Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό paok_cv » Παρ 01 Φεβ 2019, 13:58

Τώρα που κλείσανε οι μεταγραφές έχω μείνει με την απορία αν θα προλάβουν να μπουν ( οι δύο τελευταίοι κυρίως) στο ντέρμπυ με τον Ολυμπιακό. Επειδή εντάξει δεν νομίζω με μια προπόνηση κάποιος να πάρει λεπτά στο οακα. Αν και ο ολιβέιρα ίσως να χρειαστεί αν δε βγει το ματς με μαουρίσιο σκακχοβ.
Μεγάλο δίλημμα να χαλάσεις τη δυάδα στα σεντερ μπακ σε τέτοιο ντέρμπυ. Δε θα ήθελα να είμαι ο λουτσέσκου αυτήν την εβδομάδα ειδικά αν είχα και τραυματία τον κάνιας. Η λογική πάντως λεεί ότι αν ο ολιβέιρα είναι τοσο λύκος όσο φαίνεται θα παίξει βασικός με τον γαύρο και ο iceman θα είναι στον πάγκο.
paok_cv
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2019, 10:53

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό cartman » Παρ 01 Φεβ 2019, 14:12

O Mαουριτσιο εδω και 2 χρονια ειναι το καλυτερο χαφ στο πρωταθλημα ρε παιδια. Ολο το παιχνιδι απο τα ποδια του περναει, τι μετριος λετε;
Η ομαδα το καλοκαιρι του 2024 θα παιξει προκριματικα με κεντρο Τσιγγαρα, Οζντοεφ.
Άβαταρ μέλους
cartman
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Σάβ 27 Αύγ 2016, 20:24

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Παρ 01 Φεβ 2019, 14:29

Τον γαυρο και με κανιας τον νικαμε στην Τουμπα. Η χρονια δεν τελειωσε στο παιχνιδι με τον γαυρο, εχει βαζελο οακα, εχει ατρομητο τουμπα, εχει ημιτελικα και τελικο κυπελλου. Σιγουρα θα παιξουν ολοι οι νεοι, αλλα αμεσα σε δεκα ημερες να μπει πχ ο ολιβειρα βασικος σε τετοιο παιχνιδι; ο μισιτς ισως μπει, ο ολιβειρα μαλλον για αλλαγη. Φυσικα η ομαδα εχει πλεον στο ροστερ της τεραστια ποιοτητα μεσοεπιθετικα για τα ελληνικα δεδομενα. Προετοιμασια θα κανουμε μεχρι το καλοκαιρι για τα προκριματικα του τσ λ. Σιγουρα θα χρειαστουμε να δουμε το καλοκαιρι για δεξι μπακ

Πασχαλακης
Ματος, Βερνμπλουμ, Ινγκασον, Βιερινια
Ολιβειρα, Μαουρισιο
Ενρικε, Σβιντερσκι, Ζαμπα
Ακπομ

Υπαρχουν παρα πολλες επιλογες στο ροστερ για τρελα γουστα
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Παρ 01 Φεβ 2019, 14:30

cartman έγραψε:O Mαουριτσιο εδω και 2 χρονια ειναι το καλυτερο χαφ στο πρωταθλημα ρε παιδια. Ολο το παιχνιδι απο τα ποδια του περναει, τι μετριος λετε;

Έτσι ακριβώς φίλε ο καλύτερος με διαφορά αν είχε λιγο παραπάνω ταχύτητα θα έπαιζε στην Ρεαλ!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Παρ 01 Φεβ 2019, 14:33

Αν σκεφτουμε ορθολογικα μου φαινεται περιεργο που φεραμε εναν παικταρα σαν τον Ολιβειρα για 10 ματς + αυτα του κυπελου... Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να αγωνιστει στα ντερμπυ με βαση την λογικη Λουτσεσκου...Οποτε ισως τα εχουν βρει ηδη σε αγορα η πραγματικα ο Σερτζιο δεν ηθελε να τον δει μπροστα του...
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 01 Φεβ 2019, 14:35

GoMaRoS έγραψε:Σιγα σιγα σαχταρ θα γινουμε
Πες μου που το άκουσες αυτό πρώτα,μλ μολογα...
;)

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 01 Φεβ 2019, 14:49

crow1581 έγραψε:Αν σκεφτουμε ορθολογικα μου φαινεται περιεργο που φεραμε εναν παικταρα σαν τον Ολιβειρα για 10 ματς + αυτα του κυπελου... Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να αγωνιστει στα ντερμπυ με βαση την λογικη Λουτσεσκου...Οποτε ισως τα εχουν βρει ηδη σε αγορα η πραγματικα ο Σερτζιο δεν ηθελε να τον δει μπροστα του...

Παιδιά νομίζω ότι αυτή η ιστορία με τη λογική λουτσεσκου πρέπει να τελειώνει γιατί αποδείχθηκε στην πράξη ότι δεν ισχύει.Και ο Μίσιτς αμέσως μπήκε κ χωρίς να έχει αγωνιστικό Ρυθμό από πριν και ο σφιντερσκι πήρε χρόνο και γενικά μια χαρά αντίληψη της έλλειψης χρόνου έχει.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 01 Φεβ 2019, 14:59

αφου δινει 4 για στοπερ,γιατι να μην δωσει 8 για χαφ το καλοκαιρι π.χ; και κανενα ποσοστο μεταπωλησης 30% αν παει σε καμια αραβια αλα πριγιοβιτς.
καλο ντιλ ακουγεται

αρκει να δειξει οτι οντως ειναι παιχταρας σε αυτο το δευτερο μισο
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Παρ 01 Φεβ 2019, 15:19

Για να επεκτείνω τη σκέψη που έκανα το πρωι, εκτός από mauricio, kaddouri κ ενδεχομένως κουλούρη, στην ομάδα υπάρχουν για πιθανή πωληση χατζιησαΐας, warda, moulin και pedro henrique οι οποίοι έχουν συνολική χρηματιστηριακή αξία 7,2Μ. Έστω και τα μισά αν καταφέρουμε να πάρουμε, νομίζω οτι δυνητικά μπορεί τα έσοδα να υπερκαλύψουν το κόστος της μεταγραφής...
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Παρ 01 Φεβ 2019, 15:27

barlow4 έγραψε:Παιδιά νομίζω ότι αυτή η ιστορία με τη λογική λουτσεσκου πρέπει να τελειώνει γιατί αποδείχθηκε στην πράξη ότι δεν ισχύει.Και ο Μίσιτς αμέσως μπήκε κ χωρίς να έχει αγωνιστικό Ρυθμό από πριν και ο σφιντερσκι πήρε χρόνο και γενικά μια χαρά αντίληψη της έλλειψης χρόνου έχει.


Αίσθησή μου είναι πως ο Λουτσέσκου είπε πως αργεί να βάζει τους παίκτες στο ροτέισον για να μην εκθέτει αυτούς που έχουν χαμηλή ποιότητα. Πέρυσι κανείς από τους τρεις (Αζεβέδο - Μουλέν - Μιχόγεβιτς) δεν μπήκε γρήγορα, γιατί κανείς από τους τρεις δεν άξιζε θέση στο ροτέισον. Είδαμε και την πορεία τους στη συνέχεια.
Όταν έχει παιχταρά μια χαρά τον βάζει να παίξει γρήγορα. Και τον Μίσιτς τον έβαλε, και τον Σβιντέρσκι έβαλε και τον Γιαννούλη έβαλε.
Και βάζω στοίχημα στον οποιδήποτε πως Ολιβέιρα και Ίνγκασον θα είναι στην αποστολή με γάβρο.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Παρ 01 Φεβ 2019, 15:47

pilotos έγραψε:
GoMaRoS έγραψε:Σιγα σιγα σαχταρ θα γινουμε
Πες μου που το άκουσες αυτό πρώτα,μλ μολογα...
;)

SM-G965F



:pano:
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό 7sins » Παρ 01 Φεβ 2019, 16:22

barlow4 έγραψε:
crow1581 έγραψε:Αν σκεφτουμε ορθολογικα μου φαινεται περιεργο που φεραμε εναν παικταρα σαν τον Ολιβειρα για 10 ματς + αυτα του κυπελου... Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να αγωνιστει στα ντερμπυ με βαση την λογικη Λουτσεσκου...Οποτε ισως τα εχουν βρει ηδη σε αγορα η πραγματικα ο Σερτζιο δεν ηθελε να τον δει μπροστα του...

Παιδιά νομίζω ότι αυτή η ιστορία με τη λογική λουτσεσκου πρέπει να τελειώνει γιατί αποδείχθηκε στην πράξη ότι δεν ισχύει.Και ο Μίσιτς αμέσως μπήκε κ χωρίς να έχει αγωνιστικό Ρυθμό από πριν και ο σφιντερσκι πήρε χρόνο και γενικά μια χαρά αντίληψη της έλλειψης χρόνου έχει.


Ακριβως
ΠΑΟΚ δεν γιναμε για τους τιτλους, αλλα για να μην βαριομαστε!
οπου δεν υπαρχει λογικη υπαρχει σκοπιμοτητα

Α ξέχασα. ειμαι και εγω στο παρεακι του τσατ.
Άβαταρ μέλους
7sins
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2016, 21:45

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 01 Φεβ 2019, 16:43

Για μένα όλος ο σχεδιασμός καταλήγει στο εξής συμπέρασμα.

Ο με μεγάλο Μ.ο ηλικίας ΠΑΟΚ, έγινε σε μια μεταγραφική περίοδο ο καλύτερος νεανικός ΠΑΟΚ που θα μπορούσαμε να είχαμε φανταστεί ποτέ

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 01 Φεβ 2019, 16:48

x1926 aitita skoufakia
:mrgreen:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό val4 » Παρ 01 Φεβ 2019, 16:49

vs40 έγραψε:Ειδικά σε 3ετές, δηλαδή από σήμερα 3,5 έτη είναι πάρα πολλά λεφτά και τα 800Κ. Διότι του εξασφαλίζει και τα συντάξιμα, όταν θα είναι 35 ετών, δηλ στην τελευταία του σεζόν.

Ένα τελευταίο: Επειδή το ποδόσφαιρο σε κάποιους δεν έδωσε όσα πιστεύουν ότι άξιζαν, δε θα τους τα πληρώσει ο ΠΑΟΚ. Εννοώ ας τα ζήταγε από τον Μπεκάλη που έπαιρνε 180Κ στην καλύτερή του ηλικία. Ή ο Λίνο που στα 36 ζήταγε πιο μεγάλο συμβόλαιο γιατί έλεγε το ποδόσφαιρο δεν του έδωσε αρκετά λεφτά. Ας τα ζήταγε τότε στην Πορτογαλία που ήταν. Όλοι, και οι μεγάλες ομάδες δεν τα σκορπάνε τα λεφτά έτσι απλά...

Αδερφε σορρυ αλλα ο Λινο στα 36 του ηταν αν θυμαμαι καλα mvp και παραδειγμα για ολους μεχρι και για τον φροντιστη... ας μην ξεχναμε ευκολα αυτους που ματωσαν τη φανελα και μας εκαναν να χαμογελαμε σε δυσκολους καιρους...
Δικέφαλε μεγάλωσα και άλλαξαν πολλά...
Άβαταρ μέλους
val4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2014, 21:04
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 12 επισκέπτες