Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό dini26 » Παρ 01 Φεβ 2019, 10:48

ΑποστόληςΑ έγραψε:
mbison έγραψε:Για τον Μελιοπουλο, δεν βλέπω πως μπορει να χωρεσει στην 18αδα, μην πω στην 26αδα.
Ουτε για αντικαταστατης του Σαχοφ με κανει. Δεν εχει την καθετη

18 χρόνων παιδί είναι. ΕΛΕΟΣ
(στα 19)


Aποστολη +φωνω μαζι σου απλα τα τελευταια 2-3 χρονια εχουμε συνηθησει παικτες με ηλικια 19-22 να τους εχουμε στην πρωτη γραμμη κ μαλιστα μας εχουν δωσει πραματα (Ζαμπα,Λημνιος,newLazar, ακομα κ Λυραντζη, Μπαλογιαννη)
ακομα κ οι μεταγραφες που ηρθαν ειναι 24-26 ετων, τοτε ενας 19χρονος ενεργος παικτης στη SL μας φενεται αυτονοητο οτι πρεπει να μπει αμεσως.
Αλωστε το ειπαμε, ΜΑΣ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΟΥΝ οι Σαββιδιδες
:opaokara:
ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ Ο ΣΦΥΓΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.....
Άβαταρ μέλους
dini26
 
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευτ 07 Μαρ 2011, 07:12
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΓΗ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 01 Φεβ 2019, 10:49

Να προσθέσω ότι τα βιντεάκια παρουσίασης παιχτών πρέπει να κατεβαίνουν για Όσκαρ...

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Παρ 01 Φεβ 2019, 10:52

Πριν λίγο μου ρθε μια φλασιά. Ναι τα 12Μ μοιάζουν απαγορευτικά για να βγούν από τα ταμεία της ομάδας για αγορά παίκτη. Όμως αν αυτά τα χρήματα προέλθουν απο πωλήσεις παικτών?? Νομίζω οτι με την προσθήκη oliveira αυτός που βγαίνει από το κάδρο είναι ο mauricio. Καλός χρυσός ποιοτικός, αλλά δε γίνεται να δίνεις συμβόλαιο 1,5Μ για κάποιον που πιθανώς να έχει δεύτερο ρόλο. Ο kaddouri επίσης είναι με το ένα πόδι εκτός. Πιστεύω επίσης οτι η τριάδα akpom, swiderski, κουλούρη είναι ασύμβατη με τη λογική οτι ένας από τους τρεις θα παίζει ελάχιστα και θα χάσει την αξία του, οπότε ίσως να περιμένουμε και από εκεί ένα έσοδο. Αν από όλα αυτά μαζέψουμε ένα ποσό γύρω στα 7-8Μ και πείσουμε με ένα ποσοστό μεταπώλησης τους πορτογάλους να κάνουν κάνα σκόντο 2-3Μ... VOILA!!!!!

Να μην ξεχνάμε οτι η ομάδα είναι σχεδόν πλήρης αυτή τη στιγμή και νομίζω οτι το καλοκαίρι το μόνο που θα ψάχνουμε θα είναι ένα εξτρέμ (σε περίπτωση που φύγει ο kaddouri). Το μόνο ζήτημα που θα δημιουργηθεί θα είναι να μπουν μικροί από τις ακαδημίες (ειδικά αν φύγουν οι σιαμπάνης, κουλούρης) για να συμπληρώσουμε τη λίστα για την ευρώπη. Αν έχουμε κανένα ταλέντο σε τέρμα, κεντρικό αμυντικό κ επιθετικό που να μπορεί να σταθεί στο επίπεδο της πρώτης ομάδας έστω και σαν τριτοτέταρτη επιλογή θα ήταν το ιδανικό σενάριο!!
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Παρ 01 Φεβ 2019, 10:55

Δν μπορω να διανοηθω τι ομαδαρα φτιαχτηκε αληθεια...δν μπορω να διανοηθω επισης τι τρελα κουβαλαει το σαββιδεικο...Μπραβο σε οσους δουλεψαν αυτη τη μεταγραφικη περιοδο...απιστευτη ενισχυση...μεθοδικα κ κυριως με το βλεμμα στο μελλον..μονο ο κοτσιδας ειναι με δανεικος αλλα πως να ερχοταν αλλιως....
Μπραβο και στα παιδια που μας εδιναν ειδησεις και κυριως στον μαχο απο τον οποιο θα θελαμε ενα σεντονι να διαβασουμε τι παιχτηκε στη μεταγραφικη περιοδο..
Το κερασακι στην τουρτα ειναι το θηριο το οποιο πρεπει να μεινει...
Μαχο και παλι περαστικα στο προβλημα σου φιλε μου
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό skalon » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:00

zarathustra79 έγραψε:Να μην ξεχνάμε οτι η ομάδα είναι σχεδόν πλήρης αυτή τη στιγμή και νομίζω οτι το καλοκαίρι το μόνο που θα ψάχνουμε θα είναι ένα εξτρέμ (σε περίπτωση που φύγει ο kaddouri). Το μόνο ζήτημα που θα δημιουργηθεί θα είναι να μπουν μικροί από τις ακαδημίες (ειδικά αν φύγουν οι σιαμπάνης, κουλούρης) για να συμπληρώσουμε τη λίστα για την ευρώπη. Αν έχουμε κανένα ταλέντο σε τέρμα, κεντρικό αμυντικό κ επιθετικό που να μπορεί να σταθεί στο επίπεδο της πρώτης ομάδας έστω και σαν τριτοτέταρτη επιλογή θα ήταν το ιδανικό σενάριο!!

