αυτό...

περιμενεις να παιξει βασικος ο γιαννουλης?
ο γιαννουλης ηρθε γιατι ο λουτσε ηθελε επιθετικογενη μπακ απ του αντρε και οχι στυλ τοσκα
ο γιαννουλης θα ειναι μπακ απ των μπακ
δεν παιζει ο ματος?παει δεξια ο αντρε και αριστερα γιαννουλης
δεν παιζει ο αντρε? παιζει ο γιαννουλης
το ειπε και ο ιδιος ο λουτσε στην συνεντευξη , μηπως δεν τον ακουσες?
T16
 
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 23:00

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:42

Mao_Mao έγραψε:Ποιος ειναι ο ταμααρι που αναφερεται συχνα πικνα;


https://www.transfermarkt.co.uk/musa-al ... ler/551505
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1767
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:43

Mao_Mao έγραψε:Ποιος ειναι ο ταμααρι που αναφερεται συχνα πικνα;


21χρονος εξτρεμ απο ιορδανια που παιζει κυπρο στον αποελ

https://www.transfermarkt.com/musa-al-t ... ler/551505
Τελευταία επεξεργασία από GoMaRoS και Τετ 23 Ιαν 2019, 23:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:45

Θα συμφωνήσω με joshua που το ανεφερε στο προηγούμενο τοπικ. Θα ήταν καλές οι κινήσεις που γίνονται, αν ήταν καλοκαίρι. Τώρα βλέπω πως Γενάρη μήνα με 14 ακόμα αγωνιστικές, έχουμε 3+1 αποχωρήσεις και έναν τραυματισμό ενώ πρώτο ζητούμενο είναι να υπάρχει ομοιογένεια για να μην έρθουν γκέλες. Οι επιλογές στους μεσοεπιθετικούς είναι πλέον περιορισμένες με 4 παίκτες (πέλκας, μπις, ζαμπά, λημνιός) και θα παρακαλάμε μην έχουμε κάποιον τραυματισμό. Ελπίζω να κλείσουν γρήγορα οι τρύπες με απόκτηση Ίνγκασον (στη θέση Χατσε) και ενός εξτρέμ που πρέπει να αποκτηθεί. Θεωρώ πάντως πως δε θα κινηθούμε για τον τελευταίο και θα την παλέψουμε με αλχημείες (Βιειρίνια, σφιντέρσκι(;)) ενώ ίσως δούμε και τον Μίσιτς στο 10 για να πάει ο Μπισε αριστερά. Εξου και η αποκτηση 2ου 8αριου(;) Θεωρητικά μπορεί να λειτουργήσουν πολλά διαφορετικά σχήματα αλλά δεν είναι δοκιμασμένα και αυτό είναι που με προβληματίζει.

Επίσης στο 6-8 ο Μπάρι που ακούγεται, δεν ξέρω αν είναι καλός γιατί δεν έχω εικόνα, αλλά με μία πρώτη ματιά δεν μου φαίνεται κάτι το σπουδαίο. Θετικό πάντως που κοιτάμε πρωταθλήματα όπως το κροατικό και το πολωνικό, και παίκτες 22-26.

Τεσπα, αναμένω την 1/2 γιατί πλέον έχω αρχίσει να κουράζομαι και καταλαβαίνω τον λουτσέσκου. Η τωρινή μεταγραφική περίοδος μπορεί να είναι σταθμός για τα επόμενα χρόνια, ελπίζω να μην είναι (αυτο)τρικλοποδιά για τη φετινή σεζόν.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:49

Πάντως ο Ελ Καντουρι συχνά πυκνά δεχόταν προτάσεις από Ιταλία, και το σενάριο να φύγει ήταν πιθανό. Δεν θα έχει ξαφνιασει την διοίκηση η φυγή του, άρα να περιμένουμε να δούμε τα αντανακλαστικα της παε.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1429
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Banksy » Τετ 23 Ιαν 2019, 23:57

Από ένα δωδεκάλεπτο βιντεάκι που είδα φαίνεται ο Μπαρί να έχει τα στοιχεία που χρειαζόμαστε. Τώρα αν είναι η εναλλακτική και περιμένουμε κάποιον θεωρητικά καλύτερο, τότε ακόμα καλύτερα και για μας
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό giagoylas4 » Πέμ 24 Ιαν 2019, 00:10

paoki19 έγραψε:
T16 έγραψε:
skalon έγραψε:Δεν νομίζω ότι ο ΠΑΟΚ χάνει τις 24 συμμετοχές του Καντουρί και τις 22 του Ουάρντα.

Ο Καντουρί είχε μόνον 7 90λεπτα, ενώ ο Ουάρντα 5.

Θα έλεγα ότι οι εμφανίσεις του Ουάρντα ήταν επί τούτου για να βρει ρυθμό (που δεν τον βρήκε ποτέ).

Ο δε Καντουρί απλά βοηθούσε στο ροτέισον, κάτι που δεν χρειάζεται πλέον, από τη στιγμή που έμειναν μόνον 19 αγώνες, χωρίς μεσοβδόμαδες υποχρεώσεις.

19 ματς με 3 εξτρεμ δεν βγαινου οτι και να λετε, οσο για τον βιειρινια που λετε πιο πολλες πιθανοτητες εχει να παει εξτρεμ ο πασχαλακης παρα ο αντρε


Φίλε μου ο Γιαννούλης δεν ήρθε για να κάτσει πάγκο, να το ξέρεις αυτό...

Δηλώσεις του προπονητή σου

Τον Γιαννούλη δεν τον έχουμε δει ακόμα. Θα έχω μία ολοκληρωμένη άποψη πιο μετά. Μην ασκείτε μεγάλη πίεση στον ίδιο. Είναι ένας νεαρός παίκτης με ταλέντο, αλλά θα πρέπει και ο ίδιος να πάρει χρόνο για να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Είναι εντελώς διαφορετική η πίεση εδώ. Παίζουμε κάθε παιχνίδι με την ίδια πίεση, δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από τη νίκη για εμάς. Ενδεχομένως στην προηγούμενη του ομάδα να μην συνέβαινε αυτό. Θα πρέπει να τον προσέξουμε και να τον προετοιμάσουμε για αυτό. Να τον βοηθήσουμε για να μπει στην ομάδα.
Άβαταρ μέλους
giagoylas4
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 01:03

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό kritikos44 » Πέμ 24 Ιαν 2019, 00:11

Καταρχήν τα γεγονότα δείχνουν ότι ο παίκτης ήθελε να πάει Ιταλία
Αν δεν ήθελε θα το είχε ξεκόψει στην Πάρμα ο ίδιος και όλα θα είχαν τελειώσει προ πολλού ενώ τώρα σέρνεται το θέμα τόσο καιρό.
Από εκεί και πέρα σίγουρα ο Λουτσι σίγουρα ήθελε να τον κρατήσει , αλλά λογικά δεν κατάφερε να αλλάξει γνώμη στον παίκτη
Χρήσιμος παίκτης, ότι ακριβώς ήθελε ο προπονητής σε θέμα τακτικής, αλλά δεν νομίζω ότι θα κλάψουμε κιόλας.
Το θέμα είναι (όπως και με τον Πρίγιοβιτς) ποιος θα τον αντικαταστήσει , αν έχει γίνει προεργασία (όχι ότι υποψιάζονταν κάνεις ότι θα σκάσει τόσα πρόταση ~ αν και μια χαρά όνομα έχει στην Ιταλία) και τι στυλ παίκτη θα φέρουν στην θέση του. (αν φέρουν)
Το πολύ πολύ να φέρουν κανένα Σταφυλίδη ~ δίδυμο με Γιαννούλη πίσω και Αντελίνο μπροστά. Αυτό το καλύτερο θα ήταν
Ή ας φέρουν τον Ισλανδό και ένα ποιοτικό χαφ και πιστεύω με Ενρίκε καλυμμένοι είμαστε και αριθμητικά.
Τελευταία επεξεργασία από kritikos44 και Πέμ 24 Ιαν 2019, 00:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
kritikos44
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Παρ 25 Ιούλ 2008, 17:26
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 35 επισκέπτες