Για εξτρέμ, Λάμπρου
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:05

Ναι τον εχω σκεφτει τον λάμπρου, αλλά φαντάζομαι οτι θα είναι εναλλακτική λύση. Χρειαζομαστε εναν ακόμη.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:10

Αποκλείεται σε αυτή τη φαση να παρουμε παίκτη 10-12 μύρια, ειδικα 26χρονο. Οσο παικταρας και να είναι. Με αυτά τα λεφτά παίρνεις 3 τοπ ταλέντα με 4 μύρια και πιθανότητες μεταπώλησης τεραστιες.

Αν κανει ο παίχτης, τοτε θα αγοραστεί με 5-6 μύρια μαξ (και πολλά λέω). Με τον Κονσεϊσάο δε θα παίξει στην Πόρτο, και αυτός δεν το κουνάει απο τον παγκο τους στο εγγύς μέλλον.

Πιστεύω πως η ρήτρα που βγήκε προς τα εξω είναι και επικοινωνιακο παιχνιδι. Ισως για να δειξει σε φιλους και εχθρούς την πραγματική αξία του παίκτη, ίσως για να δημιουργήσει πανικό όταν με το καλό αγοραστεί.

Πάντως πρόκειται για εξαιρετική προσθήκη που πιστεύω θα δέσει πολύ γρήγορα, κυρίως λόγω βραζιλιάνων και ΒΙΕΙΡΙΝΙΑ. Πρωτο ματς που θα δουν απο κοντά ο πορτογάλος και ο Ισλανδός θα είναι με ολυμπιακο... Ερωτας με την πρώτη ματια. Δε θα το κουνήσει απο δω.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό kaltirim » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:16

Μπράβο σε αυτόν/ούς που δημιουργούν τα βίντεο παρουσίασης. Ειδικά αυτό του Ίνγκασον με πώρωσε τρελά!
Άβαταρ μέλους
kaltirim
 
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Παρ 03 Ιουν 2011, 21:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:23

O Παίχτης ήρθε καυλωμένος και τέτοιους θέλουμε πορομένους να ματώνουν για τη φανέλα.

Πάντος έχω την αίσθηση θα δούμε centerbackάρα!!!!
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:24

Επίσης κάτι άλλο σημαντικό που παρατήρησα είναι οτι έχει συμβόλαιο ως το 2020, που σημαίνει οτι η porto το καλοκαίρι θα θέλει να πουλήσει. Το ζήτημα βέβαια είναι να μην έχει ζήτηση ο παίκτης.

Βεβαια αυτη τη στιγμή λίγη σημασία έχουν αυτά. Είναι συζητησεις για το καλοκαιρι.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό typhoon » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:24

μετα την φιεστα για το πρωταθλημα και αυτα που θα ζησει ,ο ιδιος ο ολιβειρα θα παρακαλαει την πορτο να τον αφησει στον ΠΑΟΚ
ready or not here i come
typhoon
 
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2019, 18:34

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:26

zarathustra79 έγραψε:Επίσης κάτι άλλο σημαντικό που παρατήρησα είναι οτι έχει συμβόλαιο ως το 2020, που σημαίνει οτι η porto το καλοκαίρι θα θέλει να πουλήσει. Το ζήτημα βέβαια είναι να μην έχει ζήτηση ο παίκτης.

Βεβαια αυτη τη στιγμή λίγη σημασία έχουν αυτά. Είναι συζητησεις για το καλοκαιρι.


Ναι, αυτό είναι μάλλον κακό γιατί καταργεί την εναλλακτική της ανανέωσης δανεισμού.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό seaman » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:30

Το θέμα είναι να βγάλει πράγματα στο χορτάρι και να γουστάρει την Τούμπα, την ομάδα και την πόλη. Αν συντρέξουν αυτοί οι παράγοντες τα υπόλοιπα θα διευθετηθούν
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:37

Πλέον σταμάτησα να αγχώνομαι για μεταγραφές. Το κέρδισε η οικογένεια.
Κι ο Πορτογάλος να μη μείνει του χρόνου, είμαι ήσυχος ότι από πείσμα και μόνο θα έρθει κάποιος ακόμα καλύτερος.
Πιο τρελοί κι από εμάς είναι οι ιδιοκτήτες.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 01 Φεβ 2019, 11:50

Για μενα ειναι πολυ σημαντικο το οτι μοιαζει με την παρουσια του Μπρανκο να ξεκολησαμε λιγο απο την ρωσοουκρανικη αγορα, οπως οτι επισης συγρονως επιστρεψαμε τα βλεματα μας σε αυτη της ιβηρικης και ειδικα της πορτογαλιας, που νομιζω οτι μας ταιριαζει γαντι.Ακομα και η περιπτωση του Ισλανδου που προερχεται απο την Ροστοβ ειναι εντελως διαφορετικη απο αλλες που ειχαμε συνηθισει καθως ειναι νεος ταλαντουχος ,λογικα οχι υπερκεκτιμημενος οσον αφορα το συμβολαιο και ηρθε για να μεινει.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες